Jun 17, 2024, 06:09:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Masti  (Pročitano 14847 puta)

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Masti
« Odgovor #30 poslato: Novembar 28, 2009, 03:34:55 posle podne »
Ja lichno mislim da je ok 50-tak grama masti... Ako jedes cela jaja uneces dobar deo i bices sita bar do podne.. :) Inace ja preferiram masti no UH jer sam primetio da mi UH vishe idu u salo.... gledaj da unosis dobrih masti... I ako kazes da puno treniras misilim da to nece biti problem... Slusaj svoje telo, ako osetish premor, malaksalost, itd... povecaj unos energije...

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #31 poslato: Novembar 28, 2009, 04:05:27 posle podne »
Ja lichno mislim da je ok 50-tak grama masti... Ako jedes cela jaja uneces dobar deo i bices sita bar do podne.. :) Inace ja preferiram masti no UH jer sam primetio da mi UH vishe idu u salo.... gledaj da unosis dobrih masti... I ako kazes da puno treniras misilim da to nece biti problem... Slusaj svoje telo, ako osetish premor, malaksalost, itd... povecaj unos energije...
Sa 50g je to već druga priča da,to i još iz vlakana šta se skupi je ok jer pojedem dosta zelenog povrća..50g ili 30g masti ja osjetim razliku,odvojim ih od unosa kompleksnih uh ionako. U biti ja ti imam obroke oko treninga i do negdje 15h b+uh a kasnije b+m..imam ja dobro složenu prehranu inače i ne jedem sranja..a kad opičim extra dan sa uh onda smanjim masti na minimum al pojedem tolko riže da nisam gladna :D. Je treniram 5 puta tjedno svakako i utege i cardio,sad pošto skidam zadnje čak još i šesti put odem samo na nisko int. cardio natašte..jer ja kad se primim nečeg zaozbiljno onda nema zaje..al me zbunilo to sa mastima što jedni kažu bacaj masti van a drugi pak udri po mastima,mislim na zdrave naravno orašasti plodovi,maslinovo naturallypeanut butter u umjerenim količiniama itd. Ma ostavit ću ja tako onda masti.Hvala..
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Masti
« Odgovor #32 poslato: Novembar 28, 2009, 09:11:35 posle podne »
ne mozemo ja i ona da unosimo istu kolicinu masti;)
ja imam 100kg i trenutno unosim 50g masti,300g proteina,i 80g uh(radim neku djetu unosim UH samo u obroku posle treninga)
ako si gladna jedi sto vise povrca to mora da te zasiti zelena salata,kupus,brokoli......
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #33 poslato: Novembar 28, 2009, 09:40:56 posle podne »
ne mozemo ja i ona da unosimo istu kolicinu masti;)
ja imam 100kg i trenutno unosim 50g masti,300g proteina,i 80g uh(radim neku djetu unosim UH samo u obroku posle treninga)
ako si gladna jedi sto vise povrca to mora da te zasiti zelena salata,kupus,brokoli......

Svaka ti čast bome ..pa to zvuči tako malo za nekog od 100kg.Jel unosiš omega 3 kapsule ili ne?
Baš sam si uzela vrmena sad predvečer i čitam malo po literaturi u prehrani sportaša i bildera i svašta nešto..u svakom slučaju zasite me vlakna to stoji,pojedem bar pol kile brokule dnevno inače nema šanse da me drže same b sitom..to bi mogla povećat.
Ima još jedna mogućnost, da imam tako manji unos masti ali da češće radim čiste high carb dane sa minimalno masti,to možda nebi bilo loše probat..to mi je večeras palo na pamet.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Masti
« Odgovor #34 poslato: Novembar 28, 2009, 09:46:02 posle podne »
Mast je ta koja te drzi sitom...UH usled izazivanja lucenja insulina, pogotov u rotacijama gde su depoi na ivici punjenja/praznjenja, samo izazivaju praznjenje glikogenih depoa i telo ti onda salje signale da glikogena nema-tj. da si gladna

I uzgred..sto se opterecujes kalorijama...ako si se prihvatila neke dijete...daj joj vremena da radi..i PRATI sta se desava...tj. da li ides ka cilju...to je jedino merilo...a ne knjige.

Sta ces reci kad ti saopstim da sam ja trenutno na 1500 kalorija sa svojih 100 kg..i pri tom uzimam malo jace "sagorevace"...pusti brigu..prati sta ti se desava sa telom..i ono sto je mozda najvaznije..kako se ti osecas...da li imas snage za trening, da li si umorna tokom dana, kako spavas, da li imas zdravstvenih problema, da li imas oscilacije u raspolozenju  i sl....
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2009, 09:49:34 posle podne The_Bulldog »

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #35 poslato: Novembar 28, 2009, 09:55:50 posle podne »
Mast je ta koja te drzi sitom...UH usled izazivanja lucenja insulina, pogotov u rotacijama gde su depoi na ivici punjenja/praznjenja, samo izazivaju praznjenje glikogenih depoa i telo ti onda salje signale da glikogena nema-tj. da si gladna

I uzgred..sto se opterecujes kalorijama...ako si se prihvatila neke dijete...daj joj vremena da radi..i PRATI sta se desava...tj. da li ides ka cilju...to je jedino merilo...a ne knjige.

