Maj 11, 2024, 07:40:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.114 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: 3 kg sala manje  (Pročitano 15627 puta)

Van mreže inblue

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 29
3 kg sala manje
« poslato: Mart 01, 2010, 02:40:08 posle podne »
Pozdrav svima.....na jednoj drugoj temi postavila sam vec pitanje, ali sam odlucila ipak da otvorim svoju temu i malo detaljnije izlozim "problem".

160 cm, 53 kg, 31 godina. Zelela bih skinuti oko 3 kg cistog sala,  toliko procenjujem da je potrebno.
Poslednjih mesec dana pocela sam intenzivnije da vozim sobni bajs, kondicija se rapidno popravila, tako da svaki drugi dan bez problema radim hiit 25-30 min (22km/h - 30 km/h u odnosu 1min:50 sec).
Pored toga, radim i kucne vezbe sa tegovima (biceps, triceps sa tegovima od 2 kg), iskorak i cucnjevi sa 8 kg ukupno, trbusnjaci.

U cemu je problem: vec sam oko mesec dana na ovom rezimu vezbanja, sa rezimom ishrane gde je povecan unos proteina, varijacije sa uh (neke odokativne, moje licne, gde je recimo 3 dana nedeljno bilo sa 0uh) i za tih mesec dana otislo je po tri cm sa struka i stomaka, i 1kg na vagi. Nisam nezadovoljna naravno, ali cini mi se da je sada efekat sve manji i manji.
Mozda je problem sto ja vec dve-tri godine odrzavam redovnu kilazu povremenim varijacijama UH (+/- 2kg), a inace se sve vreme hranim po PS-u u smislu vise proteina i vlakana, kontrolisan unos uh, 5 obroka dnevno,  a povremeni junk sam resavala narednim danom sa 0uh. Pa se mozda organizam vec navikao na te povremene varijacije, i sad mu je potrebno nesto sto ce ga vise sokirati? (Pored povecane fizicke aktivnosti, koju sam uvela i drzim se evo mesec dana).

Na jednoj temi sam procitala da je Pedja "odobrio" jednoj devojci moje visine i kilaze varijaciju 30-30-30-150-0, pa da pokusam sa tim?
Ili da pokusam sa varijacijom koju je Pedja izneo na temi "1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU"?
I da li mi je potreban whey posle tegova, obzirom da to nisu neke velike tezine jer radim kod kuce?
Oprostite na opsirnosti, ali zaista bih se zelela resiti kvalitetno sala, sto manje na ustrb misica, naravno, a imam utisak da je ovo salo koje ide poprilicno tesko (unutrasnja strana butina, nadlaktice).
« Poslednja izmena: Mart 01, 2010, 02:49:54 posle podne inblue »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2010, 02:48:55 posle podne »
Kao prvo...dobro dosla ti nama na forum....

E sad...i ti sama si uvidela sta je moguci "problem". Prilikom promene ishrane, treninga..telo neko vreme reaguje dobro...a u medjuvremenu se lagano adaptira na te promene i slabije reaguje. Jedina pomoc tu je nova vrsta soka...

U principu bi mogla te Pedjine varijacije...koju god da izaberes neces pogresiti..ali bi nam malo pomoglo kad bi nam preciznije opisala svoju ishranu, da vidimo da tu nema nekih gresaka i da se upoznamo sa njom...

Znaci kad je koji obrok, sta jedes, kad je i koji je zadnji obrok...kada treniras..kada jedes pre i nakon treninga....

Sto se tice treninga...i tebi je jasno da sa tim malim kilazama tesko ces sta dobiti..niti vecu misicnu masu koja ce ti pomoci da skines salo putem ubrzanja metabolizma, niti povecanu potrosnju kalorija tokom treninga...te bi predlog bio...ili kupi teze tegove...a najbolje je da pronadjes neku teretanu koja ti odgovara i upises se...sat vremena dnevno se moze odvojiti za sebe i svoje zadovoljstvo/zdravlje

Van mreže inblue

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 29
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2010, 03:02:43 posle podne »
Hvala puno na brzini i odgovoru, zaista nisam ocekivala ovako brzo.

Slazem se da bi teretana bila najbolje resenje, no trenutno necu biti u mogucnosti neki naredni period da idem u teretanu (dva posla + diplomski), ali bih pokusala da izvucem maksimum kod kuce. Dakle, koje bi to bile onda tezine tegova koje bih mogla da kupim (ili sipke, pretpostavljam da tegova nema mozda sa vecim tezinama)?

Sto se tice ishrane, dnevni unos proteina krece se oko 70g, teze bih uspela uneti vise ishranom. I to iz pileceg belog, jaja, ella sira (uglavnom pred spavanje ga jedem), nekad i sabacki mladi 10%mm, ali ponekad samo, govedine, retko svinjetine. Ako je potrebno vise proteina, ubacivala bih whey.

Uh kad unosim to izgleda ovako: nekad ovsene 50g za dorucak sa jogurtom, nekad pored ovsenih i krompir kuvani (ili pire) uz meso za rucak ili pirinac, nekad nista od toga (variram).

