Jun 17, 2024, 06:10:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: POMOĆ ZA POČETNIKA  (Pročitano 4912 puta)

Van mreže degededegedebaba

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
POMOĆ ZA POČETNIKA
« poslato: Novembar 18, 2009, 06:45:03 posle podne »
Počeo sam da treniram prije oko 2 i po mjeseca. Novi sam na forumu i imam par pitanja oko ishrane i vjezbi. Cijenio bih bilo kakvu pomoć. Unaprijed hvala.
1.ovsene pahuljice
2.integralna riza
3.neko meso, sir, salatu bez hljeba ili eventualno jedna kriska crnog integralnog
4.4-5 bjelanaca, dvije solje mlijeka
5.tunjevina,  solja jogurta.
Zelim da znam sta vi mislite o ovome i sta bih trebao da promijenim. Imam 100kg (10kg sala, po nekim mjerenjima i proracunima), 180cm, 16god.
+Treniram 2 dana, pa pauza pa me zanima koje vjezbe i koliko vjezbi da radim za jednu grupu misica u toku treninga.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2009, 07:19:34 posle podne »
Da li su to obroci ili samo lista namirnica koje jedes? I nije mi najjasnije koliko treniras?

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2009, 07:34:37 posle podne »
malo vise je o sala druze od deset kg.nemoj me pogresno shvatiti ali sa 180 cm i 90 kila misica bi trebao biti ubica
daj postavi neke slike napisi kad,sta i kolikoi jerdes kao treniras i sta zelis da postignes da bi ti neko pomogao
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2009, 08:53:10 posle podne »
Mislim da nema dovoljno proteina...
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2009, 09:15:07 posle podne The_Bulldog »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2009, 10:59:36 posle podne »
Počeo sam da treniram prije oko 2 i po mjeseca. Novi sam na forumu i imam par pitanja oko ishrane i vjezbi. Cijenio bih bilo kakvu pomoć. Unaprijed hvala.
1.ovsene pahuljice
2.integralna riza
3.neko meso, sir, salatu bez hljeba ili eventualno jedna kriska crnog integralnog
4.4-5 bjelanaca, dvije solje mlijeka
5.tunjevina,  solja jogurta.
Zelim da znam sta vi mislite o ovome i sta bih trebao da promijenim. Imam 100kg (10kg sala, po nekim mjerenjima i proracunima), 180cm, 16god.
+Treniram 2 dana, pa pauza pa me zanima koje vjezbe i koliko vjezbi da radim za jednu grupu misica u toku treninga.
prvo imas sigurno vise sala,pogotvo 16 godina;)
dalje......malo prteina imas u ishrani
ubaci jaja za dorucak
umesto te rize jedi kiflu stavi pposni sir i tunjevinu
ostalo moze da prodje za pocetak
znaj da tunjevinu moras da operes i iscedis;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže degededegedebaba

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #5 poslato: Novembar 19, 2009, 01:44:34 posle podne »
Nije to moja procjena, to sam izracunao po nekim kalkulatorima na internetu, mjeri se velicina zglobova, konstitucija se odredi pa ti  izadje koliko otprilike imas sala, i uzima u obzir zglobove, sirina vrata i tako to... Sto se tice onoga bio bih ubica, nisam ja "mali", imam neku snagu da pocnem+stvarno imam teske kosti (i pritom mislim bas na kosti)+prihvatam da vjerovatno imam vise sala od 10kg. Treniram od pocetka ljeta, ali sam ranije isao "par puta", mozda max 3 sedmice pa pauza 2 mjeseca.
Sto se tice ishrane to da izgleda ovako.
1.ovsene pahuljice+jaja
2.integralna kifla sa tim sirom (to jedem u skoli na odmoru)
3.isti
4.isto
5.tunjevina, jedem je samu, onu iz konzerve.
PS kad bih trebao da jedem ovo, kad da mi bude zadnji obrok otprilike?
Ako idem 2 dana pa pauziram jedan, kako da rasporedim trening i koliko vjezbi da radim za npr grudi, ili ledja u toku jednog treninga???
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2009, 01:47:34 posle podne degededegedebaba »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #6 poslato: Novembar 19, 2009, 02:09:55 posle podne »
Nije to moja procjena, to sam izracunao po nekim kalkulatorima na internetu, mjeri se velicina zglobova, konstitucija se odredi pa ti  izadje koliko otprilike imas sala, i uzima u obzir zglobove, sirina vrata i tako to... Sto se tice onoga bio bih ubica, nisam ja "mali", imam neku snagu da pocnem+stvarno imam teske kosti (i pritom mislim bas na kosti)+prihvatam da vjerovatno imam vise sala od 10kg. Treniram od pocetka ljeta, ali sam ranije isao "par puta", mozda max 3 sedmice pa pauza 2 mjeseca.
Sto se tice ishrane to da izgleda ovako.
1.ovsene pahuljice+jaja
2.integralna kifla sa tim sirom (to jedem u skoli na odmoru)
3.isti
4.isto
5.tunjevina, jedem je samu, onu iz konzerve.
PS kad bih trebao da jedem ovo, kad da mi bude zadnji obrok otprilike?
Ako idem 2 dana pa pauziram jedan, kako da rasporedim trening i koliko vjezbi da radim za npr grudi, ili ledja u toku jednog treninga???

