Maj 13, 2024, 08:51:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Pomozite jednom pocetniku :)  (Pročitano 4874 puta)

Van mreže Dragan Simonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Pomozite jednom pocetniku :)
« poslato: Decembar 11, 2009, 12:27:52 posle podne »
Pozdrav svima,

Da ne bih duzio previse, bicu kratak i preci odmah na stvar. Imam 29 godina, visok sam 180cm i imam 110kg. Tezina ja direktna posledica mog posla a to je rad na racunaru i po 10-12 sati dnevno.

Zelim da dovedem svoje telo u dobru formu pa mi je zaista jako potrebna sva vasa pomoc u smislu definisanja nacina treniranja i ishrane. Imam Kettler sobnu biciklu i neverovatno volje i zelje da uspem u ovom poduhvatu tako da bih vam bio beskrajno zahvalan ukoliko biste mi dali neke osnovne smernice kako da krenem u ceo taj proces.

Hvala unapred! :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2009, 12:47:32 posle podne »
prvo nemoj da ti izgovor za gojenje bude ja sedim!!kakve to ima veze/??ne jedes zato hamburger,ti i dalje sedi ali jedi belo meso;)
druga stvar bilo bi odlicno da uplatis teretanu i da ides barem 3 puta nedeljno,a bajk da vozis 4 puta nedeljno tj tada kada ne treniras sa tegovima
dalje ISHRANA kao najbitnija
svaki obrok proteini(pilece belo,junetina,konjetina,jaja,belanca,riba,posni sir)
povrce(kupus,zelena salata,brokoli,boranija...)
masti(maslinovo ulje,laneno ulje,bademi,lesnici,omega3 tabele)
pirinac,krompi,ovsene(stim da ovsene jedes ujutru,pirinac u toku dana i krompir posle treninga)
a jelovnik nadji na forumu A IMA IH STVARNO PUNO napisi kako si mislio da to izlgeda,pa cemo prepravljati ako bude trebalo
pozzzzzz
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2009, 01:16:10 posle podne »
i u 22 se ide na spavanje.

Van mreže Dragan Simonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2009, 01:56:09 posle podne »
Hvala na odgovorima. Pogledacu forum sto se tice jelovnika.

Samo da napomenem da zaista ne jedem hamburgere i te stvari. Uglavnom jedem belo meso, ribu (najvise tunu i lososa), integralni pirinac, razne salate. Tako da koliko toliko mislim da se zdravo hranim.

Teretana nije problem, uplaticu istu ali bih najvise voleo da mi pomognete oko nacina treniranja. Vidim da se pominje kardio i HIIT trening, otkucaji srca i zaista se trudim da izdvojim ono sto meni treba ali ima toliko informacija da ih jednostavno ne mogu sve upiti i nakon izvesnog vremena sve mi je tako konfuzno.

Tako da bio bih vam jako zahvalan ako biste me barem usmerili kako da pocnem posto kapiram da su mi potrebani treninzi za topljenje sala.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2009, 04:00:07 posle podne »
Nema takvog treninga, salo se skida u kuhinji prvenstverno, a za tebe bi preporucio kruzni trening.

Van mreže Dragan Simonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2009, 04:53:05 posle podne »
Hvala na odgovoru tenssa.

Jel moze malo vise informacija o kruznom treningu posto sam pocetnik u svemu ovome? Neki link ili kratko objasnjenje.

Takodje samo da napomenem da imam problem sa holesterolom i trigliceridima tako da ne znam na koji nacin da postavim sebi ishranu a da ne utice na pomenuti problem.

Hvala unapred.

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2009, 06:04:13 posle podne »
Ja samo moram da dodam da tvoji trigliceridi ne poticu sigurno od te tvoje zdrave hrane kao sto rece,
za visak moze samo ishrana da bude kriva.
Mozes da napises i kako izgleda tvoj jedan dan sto se hrane tice,onako-bez korekcija
cisto da se vidi koje su tvoje slabe tacke i u cemu gresis,sta doprinosi tom visku i holesterolu
(a nisu hamburgeri).

Van mreže Dragan Simonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2009, 06:30:00 posle podne »
OK evo ovako.

Posto je trenutno u toku post, trudim se da ga ispostim do kraja. Iz tog razloga trenutno jedem samo posnu hranu. Ono sto jedem jeste:

- Kada se probudim popijem Espresso ili Nes
- Nakon toga oko 12h doruckujem tunu sa integralnim pirincem, posnu pitu sa pecurkama ili prazim lukom, integralni hleb sa sojinim namazom, obavezno kecap uz sve to
- Za rucak (oko 15h) jedem recimo postan pasulj, neku ribu kao sto je stek tune, pastrmka, losos, itd... spremljena u tiganju sa maslinovim uljem, brokoli ili karfiol pripremljeni na pari, itd..
- Za veceru (oko 19h) obicno kokice, iceberg salatu sa tunjevinom, itd..

