Maj 14, 2024, 01:11:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.137 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: DNP i insulin  (Pročitano 14677 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
DNP i insulin
« poslato: April 14, 2008, 11:32:43 posle podne »
OVO JE JEDAN OD TEXTOVA KOJI SU PLASIRANI PROTEKLIH GODINA NA RAZNIM SVETSKIM FORUMIMA!
JEDAN OD TEXTOVA KOJI JE POVUKAO KOD MNOGIH LOGIKU-KAD MOZE ON MOGU I JA ,I STO VISE TO BOLJE...
MNOGI SU IZGUBSI RAZUM I POJAM REALNOSTI IZGUBILI I ZDRAVLJE KRENUVSI STOPAMA TAMO NEKOG??!!
PA EVO JEDNOG OD TIH CLANAKA...................
Ovo je clanak od pre nekoliko godina.."Ovaj tekst služi isključivo za informativne svrhe!!!!Ovim ne podstičemo uzimanje AAS pa se stoga ograđujemo od bilo kakvih poteškoća ili negativnih posledica!!!"
Upozoravam vas da uzimate svoj zivot u svoje ruke ako koristite insulin ili DNP. Dodjavola, DNP se koristi u sprejevima za bube. Sada kad sam vam ovo rekao, mozemo nastaviti.
DNP i insulin
Napisao: Jason Mueller

Siguran sam da su do sada svi upoznati sa upotrebom insulina u bodibildingu. Bez sumnje, upotreba insulina je veliki napredak u ovom sportu jos od hormona rasta u ranim '80-tim. Rekao bi da je masivno povecanje velicina koje ste videli u bodibildingu tokom zadnjih 5 godina direktan rezultat uzimanja insulina. Ali, insulin vas moze i ubiti.

Vecina vas verovatno nije svesna upotrebe DNP-a u bodibildingu. Za one koji ne znaju nista o DNP-u, sto je skracenica za 2,4-Dinitrofenol, reci cu da je to neverovatan preparat za sagorevanje masti. Ako ste se ikada cudili kako profesionalni bilder smanji svoju tezinu sa, recimo, 127 kg na 102-105 kg u jendom kratkom vremenskom intervalu, to je najverovatnije zbog toga sto taj bilder koristi DNP zajedno sa jos nekim steroidima kao sto su tiroidi, clenbuterol itd. U stvari, ovaj bilder moze imati problema sa tiroidnom zlezdom pa da mu se tezina stalno menja gore-dole, pa da cak zbog toga i propusti neke nastupe i da na nekim drugim izgleda lose. Sva sreca da to nije prava osoba o kojoj danas govorimo. DNP je najveca stvar koja se pojavila zajedno sa ishranom jos od… pa, cini mi se da je to jedina dobra stvar koja mi sada pada napamet. Ali, DNP vas moze ubiti brze o insulina.

Pre nego sto nastavim, hajde da se na trenutak uozbiljimo. Moim vas da ne koristite ni insulin ni DNP. Ne salim se o tome da vas i jedan i drugi mogu ubiti, u stvari na bocici DNP-a koju sada gledam nalazi se lista mnogih strasnih posledica koje se mogu desiti ako samo dotaknete ovu stvar. Upozoravam vas da uzimate svoj zivot u svoje ruke ako koristite insulin ili DNP. Dodjavola, DNP se koristi u sprejevima za bube. Sada kad sam vam ovo rekao, mozemo nastaviti.

Necu vam dosadjivati sa dugim i komplikovanim objasnjenjima o tome kako DNP i insulin rade u vasem telu, ali ipak moram nesto da napisem na tu temu. Mnogi clanci o DNP-u isticu njegovu sposobnost da blokira akcije insulina. Ovo je tacno samo donekle. Insulin oslobadjaju beta celije pankreasa kao odgovor na povecan ATP/ADP odnos. Kada se poveca nivo secera u krvi, povecaju se i vasi ATP/ADP nivoi, sprecavajuci tako ATP osetljive jonske kanale (KATP), menjajuci potencijal membrane celije pankreasa i izazivajuci oslobadjanje insulina. Kljucna tacka ovde je ta da se insulin nece osobadjati dok se ATP nivoi unutar celija ne povecaju. DNP se mesa sa proteinskim kompleksom ATP sintaze, sto dozvoljava sintezu ATP-a od ADP-a i Pi (neorganski fosfat). Posto se DNP mesa sa kljucnim korakom u proizvodnji ATP-a, ocigledno je da se ATP nivoi nikada ne podizu unutar neke celije, ukljucujuci beta celije pankreasa. Zato je povratni sistem preko KATP kanala, iskljucen, pa cete od sebe napraviti dijabeticara dok ste na DNP-u.

