Maj 09, 2024, 11:45:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: omega 3  (Pročitano 12235 puta)

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: omega 3
« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2010, 09:12:11 posle podne »
85 kg

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: omega 3
« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2010, 09:16:39 posle podne »
Tesko da mozes unijeti dovoljno o3 kroz ishranu...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: omega 3
« Odgovor #17 poslato: Mart 10, 2010, 09:28:28 posle podne »
85 kg
pa radi tako kako sam ti rekao
pro drzi ako mozes na 3g
uh smanjiovas ujutru oko 60g,i malo krompira u obroku posle treninga,vlaknastog povrca PUNO u svakom obroku i to je;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: omega 3
« Odgovor #18 poslato: Mart 10, 2010, 09:37:17 posle podne »
85 kg
pa radi tako kako sam ti rekao
pro drzi ako mozes na 3g
uh smanjiovas ujutru oko 60g,i malo krompira u obroku posle treninga,vlaknastog povrca PUNO u svakom obroku i to je;)
Znaci na primer 5 tableta dnevno to je 5 grama masti, da li je to dovoljno za dnevne potrebe prema mastima uopste?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: omega 3
« Odgovor #19 poslato: Mart 10, 2010, 09:40:29 posle podne »
85 kg
pa radi tako kako sam ti rekao
pro drzi ako mozes na 3g
uh smanjiovas ujutru oko 60g,i malo krompira u obroku posle treninga,vlaknastog povrca PUNO u svakom obroku i to je;)
Znaci na primer 5 tableta dnevno to je 5 grama masti, da li je to dovoljno za dnevne potrebe prema mastima uopste?
pa jel ti citas sta ti ja pisem??????
masti iz mesa i jajeta racunas,supena kasika lanenog ulja ima 15g masti,5g omega3,znaci oko 50g masti bi unosio;)
jel sada malo jasnije???
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: omega 3
« Odgovor #20 poslato: Mart 11, 2010, 01:38:57 pre podne »
Nisi me bas najbolje razumeo, tj. nisam se ja mozda lepo izrazio...znam da kroz oshranu prikupimo masnoce iz mesa, jajeta itd. Nego mene interesuje koliko je potrebno dnevno da se unosi samo esencijalnih masnih kiselina (omega 3 i omega 6) posto ove ostale zivotinjskog porekla gledam da svedem na minimum? I fala na answers :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: omega 3
« Odgovor #21 poslato: Mart 11, 2010, 06:33:42 pre podne »
5 do 6 gr ti je dovljno
mada ih ja ne bi ni unosio ako nisi na low carb dijeti ili cettonicu
ne birni..izuvices ti dovljno masti i ovako...jeste da nisu dobre ali ih izvuces

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: omega 3
« Odgovor #22 poslato: Mart 11, 2010, 01:15:51 posle podne »
jel to 5-6 grama samo omega 3 ili i omega 6?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: omega 3
« Odgovor #23 poslato: Mart 11, 2010, 01:20:50 posle podne »
jel to 5-6 grama samo omega 3 ili i omega 6?
omega 3
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: omega 3
« Odgovor #24 poslato: Mart 11, 2010, 05:48:27 posle podne »
Izvinite sad sto sam dosadan, potrebno mi je jos malo znanje da bih razumeo oko svega toga. Na primer ako je potrebno dnevno da se unese 15% masti od ukupnih kalorija, to znaci za mene oko 50 grama masti. E sad da li se tu misli na samo nezasicene (omega 3 i 6) ili i zasicene koje nam uopste nisu potrebne? Znam da cemo kroz ishranu uneti u nekoj kolicini ove masti koje nam nisu potrebne, ali ne znam da li se ovih 15 % odnosi samo na nezasicene? Jer na primer u teoriji (tesko izvodljivo u praksi) ako ne bi uneo ni jedan gram zasicenih masti, koliko je potrebno nezasicenih da bi organizam normalno funkcionisao?

Spartak

  • Gost
Odg: omega 3
« Odgovor #25 poslato: Mart 11, 2010, 06:01:53 posle podne »
Izvinite sad sto sam dosadan, potrebno mi je jos malo znanje da bih razumeo oko svega toga. Na primer ako je potrebno dnevno da se unese 15% masti od ukupnih kalorija, to znaci za mene oko 50 grama masti. E sad da li se tu misli na samo nezasicene (omega 3 i 6) ili i zasicene koje nam uopste nisu potrebne? Znam da cemo kroz ishranu uneti u nekoj kolicini ove masti koje nam nisu potrebne, ali ne znam da li se ovih 15 % odnosi samo na nezasicene? Jer na primer u teoriji (tesko izvodljivo u praksi) ako ne bi uneo ni jedan gram zasicenih masti, koliko je potrebno nezasicenih da bi organizam normalno funkcionisao?

Zasicenih ces uvijek unijeti dijetom u nekoj mjeri, ne znam cemu toliko opterecivanje miligramima masti ko da ces umrijet ako uneses 10 gr zasicenih masti vise

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: omega 3
« Odgovor #26 poslato: Mart 12, 2010, 12:47:43 pre podne »
A kako OMEGA 3 uticuy na insulinsku osetljivost?

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: omega 3
« Odgovor #27 poslato: Mart 12, 2010, 01:36:22 pre podne »
Ne opterecujem se nego me interesuje da razumem. U prevodu koliko je potrebno nezasicenih masti da bi organizam normalno funkcionisao, hormoni itd....Jer gde god da citam sve pise ishrana treba da sadrzi 20% masti bla bla bla, al nigde koliko je organizmu potrebno nezasicenih posto ove druge ne sluze apsolutno nicemu
« Poslednja izmena: Mart 12, 2010, 01:41:06 pre podne dzoniE »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: omega 3
« Odgovor #28 poslato: Mart 12, 2010, 06:48:10 pre podne »
A kako OMEGA 3 uticuy na insulinsku osetljivost?

veoma malo
i ne trega sada da to krenes da isputujes jel si o onako na pogresnom putu
ovo ce tek da ti uzburka mozxak skroz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: omega 3
« Odgovor #29 poslato: Mart 12, 2010, 06:51:49 pre podne »
Ne opterecujem se nego me interesuje da razumem. U prevodu koliko je potrebno nezasicenih masti da bi organizam normalno funkcionisao, hormoni itd....Jer gde god da citam sve pise ishrana treba da sadrzi 20% masti bla bla bla, al nigde koliko je organizmu potrebno nezasicenih posto ove druge ne sluze apsolutno nicemu

kakve veze hormoni imaju sa mastima u opste?
meni nije jasno ti ili ne citas ili se zakebava a nama
kao 1
APOSTLUTNO NISI NAPISAO SVOJU ISHRANU da bi ti se mogao dati konrketan i tacan odgovor
kao 2
AKO SE TI HRANIS PO PEKARAMA I JEDES MAMINU KUHINJU onda slobodno zaboravi unos ZRAVIH MASNOCA jer i onako se nece moci izboriti sa nezdravim od hrane koju uneses.
kao 3
UKOLUKO IMAS SREDJENU ISRHANU A MI NEZNAM KOJA JE TO ALI DA UZMEMO KAO PRETPOSTAVKU ONDA UZIMAJ DNEVNO DO 5 gr OMEGA 3 capsula i to je je i vise nego dvovljno za funcksinosanje svih mogucih potreba u tvom mladom orgniamu
i bdw
KRENUO SI SA KRIVE STRANE DA IZUCAVAS MATERIJU tj od MASNOCA a one bi trbalo da ti budu na zadnjoj stavci