procenat masnoce se meri sublerom na 10 mesta uhvati se koza onako momacki i stavi se subler kad se sve izmeri onda se ubacuje u neki program i dobijas BF.
ne moze,tri obroka kifla i sir;)ok jedan u skoli ali onda kuci jedi piletinu,krompir,pirinac,ili kiflu integralnu
mlad si polako samo,bitno je da znas neke osnovne stvari vremenom ce sve doci na svoje;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže degededegedebaba

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #7 poslato: Novembar 19, 2009, 03:18:44 posle podne »
nisam mislio tri obroka kifla, nego isto ko prvobitno napisano. oprostite mi zbog onih 10kg onda. preporuci mi neki trening za masu, ako te ne mrzi.

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #8 poslato: Novembar 19, 2009, 05:15:00 posle podne »
Da se i ja ubacim-ne postoji trening za masau vec ishrana a ti bi trebalo da krenes skidati svoj visak i to ishranom koju ti ovde pokusavaju predociti,korigovati.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2009, 07:12:17 posle podne »
Nije to moja procjena, to sam izracunao po nekim kalkulatorima na internetu, mjeri se velicina zglobova, konstitucija se odredi pa ti  izadje koliko otprilike imas sala, i uzima u obzir zglobove, sirina vrata i tako to... Sto se tice onoga bio bih ubica, nisam ja "mali", imam neku snagu da pocnem+stvarno imam teske kosti (i pritom mislim bas na kosti)+prihvatam da vjerovatno imam vise sala od 10kg. Treniram od pocetka ljeta, ali sam ranije isao "par puta", mozda max 3 sedmice pa pauza 2 mjeseca.
Sto se tice ishrane to da izgleda ovako.
1.ovsene pahuljice+jaja
2.integralna kifla sa tim sirom (to jedem u skoli na odmoru)
3.isti
4.isto
5.tunjevina, jedem je samu, onu iz konzerve.
PS kad bih trebao da jedem ovo, kad da mi bude zadnji obrok otprilike?
Ako idem 2 dana pa pauziram jedan, kako da rasporedim trening i koliko vjezbi da radim za npr grudi, ili ledja u toku jednog treninga???

procenat masnoce se meri sublerom na 10 mesta uhvati se koza onako momacki i stavi se subler kad se sve izmeri onda se ubacuje u neki program i dobijas BF.
ne moze,tri obroka kifla i sir;)ok jedan u skoli ali onda kuci jedi piletinu,krompir,pirinac,ili kiflu integralnu
mlad si polako samo,bitno je da znas neke osnovne stvari vremenom ce sve doci na svoje;)

Jel imas mozda link za to merenje? Ja imam neko objashnjenje ali mere se uzimaju sa stomaka, bicepsa, 3cepsa i ledja ( latismus)....

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #10 poslato: Novembar 19, 2009, 08:00:02 posle podne »
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: POMOĆ ZA POČETNIKA
« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2009, 10:50:51 pre podne »
Hvala ti...