Maj 09, 2024, 09:28:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.112 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: ela ela ishrana  (Pročitano 12538 puta)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #15 poslato: Novembar 24, 2009, 10:44:21 pre podne »
Oho još jedna kao ja,odmah mi je lakše  :) proteins all the way :). Nego,vezano na post od belanca ispred..sir uvečer..u neku ruku da ali u drugu ipak ima posni sir,pretpostavljam da je to kod vas ella..i uh u sebi, pa sad mene zanima nije li ipak bolje jest uvečer piletinu iili tunu i zel. salatu sa malo maslinovog a sir preko dana umjesto nekog obroka?
pre spavanja kazein,a sir ima kazeina u sebi. ella sir je kod nas najbolji zbog nutritivne vrednosti
na 100g
12g proteina
1g uh
0.5g masti
mislim moze i tako kako ti kazes ali ako pitas za najbolju varijantu onda je to definitivno sir pre spavanja;)
Aha a jbga tu kod nas a bome ni u Sloveniji nema sira sa manje od 3.5g uh na 100g..
onda kupis kazein;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #16 poslato: Novembar 24, 2009, 10:50:38 pre podne »
Bome da, ovaj the casein vanilla je jaoooo probala i potrošila i skupljam pare za novi sad :-D
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #17 poslato: Novembar 24, 2009, 11:18:31 pre podne »
Poguzije, samo vam je ukus bitan. ;D :P

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #18 poslato: Novembar 24, 2009, 11:42:01 pre podne »
Poguzije, samo vam je ukus bitan. ;D :P
Ma nije uz to što je preeeeeobrog ukusa je i sastav savršen :-D
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #19 poslato: Novembar 24, 2009, 12:04:08 posle podne »
Da, sad se na to vadi. :P


Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #20 poslato: Novembar 24, 2009, 06:09:46 posle podne »
Pedja
doslo je do zastoja ali za to moze biti kriv i kardio koji sam prinudjena da smanjim(polako se vracam-steper i "skijanje"-a zagrizeni sam pobornik trcanja)
ali imam problema sa kolenom(krenula sam kod cucnja sa ozbilljnijim tezinama i stari problem se vratio)-tako da-
krenula sam sa kardiom zadnjih par dana gore pomenute sprave,ne opterecuju mi toliko kolena-50 min posle treninga,smenjujem intenzitet
Sto se tice treninga,nisam zadovoljna izgledom svojih ruku pa pokusavam sve podrediti njima kao sto Charles Glass savetuje u clanku
koji je postavio Vladar ovde na forumu-
pon)ruke
uto)noge
sre)odmor
cet)grudi/ramena(i ovo cesto radim odvojenim danima)
pet)ledja
sub)odmor
Kardio nameravam raditi uvek posle treninga sa tegovima,idem do 45-50 min max-vec si mi savetovao da smanjim
jer je besmisleno sve sto je vise od toga a ja sam bas preterivala-eto

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #21 poslato: Novembar 24, 2009, 09:44:20 posle podne »
treninzi su ti odlicni
verovatno je problem u hrani,promeni ono sto smo ti rekli i bice sve ok
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #22 poslato: Novembar 24, 2009, 11:29:15 posle podne »
ali imam problema sa kolenom(krenula sam kod cucnja sa ozbilljnijim tezinama i stari problem se vratio)-tako da-

Posto i ja imam visegodisnji problem sa kolenom...mogu ti reci da zaboravis vece tezine..jer ce uvek biti jedan korak napred, dva pozadi.

Ali...probaj rotacije koje Pedja pominje..manje tezine u rotacijama od par vezbi bez odmora...i to bi ti trebalo omogucit DOBAR trening za njih, bez preterane opterecenosti kolena...kod mene to igra, a na vece i ne pomisljam.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #23 poslato: Novembar 25, 2009, 06:21:22 pre podne »
Citat
.mogu ti reci da zaboravis vece tezine..

ovo bi trebalo da uvazis kao i trcanje jer vidim da kazes da si veliki pobornik ali ako je povreda kolena u pitanju moras da batalis to.
postoje mnoge cardio sprave sada po gymovima i gledaj da se fokusiras na neki novi oblik cardio rpograma a ne da ga smanjujes jer ne mozes da trcis..

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #24 poslato: Novembar 25, 2009, 06:18:39 posle podne »
Posto i ja imam visegodisnji problem sa kolenom...mogu ti reci da zaboravis vece tezine..jer ce uvek biti jedan korak napred, dva pozadi.
Znam ovo ali povuce me,volim da radim noge,osecam da mogu ali koleno-sada cucnjeve i iskorak moram da zaboravim dok se ne sredi
ali ostalo i nije toliki problem pa cu probati nesto od ovog sto predlazes-
pedja-u pravu si
naturalac-sve se vrti oko hrane,dok sam to konacno shvatila ne smem da kazem koliko je vremena trebalo
smanjila sam obroke,gledam da bude 25-30 gr proteina po obroku,jedem na svaka dva sata otprilike,izbacila sam i bademe u onolikoj kolicini,jos je ostalo mleko ujutru
hvala vam svima na savetima