Osnovna akcija insulina u telu je da prenosi glukozu u misice i jetru (skladisti se kao glikogen) sto se onda pretvara u ATP. Opet ATP? Posto DNP znacajno smanjuje proizvodnju ATP, on se opet mesa sa insulinom tako sto sprecava znacajnu kolicinu glukoze koju u celije gura insulin da se ne iskoristi kao energija (barem od celije). Sta se dogadja sa svom tom energijom koja se trosi na transport elektronskog lanca koji pretvara ADP i Pi u ATP? Odbacuje se u vidu toplote, i to mnogo. U stvari, zbog toga sto je kolicina toplote koja nastaje u direktnoj vezi sa unesenom kolicinom DNP-a, ako uzmete previse DNP-a skuvacete sami sebe iznutra. Ponovicu ovo. Ako uzmete previse DNP-a skuvacete se kao jaje. Ne zvuci kao prijatan nacin za umiranje, zar ne? DNP nije jedan od onih "hej, mala kolicina mi je bila dobra, veca ce mi biti jos bolja" preparata. Mala kolicina ce vam biti dovoljna, a veca kolicina ce vas izgoreti.

Sada razumemo nacine na koje se DNP mesa u neke akcije insulina. Jos jedno dejstvo insulina je to da on podstice transport amino kiselina iz krvotoka u misice i ostale celije. Insulin takodje povecava brzinu kojom se aminokiseline ugradjuju u protein. Iako DNP blokira oslobadjanje insulina i sprecava kljucnu komponentu elektronskog transportnog (ATP sintaza, secate se?), ne radi nista da bi sprecio ekstremne anabolicke efekte insulina. Zbog toga, kada koristite DNP, morate istovremeno koristiti i insulin. Insulin ce i dalje raditi svoju anabolicku magiju dok ce DNP sagorevati telesne masti preko rezultujuceg povecanja metabolizma.

Mnogi tzv. Gurui preporucuju ubacivanje DNP-a u svaki steroidni ciklus da bi se osiguralo da je dobijena tezina cisti misic bez masti. Iako ovo zvuci odlicno na papiru, sa praksom je malo drugacije. Ja cvrsto verujem u treniranje i ishranu dok sam na teskom ciklusu (da li postoji neki drugi?). Bilo ko ko ima neki kontakt sa nekim profesionalnim bilderom van sezone videce da su piletina i pirinac izbaceni i da su ih zamenili brza i losa hrana. Njihova upotreba steroida je toliko velika da jedenje ciste hrane nece doneti dovoljno kalorija za rast. Da li ste ikada pokusali da unesete vise od 5000 kalorija dok ste na ishrani sa vrlo malo masti? Srecno. Tako, dok oni sigurno rastu tokom vansezone, takodje tada nabacuju i visak masti. Vrlo vazno. Odacu vam jednu malu tajnu. Jedini put kada oni izgledaju kako treba je onda kada su na sceni. Mnogi misle da su profesionalci u formi tokom cele godine zato sto nisu videli njihove slike van sezone. I to sa dobrim razlogom. Vecina (ne svi, vec vecina) bodibildera van sezone izgledaju kao veverice sa lesnicima u obrazima. Oni tada nabacuju visak masti i nadimaju se od njihove ishrane i uzimanja steroida. Ako bi uzeli DNP tokom ciklusa to bi im sigurno pomoglo da postanu suvlji. Ali to bi ih ucinilo i slabijim i mnogo brze bi se umorili na treningu. Ocigledno nije dobra kombinacija ako se zeli nabaciti velika masa uz tezak trening, zar ne? Zbog toga, treba nam plan uzimanja DNP-a. Predlazem sistem u kome se koriste anabolicki steroidi (AS) 10 nedelja, nakon cega sledi tronedeljno vreme van ciklusa. Tokom te tri nedelje, tacnije 24 dana, koristicete DNP zajedno sa insulinom i T3, i gubicete masne naslage i istovremeno sacuvati dobijenu cistu masu.
Sledi raspored doziranja:

Poslednji dan uzimanja AS
Dani 1-8 DNP sa insulinom i T3
Dani 9-16 DNP se ne koristi, insulin se uzima, T3 se uzima u danima 9-12
Dani 17-24 DNP sa insulinom i T3
NATRAG NA STEROIDE!!

Psiholoski, ovo nije najlaksi sitem za koriscenje. Vecina onih koji uzimaju AS nikada ne zele da se skinu sa njih jer ne mogu da se nose sa osecajem da nisu "napumpani". Znate onaj osecaj koji imate, da ste jaki i nepobedivi. Medjutim, da li uzimate steroide da bi ste sebi dali lazan osecaj sigurnosti ili da bi ste doveli svoje telo na neki veci nivo? Svaka osoba koju sam video i koja ima pauzu od 3 nedelje izmedju ciklusa je zdravija, veca i u boljoj kondiciji od onih koji nisu pravili pauzu. Uz to, ako ostanete suvlji tokom vansezone, imacete manje masti da skidate pred takmicenje, sto znaci i manji misicni katabolizam tokom dijete. Mislim da cemo uskoro docekati dane kada ce bilderi biti mnogo suvlji van sezone jer ce koristiti ovaj gornji sistem, a na scenu ce izlaziti mnogo veci.


Pitate se, "Gde mogu da nabavim DNP?" DNP nije hemikalija koja je u sirokoj upotrebi. Na primer, DNP se koristi u sprejevima protiv buba. DNP se koristi i u zastiti drva. Zeleznicki pragovi su zasticeni DNP-om. DNP ne prodaje veliki broj kompanija zato sto se smatra opasnim materijalom i kompanije moraju da primenjuju Zakon o transportovanju da bi mogle da prodaju ovu hemikaliju.

