Maj 18, 2024, 03:13:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?  (Pročitano 18533 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #30 poslato: Januar 10, 2009, 11:57:20 pre podne »
samo si se zjabeao malo kod racunice da nekome ko treba da raste a ne da svira kurcu an leru treba po tvojoj racunici 1kg mesa dnevno da pojede sto je prilicno tezzak poduhvat....
smanji malo matematiku...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #31 poslato: Januar 10, 2009, 01:40:51 posle podne »
I ja vidim niko ne misli o tome da je whey malo besmisleno piti osim u pwm pobogu...pa ako gledam ovako kao Body,onda najbolje uzmem samo whey i to cepam ceo dan...zna se zasto je hrana bolja i superiornija tokom dana nego whey,whey je superiorniji posle trninga  tad ga treba piti


osim ako neko nije na aas,pola wheya ce baciti ako koristi kao zamenu z obrok
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže b0zaa

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
  • eat-train-eat-shit-eat-fuck-eat-sleep
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #32 poslato: Januar 10, 2009, 04:39:33 posle podne »
Pa jeste hrana na 1 mestu,ali neznam kako neko moze da pojede kilogram mesa + 400 grama pirinca,krompira itd + desetak belanaca + 250gr sira,salate i ostale dzidza bidze.Ako moze,svaka cast,ali ja ne mogu zato i kupujem whey,i pored toga jos 400-500 gr mesa.
eat,train,eat,shit,eat,fuck,eat,sleep!!!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #33 poslato: Januar 10, 2009, 05:18:32 posle podne »
Pa jeste hrana na 1 mestu,ali neznam kako neko moze da pojede kilogram mesa + 400 grama pirinca,krompira itd + desetak belanaca + 250gr sira,salate i ostale dzidza bidze.Ako moze,svaka cast,ali ja ne mogu zato i kupujem whey,i pored toga jos 400-500 gr mesa.

pa ok,al onda bar svatas da je to bacanje para zamenjivati cvrst obrok tecnim koji je jos pored toga iovako brzi whey
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #34 poslato: Januar 10, 2009, 05:31:55 posle podne »
zamenjivati obroke wheyom je bzvz ali sam siguran da kao zamena mogu da posluze praskovi koji u sebi imaju proteine iz razlicitih namirnica (jaja/mleko  + + etc)...ne moze od toga da se zivi ali sam siguran da moze da se smanji unos belancevina iz hrane mesa uz dodatke takvih suplemenata...ne mislim da neko ko i ovako jede kao vrabac treba da menja dobru staru mesinu i jaja za razlicite meal replacment praskove ali profesionalci koji iovako unose ogromne kolicine hrane sigurno mogu da smanje unos cvrste hrane do odredjene granice i da kombinuju unos dnevne potrebe proteina praskovima aminokiselinama i ostalim stvarcicama...ali ne mogu da totalno zamene...

to je neko moje misljenje ako neko moze da mi obrazlozi drukcije prihvatam sve :)

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #35 poslato: Januar 10, 2009, 05:44:44 posle podne »
ako su to mixevi proteina iz razlicitih namirnica onda da :) mrzi me da gledam na netu...al verujem da je tako...mislim da umesto kilo mesa mozes da smanjis mesinu a dodas ekvivalent proteina iz tih proizvoda...sve u svemu ne treba ti brz protein(whey) kao zamena za obrok...


ali da me neko pogresno ne shvati bolje standardna suplementacija i kilo mesine nego extra suplementacija i burek...
« Poslednja izmena: Januar 10, 2009, 05:46:40 posle podne nenadns »

