Maj 15, 2024, 11:00:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.139 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: dobri i losi uh - pitanje  (Pročitano 7625 puta)

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #15 poslato: Januar 24, 2010, 02:49:01 posle podne »
rado bih ucio o GI i drugim indexima :) ali nisam nista nasao na ovom forumu, ili nisam dovoljno trazio, pa ako moze neki link o tome?
razlog je sto bi ja voleo nekom drugom da objasnim (koga zanima a ne razume se) zasto je neka hrana losa a neka dobra, pa da mogu da detaljisem :D


Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2010, 03:26:22 posle podne »
hvala ti na ovome, jeste da mi slabije ide citanje engleskog, ali mislim da sam sa wikipedije o GI shvatio sustinu. znaci visok GI brze pretvara hranu u glukozu, jel se zato posle treninga uzima dextroza sa suplementima, zbog svog visokog GI? znao sam ulogu dextroze i njeno podizanje insulina ali nisam znao zasto ona ima tu ulogu...do sad. jesam ukapirao ili da opet citam?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #18 poslato: Januar 24, 2010, 03:28:19 posle podne »
Citat
A kad vec ucis o GI...procitaj i o GL i Insulin index-u  Zelenko  Namigivanje
Mee interesuje je li vazniji GL nego recimo GI...bas zbog kolicine hrane, jer nije isto ako se unese 100 gr i 5 gr neke namirnice?

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #19 poslato: Januar 24, 2010, 03:32:53 posle podne »
Glikemijska zauzetost je takodje vazna. Pravis balans izmedju ta dva. Zato gruvaj pirinac a ne krompir.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #20 poslato: Januar 24, 2010, 03:37:31 posle podne »
Zauzetost??

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #21 poslato: Januar 24, 2010, 03:41:53 posle podne »
L kao load kako god ga preveo

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #22 poslato: Jun 21, 2010, 12:48:16 posle podne »
imam jedno-mozda glupo-ptanje.  Meni je tesko da pojedem ujutro odjednom 150gr ovsenih pahuljica, pa me interesuje, dali je ok ako stavim u blender+vode+mercia wheya? ili bolje da ih onako pojedem, a ne da popijem :)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #23 poslato: Jun 21, 2010, 01:02:52 posle podne »
Mozes slobodno tako kako si napisao...
Ja ovsene uvek sameljem, dodam mercu whey-a i malo vruce vode da bude kao kasa. Mislim da bih mogao kilogram ovsenih tako da pojedem :)

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #24 poslato: Jun 21, 2010, 01:07:50 posle podne »
Mozes slobodno tako kako si napisao...
Ja ovsene uvek sameljem, dodam mercu whey-a i malo vruce vode da bude kao kasa. Mislim da bih mogao kilogram ovsenih tako da pojedem :)
hehe, 150gr ovsenih+merice wheya+pola litra vode i ja puknem :)) komoli kg, respect brate!

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #25 poslato: Jun 21, 2010, 01:11:54 posle podne »
Kazem da mi je toliko lepo da bih mogao mnogo da pojedem, sigurno ne jedem kg ovsenih odjednom:)...100-150gr..

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #26 poslato: Jun 27, 2010, 08:42:27 posle podne »
sigurno je bilo vec o ovome ali da pitam opet :D
pogledam kesicu od indijskog oraha kad vidim  preko 20 gr UH ??? sto bi smo onda jeli to na ketozi zbog Omega 3 kad ima UH zar nije bolje onda kapsule ?
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #27 poslato: Jun 27, 2010, 08:58:01 posle podne »
zato sto su tu 15ak grama vlakna od tog uha

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #28 poslato: Jun 27, 2010, 09:40:10 posle podne »
Nisam znao gdje bi postao, gledao sam koji je topic aktivan, pa se ispričavam ako ovom postu nije ovdje mjesto...
Dakle, radi se o slijedećem...bio sam u "pogonu" skoro od veljače, dakle recimo da sam negdje 4 puna mjeseca u teretani, a na prehranu sam počeo paziti 29.3...Od onda sam praktično 3 - 4 puta tjedno u teretani i to su sve bili treninzi sa gigantskim serijama, dakle po 4 - 5 vježbi u komadu bez pauze, tj. tek nakon zadnje vježbe pauza, moglo bi se reći anaerobni + aerobni u jednom treningu, a mjesec - mjesec i pol dana radim i cardio 20 minuta poslije treninga i u zadnje vrijeme sam znao ujutro trčati na prazan želudac...Prehranu sam držao koliko se dalo, oko 250 - 300g proteina po danu, oko 100 - 150 UH po danu i nešto masti (obavezno šaka badema ili oraha uz tunu) i još nije otišlo sve što treba...I sad sve ovo pišem iz razloga što mi se dogodio jedan peh, a to je da mi je napukla jedna koščica u stopalu i sada moram nositi longetu i mirovati minimalno tjedan dana, a vjerojatno 3 - 4 tjedna...I sada ne znam kako da si reguliram prehranu pošto ću biti bez aktivnosti, probati ću 100 - 150 trbušnjaka i sklekova po danu ako ću moći jer mi je preporučeno strogo mirovanje te noge tako da nema nikakve zajebancije...Neki dan sam bio na 0 g UH, a sad sam 2 dana jeo sve i svašta, jedan je bio planiran, a drugi kad sam saznao da moram nosit, pa nisam imao volje držat prehranu, pa sad ne želim da mi sav taj trud vezan uz te treninge ne padne u vodu zbog ove ozljede, pa bih molio nekoga iskusnog ili tko je imao sličan problem da mi da neki savjet u vezi prehrane u ovom stanju....Unaprijed hvala!

Btw. uslikat se ne mogu jer nisam u mogućnosti stajati na nozi...

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: dobri i losi uh - pitanje
« Odgovor #29 poslato: Jun 27, 2010, 09:43:39 posle podne »
zaboravio sam navesti neke osnove, visok 185-186cm, 87 kg, iskusan sam vježbač, 5-6 g idem u teretanu, ali zadnje 2 g sam počeo nešto učiti o prehrani i držati neke režime prehrane...