Znaci, DNP je vrlo tesko nabaviti. To znaci da prosecan momak verovatno nece moci da ga nabavi. Mislim da ako ste dovoljno pametni da nabavite DNP, dovoljno ste pametni i da ga pravilno koristite. Medjutim, primetio sam na nekim mestima da su neki momci dali oglase da prodaju DNP u kapsulama. NE KUPUJTE DNP OD NJIH!!! Doza DNP-a koja vas moze ubiti nije mnogo veca od doze koja ce vam smanjiti telesne masti. Posto cemo koristiti vro male kolicine materijala, vrlo je vazno da se sve to pazljivo izmeri. Meni je moj zivot dovoljno vazan da necu verovati vestini preciznog merenja nekog nepoznatog coveka, osim ako ta osoba godinama nije isla u apotekarsku skolu i ima iskustvo sa preciznim merenjima. Kada jednom nabavite DNP, sta onda? DNP je pakovan navlazen, sa otprlike 20-25% vode. Posto je to izparljiva supstanca, pakovan je navlazen da bi se sprecila njegova eksplozija prilikom transporta. Pre nego sto enkapsulisemo DNP, moramo odstraniti sto vise vode. Za ovaj clanak, testirao sam mali uzorak DNP-a da bi odredio njegovu nepostojanost. Uzeo sam jedan deo i pokusao da ga zapalim na plamenu. Jednostavno se istopio. Uzeo sam jos jedan deo i udarao ga cekicem. I dalje nista. Tako da pretpostavljam da je DNP relativno stabilan. Ali, ne bi smeo da pokusam da ga osusim u mojoj rerni. Najefikasniji nacin koji sam otkrio je da ga jednostavno ostavim na suncu ceo dan. Koristio sam i stonu lampu kada nije bilo sunca. Bez obzira na rezultate moja dva mala testa, i dalje postujem DNP i pazim da ga dobro prosusim. I vi bi isto trebali da pazite.

Da bi mogli precizno da izmerite DNP, morate nabaviti vrlo preciznu vagu. Vaga koju ja koristim ima tacnost do 0.1 g. Vi mozete nabaviti i vage koje su jos preciznije, ali su one i mnogo skuplje i nisu bas neophodne za nase potrebe. Najbolje je uzimati DNP 4-5 mg po kg telesne tezine. Nesto vece doze su efikasnije u sagorevanju masti, ali tada dolazi do povecane uznemirenosti pa su vece doze uglavnom neprakticne. Znaci, bodibilder od 100 kg uzece oko 400-500 mg DNP-a dnevno. Najbolje je da se unosi u dve jednako podeljene doze, jednu u 17 h, a drugu bas pred spavanje. Posto ce vecina vas koristiti vagu slicnu mojoj, znajte da je na njoj nemoguce potpuno precizno izmeriti potrebnu kolicinu DNP-a. Kapsule DNP-a su teske izmedju 150-300 mg. To je dovoljno precizno za nas.

Kada radite sa DNP-om, morate biti vrlo pazljivi, inace mozete da unistite svoju kucu. DNP moze da zaprlja sve zivo u kuci. I njegova isparenja takodje mogu sve da isprljaju kao i sam prah, zato morate cuvati suvi DNP tako da ne dozvolite isparenjima da izadju napolje. Evo vam moj primer, kada sam prvi put poceo da koristim DNP, suvi prah sam stavio na najdalji ugao u mojoj kuhinji u pljosnatom Pyrex tanjiru zatvorenom u dve velike kese za smece. Nije proslo dugo, a ceo taj kuhinjski ugao je poceo da dobija zuckastu boju od tih isparenja DNP-a. Najbolje je cuvati DNP u zatvorenoj Ziplok kesi unutar zatvorenog Tupperware spremnika. Kada radite sa samim prahom, pokrijte sve u okolini sa plastikom! Nosite rukavice i odmah ih bacite daleko od kuce zajedno sa bilo kojim drugim zastitnim materijalom. Ako ste aljkavi pri radu sa DNP-om, svi ce to primetiti jer ce vasa kuca dobiti finu zutu boju.




Sporedni efekti DNP-a
Kada pocnete uzimati DNP, javljaju se i sporedni efekti. Slede radosti uzimanja DNP-a:

Znojenje
Nakon sto uzmete DNP, pripremite se za vanredno znojenje. Verujte mi kad vam kazem da vas nista ne moze pripremiti za ono sa cime cete se suociti. Vec drugog dana vaseg DNP ciklusa, osecacete se vrlo mokro. Treceg dana, osecacete se kao da vas neko stiska kao mokru krpu, istiskujuci svu vodu iz vas. Tokom mog prvog DNP ciklusa, radio sam na poslu koji zahteva propisano odelo. Morao sam da slazem sve na poslu i kazem im da sam bolestan kako bi dobio 5 dana bolovanja i dobro se iznojio. Srecom sada radim kod kuce i mogu slobodno da se znojim kao svinja u vlastitoj kuci.

Vrlo je vazno da unosite obilne kolicine vode dok ste na DNP-u kako bi izbegli dehidraciju. Vazno je i da vam nocu dok spavate bude sto hladnije. Odrzavajte kucu sto hladniju i usmerite ventilator ka sebi.