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #36 poslato: Januar 10, 2009, 05:50:45 posle podne »
upravo to zato i to i ne piju pera i zika koji idu u teretanu sa pre workout mealom burekom i sarmom nego ljudi koji umesto da pojedu 2 kile mesa dnevno + 50jaja + kilo ribe smanje to na pola i popiju pola kutije takvih mixeva (lupam mere tako da ne zamerite) :)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #37 poslato: Januar 10, 2009, 05:58:52 posle podne »
apsolutno,kazein medju prvima je odlican kao zamena pa eventualno i albumin,al whey je bas brz i bzvz je
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #38 poslato: Januar 10, 2009, 06:24:23 posle podne »
dodacu da whey moze kao bezbolni slatkis :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #39 poslato: Januar 10, 2009, 06:49:47 posle podne »
da jednom za sva vremena ovde razjebemo ovaj mit
svi ste u pravu iniko nije..hehehehehehehehehe..
ovako..
filip kaze da je bez vez bacati pare tj uzimati whey topkom dana...TACNO..
drugi kazu da je nemgocue pojesti 1kg mesa tj zadovljti dnvene unose B kroz hranu..TACNO..
sta raditi
pa mogli ste i ami sloziti kockice...
kao sto filip rece..dobar PWM + razlicti oblici tro i cetvorto komonenetnih preprata + kazein pred spvanje i do 500 gr mesa sa 10-15 jaj i nesto posnog sira i vi ste na konju
ako je neko i na hemiji..onda se zna sta i koliko moze da poveca ove unose.
da ne zaboravimo u celoj prici VAZNOST UNOSA AMINO KISLEINA..BCAA...GLM..I svega ostalog sto ide pre..u toku treninga.....

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #40 poslato: Januar 10, 2009, 07:30:00 posle podne »
no more mistery :)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #41 poslato: Januar 10, 2009, 07:35:44 posle podne »
posle treninga 2 merice whey-a. pred spavanje merica i po u 450g ella posnog sira i merica za dorucak zajedno sa ovsenim pahuljicama, +50g BCAA i 50g GLUT i 10ml amino..ne vidim da sam ovde procerdao nijedan gram proteina..a ako moram uneti 400g proteina, od toga je manje od 200g iz hrane, nema mi tu mnogo filozije. stisnucu se za kazein, a do tada bas ovako furam i dalje.

Verujem da sam negde cuo gde hrana: suplementi 40 : 60 mozda i vise..a mozda sam lose i cuo
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #42 poslato: Januar 10, 2009, 07:37:31 posle podne »
hehe.. whey i ella.... kao elite comlex ;D

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #43 poslato: Januar 10, 2009, 07:50:34 posle podne »
posle treninga 2 merice whey-a. pred spavanje merica i po u 450g ella posnog sira i merica za dorucak zajedno sa ovsenim pahuljicama, +50g BCAA i 50g GLUT i 10ml amino..ne vidim da sam ovde procerdao nijedan gram proteina..a ako moram uneti 400g proteina, od toga je manje od 200g iz hrane, nema mi tu mnogo filozije. stisnucu se za kazein, a do tada bas ovako furam i dalje.

Verujem da sam negde cuo gde hrana: suplementi 40 : 60 mozda i vise..a mozda sam lose i cuo

kao prvo zasto whey u ellu?? vec imas wheya u elli,drugo po zadnji put KAZEIN IZ ELLE NECE USPORITI WHEY,mast usporava varenje proteina,ne kazein,a masti u elli jedva da ima,znaci taj whey se baci osim ako ne popijes 10 grama maslinovog ulja pred spavanje sto ne bih preporucio

suplementi su maksimum 20% dela ishrane,mozda zato sto se zovu DODACI ISHRANI...i tako ih treba tretirati,kad sredite hranu onda dODATE DODATKE ishrani....

kako nisi procerdao?Imas neki merac  nitrogen outputa? pa znas kako trosis?Kad budes imao nalaze nitrogen outputa onda s ejavi d asve iskoriscavas

nemoj misliti da se svadjam,samo ti argumentujem zasto su suplementi samo dodaci a nikako ni blizu pola ishrane :)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: 10000 dinara mesecno za suplemente kako potrositi?
« Odgovor #44 poslato: Januar 10, 2009, 08:12:22 posle podne »
recimo da imam dobar hint za suplementaciju..btw ide u ella zbog ukusa, pravim shake sa tim jer ne mogu podneti posni sir.
ne svadjas se ali malo cudno pises neke stvari..jer sigurno nisam sisao vesla prethodnih 7 god da bi neko tek tako snishodljivo pricao samnom..znam sta su DODACI ISHRANI, a od Pedje sam negde cuo 40:60, ako ne i 30:70..a njemu cu radije verovati, molim te ne zameri mi zbog toga
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD