Jun 16, 2024, 02:54:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja  (Pročitano 13918 puta)

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #15 poslato: Januar 20, 2010, 08:28:44 posle podne »
Dobrodošla ;D.Eto ukratko ja kao ženski član ovog foruma savjetujem ti da se ne opterećuješ sad sa tim treninzima toliko nego da prvo složiš prehranu,ne otprilike nego za ozbiljno i vjeruj mi rezultati će doć.Ja sam kad sam prvo mršavjela bez ikakvih treninga smršavjela samo sa kvalitetnom ishranom i cardiem natašte! Naravno da treba i trenirat al, nažalost, kao što dečki rekoše bez prehrane 0 bodova..
A whey je definitivno najjača stvar pogotovo za nas žene,koje ruku na srce sve patimo za slatkim  ;D ja bi umrla bez njega!!
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #16 poslato: Januar 21, 2010, 07:54:01 posle podne »
pa daj predlog neki, slobodno - zato sam dosla :)

Samo mi prvo reci da li svaki drugi dan znaci bas to...ili vikendom ne treniras? Da li je pon-sre-pet-ned-uto-cet..itd    ....ili je pon-sre-pet...vikend odmor, pa onda opet pon-sre-pet.

Van mreže PhoeniX

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #17 poslato: Januar 22, 2010, 03:54:08 posle podne »
svaki drugi dan - ma koji dan to bio :)  idem danas pa u nedelju, pa utorak pa cet....

Van mreže PhoeniX

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #18 poslato: Januar 25, 2010, 01:32:40 posle podne »
samo je sad nastupila pauza od par dana... zbog onih dana :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2010, 03:53:16 posle podne »
samo je sad nastupila pauza od par dana... zbog onih dana :D
pa mislim da bi lagani cardio trening cak dobro dosao..
kazem LAGANI

Van mreže PhoeniX

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2010, 04:13:09 posle podne »
ja se danas previjam od bolova tako da ne znam kako bih mogla da izdrzhim.
sutra ako me popusti malo hocu

a jel ima neko predlog vezano za moje treninge? ...
mislila sam mozhda vishe da se skoncentrishem na cardio i da steknem neku kondiciju uz manje rada sa tegovima za pochetak pa onda da ubacujem vishe tegove ... hm?
Any thoughts?
« Poslednja izmena: Januar 25, 2010, 04:18:38 posle podne PhoeniX »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #21 poslato: Januar 25, 2010, 04:21:40 posle podne »
svaki drugi dan - ma koji dan to bio :)  idem danas pa u nedelju, pa utorak pa cet....

Ups..ja zaboravih na ovu temu...sorry...

Kada bih radio svaki drugi dan, ja bih recimo trenirao...

-Ledja/biceps
-Grudi/ (eventualno ovde listovi umesto sa nogama)
-Noge/listovi
-Ramena/triceps


Eto jednog primera....



mislila sam mozhda vishe da se skoncentrishem na cardio i da steknem neku kondiciju uz manje rada sa tegovima za pochetak pa onda da ubacujem vishe tegove ... hm?
Any thoughts?

Cemu? Nema razloga za ovim...Fino se zagrej, trening, pa uradio kardio


« Poslednja izmena: Januar 25, 2010, 04:23:34 posle podne The_Bulldog »