Promena boje telesnih tecnosti
Iz raznih izvestaja koje smo dobili, izgleda da svi imaju ovaj efekat koji se malo razlikuje od osobe do osobe. Urin postaje tamno zut, znoj prlja odecu u zutu boju, a sperma dobija zuckastu boju. Iako promena boje telsenih tekucina nije opasna sama po sebi, moze biti iritirajuca ako uspete da unistite pola svoje odece i uprljate tepih. Kada ja uzimam DNP, ne nosim svetlu odecu, posebno ne belu. Tokom mog prvog DNP ciklusa, unistio sam nekoliko belih majica jer su se delovi oko vrata i ispod pazuha ofarbali u zuto. Uz to sam uspeo da unistim nov tepih u mojoj kuci jer sam lezao na njemu dok sam se znojio. Neverovatno, ostale su zute fleke na tepihu koje nisam mogao ukloniti. Konacno, i u kupatilu su prostirke dobile zute mrlje jer su kapljice dok sam se tusirao od moje koze padale na prostirke. Korisnici DNP-a moraju paziti na tkanine i moraju preduzeti neophodne mere da bi izbegli da ih isprljaju. Kada jednom neki materijal postane zut, takav ce i ostati.

Manjak energije / Letargija
Ocigledno, svaka supstanca koja se mesa u vasu prirodnu proizvodnju ATP-a izazvace ekstremnu letargiju. Treceg dana DNP ciklusa postace vam tesko da radite normalne dnevne aktivnosti. Vecini korisnika ce biti tesko da nastave sa redovnim treningom zbog ekstremne letargije. Ovo je jedan od glavnih razloga zasto je DNP ciklus kratak.

DNP ciklusi
DNP ciklusi su stvoreni zbog potrebe da se izbalansiraju korisni i nekorisni efekti DNP-a. Osmodnevni ciklusi su dovoljni za znacajan gubitak masti, a istovremeno daju dovoljno vremena coveku da se oporavi od uzimanja preparata. Duzi ciklusi bi mogli da prouzrokuju misicni katabolizam zbog povecanih ATP nivoa unutar misicnih celija i zbog nemogucnosti coveka da trenira sa tezinama. Raspored doziranja koji sam vec naveo ranije dozvoljava dva brza DNP ciklusa tokom perioda "prociscavanja" od anabolika. Ne samo sto se ovim odrzava nizak nivo masnoca, vec i anabolicki efekat skoka koji se desi nakon DNP ciklusa pomaze da se zadrzi cista misicna masa dok ne uzimate steroide.

Insulin
Insulinska terapija je vrlo vazna da bi se postigla masivna velicina koja se ocekuje od danasnjih profesionalnih bodibildera. Medjutim, velika paznja se mora primeniti prilikom uzimanja insulina kako bi se izbegao opasan pad secera u krvi. Zato su potrebne znacajne kolicine insulina kako bi se postigao zeljeni efekat. Ja sam video vrlo malo clanaka koji tacno navode kolicinu insulina koja je potrebna da bi se podstakao anabolizam. Vecina clanaka navodi cifre koje su vrlo beskorisne, negde oko 1-3 IU po nekoliko puta dnevno. U stvarnosti, insulin je najefikasniji kada se uzima 30-40 IU dnevno, dok neki profesionalni bilderi uzimaju i 3 puta vise!

Morate unositi u sebe i ugljene hidrate svaki put kada uzimate insulin. Najbolje je da uzmete 10 grama ugljenih hidrata za svaku 1 IU uzetog insulina. Posto bi vecina doza trebala biti oko 10 IU, to znaci da morate uzeti 100 grama ugljenih hidrata kako bi se zastitili od hipoglikemije. Ovi ugljeni hidrati bi trebali da se sastoje od kombinacije jednostavnih i slozenih ugljenih hidrata. Npr. da pojedete bananu sa pirincem ili da popijete vocni sok sa pecenim krompirom. Vazno je da uvek imate pri ruci neki rezervni izvor ugljenih hidrata, neko pice ili cokoladicu ili tubu glukozne paste. Pametno je i obavestiti ljude oko sebe da uzimas insulin kako bi oni znali sta da preduzmu ako se pocnes cudno ponasati. Jednostavno recite ljudima da ste dijabeticar i navedite im koji su moguci simptomi da vam je lose. Ja sam isao dotle da sam nosio medicinsku narukvicu na kojoj pise da sam dijabeticar. Konacno, trebalo bi da nabavite "glukagonsku olovku" za slucaj da vam postane mnogo lose. Glukagon ima efekat suprotan insulinu i on uzrokuje veliko oslobadjanje glikogena iz vase jetre i misicnih celija.

Iako ce insulin sigurno izazvati anabolizam, on ima i tendenciju da vas udeblja. Kada se insulin uzima tokom steroidnog ciklusa, svojstva sagorevanja masti koja imaju steroidi odrzavaju masti na minimumu. Kada se insulin uzima tokom perioda ciscenja, istovremeno uzimanje DNP-a ce pomoci da se smanje telesne masti dok insulin sprecava da se izgubi cista misicna masa.

Dodatni suplementi i preparati
Dok koristite DNP i insulin, potrebni su jos i neki dodatni suplementi i preparati kako bi obezbedili sigurnost i efikasnost DNP-a i insulina. Sledi lista suplemenata i preparata, sa kratkim objasnjenjem za svakog od njih.

