Maj 09, 2024, 07:48:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Do koliko sati uvece jedete ?  (Pročitano 23999 puta)

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #60 poslato: April 10, 2007, 07:42:25 pre podne »
Koliko mi se i cini da sam mu ja rekao da sve zavisi od njegovog metabolizma..sigurno je bolje jesti za tih 8 sati nesto , nego ne jesti nista..telo ce da radi iste procese koje i radi danju u kojoj meri i kako to on moze sam o eksperimentisanjem da zna..jer ako on ima fizicki aktivan posao, on ce imati potrosnju kalorija bez obzira na sve..Mislim da mu je najbolje resenje jednostavno eksprerimentisanje...
Ja sam imao takvu situaciju da sam 2 meseca zaredom imao dnevnonocnu aktivnost 2 sata budan aktivan rad 4 sata odmora(od toka aktivno spavanje 2, 5 sata)..odrazilo se tako sto mi se smanjio nivo telesnih masti jer sam uvek u tih 2 na pocetku i na kraju smene nesto jeo , pa mi je tako kolicinski manje a brojcano vise obroka dodatno ubrzavalo metabolizam..

Sta znam..neka proba pa neka vidi.. :)

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #61 poslato: April 10, 2007, 08:12:03 pre podne »
Sinoć sam odradio treću smjenu. Jeo sam u 1 i u 4, prvo porciju pilećih grudi, pa whey. Kad sam došao kući u 7 uzeo sam whey i uh, sad idem da spavam. Vidjeću kako mi se radi ovaj režim ishrane.
 Saša, Peđa, Laziću, hvala puno na savjetima.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #62 poslato: April 10, 2007, 10:25:52 pre podne »
Koliko mi se i cini da sam mu ja rekao da sve zavisi od njegovog metabolizma..sigurno je bolje jesti za tih 8 sati nesto , nego ne jesti nista..telo ce da radi iste procese koje i radi danju u kojoj meri i kako to on moze sam o eksperimentisanjem da zna..jer ako on ima fizicki aktivan posao, on ce imati potrosnju kalorija bez obzira na sve..Mislim da mu je najbolje resenje jednostavno eksprerimentisanje...
Ja sam imao takvu situaciju da sam 2 meseca zaredom imao dnevnonocnu aktivnost 2 sata budan aktivan rad 4 sata odmora(od toka aktivno spavanje 2, 5 sata)..odrazilo se tako sto mi se smanjio nivo telesnih masti jer sam uvek u tih 2 na pocetku i na kraju smene nesto jeo , pa mi je tako kolicinski manje a brojcano vise obroka dodatno ubrzavalo metabolizam..

Sta znam..neka proba pa neka vidi.. :)
..

pa ovisi sta si radio..ako kopas kanale nocu..naravno da je potrebno..ali ako si nocni cuvar gde vecinu vremena proviodis ispred tv.,..ne bih bas rekao

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #63 poslato: April 10, 2007, 11:44:39 pre podne »
Aktivan rad..

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #64 poslato: April 10, 2007, 12:10:56 posle podne »
pa ovisi sta si radio..ako kopas kanale nocu..naravno da je potrebno..ali ako si nocni cuvar gde vecinu vremena proviodis ispred tv.,..ne bih bas rekao
Taj rad, u trecoj obicno sjedim u kontrolnoj sobi i koordiniram radom obezbedjenja na jednom objektu, uglavnom   - apsolutno se ne zamaram. Misliš da u tom slučaju ( bez značajnije aktivnosti cijele noći ) ne bih trebao da jedem?

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #65 poslato: April 10, 2007, 12:16:25 posle podne »
Pa jedi meso...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #66 poslato: April 10, 2007, 12:43:10 posle podne »
pa ovisi sta si radio..ako kopas kanale nocu..naravno da je potrebno..ali ako si nocni cuvar gde vecinu vremena proviodis ispred tv.,..ne bih bas rekao
Taj rad, u trecoj obicno sjedim u kontrolnoj sobi i koordiniram radom obezbedjenja na jednom objektu, uglavnom   - apsolutno se ne zamaram. Misliš da u tom slučaju ( bez značajnije aktivnosti cijele noći ) ne bih trebao da jedem?
..

opet ponavljam...kada uzmes u obizr metabolicke funkcije organizma tj metabilzma one su znatno samnjene nocu u odnosu na dan..bio TI BUDAN ILI NE!!!!!

to je cinjenica..

dali treba da jedes..naravno da treba....ali moras da se ogranicis na onoliki broj kalroija iz belancevina da se to ne talzoi u salo.

prva greska koju rdis je ta..recimo kada si dosao kuci i uzeo whey i UH i otisao da spavas...

dakle....treba da jedes ali moras da pazis sta i u kojim koliciniama..

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #67 poslato: April 10, 2007, 12:54:05 posle podne »
Pa dobro to nije nekava aktivnost. vise radis mozgom,,ti treba da prilagodis ishranu da ostanes budan...ali opet eksperimentisi...Ako se probudis zaliven..Znaci nesto nije bilo dobro..Smanjuj ili izbacuj..Ako si fizicki aktivan npr da celu noc setas ili si na nogama , nesto rmbacis onda ti je potreba vec, redovna ishrana..fizicki rad je fizicki rad i on trosi energiju..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #68 poslato: April 10, 2007, 12:59:44 posle podne »
Pa dobro to nije nekava aktivnost. vise radis mozgom,,ti treba da prilagodis ishranu da ostanes budan...ali opet eksperimentisi...Ako se probudis zaliven..Znaci nesto nije bilo dobro..Smanjuj ili izbacuj..Ako si fizicki aktivan npr da celu noc setas ili si na nogama , nesto rmbacis onda ti je potreba vec, redovna ishrana..fizicki rad je fizicki rad i on trosi energiju..
..kako mislis buraz zaliven..??..momak je verovatno natural i cilj mu je povecanje isicne mase..mislim..kakav moze da bude./...pogtovo natural..ne moze da bude dry,natural,da radi celu noc da se posadi na vrh q..a i da se tako vrti celu noc,...nema sanse..


Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #69 poslato: April 10, 2007, 01:10:21 posle podne »
Pa vidi se razlika kod svakoga..razlika u odnosu na nesto predhodno..pogotovu ako se drzis u istom telesnom stanju....jednostavno je..Nemoj mi reci da si ti isti kada npr radis masu i danas jedes svinjsko pecenje i ustanes ujutru ono isto stanje kao i juce..malo nemoguce zar ne..u stvari mozda i nije otkud znam.Ja bez obzira kada sam na masi i kada nesto pogresim..Na stomaku se vidi razlika..vidi se razlika i po venama koje su mi standrardne..Jednostavno se primeti i to odmah regulisem..
E sada ako neko nabacuje masu da na stomaku ima 5 kg sala..jbg..to jos nisam radio..pa ne znam..cak i kada nisam aktivno trenirao i jeo pomije trbusnjaci su se nazirali kroz sloj sala..

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #70 poslato: April 10, 2007, 01:47:28 posle podne »
Hvala, po drugi put. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #71 poslato: April 10, 2007, 05:50:54 posle podne »
Pa vidi se razlika kod svakoga..razlika u odnosu na nesto predhodno..pogotovu ako se drzis u istom telesnom stanju....jednostavno je..Nemoj mi reci da si ti isti kada npr radis masu i danas jedes svinjsko pecenje i ustanes ujutru ono isto stanje kao i juce..malo nemoguce zar ne..u stvari mozda i nije otkud znam.Ja bez obzira kada sam na masi i kada nesto pogresim..Na stomaku se vidi razlika..vidi se razlika i po venama koje su mi standrardne..Jednostavno se primeti i to odmah regulisem..
E sada ako neko nabacuje masu da na stomaku ima 5 kg sala..jbg..to jos nisam radio..pa ne znam..cak i kada nisam aktivno trenirao i jeo pomije trbusnjaci su se nazirali kroz sloj sala..
..iskreno..nista nisam razymeo ovde....

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #72 poslato: April 10, 2007, 06:11:18 posle podne »
Ovako ..
Svako od nas ima neku standarnu "formu" koja se odrzava preko cele godine..Jel tako..
Neko za plazu definisan, neko mrsav kao glista,  neko debeo kao svinja, neko takmicarsku kako ide po propisima..Svi mislimo da smo neko i nesto u sustini i da je to sto posedujemo nesto najbolje sto trenutno imamo..
E sada, svako od svih  tih, neka danas poremeti svoju ishranu npr sa necim sto nije unosio prethodnih dana ,tj da nije su skladu sa onim nacelima koja treba da se postuje da bi bio zadovoljan sobom.... da li mu je sutradan  ta"forma" ista?
Kako se tebi odrazava u off-sezoni kada pojedes npr pizzu..ili neki secer..ili npr 1 kg voca..itd..ili prozderavanja na nekoj slavi.. unosa vise uh nego sto je potebno..Pa niko od njih ne jede kao ja a jos manje kao ti..pa je to odlican primer..
Posle neceg takvog ili  iskreno ja se sutra dan "zalijem" a ti?
Slabije mi se vide trbusnjaci..Vena nigde itd..itd..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #73 poslato: April 10, 2007, 06:25:54 posle podne »
pa ja bas o tome i govrim..sam sebi si dao odlican dogovr..

dakle..oni niti su and ijetima pa da bi mogli da vide razliku niti mogu da se "zaliju",sta god da rec znacila u rekreativnom sprotu.

dakle...imao sam primer gde me je devjoka stalno pitala kako se zaliva ujutro itd..a nije rekla ili angovestila da malo,malo mazne po neki diruteic da mi izgledal dry....to moze da bude razlog oteklina.

svaki drugi vid otekline kod nekog rekreativca je znak za uzubnu..dakle...nesto nije uredu sa ajd da kazem prostim jezikom..FILETRIMA..bubrezi,jetra..itd..itd..itd.

dakle..ako se neko bavi rekartaivno i uvecer jede posni sir..i jednom u nedlji pojede pizzu i ujutro se porobudi otecen..to ej znak z auzubnu...jer nesto niej ur edu.

druga prica je takmcarksa..to je nesto drugo i enma potrebe da se brkaju babe i zabe..

pogovto ne ovde jer momku nije tema dali je zlaiven ili niej buraz..vec dali da jede i sta u toku noci dok strazari...

dakle...sto se tice vena...neznam ni koje su one merilo..mislim...vena bas i nije znak necega ili enkoga..

mozes da bude i debeo i da imas vene..to je stva vaskularnosti.

imas bildera kao recimo milos koji ima najbolje noge ubedljivo....a gde je tamo vaskulanrost???..naravno da je ima..ali sigruno nije kao recimo kod batusite....

dakle...neznam zasto si spominjao vene....al ok....

sto se tice off seasona kod mne...meni je bitna kvalitetna misicna masa...dakle..u tim danima,ja sae ne zmaram sa tim dali sam zlaiven ili nisam..NARAVNO DA JESAM..to je uzrocno posledicna veza onoga sto radim...radim masu..

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Do koliko sati uvece jedete ?
« Odgovor #74 poslato: April 10, 2007, 06:40:14 posle podne »
Pa kod mene su vene drugaciji pokazatelj .ali nema veze..
Da ne odlazimo od teme..
Jednostavno neka proba , bolje je da jede nesto nego da gladuje celu noc..