Maj 16, 2024, 12:30:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.142 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju  (Pročitano 2469 puta)

Van mreže brando82-VI

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« poslato: Avgust 20, 2009, 07:10:08 posle podne »
Hteo bi opet da pocnem trenig ali neznam posle kog vremena mogu i dali trebam izbegavam neke vezbe i koje.pre 3 meseca na poslu sam pao sa skele,polomio sam karicnu kost na 3 meste,desnu butna kost i desno rebro.znaci bio sa 2 meseca nepokretan da bi to zaraslo,i posle hodanje sa stakama i terapije.Dr su mi rekli da su kosti zarasle dobro ali posto sam bio nepokretan nabacio sam kilazu koju trebam sad da skinem jer Dr kaze da ako ne skinem kilazu da cu imati probleme za 5 god.sad imam 125kg a visok sam 186.znaci poceo sam sa plivanje.Sta mislite vi o svemu?

Van mreže pirke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2009, 08:02:28 posle podne »
plivanje je OK.  ali nista od skidanja kg ako ne sredis ishranu. procitaj malo forum u vezi ishrane,dosta toga je napisano...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2009, 08:32:41 pre podne »
Ishrana ti je osnova za skidanje suvishnih kilograma...

Van mreže brando82-VI

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2009, 12:15:25 pre podne »
pa mislio sam da izbacim ugljen hidrate i da ostanem samo na proteine i da nastavim sa plivanje za sad.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2009, 09:59:52 pre podne »
Ne trebas jos i da unistis si nervni sistem, procitaj neku od dijeta u PF ishrana...

Imas dijetu sa rotacijama UH ili ketogenu dijetu...

Van mreže brando82-VI

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2009, 11:54:33 pre podne »
po tebi koja je bolja dijeta?sta mislite koliko bi trebalo vremenski da prodje da bi zapoceo trenig sa tegovima?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #6 poslato: Avgust 22, 2009, 11:57:12 pre podne »
Nema bolje dijete,moras da probash i jednu i drugu i nadjes koja tebi odgovara. :)

Ovo drugo pretpostavljam da mora da ti se kosti potpuno oprave, ali nisam siguran, bolje sacekaj sa ti iskusniji odgovore. :)

Van mreže brando82-VI

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #7 poslato: Avgust 22, 2009, 12:57:48 posle podne »
vazi.ovde dr su mi rekli ako ne smrsam da ce kosti da imaju opterecenje i kao da cu za 5 godina morati da nosim neku protezu,neznam bas tacno na kakvu protezu mislili.cu da probam te dijete pa cu da vidim koja mi odgovara.a za trenig da sacekam nekog strucnjaka.

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2009, 06:30:55 posle podne »
Kolko put sedmicno mozes na plivanje? MOzda za pocetak samo to? Imas zatvoreni u svom gradu?
126kg/186cm i lom kostiju pre 3 meseca pio meni nisu za neke keto i extremen dijete , telo a i psiha su ti verovatno u stresu i ja bi polako skidao makar do novaka pa posle udri po rezimima.

Van mreže brando82-VI

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: treniranje sa tegovima posle slomljenih kostiju
« Odgovor #9 poslato: Avgust 28, 2009, 08:36:33 posle podne »
mogu svaki dan na plivanje,jer ima 3 zatvorena bazena ovde gde zivim i svi su blizo.uplatio sam za godinu dana bazen i jos uvek idem na one terapije.