Maj 17, 2024, 07:02:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Post Workout Nutrition For Girls-An Interview With John Berrardi  (Pročitano 2936 puta)

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Post Workout Nutrition For Girls-An Interview With John Berrardi
« poslato: Maj 29, 2008, 02:56:14 posle podne »
Dr.John Berrardi je svetski poznat strucnjak u svetu ishrane,suplementacije i treninga.Pored 10 godina provedenih u tom svetu i stotina objavljenih clanaka na ovu temu,radio je  sa mnogim sportistima ukljucujuci one na samom svetskom vrhu.Ove jeseni ,upotounice svoju PhD diplomu specijalizacijom u polju vezbi i biohemije.
Ovaj intervju sa njim bice o PMW-u drage moje devojke:) So,listen very carefuly-I shell say this only once:D;))

C.B: Johne,sta je po vasem misljenju najveca greska sto se tice PMW-a,a koju prave mnogi sportisti,narocito zenske osobe?

John Berrardi:Najveca greska koju ljudi prave je to da nista ne rade po pitanju svog PMW-a!Vecina ljudi ne planira za  uspeh-cak i neki elitni sportisti sa kojima radim...
Ja sam tu lekciju naucio kada sam poceo da radim sa grupom kanadskih olimpijaca pre nekoliko godina.Kada smo prozborili par reci bio sam zaprepascen njihovim neznanjem u polju ihrane!Bili su isto tako dezinformisani kao i ljudi kji se ne bave sportom...
Tada sam zakljucio da mnogi sportisti ostaju vitki zbog jvisokog intenziteta treninga,i da je time "zamskirano" nihovo totalno nepoznavanje ishrane.Takodje zbog toga sto su vec u eliti,ljudi misle da su oni vec "uhodani".Nazalost,mnogi od njih nisu ni svesni na koliko visemnivou bi mogli biti ako bi naucili nesto vise o tome.
Tako da su oni sa kojima sam ja poceo da radim,i vec su izgledali dobro,jos vise izgubili masti i povecali misicnu masu.Zbog toga ja provodim mnogo vremena sasvojim klijentima i sportistima-da bi i naucio da naprave pravi izbor sto se hrane tice,i da ih naucim kako da je vremenski rasporede.

B.C.:Johne,da li biste mogli da opisete neke slucajeve,primere..?

J.B.:Na primer,mnogi ne znaju da izbor hrane pre treninga moze jako da utice na sam trening.Dalje,malo njih zna da je narednih 6 sati nakon treninga kriticno za oporavak.Moj PhD rad je fokusiran na period nakon toga.
Ja sam naucio kako da izborom odredjene vrste hrane maksimiziram oporavak nakon treninga.Dok je ovo jednostavnije sa sportistima koji nemaju nista protiv da dobiju na tezini,veci problem je sa onima kji zele da izgube na istoj.(kao npr.kod zenskih osoba)

B.C.:Dakle,sta se moze preduzeti da bi se maksimizirao oporavak u periodu od ovih 6 sati?

J.B.:Pa,za pocetnike,ovo je kljucni princip.Najbolje za misice je da se u ovom periodu jedu ugljeni hidrati.Tako da veliki deo unosa kcal  u toku dana jednog sportiste trebao bi da bude u ovom periodu.(narocito UH)
Posto je sagorevanje masti povecano nakon treninga nezavisno od toga sta jedete,u toku ovoog perioda veci deo UH ce biti iskoriscen da se popune glikogenski depoi i ubrza oporavak.

B.C.:Dakle preporucujete da se UH jedu samo nakon treninga a ne u toku dana..?

J.B.:Ne,kazem da biste trebali smaniti unos UH u toku dnevnih obroka,a povecati unos istih u tom periodu od 6 sati.Ovu strategiju sam koristio sa extremnim uspehom  sa mnogim elitnim sportistima,kao i sa zenskim fitness takmicarkama koje trebaju da minimiziraju nivo masti u telu i svoju tezinu,a da pri tome odrze visok nivo spremnosti.
Ali isto tako su i proteini i njihov unos u ovom periodu izuzetnno vazni.Moje studije pokazuju da na svakih 2g UH u ovom periodu,mora doci 1g proteina.Moji sportiisti konzumiraju sejkove u ovoj srazmeri dmah nakon treninga.

