Maj 13, 2024, 12:58:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Faza punjenja  (Pročitano 4225 puta)

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Faza punjenja
« poslato: Februar 22, 2006, 02:56:42 posle podne »
E sad, ja se svake nedelje na defki malo napunim nedeljom i uglavnom jedem dekstrozu, krompir, beli hleb.
Sad me interesuje punjenje pred takmicenje, posto se voda ne unosi sta vi ljudi jedete, s obzirom da krompir ima vodu, kako ces pojesti dex bez vode, whey bez vode?
Neki navodno jedu voce ( sto je rekao i M.Sarcev u textu o hyperkalijemiji), sad koliko je to pametno zbog fruktoze.
Opet neki govore i o pedesetak grama saharoze (tek to koliko je pametno?) Video sam recimo na 2005 Olimpiji da Cutler pije Koka-kolu, 2003 Cormiera da pije Sprite ( obe slike su iz X-fitness-a), sad koliko to moze biti marketing???
I na kraju nezasicene masne kiseline (koji bi one tu uticaj mogle imati).
Koliko dugo traje ova faza pred takmicenje i koliko dugo nema treninga pred takmicenje i kakav  je predtakmicarski trening:?
Da li se konzumiraju termogenetici i kakav uticaj imaju na ovu fazu (logicki bi trebali da predstavljaju prepreku)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Faza punjenja
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2006, 05:41:41 posle podne »
uff.rasho..mnogo pitanja o veoma slozenoj materiji....

sto se tice ovoga oko pijenja kole i sprite ..to si video i to nije nikakav marketnig vec je to stvar koji svi rade pred sam izlazak na binu....neki pokusavlaju da prokrve msic sa casicom ili dve alkohola,neko sa ssampanjcem i to sam vidjao a neko tor radi sa necim sto ima co2 kao sto je kola ili sprite..

unos vode na fazi punjejnja se ogranicava na cetvrtak posle podne ili petak pre podne tako da u tom periodu i nece bas tekso da ti apdne da budes bez vode...ono malo sto sadrzi krompir u tim danima nije nikakakv problem....

cemu whey i dex na danj punjenja nemam pojma....neznam odakle si to cuo...malo nema logike da se punis sa wheyom i dex...

voce nikako...mozda u zadnjoj noci pred takmcinje jedna jabuka ali to ej sve...

orasi,bademi,lesnici su odlicno na dan samog takmicenja jer ne opterecuju digestivni trakt tj ne andimaju kao uh a ujedno imaju fenomenalan utjecaj na samu fazu punjenja...

ako si mislio na dextrozu u punjenju....bolji izvor toga je suho grozdje ali isto ne u velikim kolicinma

ufff..neznam odakle bi sve ovo poceo...mnogo je ovo kompleksa tema..

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Faza punjenja
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2006, 10:41:31 pre podne »
OK thanks, al odgovori mi na topic DIJETA NA DEFKI

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Faza punjenja
« Odgovor #3 poslato: April 18, 2008, 07:51:18 posle podne »
koliko je plafon uh po kg telesne mase u danu punjenja negde sam procitao da pedjos radi sa 1500g...za obicnog rekreativca sa 180cm,95kg i 20% t-masti koliko bi to bilo?
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Faza punjenja
« Odgovor #4 poslato: April 18, 2008, 09:34:27 posle podne »
koliko je plafon uh po kg telesne mase u danu punjenja negde sam procitao da pedjos radi sa 1500g...za obicnog rekreativca sa 180cm,95kg i 20% t-masti koliko bi to bilo?
a kakvu ti ishranu praktikujes? mislim koliko UH, prot, masti jedes dnevno tokom nedelje? jel radis varijacije sa UH, pa trazis koliki da ti bude max unos na high carb day, ili radis keto dijetu, il nesto trece...?

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Faza punjenja
« Odgovor #5 poslato: April 18, 2008, 10:37:02 posle podne »
pa recimo jedem uh do treceg obroka postepeno smanjujuci od prvog pa do treceg(ne brojim koliko ali taman da imam dovoljno energije na treningu mozda oko 200-300g) pa onda treniram sa tegovima oko 1h u 16.30 jer se u to vreme osecam najbolje odma posle toga kardio 40min,kad to zavrsim uzmem 30tak grama meda(kupicu dex ovih dana) posle jedno sat dva pojedem jednu tunu i par maslina i to je sve.tako 4 ili 5 dana dok se ne osetim ispraznjeno onda odradim celo telo i kardio i sutra dan punjenje do sad sam radio sa 700g uh punjenje po 2 dana i oseca se kako je misic napunjen prvog dana popodne i drugog ali mislim da moze tu jos da stane uh...
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Faza punjenja
« Odgovor #6 poslato: April 18, 2008, 10:51:14 posle podne »
200-300g UH "normalnim danima". A cilj je pretpostavljam definicija?
realno to je mnogo za taj cilj. Ja imam 2 dana u nedelji sa 0 UH, pa ne radim klasicno punjenje.
a reci koliko proteina unosis?

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Faza punjenja
« Odgovor #7 poslato: April 18, 2008, 11:00:04 posle podne »
ne znam koliko unosim ne brojim(bitno mi je da se zasitim i budem miran 3 sata do sledeceg obroka) ali znam da mi nestaje shlauf oko struka tako da it works samo bi hteo da povecam punjenje i planiram da radim dva kardia ujutru i uvece mislim da je bolji efekat ima pwm posle tegova onda nego da cekam i kardio da zavrsim pa onda pwm
budimo realni zahtevajmo nemoguce!