Anti-Oksidanti
Anti-oksidanti su vrlo vazni pri uzimanju DNP-a. Uzimanje anti-oksidanta kao sto su vitamin C i vitamin E je vrlo vazno da bi se izbegao rizik od razvijanja katarakta i da bi se smanjila steta koju izaziva povecana proizvodnja slobodnih radikala. Vitamin C je pogodan i zbog svojih sposobnosti da savlada kortizol kada se uzme u vecim dozama pa zato uzimajte 10 grama dnevno u podeljenim dozama. Vitamin E bi trebalo uzimati oko 1000 IU dnevno.

Glicerol
U nekim istrazivanjima se pokazalo da glicerol pomaze pri misicnoj hidraciji. Prilikom uzimanja DNP-a uvek dolazi do dehidracije zbog preteranog znojenja koje DNP izaziva. Cak i mala dehidracija moze izazvati katabolizam misicnih celija, zato je vazno da ostanete dovoljno hidrirani. Uzimajte 3 tablete dnevno u podeljenim dozama i pokusajte da popijete 5 litara vode dnevno.

Ugljenohidratna pica
Kada bodibilderi koriste insulin da iniciraju anabolizam uvek postoji rizik da opadne glukoza u krvi na opasan nivo. Ugljenohidratna pica ili dodaci kao sto je Carboplex su brz i efikasan nacin da osigurate potrebne ugljene hidrate koji su vam potrebni svaki put kada uzimate insulin. Uzimajte 10 grama ugljenih hidrata za svaku IU insulina.

T3 tiroidni hormon
Uzimanje DNP-a ce prouzrokovati znacajan pad proizvodnje tiroidnih hormona. Zbog toga su potrebne dodatne doze T3 tiroidnog horomona kako bi mogli da maksimalno iskoristite DNP. T3 bi trebalo uzimati oko 25-50 mcg dnevno. Moguce je i uzimati triatricol, i to 1000-2000 mcg dnevno.

Chromium Picolinate
Chromium Picolinate je poseban oblik chromiuma, vaznog ko-faktora za pravilno funkcionisanje insulina. Chromium povecava apsorbnost insulina i tako pomaze smanjenju telesnih masti i povecanju misicne mase. Vecina ljudi ima nedovoljne nivoe ovog minerala posto vecina hrane ne sadrzi chromium. Bilderi bi trebali da uzimaju chromium picolinate 200 mcg dnevno.


DNP i insulin se mogu sinergisticki iskombinovati da bi se dobila mocna anabolicko/lipotropska kombinacija. Bilderi koji razmatraju upotrebu ovih preparata moraju biti svesni svih mogucih sporednih efekata i opasnosti koje su vezane za ove preparate. Ako razmisljate da uzimate bilo koji od ovih preparata, pazljivo proucite sve sto sam vam ovde objasnio. Nadam se da cete tako moci da smanjite rizik i da vise uzivate u korisnim efektima ova dva preparata.
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2010, 05:12:04 posle podne Polomac »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2008, 11:44:47 posle podne »
Sedmodnevni DNP plan za gubitak masti ukljucuje umjerene do visoke doze DNP za sagorijevanje masti. Plan ukljucuje ciklus od 7 dana uzimanja sa 7 dana pauze, u cetiri faze. Vecina sportasa koji koriste DNP prati ovaj ciklus. Faze izgledaju na sledeci nacin:

1. faza: 3-dana praznjenja UH
2. faza: 1 dan Thyroxine (T3) faza ponovne normalizacije
3. faza: 14 dana faza DNP koriscenja
4. faza: 2 dana post-DNP faza


1. faza: 3-dana praznjenja UH

Ova faza traje tri dana a zapocinje cetiri dana prije unosenja DNP. Svrha ove faze je da se izbaci glikogen iz misica uz ogranicen unos ugljenih hidrata. Ovo se postize sa ketogenic tipovima dijete.
Kalorije treba da budu smanjene na 10-12 puta tezinu u funtama (to izgleda na sledeci nacin covjek tezak 110kg tj u funtama 243lbs, tako da bi on trebao da unosi 2430-2916 kalorija dnevno). Ugljeni hiodrati bi trebalo da budu ispod 60 grama dnevno. Protein bi trebao da ide 1gr po funti tezine (2.2gr po kg) ili vise a preostatak kalorija bi trebao da dodje iz masti.
Ova faza traje tacno 3 dana, i umanjice nivoe misicnog glikogena tako da ce tijelo morati da koristi masti kao gorivo vise prije nego li i startujes sa DNP ciklusom.