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #25 poslato: Decembar 23, 2009, 06:48:42 posle podne »
Molila bih vas da mi pomognete nekim savetima dok ne razresim problem posto tek u petak imam pregled kod svog lekara.
Da krenem od pocetka-spustila sam tezinu na 62 kg uz odredjene korekcije ishrane koju sam gore napisala i sve je sjajno,
nikad se "cistije"nisam hranila ni bolje osecala a i vrlo sam zadovoljna napretkom u teretani.
No-pojavila se temperatura 37 koja ne spada 5 dana,lekar mi daje hemomycin i salje da uradim krvnu sliku i cekam petak da je
i lekar pogleda,temperatura ne spada a prijateljica koja radi u urgentnom je bacila pogled na nalaze i isprepadala me da su jako losi.
K-leukociti 3.7(l) normalno je 3.8-10.0
K-leukocitna formula monociti 10.4(H) normalno 4-10
S-alt 44(H) norm 8-41
S-ast 40(H) norm 7-38
sedimentacija eritrocita 12 norm 2-12 -to je ono sto odstupa i ukazuje na neki problem sa jetrom i ono sto me posebno nervira
je to sto znam da ako pomenem sta koristim bice da je od toga i bla bla kao sto mi je prijateljica zgranuta rekla da prestanem
da pijem SteroidE i da pocnem normalno da se hranim(ona zdere burek za dorucak-to je valjda normalno!).
Imate li neku ideju,kako se izvuci?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #26 poslato: Decembar 24, 2009, 06:30:51 pre podne »
pa vidi
niko ovde nije lekar da bi ti mogao dati tacnu dijagnozu
neznam koja se to tvoja drugaracia PRENERAZILA sa tvojim krvnim nalazom jer su ODUSTPANJA NIKAKVA ILI VEOMA MALA.
razlog ovim odstupanjima moze biti neki upalni proces koji nema MA BAS NIKAKVE VEZE SA NICIM.
nadam se da znas sta znaci povisena temeratura tj da se na taj nacin orgnizam brani od necega.
sta je to tacno..to samo moze lekar da utvrdi    ::) ::) ::) ::) ::)    .......
ali nema razloga da im pominjes da bilo sta pijes i uzimas jer ce naranvo da ti kazu da je od toga...sebe ograde a ti i dalje ces da imas isti rpoblem.
tem od 37 u opste nije velika temperatura..to je moja radna  ;D ;D ;D ;D.......
salim se malo na svoj racun..
mislim da ne treba da regujes ishitreno...kao sto rekoh..odi do lekara i nemoj nista da govirs a on ce da ustavnoi valjda gde je nastao problem....
pitanje..dali konzumiras dovoljnu kolicinu vode?? i ako da..koliko je to??

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #27 poslato: Decembar 24, 2009, 12:45:27 posle podne »
Imas bre neku sitnu upalicu, ili mozda neki karijes, a da drugarica je verovatno, pa ...........mozda malkice.... ljubomorna?! ;)
Al sto kaze Pedja nek oni to istrazuju, od Wheya ili BCAA nemoz' i da oce.
Sad pij antibiotike ako treba al da znas za drugi put da su ANTIOXIDANSI keva i moras jako jako da vodis racuna o njima, uostalom svaki zivi stvor na ovoj planeti, da ne dodje do upala....

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #28 poslato: Decembar 24, 2009, 01:40:09 posle podne »
lekaru ako kazes da pusis, onda je od cigara, ako kazes da pijes onda je od pica... ako kazes da si dugo pred kompjuterom onda mora da je od toga... a ako pijes whey onda te je on sjebao :) ja ocekujem konstataciju: nije to nista, samo pij C vitamin i dosta tecnosti i cajeva... reci mi dal sam bio u pravu xD
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #29 poslato: Decembar 24, 2009, 05:34:57 posle podne »
Ma ja ni ne mislim da mi je to od ovog sto pijem i vrlo dobro znam da ce lekar jedva docekati da mi kaze da je od toga
a ja cu se onda sa njim upustiti u raspravu i bila sam u dilemi da li uopste to da pominjem,sada definitivno necu.
Druga stvar koja me plasi je da ne dobijem neku dijetu a ona se  u ovakvim slucajevima (uglavnom)bazira na UH i
 najzad-da cu morati da usporim sa treningom,odmarala sam par dana ali danas bih da se vratim i nastavim sa
ustaljenim rezimom treninga i suplementacije(betaalanin,bca,gluta,whey-dakle nista zastrasujuce).
Pitam se jos da li moze biti problem i to sto svakodnevno konzumiram 2-3 zumanca,mnogo kafe(3-4 espresa-imam vrlo nizak pritisak)
a u poslednje vreme sam preterivala i sa onim step sokicem bez secera-pila sam jednu kesicu na 3l vode,inace pijem od 3 do 5l vode dnevno,
kada treniram to je 5l sigurno.I da,jedem mnogo ljutu i kiselu hranu,so vrlo malo.E sad da li to moze da ima neke veze?
Od drugarice nisam ni ocekivala da ista razume,mozete misliti kada mi je rekla-imali smo mi ovde jednog takvog,
jedva smo ga spasli!