Sta ces reci kad ti saopstim da sam ja trenutno na 1500 kalorija sa svojih 100 kg..i pri tom uzimam malo jace "sagorevace"...pusti brigu..prati sta ti se desava sa telom..i ono sto je mozda najvaznije..kako se ti osecas...da li imas snage za trening, da li si umorna tokom dana, kako spavas, da li imas zdravstvenih problema, da li imas oscilacije u raspolozenju  i sl....
Snage imam nekad više nekad manje,kako spustim oh dva dana padne mi snaga..osjećam se dobro i spavam dobro a da sam umorna jesam nakon 3 dana niskih uh i treninga jačih sam koma. Drugo ok,rezultata ima-hlače mi padaju opet :D. Vi ste svi ludi hehe,i šta kad nisi na dieti koliko onda unosiš masti?
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Masti
« Odgovor #36 poslato: Novembar 28, 2009, 10:11:23 posle podne »
Snage imam nekad više nekad manje,kako spustim oh dva dana padne mi snaga..osjećam se dobro i spavam dobro a da sam umorna jesam nakon 3 dana niskih uh i treninga jačih sam koma. Drugo ok,rezultata ima-hlače mi padaju opet :D. Vi ste svi ludi hehe,i šta kad nisi na dieti koliko onda unosiš masti?

Oscilacije u energiji su normalne kada si na rotaciji i kada si na dijeti...ipak do tad si verovatno davala telu ono sto je htelo..a sad si mu ukinula izvore energije i dajes mu na kasicicu i to jos rotiras...Ne ispratih sva tvoja pitanja ovde u temi, kao i koliko cega i kada unosis-tako da nisam ravnopravni sagovornik, a nemam obicaj da pisem samo da bi pisao. Videh da te je negde Pedja savetovao, te se ja ne bih mesao u to..ako ti je vec on nesto preporucio i uputio u kom smeru da ides. On je retko na forumu vikendom, tako da strpi se do ponedeljka..ako ne navrati u medjuvremenu  8)

Ali ako rezultata ima..a nema stete..cemu briga  8) 8)

A kad nisam na dijeti..pa jedno dobrih 500 dnevno...moram pitati sve one gice pojedene koliko sam ih ostetio  ;D :P

rezultata ima-hlače mi padaju opet :D

Blago tvom decku  ;D ;D :D :D

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #37 poslato: Novembar 28, 2009, 10:30:27 posle podne »
Snage imam nekad više nekad manje,kako spustim oh dva dana padne mi snaga..osjećam se dobro i spavam dobro a da sam umorna jesam nakon 3 dana niskih uh i treninga jačih sam koma. Drugo ok,rezultata ima-hlače mi padaju opet :D. Vi ste svi ludi hehe,i šta kad nisi na dieti koliko onda unosiš masti?

Oscilacije u energiji su normalne kada si na rotaciji i kada si na dijeti...ipak do tad si verovatno davala telu ono sto je htelo..a sad si mu ukinula izvore energije i dajes mu na kasicicu i to jos rotiras...Ne ispratih sva tvoja pitanja ovde u temi, kao i koliko cega i kada unosis-tako da nisam ravnopravni sagovornik, a nemam obicaj da pisem samo da bi pisao. Videh da te je negde Pedja savetovao, te se ja ne bih mesao u to..ako ti je vec on nesto preporucio i uputio u kom smeru da ides. On je retko na forumu vikendom, tako da strpi se do ponedeljka..ako ne navrati u medjuvremenu  8)

Ali ako rezultata ima..a nema stete..cemu briga  8) 8)

A kad nisam na dijeti..pa jedno dobrih 500 dnevno...moram pitati sve one gice pojedene koliko sam ih ostetio  ;D :P

rezultata ima-hlače mi padaju opet :D

Blago tvom decku  ;D ;D :D :D

Pedja bolje da ni ne vidi ovo dobro da ga nema vikendom hehe,da po njegovom sistemu i radim, on je krivac mog uspjeha :D
i on mi je reko da masti minimum..ok zaboravit ću na ikakve kalorije...
A kad se stesam bacam se na ferrero rocher i nutellu pa da mogu sve ispočetka opet ;D
hehehe ta ti je dobra,njemu sam več sad premršava tak da je lud a jbg ja sam si baš kul sa 6pack kad imam 8)
Ok tema su masti pa nećemo više..
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2009, 10:33:39 posle podne lara24 »
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..