2. faza: 1 dan Thyroxine (T3) faza ponovne normalizacije

Ovo je novi koncept za DNP dijetu. Tokom protekla tri dana, sportista je umanjio unos UH i kao direktnu konsekvencu tome je smanjena konverzija T4-T3 sto je dovelo do smanjenih nivoa T3. Ovo je lose za DNP ciklus, jer ti je potreban aktivan T3 kako bi prosli kroz citavu 7-dnevnu DNP fazu.
Cetvrti dan DNP ciklusa ukljucuje izuzetno obiman ugljenohidratni obrok (16-18h) dizajniran tako da izazove masivni insulinski udar i ponovno normalizuje T4-T3. Ovaj koncept je iskoristen zbog ketogenic dijete i pokazao je dramaticni porast serumske koncentracije T3.
Dan 4 ukljucuje Keto dijetu sve do tog mega obroka. Nakon toga, kasno popodne unosi se otprilike 250 grama UH kako bi se izazvao inulinski udar. Bilo koji secer (fructosa, sucrosa, maltosa itd) mogu da se koriste. Fructosa je pogotovo dobra jer primarno ponovo puni glikogen u jetri sto je direktno ukljuceno u T4-T3 konverziju. (kada je jetra prazna glikogenom ona signalizira Tyroidnoj da smanji T4-T3 konverziju).

Takodje napominjem da 250gr obrok UH nakon Keto dijete izaziva mnogo bolji insulinski udar nego sto bi izazvao obrok od 250 UH nakon tri dana normalne prehrane.
Kalorije u ovoj fazi bi trebale da idu na 15 puta tezina u funtama (covjek od 110kg bi trebao da unosi oko 3645 kalorija).
Raspodijela macro nutrijenata moze da bude po nahodjenu korisnika, pri tom u danu 4 UH treba biti samo taj veliki obrok od 250gr UH.

3. faza: 14 dana faza DNP koriscenja

Prva dva dana DNP koriscenja su najbitnija i moraju se valjano odraditi. Tokom ova dva dana sportas mora utvrditi da li ce imati alergijsku reakciju na DNP.
Dan 1: unosi se 200mg DNP
Dan 2: unosi se 200mg DNP

U ovom trenutku korisnik bi trebao da vidi da li postoji alergijsa reakcija. Alergijska reakcija koja je izazvana upotrebom DNP-a ce se pokazati u roku 1-2 dana sa nateklinama. Otprilike 10% korisnika ce imati takvu reakciju. Oni koji budu imali ovakve simptome moraju odmah prekinuti sa ciklusom. Benadryl ili Ketotifen se mogu koristiti kako bi tretirali blage simptome. Naravno ukoliko su simptomi jaci potrebno se obratiti se doktoru.

Dan 3: Korisnici koji su dosli do ovog dana imaju opciju da povecaju dozu. Normalna doza za pocetnike je 400mg DNP/dnevno. Cak i ova mala kolicina ce pokazati fantasticne rezultate. Vrlo je bitno NE KORISTITI VISE OD OVOGA ukoliko niste iskusan korisnik DNP-a. Iskusniji korisnici mogu da probaju vece doze bazirano na prethodnim iskustvima.
400mg/dnevno se koristi od dana 3 do dana 9 (tacno sedam dana). Zadnja doza DNP sa uzima 9.dana.


Suplementacijoni i nutricioni protokoli za DNP ciklus:

1. ECA stack je koristan za DNP ciklus jer umanjuje apetit. DNP podize neuro-peptidne Y nivoe u mozgu, sto je direktno vezano za pojacan osijecaj gladi. Ukupno unosenje 75-100mg ephedrina dnevno bi trebalo da bude dovoljno da se ubije apetit. PPA (Nor-ephedrine) NE BI TREBAO da se koristi jer kombinovan sa DNP izaziva osjecaj letargije.

2. Anti-oxidanti. Posto DNP izaziva brzo sagorijevanje masti produkcija slobodnih radikala je ogromna. Kako bi se izborili sa ovim moraju se koistiti anti-oksidanti.
Anti-oksidanti su pojedinacno najvazniji suplement koji se uzima u toku DNP ciklusa.

a) Fat-soluble Anti-O: Vitamin E: 1000mgs/dnevno
b) Water-soluble Anti-O: Vitamin C: 2-3g/dnevno
c) Alpha Lipoic acid: 600-1000mgs/dnevno

Dual-anti-oxidant: BOTH fat & water-soluble actually re-cycles other anti-oxidants.

3. Glycerol: Iako se stavlja kao izborni dodatak, cesto se koisti u dozama 15ml 3x dnevno. Glycerol pospjesuje hidrataciju kod mnogih korisnika.
Drugi spulementi zaista i nisu potrebni osim ova tri. Svi ostali koji su pominjani u brojnim clancima od DNP-u su vise tu zbog mirne savjesti nego sto zaista pomazu funkcionalnosti ciklusa. Smatram ih pretjeranim.

4. Voda: Nije suplement ali je apsolutna potreba.
DNP izaziva znojenje i moze dovesti do dehidracije. Dehidracija je stavka broj jedan koja dovodi do problema sa DNP kao i do smrti zbog iste. Velika dehidracija dovodi do pregrijavanja. Korisnici DNP cilusa koji ne nadoknadjuju vodu u dovoljnoj mjeri mogu da umru zbog toga. Konsenzus medju vjezbacima je da se dnevno mora popiti makar 2 galona vode.

5. JEDITE VOCE dok ste na DNP ciklusu.
Pronadjeno je da voce, iz nekog razloga znacajno umanjuje letargiju koja se cesto povezuje sa upotrebom DNP ciklusa. Takodje ima bogat sadrzaj vode sto pomaze da korisnik ne dehidrira. Lubenica je iz evidentnih razloga preporucljiva.