Vlakna se trudim sto vise, pogotovo uz obrok sa proteinima u drugom delu dana (kiseli krastavci, kiseli kupus, svezi kupus, cvekla).

Masti: u danima sa 0uh uzimam oko 50g orasastih plodova, hrana se sprema kuvanjem i pecenjem na teflonu, ako je ponekad (retko kada) pohovano meso, skinem taj sloj jajeta sa brasnom.

5-6 obroka, kalorije nisam racunala, ali se trudim da proteini ne idu ispod 70g.
Hiit uvek ujutro posle kafe svaki drugi dan, a posle hiita ovsene sa jogurtom, pa ubrzo jaja npr, ili samo jaja (kad sam na 0uh).
Vezbe sa tegovima takodje svaki drugi dan, negde pre rucka, pa onda rucak (jedan dan radim hiit, sutradan tegici).                    

Da napomenem da sam onako "jace" gradje, stabilna, misicavijih nogu (sem unutrasnje strane butina koja je salasta), i brzo se primeti na telu rad sa ikakvim tezinama.
Jedino je guzica prirodno manja i ravnija, pa forsiram iskorake i cucnjeve.
                        
« Poslednja izmena: Mart 01, 2010, 03:26:38 posle podne inblue »

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2010, 03:38:37 posle podne »
cini mi se da je problem u tome, sto ti u stvari malo jedes :)

70 gr proteina i 3 dana u nedelji na 0 UH, znaci tri puta nedeljeno unosis po 280 kalorija (plus minus)

napisi ishranu po obrocima

znaci

obrok1
obrok2
obrok3
.
.
.


kako se generalno osecas po pitanju energije u toku dana?
« Poslednja izmena: Mart 01, 2010, 03:40:08 posle podne aleksandar84 »

Van mreže inblue

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 29
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2010, 04:06:37 posle podne »
1.obrok: 50gr (4-5 kasika) ovsenih + 2dl jogurta
2. obrok: 2 kuvana jajeta + salata
3. obrok: 150g pileceg belog i 2 krompira
4. obrok: 100g pileceg belog + salata
5. obrok: 3-4 kasike Elle

ILI:

1. obrok: 2 kuvana jajeta + salata
2. obrok: 150g belog/junetine + salata (nekad uz boraniju, kuvano povrce)
3. obrok: 50g kikirikija ili badema
4. obrok: 100g belog/junetine/ + salata
5. obrok: 3-4 kasike Elle

ILI:
1. obrok: 50g ovsenih + jogurt
2. pola konzerve tunjevine + salata
3. neko meso 150g + salata
4. ostatak tunjevine
5. Ella 3,4 kasike (nekad napravim slatkis od elle, badema, kasikice kakaa za kolace i zasladjivaca)

Kafe s mlekom u toku dana, bez secera.
Otprilike tako izgleda, kombinujem, ima tu i supa sa povrcem ali ih ne racunam (vlakna), to je neka  sustina.  Nemam uh posle 15h.
Nisam gladna, taman ogladnim nakon 3 sata od obroka, pa jedem ponovo, ustajem malo kasnije pa je prvi obrok oko 11, nemam problema sa energijom.
Cesto popijem casu crnog vina uvece, znam da alkohol se ne preporuca, ali kapiram da je crno manje-vise ok?

Imam mali strah po pitanju UH, priznajem. Jednom u deset dana desi se neki cheat obrok, ali bez preterivanja.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2010, 04:26:28 posle podne inblue »

Van mreže inblue

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 29
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2010, 04:30:56 posle podne »
U principu, islo je to, za mesec dana  najvise sa stomaka i struka (3 cm), malo ruke, malo butine (ali samo do pola).
E sada, najbitnije mi je ono salo koje ne reaguje, a to je unutrasnja strana butina u gornjoj tacki (spajaju se), i nadlaktica iza kod tricepsa.
Znam da ne mogu da biram sa kojih delova da odlazi, kapiram da ce da krene i odatle, ali u nekoj fazi posle ove.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2010, 04:32:05 posle podne »
Jao, jao, jao...ustajes u 11h, a nemas sat vremena za teretanu...Treba vam usi pocupati ;D

50 gr kikirikija ili badema nije obrok..trebas gledati da u svakom obroku imas proteine...to sto ne jedes UH posle 15h odlican izbor...hit pojacaj...ili radi na prazan stomak 45 min lagano/srednjeg tempa...

Meni ovo sto si postavila jelovnik mnogo ne znaci...osim da unosis malo proteina, ja ne znam kako si ti to rasporedila...moras imati neki plan kojeg dana sta jedes...da bi pojurila skidnjae masnih naslaga, a kasnije kada skines to sto zelis, ovakve neke napamet rotacije mogu proci..Takodje ovde si navela 5 obroka, ja bih ti preporucio ubacivanje i 6-og....proteini na 110 grama po danu...salatu kad god hoce uz obrok...ne vidim ti ovde nijedan dan sa unosom UH vecih od 100 gr, a trebas ga imati zarad ubrzavanja metabolizma...a plasim se da je tvoj malo usporen, ovakvom ishranom...posle treninga idu odmah proteini, a ne prvo ovsene, pa posle pauze proteini...uhh, sve je zbrda zdola...ali sta da radim tako si i pisala..nadam se da se razumemo  ;D

Van mreže inblue

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 29
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #7 poslato: Mart 01, 2010, 04:40:11 posle podne »
Hvala puno svima, razumela sam.

