Maj 14, 2024, 10:27:23 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.137 poruka u 18.752 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Ektomorfni tip vezbaca  (Pročitano 4120 puta)

Van mreže Ektomorfni_tip

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Ektomorfni tip vezbaca
« poslato: Februar 20, 2010, 12:13:51 pre podne »
Kao sto naslov kaze, ukoliko vec ne postoji ovakva tema, a ja ne na pretrazi nisam nasao, smatram da bi trebalo pa evo, otvaram je.
Prelistao sam forum, nisam nasao sve odgovore koji me zanimaju, tj nisam primetio da se neko malo vise posvetio ovom tipu vezbaca ciji sam ja primer iz knjige.


"  Ektomorfni tip odlikuje se time sto kod njega preovladavaju uzduzne proporcije nad poprecnim. Njegov rast je ostvaren na uskrb sirine i obima tela. Udovi su mu dugi i tanki, kostur gracilan i lak. Forma glave je u obliku jajeta, crte lica su ostre. Vrat je dug i uzan, ramena su takodje uzana, grudni kos je duguljast, uzan i pljosnat. Struk je uzan, koza je tanka i bez potkoznog masnog tkiva. Muskulatura je slabo razvijena.
Ovaj tip se ne odlikuje izdrzljivoscu u radu sa tegovima. On se brzo umara i gubi energiju. Zbog toga njemu vise odgovara intenzivan trening (velike tezine-mali broj ponavljanja) nego trening velikog obima."

Uglavnom kada se govori o ovom tipu (ili bilo kojem drugom tipu) cesto se naglasava da niko nije u potpunosti jedan od tri osnovna tipa, nego mesavine.E pa ja sam stoprocentni ektomorfni tip, bukvalno sve sto ovde pise je kod mene zastupljeno.
195 cm visina
75kg tezina

Pa eto ukoliko ovo nije ponovljena tem i ne bude obrisana, bilo bi lepo da oni koji imaju iskustva i znanja napisu sve sto znaju i predlazu ovakvom tipu vezbaca da preduzmu nebi li sto vise i brze napredovali.
Da ne ogranicim temu na svoj licni problem, ako neko bude raspolozen da odgovori ja cu dalje napisati o tome koliko vezbam, koliko imam para,znanja i ostalo...

Van mreže JoY93

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Ektomorfni tip vezbaca
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2010, 01:31:00 posle podne »
 Ja se ne razumem mnogo o ovome...ali mogu (dok ne dodje neko iskusniji) da ti preporucim trening za pocetak u kruznom vidu (tako sto ces odrediti 7-9 sprva koje ces raditi bez pauze i po zavrseetku odmoriti do 5 minuta najvise i ponoviti jos jedan krug pa kasnije odrati i treci krug vezbanja) a kasnije kad dobijes snagu predlazem gupisanje misica i kalsican rad u teretani...na taj nacin ces dobiti snagu i uz kvalitetnu ishranu i ako treba neke suplemente verovatno i povecati % misicne mase (ako je to pitanj u ovoj temi)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ektomorfni tip vezbaca
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2010, 07:35:03 pre podne »
Citat
[Ovaj tip se ne odlikuje izdrzljivoscu u radu sa tegovima. On se brzo umara i gubi energiju. Zbog toga njemu vise odgovara intenzivan trening (velike tezine-mali broj ponavljanja) nego trening velikog obima."
/quote]

a ti ovo za sebe tvrdis kao ISKUSAN veybac ili sta??
sinak
prestani a budes lenstina i da san sebe analizrias stalni i vecito
nema tajne forumle u prekog puta
sredi ishranu i ako hoces da se dovedes u red MORAS DA VEYZBAS a ne dda odes u tereatnu i da glumis manekena i radis 3 ponavljanja u seriji zato sto je to tako radio arnold i zato sto si ti procitao nesto i tebi se bas to svidja da budes velik ali bez treninga i nasao si se u tom telesnom tipu

Van mreže Ektomorfni_tip

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ektomorfni tip vezbaca
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2010, 11:27:27 pre podne »
Sinak..
Ma ne tvrdim ja nista, ja sam to pronasao na netu, pa kao citirao, cisto da bude, ako se neko jos pronajde u temi, kao neko objasnjenje sta to predstavlja.

Nisam ja lenstina, treniram 4-5 puta nedeljno, i ne ocekujem da budem veliki bez vezbi, samo pitam kako bih sto bolje prilagodio trening i ishranu svojoj gradji.Nista vise.
Zato i pitam ovde, ako je neko slicne konsitucije,ili ima iskustva sa takvima, mozda moze nesto da preporuci.
Posto vec postoje te podele na telesne tipove, logicno je i da postoje neki drugi sistemi vezbanja za razlicite ljude.
Eto, sledom zdravog razuma, pretposavih da bi mozda bilo bolje da radim nesto drugacije od Arnoldovih tri ponavljanja , pa te lepo pitam, sta ti mislis da je pametno?
Koliko ponavljanja da radim?