Visku definitivno doprinosi nikakva fizicka aktivnost pracenja celodnevnim sedenjem uz kompjuter.

Inace ne pusim a popijem alkohol mozda jednom u mesec i po dana.

Ono sto sam do sada saznao a sto se uklapa u moje planove jeste da mogu imati kardio trening svakog jutra (sobni bicikl). Sto se tice ovog kardio treninga jel ok ovaj program:

1. Prve 2 minute je zagrijavanje

2. Minuta 2-3 je intezitet 5-6

3. Minuta 4-5, 6-10 i 11-14 podesite intezitet sa 6 na 9

4 Minuta 15-19 sa levela 6 podesite na 10 (koji je vas maximum) i zadrzite jednu minutu

5. Minutu 20 je coodown intezitet 5 zajednu minutu

Takodje koliko sam shvatio moj maksimalni puls je 220 - 29 = 191 sto znaci da cu najbolje rezultate imati ako pri kardio treningu drzim puls na 60% do 80% sto je od 114 do 133. Jel ovo OK po vama?

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2009, 07:40:49 posle podne »
Idi na 135.... i vozi minimalno 15tak min za pochetak...  Postepeno povecavaj do pola sata. A posle kombinuj low cardio i HIIT... Ali prvo bi trebalo ishranom da se pozabavis...

Evo da vidis kako bi otprilike trebala da izgleda rotacija UH i jedna dijeta.... Pa ti jos malo pogledaj teem po forumu... Sastavi neki jelovnik pa cemo komentarisat i isspraviti...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2009, 07:46:52 posle podne »
Prehrana ne valja nikako, moras imati najmanje 5-6 kvalitetnih obroka, u BB nema dorucka, rucka i vecere, nego obrok 1,2,3...
Cemu taj kecap i kokice ???Pa to je junk.
Dorucak bi trebao biti najkasnije do 08.30h, a ne u 12.00h kada ti vec treba biti 2 obrok. ;)

Van mreže Dragan Simonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2009, 10:34:37 posle podne »
Idi na 135.... i vozi minimalno 15tak min za pochetak...

OK znaci mogu ici na 135, good to know.

Sto se tice hrane, sastavicu jelovnik preko vikenda pa se javljam.

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2009, 11:11:51 posle podne »
Ja cu samo malo prokomentarisati ishranu-dakleM
bilo kakva pita dodje mu isto kao prosecan obrok u meku
integralni hleb-to je veoma diskutabilna kategorija kod nas,svojevremeno sam prokrstarila ceo BG trazeci tako sta(merkator,tempo,rodic...)
i nadjoh neki dugotrajni Nemacke proizvodnje i kada bi ga video rekao bi samo bljljak i shvatio da mozes i bez toga
kecap-gooomila secera,gomila-probaj zameniti tomatelom dok se ne odviknes-ja dok sam pokusavala da ocistim ishranu od raznoraznog sita
pomagalo mi je da losu varijantu zamenim necim korisnijim dok se ne odviknem
hm-taj posni pasulj,moja baba kad ga spremi-dva dana je znalo da nas probada ispod leve plecke od te kalorijske granate
maslinovo je ok ali przenje,znam koliko treba da se riba tako isprzi a i na visokim temperaturama gubi sva korisna svojstva,
biraj ipak kuvanje na pari ili kako god,eto-kod mene u kuci jos misle da meso goji a ne nacin na koji se sprema
kokice-oh nou-bademi,lesnici-o da
iceberg salata-hm-neka brendirana salata(?!)ipak drzi se kucne radinosti,najbolja i najsigurnija varijanta
Za ostalo-bitno je da krenes da "mrdas"i ne opterecuj se gledanjem na sat,probaj da povecavas polako i intenzitat i minutazu,
pa da menjas i jedno i drugo.

Van mreže Dragan Simonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2009, 11:36:10 posle podne »
OK hvala na odgovoru ela ela.

Najteze je poceti i odviknuti se starih navika ali sam vise nego spreman za to.

Prve nedelje cu krenuti sa lakim treninzima ujutru nekih 15tak minuta i onda polako povecavati.

Bilo bi dobro ukoliko biste mi rekli nesto o samoj dijeti koju bih na pocetku trebao primenjivati kako bh mogao da se fokusiram na jednu stvar a ne da lutam posto na forumu stvarno ima pregrst informacija pa cisto da ne bih skrenuo sa puta.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #13 poslato: Decembar 12, 2009, 01:43:05 posle podne »

Van mreže Dragan Simonovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomozite jednom pocetniku :)
« Odgovor #14 poslato: Decembar 14, 2009, 03:06:44 posle podne »
Hvala puno, odmah se bacam na citanje :)