6. Dijetetski unos. Postoji dosta skola po ovom pitanju, ali drzanje starih standarda uvijek daje rezultate. Kalorije treba da se drze u opsegu 10-15x od tezine u funtama (za covjeka od 110kg to je 2430-3645kalorija dnevno). Raspodijela macro-nutrijenata treba da bude u sledecem odmijeru: 20% masti, 30% proteini i 50% ugljeni hidrati. (Mjenjanje odnosa proteina i Uh tako sto ce se smanjiti Uh ce dovesti do nesto boljeg sagorijevanja masti ali nista specijalno. A takodje obratite paznju da vrijedi sledece - vise UH vise toplote!)
Kao primjer cemo uzeti atletu od 220lbs (100kg). On moze da unosi bilo gdje od 2200 do 3300kal/dnevno. (u zavisnosti od kontrole apetita)


STA NE RADITI U TOKU DNP CIKLUSA.

a)  U bilo kojem slucaju nemojte koristiti alkohol ili BILO KOJI diuretik u toku DNP ciklusa. Alkohol i diuretici ce izavati dehidraciju i mogu izazvato OZBILJNE probleme.
b) Ne zadrzavajte se u vrucoj prostoriji ukoliko ne unosti tecnost koja ce se gubiti znojenjem. Ovo moze izazvati OZBILjNE probleme.
c) Ne koristite vece doze DNP ako ste novi u ovome jer je to samo trazenje karte za bolnicu.


Polu zivot  2,4 Dinitrophenol je 36 sati. Dakle, nakon 36 sati samo 50%  DNP-a je ostalo u vasem sistemu. Nakon 72 sata ostalo je 25%. Dalje 12.5% ostaje nakon 108 sati. Nakon 5 dana (120 sati), u vama je 9% od DNP-a koji ste imali 9.dana. Ovaj nivo DNP koncentracije je dovoljno nizak tako da mozete zapoceti 4. fazu vaseg ciklusa, I to 2 dana post-DNP faza a da pri tom se ne kompromituju nivoi sinteze glikogena. Kalorije tokom dana 10-14 treba da budu iste kao tokom 3-9. dana


4. faza: 2 dana post-DNP faza

Svrha ove faze je da vrati gliko rezerve u misicima na normalni nivo. Ketogenski carb-up moze se koristiti kao matrica za ovu fazu.
Nakon faza 2 i 3, misicni glikogen je potisnut i mora se ponovo napuniti.

Dan 15.
Unos Uh treba biti 7grama/kg CMM (CMM - cista misicna masa = tezina - salo). Tako cemo predpostaviti da bodybuilder sa 100kg koji ima 10% masti ce unijeti 630gr UH. Unos poteina ostaje na 1gr/lb (2.2gr/kg) a masti su smanjene na najmanju mogucu mjeru.
Fokus je na hrani sa visokim g-indexom poput sladoleda bez masti i svim drugim bezmasnim desertima. Kalorije bi trebale da budu u opsegu 4000kalorija za bodibildera od 100kg tj 18x njegova tezina u funtama (za naseg BB od 110 kg to bi bilo oko 4.470kal prim. Vladan).

Drasticno smanjiti masti je ovdje od KRUCIJALNOG znacaja, tijelo sagorijeva masti za gorivo kako vi punite rezeve glikogena.
U biti korisnik i dalje gubi masti dok se puni sa UH.
 
Dan 16.
Misicni glikogen je povecan, tako da bi se sa 7gr/kg od prethodnoh dana Uh trebali sici na 5gr/kg ciste miscne mase. Protein je i dalje 2.2gr/kg. Kalorije bi trebalo drzati u nivou 14x tezine izrazene u funtama (BB od 110kg ce unositi oko 3400kal). Fokus u drugom danu ove faze je na namirnicama sa niskim g-indexom poput povrca, mlijeka, nemasnog mesa itd.

Dodatne predostroznosti:
 
Korisnici koji osjecaju veliku mucninu i koji povracaju bi trebali prekinuti ciklus odmah i ne nastaviti ga najmanje 36 sati.
korisnik bi trebao uvijek sa sobom nositi termometar. Ako je tempreatura prko 38.9 C doza se mora smanjiti ili se cilus treba prekinuti. Takodje korisnik bi u tom slucaju trebao da se okupa u izrazito hladnu vodu kako bi se temperatura smanjila.

Kao dodatak vodi potrebno je unositi V8. Unosenje velike kolicine vode lisava tijelo elektrolita tako da cini korisniku da se javljaju simptomi mucnine, povracanja, letargije, ili cak smrti. V8 je najbolji za povracaj elektrolita jer sadrzi 950mg potassiuma na svakih 227grama, kao primjer Gatorade ima 35mg potassiuma u 227grama.

Velike kolicine voca i slatkisa se moraju unijeti kada dodje do mucnine i povracanja - morate se natjerati da jedete.
Korisnici nikad ne smiju sebi dozvoliti da se pregriju tokom DNP cilusa. Uvijek budite blizu ventilatora i sa upaljenom klimom. Ne zapocinjite sa DNP cilusom ukoliko radite vani u nekoj toploj klimi ili pak u toploj radnom okruzenju popout kuhinje. U tim slucajevima cak i vrlo male doze mogu biti potencijalno opasne.
 