Ubacicu 6. obrok, proteinski, a kad "zafali" popila bih whey, vezano uz nesto da ga uspori (ella recimo).
Kapiram onda da je potreban veci "sok", pa da uvedem, pored ovoga,  dan sa 150uh?
Da li imam potrebe da pijem cist whey sa dextrozom/ malto posle vezbanja? Iako nisu neke tezine u pitanju, ali znam osecati nekad upale.

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #8 poslato: Mart 01, 2010, 04:51:54 posle podne »
Ubacicu 6. obrok, proteinski, a kad "zafali" popila bih whey, vezano uz nesto da ga uspori (ella recimo).

whey ide posle treninga

ako zelis nadomestiti kolicinu proteina u toku dana, a ne mozes iz hrane, kupi protein blend

uvece ide ella sir, ili jos bolje ako mozes da izdvojis pare za kazein (pogotovo sto te moze smiriti ako imas uvece napade za slatkim, kao vecina devojaka)

evo jos jedan odlican post sa smernicama
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.msg194848.html#msg194848

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1066.0.html
« Poslednja izmena: Mart 01, 2010, 04:56:38 posle podne aleksandar84 »

Van mreže inblue

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 29
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2010, 05:02:32 posle podne »
Znam za whey da ide posle treninga, ali ne znam da li je potreban posle kucnog treninga sa malim tezinama?
Ne moze da steti, u svakom slucaju.
Samo bih molila jos da li biste mi savetovali da uvedem tih 150g uh jedan dan, ili kako bi izgledala varijacija (drzacu se proteina iznad 100g).

Nemam odavno slatke napade, iako sam pre sto god tamanila cokoladu, eto, docekala tridesete da se uozbiljim :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #10 poslato: Mart 01, 2010, 08:04:54 posle podne »
Slobodno uvedi jedan dan 150 gr UH..to je taman negde oko 3 gr UH po kg tvoje telesne tezine...ali ti UH treba da budu kvalitetni, a ne misli se na junk food..

Whey slobodno posle kucnog treninga..jednu mericu...

A jedno pitanje..koliko dugo ti drzis ove nazovimo rotacije? Mozda si zrela za keto dijetu...sa njom ces skinuti sigurno to sto je ostalo...

Van mreže inblue

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 29
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #11 poslato: Mart 01, 2010, 08:18:43 posle podne »
Poslednjih mesec dana hranim se onako kako sam gore napisala.

Inace, poslednje 2-3 godine promenila sam ishranu skroz, u smislu da sam uvela 5 obroka, kompleksne uh, vodim racuna o proteinima....pa se moze reci da sam prethodne 2-3 godine se drzala tog plana ishrane 70%, a onih 30% odlazilo je na junk (praznici, poneki rodjendan itd) koji sam resavala povremenim danima sa 0uh. Tako da mi telo definitivno "poznaje" rotacije, i to je super radilo  za odrzavanje tezine sve vreme, radi i dalje.

Sada bih da odem korak napred, da se sredim jos,  pa da onda to sredjeno odrzavam.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #12 poslato: Mart 01, 2010, 08:22:11 posle podne »
Pa recimo....procitaj prvo teme o ketogenoj dijeti kojih ima na forumu...ima ih par...vidi da li ti odgovara i da li bi mogla da je "guras"...ako budes mogla, ona bi ti onda bila pravi izbor..da se tog ostatka oslobodis..pa vratis na rotacije za odrzavanje...

Ako budes imala neka pitanja u vezi nje, ukoliko se za nju odlucis, tu smo....a ako zelis da ostanes na tvom sadasnjem planu...onda smo ti neke inpute za promenu dali...a jedan od vaznijih je da ustanes ranije i stustis se u teretanu na 1 sat ;D

Van mreže inblue

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 29
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #13 poslato: Mart 01, 2010, 08:42:36 posle podne »
Hvala puno jos jednom!

Za sada bih i dalje bila na rotacijama, s tim sto bih pojacala proteine i uvela taj dan sa 150g uh, pa cemo videti za dve-tri nedelje rezultate.
Mislim da su me zeznuli ti mali unosi uh, tj. slabe varijacije po danima, pa bih probala sada za tom vecom razlikom uh.
Ako ne bude islo, onda bih tek keto.

Javljam se sa rezultatima (ocekujem ih ipak), a od sutra ustajanje u 6.30 :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: 3 kg sala manje
« Odgovor #14 poslato: Mart 01, 2010, 08:55:38 posle podne »
I ne zaboravi da pojacas kardio u svakom slucaju...