B.C:]Bazirano na vasim istrazivanjima,koji je optimalni pristup nekom zenskom sportisti,na primer kosarkasici,rukometasici itd.,i cega treba da se pridrzava  nakon utakmice ili treninga?

J.B.:Da li npr.mogu da dam predlog dnevne strategije jedne zenske osobe koja trenira od 4.00-6.00 pm?Ovo ja preporucujem(ali zapamtite da je ovo samo suvi primer i ne odnosi se na svakog)Primetiete gomilu UH nakon treninga.

8am Dorucak: 6 belanaca,1 kup povrca i parce nemasnog sira

10am Uzina:proteinski sejk sa kasicicom lanenog ulja

12pm Rucak:3oz pilecih grudi i salata,kapsula Omega3

2pm Uzina: proteinski sejk sa kasicicom lanenog ulja

4-6pm trening

6pm PMW-20-25g wheya i 40-50g brzo apsorbujucih UH

8pm Vecera:4oz belog mesa,salata,krompir srednje velicine,caps Omega3

10pm Pre spavanja:nemasni jogurt, 2 parceta voca

B.C.:[/u]A ako sportista ima utakmicu sledeceg dana?

J.B.:Nema razlike.Zapamtite-PMW UH i proteini mogu najbrze da popune glikogenske rezerve;mnogo brze nego da pokusavate da filozofirate sa obrocima u toku dana.Tako da ce ovako i sportista biti spreman za sl.dan.

B.C.:A sportisti kji se bave spotovima izdrzljivosti?

J.B.:Oni bi trebali da dupliraju unos UH i proteina nakon treninga.Jedan odmah nakon treniga a drugi nakon sat vremena.
Moja istrazivanja su pokazala da ova strategija kod njih moze da pomogne da se glikogenske rezerve popune 22% nego ako bi se unosii samo UH(bez proteina).

B.C.:I knacno,za ovaj intrervju-koji biste sistem preporucili kao dobar za dane u toku nekog turnira(neki ekipni sport npr.) Po jedna utakmica na dan u trajanju od 90min.


J.B.:U toku turnira,mislim da je su sejkovi neizmerno bitni.
Sem dobrog dorucka,koji mora da sadrzi UH sa niskim glikemijskim indexom,visokokvalitetne proteine,jako je bitno da se organizam snabdeva proteinskim sejkovima,opet u srazmeri 2:1 UH-protein,tokom celog dana.
Dok sportista ima dobar dorucak i rucak,ostatak dana je bitno da snabdeva svvoje telo hranljivim materijama na ovaj nacin.

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Post Workout Nutrition For Girls-An Interview With John Berrardi
« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2008, 03:05:57 posle podne »
TT majstoru,odlican posao si uradila :wink:

Hvala
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Post Workout Nutrition For Girls-An Interview With John Berrardi
« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2008, 03:08:45 posle podne »
TT majstoru,odlican posao si uradila :wink:

Hvala

Hvala sale;)Nema na cemu! 8)

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Post Workout Nutrition For Girls-An Interview With John Berrardi
« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2008, 03:37:57 posle podne »
Nema,mala si od reci...Sto obecala-to uradila...Sjajno....

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Post Workout Nutrition For Girls-An Interview With John Berrardi
« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2008, 03:45:10 posle podne »
Nema,mala si od reci...Sto obecala-to uradila...Sjajno....

Hwala,Poloms majstore!;) 8)

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Post Workout Nutrition For Girls-An Interview With John Berrardi
« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2008, 05:42:06 posle podne »
faja tt..

moglo bi nesto da se i gratis dobije na lsedec orederu..zar ne...hehehheheheh

hval jos jednom