Van mreže lella

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 78
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #22 poslato: Januar 30, 2010, 01:30:05 posle podne »
Pozz svima,
Za pocetak da pohvalim forum, savrsen je za sve koje pocinju i za sve koji su vec donekle stigli, cini mi se da postoji odgovor na svako pitanje koje se moze postaviti !!!!  Ali, kako sam ja relativni pocetnik u svemu ovome, opet bih zamolila nekog strucnijeg za malu pomoc, dakle:
Redovan sam posetilac teretane vec nekih godinu dana, imala srecu da naidjem na nekog ko ce mi pomoci u samom startu da ne gresim puno, ali opet bih sve to proverila sa vama svima:
1. trening mi je:  pon   grudi-biceps-kardio
                              uto    kardio-trbusnjaci
                              sre    ledja-triceps-kardio
                              cet     noge-trbusnjaci
                              pet    ramena-kardio
  uglavnom radim 2-3 vezbe po partiji, 3-4 serije po 15-20 ponavljanja, pa je pitanje jel ovo ok? i trebam li sta promeniti?
2. ishranu sam uglavnom sredila, sa povremenim cheatovima, ali i to cu uskoro izbaciti.
        Dorucak: ovsene uz jogurt sa 0% i sa dodatkom 1 jabuke(recimo, ili nekog drugog voca, kivi ili nesto slicno, koliko da promenim ukus)
        Rucak:   piletina ili tunjevina, kombinacije povrca(sve to kuvano bez dodatka masti), i ovde ide integralni pirinac
       Vecera:  ella sa nekim povrcem, jaja
    Pitanje:  trebam li sta da promenim, medjuobroci su mi uglavnom neko voce(opet jabuka recimo), sta bih mogla drugo da ubacim kao medjuobrok i da li da krenem sa upotrebom whey ili ne?

Da napomenem da su mi treninzi obicno prepodne 11-12:30 ili retko popodne 17-18:30.

Nadam se da vas nisam sve previse smorila svim ovim pitanjima, nadam se odgovoru !!!!!


Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #23 poslato: Januar 30, 2010, 02:50:03 posle podne »
Ovo je negde korektan program....ponavljanja smanji tipa 8-15 max...i ako treniras ovako vec godinu...sigurno bi trebala menjati koncept, ali OK o tome nije sad rec...

Uzine su ti u stvari obroci u BB ishrani...tako da to voce nije dobar izbor...nema proteina, a ima fruktozu koju telo lako pretvara u salo.

Whey...all the way...slobodno...

Samo ti pitaj...ne mozes nas smoriti...zato i sluzi forum...

Eto ukratko i na brzinu...

Van mreže lella

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 78
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #24 poslato: Februar 01, 2010, 09:35:08 pre podne »
Puno hvala na brzom odgovoru,
ok, izbacujem voce, ubacujem proteine, krecem sa whey
A sto se tice treninga, sta da promenim, sem broja ponavljanja ?

Pozz

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #25 poslato: Februar 01, 2010, 11:56:56 pre podne »
Puno hvala na brzom odgovoru,
ok, izbacujem voce, ubacujem proteine, krecem sa whey
A sto se tice treninga, sta da promenim, sem broja ponavljanja ?

Nema na cemu....

Ne znam tvoj cilj sto se tice telesne kompozicije, kao i trenutnog stanja...ali ja nisam bas da se voce skroz izbaci, ako nisi na teskoj dijeti...ne mora bas svaki dan, ali 2-3 puta nedeljno po jedna vocka nece smetati...pre obroka pojedena...

Pretpostavljam da si nasla na forumu kako se koristi whey..ali evo ukratko da bi imala i ovde...30-ak grama nakon treninga sa dextrozom - osnovna namena....moze i ujutru uz ovsene.....nekada bas kada nemas vremena da pojedes obrok, one mogu "zameniti" taj jedan obrok, ali onda gledaj da u roku 2-3 sata ipak pojedes jedan kvalitetan cvrst obrok...i to nemoj raditi bas cesto...za to postoje neke druge kombinacije proteina.

generalno gledas da na svaka 3 sata imas obrok...sto ispadne negde oko 6-7 obroka dnevno...

Sto se tice promena u treningu...telo je masina koja se prilicno brzo prilagodjava na "muke" koje postavimo pred njim...a cim se navikne, napredak je umanjen...tako da postoje razne opcije borbe protiv toga...neko menja kompletan trening svakih 3-4 meseca..neko menja svaki trening...neko menja vezbe iz nedelje u nedelju...ovde treba videti i sta pojedincu odgovara.

TI mozes promeniti vise stvari...tipa  raspored misicnih partija u nedelji....ili odmor izmedju serija...ili tempo radjenja vezbi...ili odabir vezbi...itd..itd...opcija ima mnogo...