Postoje dvije verzije DNP - regularna i cristalin. Morate znati koju uzimate. Ako uzimate crystallne DNP kaspule nikada ne uzimajte vise od 200mg odjednom ako ranije niste koristili DNP. Iako ste ikoristili mnogo je bezbjednije dozu raspodijeliti u toku dana. Crystalline DNP je mnogo brzi i moze vrlo brzo da podigne vasu temperaturu.


Post-Steroid Cycle koriscenje DNP-a

Jedan od primarnih razloga miscnog gubitka nakon steroidnog ciklusa je supresovani TSH. AS supresuju TSH, sto dovodi do smanjene T3 i T4 produkcije thyiroidne zlijezde. Redukcija TSH je razlog zbog kojeg anabolicni steroidi su tako dobri u izgradjivanju miscnog tkiva.
Ubrzo nakon steroidnog ciklusa, TSH se regulise, sto dovodi do super-stimulacije thyroidne. Ovo povecano stimulisanje thyroidne zlijezde dovodi do vece produkcije T3 i T4. Ovo povecanje thyroidnih hormona je visoko katabolicno i glavni je razlog zasto ljude gube misicno tkivo nakon ciklusa.

Sportisti su naucili da trebaju da supresuju T3 produkciju u post ciklusnom periodu kako bi se sacuvali od gubitka misica. Novi pristup ovome je upotreba DNP. Oko 80% endogenog T3 je prozivden od metabolicno neaktivnog T4 u metabolcko aktivnog T3. De-iodinase enzym je odgovoan za ovu konverziju. Koristeci 200mg DNP/dnevno moze korigovati prestimulisanu Thyroidu, vrativsi T3 na normani nivo. DNP direktno blokira produkciju T3 iz T4 putem de-iodinase enzyma.

Kao bonus redukcija vasih ATP rezervi zbog DNP-a parira vecom oksidacijom triglicerida koristeci ih kao enegetski izvor. Dodatak je eliminacija mogucnosti bilo kakvog dobijanja masti zbog niskih post-ciklusnih nivoa tesosterona. A posto DNP nije hormonski nema efekta na oporavat HPTA.

Po prestanku koriscenja DNP nakon ciklusa korisnik ce imati blagodeti tzv "anabolicno-povratnog efekta" koji dodatno daje zalog u prilog koriscenju DNP nakon steroidnog cilusa kako bi se umanjili efekti misicnog gubitka po prestanku ciklusa.

Bitni dodaci u toku DNP cilusa

200mg alpha lipoic acid 3x na dan sa obrocima
1200-1500mg magnesium podjeljenio u 2-3 doze
2-3000mg vitamina C
1200IU vitamina E
200mcg seleniuma
1000-2000mg calciuma (Ne uzimajte ga sa magnezijumom. Uzmite ga prije spavanja)
Melatonin - ukoliko ne mozete da spavate, a uz to je i jedan od najjeftinijih anti-oksidanata
50mg cinka dnevno
Jednu tabletu gvozdja za hemoglobin kao i protein
jednu-dvije tablete potassium gluconate dnevno
Taurine 3g dnevno
Glutamine od 15g-20g dnevno
1 kasiku glycerola 3x dnevno
Najmanje 7.5 litara vode dnevno
Ventilator koji ce te usmjeriti u svoju glavu dok spavate i dok radite- uglavnom uvijek kada to mozete!
500mg extrakta grozdja
300mg ekstrakta ribozle
600-900mg zelenog caja
Dobar multivitamin
EC+1g  tyrosine 3x dnevno i 20mg yohimbine 2 puta dnevno kao energetski dodatak i za pospjesivanje topljenja masti
« Poslednja izmena: April 14, 2008, 11:49:19 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #2 poslato: April 14, 2008, 11:49:08 posle podne »
Bravo Vlade ,bravo majstore.....Sjajan text,sjajan..ovo je bilo timski za 10+++++++

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2008, 11:53:54 posle podne »
Odlicno je ispalo, da imaju nasi drugari sta da citaju!  ;)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2008, 12:07:49 pre podne »
Stvarno ste ga vrhunski odradili...Bravo momci :)
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2008, 09:26:43 pre podne »
Ovo je nešto najEXTREMnije što sam do sada pročitao!!!neznam ali neke stvari u ovom sportu odlaze predaleko...
i...još jednom sve pohvale za ovakav text momci!
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #6 poslato: April 15, 2008, 09:39:08 pre podne »
Sale i Mrki--thanks............

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #7 poslato: April 15, 2008, 09:58:43 pre podne »
mislim da je suvisno u ospte trositi reci tipa..sjjano..bravo itd..

NEKA SEDNU...POGASE TELEFONE...I NA CITANJE..

momci....

ma znate vi vec.....

big VLAD.....25.4.-9 ujutro.....hahahhahahhahahahahahha

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2008, 11:54:00 pre podne »
Svaka cast...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2008, 12:45:32 posle podne »
big VLAD.....25.4.-9 ujutro.....hahahhahahhahahahahahha

OK! IT'S ON!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Mrtav_Hladan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
  • zajebano zajebano
Odg: DNP i insulin
« Odgovor #10 poslato: April 16, 2008, 07:22:48 pre podne »
sta reci extra ste objasnili nema sta svaka cast
Samo najaci opstaju i nikada se nepredaju