@joy93
To su mi i drugi preporucivali...no ajd kao da vidim ima li neko jos nesto da kaze, da ne menjam trening tek tako..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ektomorfni tip vezbaca
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2010, 02:41:18 posle podne »
Citat
Sinak..

da tata  ;D ;D ;D ;D

Citat
pretposavih da bi mozda bilo bolje da radim nesto drugacije od Arnoldovih tri ponavljanja

a jel ti znas 100% kako je arnold radio ili samo znas zato jel tako pise? a da ne pominjem sta je cika arni sve koristio??

kako ti ne shvatas SINAK jednu stvar a to je da je trening 30% necega cemu ti stremis ili cemu ja stremim
ostalo ovisi od faktora gle cuda a nije faktor iznenadnjenja vec faktor zvani karakter i podrejdena ishrana
ti mozes biti i mezmorf a da budes debeo
kakve veze ima koji si tip gradje i sve ostalo sta si ti "citao" kada se osnovne stari ne ispostuju?
dakle
nis naeo ama bas ni jedan jedini paramter o sebi tj ni godine,tezina,ishrana,dodatci bla bla bla bla....ZNACI NISTA a ockeujes pomoc i po tebi je trening NAJBITNIJI a ja ti kazem DA NIJE I DA NEMA VEZE SA TIM KAKAV SI TI TIP GRADJE.......sinak...
ali ok
evo ti odgovr...
radi od 8 do 12 ponavljnja a ja TI GARANTUJEM DA NECES URADITI nista sve i da radis 30 ponavnja da radis 12 ponavanja ili da radis 6 ili 3 POTPUNO JE IRELEVANTNO ako nisi sve drugo podredio ostvarvanju svoje zamisli
a ti kako god hoces....sinak  ;D ;D ;D ;D

Van mreže Ektomorfni_tip

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ektomorfni tip vezbaca
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2010, 07:17:56 pre podne »
Au jbtee... ni sa prodavacicom na pijaci se nebi ovoliko pogadjao..
Dobro de, o preiskusni i presveti covece, izvinjavam se sto pokusah da iscrpim tvoje znanje na precac.
Dakle da rezimiramo, u ovoj epizodi smo saznali da vezbanje nije najbitnije, pred toga da ja "citam" a ne citam, no dobro..
Ti dakle trvdih da telesna gradja, tj. genetika ne igra presudnu ulogu u tome kako ce neko da izgleda?


Da si malo vise citao umeesto sto si tako velikodusno i svesrdno zapeo da me izvedes na pravi put vas o karakternih ljudi, mozda bi primetio da sam napisao da sam visok 195 i imam 75kg u prvom postu.
Imam 25 godina, ovo mi je drugi put da krecem u teretanu, pre dve godine sam vezbao 7 meseci i od 72 dogurao do 83 kg.. Ne koristim nikakve dodatke ishrani, jedem obicnu hranu, ubacim tunjevinu tu i tamo, nista specijalno, citam malo po forumu pa kombinujem koliko se moze..

Kako god, posto vidim da si raspolozen da nastavljas ovu raspravu u nedogled, aj da je ne nastavljamo posto ja ne tvrdim nista, nego samo pitam, pa ukoliko neko zeli da odgovori ok, a ako ne zeli i to je ok...cisto da ne pretvaramo temu u prepucavanje...smara me to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ektomorfni tip vezbaca
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2010, 10:44:24 pre podne »
Citat
Dobro de, o preiskusni i presveti covece, i

mozes da me zoves samo Pedja  ;) ;) ;)..nije problem..

Citat
Dakle da rezimiramo

vise si nego dobro sve rezimirao i zakljucio...

Citat
Ti dakle trvdih da telesna gradja, tj. genetika ne igra presudnu ulogu u tome kako ce neko da izgleda?

igra ali KOD TEBE NE jel ti hoces da odredis TIP TRENINGA na osnovu telesnog tipa sto je prilicno smesno da ne krostim teze reci
a tip telesne gradje mozda moze da se pika kada bi gledao na unos UH ili B o nekoj po odlakloj fazi dijete
ali.
posto ti nisi naacuio jos ni da hodas onda svaki daljnii razgovr sa tobom je suvisan.

Citat
Da si malo vise citao umeesto sto si tako velikodusno i svesrdno zapeo da me izvedes na pravi put vas o karakternih ljudi, mozda bi primetio da sam napisao da sam visok 195 i imam 75kg u prvom postu.

izivni,tipccna gradja kao arnold  ;D ;D ;D ;D

Citat
Ne koristim nikakve dodatke ishrani, jedem obicnu hranu, ubacim tunjevinu tu i tamo, nista specijalno, citam malo po forumu pa kombinujem koliko se moze..

i onda si nasao meni ovde da seres da ti ne dajem dobre savete a ja uprno pokusavm da ti kazem  DA ZJAEBS TRENING i da naucis pametno da se hranis u postizanju tvog cilja ali kao sto rekoh NE VREDI jer ti ocigledno trazis potvrdu necega sto zelis da cujes a ne sta je objektinovts.

Citat
posto vidim da si raspolozen da nastavljas ovu raspravu u nedogled,

Citat
cisto da ne pretvaramo temu u prepucavanje...smara me to

mene uzasno ovakve stvari SMARAJU i s toga

LOCK