Posto vidim da radis svakog radnog dana..ja bih ti predlozio da promenis raspored misicnih partija u nedelji...i da probamo da skratimo taj trening...jer sat i po treninga ume da bude poprilicno katabolicno za telo, ako se pravilno ne "napuni"...Eto, razmisli...vidi sta bi ti odgovaralo, pa nam javni..da doteramo jos malo detalje  ;)

Van mreže lella

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 78
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #26 poslato: Februar 01, 2010, 12:36:40 posle podne »
Pa stanje mi je ..napredovala sam znatno, naravno da ima tu jos dooosta mesta za napredak, ali recimo da sam zadovoljna. Naravno ostalo je ono sto zene najvise muci a to je stomak :), ali sam jako strpljiva, trenutno sam jako korigovala ishranu(u poslednjih 2 nedelja), bila na integralnom pirincu, a od danas cu probati par dana da izbacim skroz uh, a da mi se ishrana bazira na proteinima. Citala o toj temi ovde, pa rekoh da probam. Vikendom cu sebi priustiti dan varanja, pa jesti ono sto se ne sme :).
Da li mozes da mi preporucis neki whey, posto sam sto se suplemenata tice apsolutni pocetnik?
I sto se treninga tice, razumela, promena vezbi i tempa, ok....
A trening mi je 30tak min sa tegovima i spravama, a onda 30-50 min kardio, tako da to cini mi se nije previse. Citala sam da bi bilo dobro da se razdvoji kardio, pa da ide rano ujutru, ali to mi zasad nije moguce izvesti.

Hvala jos jednom
Pozz :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #27 poslato: Februar 01, 2010, 12:50:55 posle podne »
Pa stanje mi je ..napredovala sam znatno, naravno da ima tu jos dooosta mesta za napredak, ali recimo da sam zadovoljna. Naravno ostalo je ono sto zene najvise muci a to je stomak :), ali sam jako strpljiva, trenutno sam jako korigovala ishranu(u poslednjih 2 nedelja), bila na integralnom pirincu, a od danas cu probati par dana da izbacim skroz uh, a da mi se ishrana bazira na proteinima. Citala o toj temi ovde, pa rekoh da probam. Vikendom cu sebi priustiti dan varanja, pa jesti ono sto se ne sme :).
Da li mozes da mi preporucis neki whey, posto sam sto se suplemenata tice apsolutni pocetnik?
I sto se treninga tice, razumela, promena vezbi i tempa, ok....
A trening mi je 30tak min sa tegovima i spravama, a onda 30-50 min kardio, tako da to cini mi se nije previse. Citala sam da bi bilo dobro da se razdvoji kardio, pa da ide rano ujutru, ali to mi zasad nije moguce izvesti.

Hvala jos jednom
Pozz :)

Verovatno mislis na temu 1-2-3 i trbusnjaci su tu...ili kako ju je Pedja vec nazvao...OK...to su rotacije..to radi provereno, pa se drzi toga neko vreme...
I potrudi se da za vreme vikenda..sebi priustis cheat OBROK..a ne dan...Ja sam davno probao u dijetama te cheat dane...to je dva koraka unazad...ali jedan obrok po zelji...je OK.
Sto se tice proteina...evo ti link sa preparatima koje prodaje Pedja...tamo imas i cene...a mozes se i njemu obratiti sa PM, da vidis trenutne cene ili mozda neke akcije...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,4383.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12491.0.html

Sto se tice duzine treninga...OK...videh da si gore napisala da traje 90 minuta, pa sam pomislio da je to to...ali ovako OK...mada ne znam kako uspes za 30-ak minuta da uradis trening sa tegovima, ali ajde  ;D

Van mreže lella

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 78
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #28 poslato: Februar 01, 2010, 01:45:35 posle podne »
Pa otprilike 30tak, nisam nesto merila, danas je to bilo recimo grudi-biceps 2 vezbe po 4-5 serija po 15 ponavljanja, sa pauzom 30sec izmedju serija. U svakom slucaju, hvala jos jednom puno na savetima, ako me jos nesto bude mucilo eto mene opet sa pitanjima :)

Pozz :)