Maj 09, 2024, 11:36:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Rotacija UH - HELP !  (Pročitano 4020 puta)

Van mreže Wannabephil

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Rotacija UH - HELP !
« poslato: Januar 03, 2011, 02:36:23 pre podne »
Pozz svima, slike sam stavio dobio commentse, ponajvise da trebam da krenem sa rotacijom UH, pa eto odlucio sam se i na to.
Princip izracunavanja dnevnog unosa sam koristio odavde - http://www.scribd.com/doc/39489964/Kodeks-Rotacija-Ugljenih-Hidrata

Zapeo sam kod cetvrtog dijela, odnosno izracunavanja unosa kalorija za umjerene dane. Moj BMR je 2375kcal, pomnozen sa 1.6 daje 3800kcal.
Smanjim li za 20 % dobijem 3040 kcal.
E sad po principu iz ovog teksta gdje je za primjer uziman covjek od 100kg, BMR mu je 2122 pomnozen sa 1,6 daje 3995, smanjimo li to za 20 % tj. topljenje masti dobijemo 2716 kcal, e sad u umjerenim danima navodi se da covjek od 100kg unosi 2640 kalorija, kojim je principom dobijena ta cifra za umjerene dane (mislim zar ne ide tu 2716 kcal wtf xD), i koliko bi onda iznosila za mene ?
Hvala unaprijed.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Rotacija UH - HELP !
« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2011, 03:42:47 pre podne »
Auuu, koliko brojeva, previse se opterecujes brate... Rotacija imas raznih, nek ti iskusniji predloze neku. Proteine drzis na bar dva grama po kilogramu. Nemoj da se opterecujes kalorijama toliko. xD

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: Rotacija UH - HELP !
« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2011, 10:40:23 pre podne »
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Rotacija UH - HELP !
« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2011, 11:17:14 pre podne »
kalorije....kalorije....
dokle vise, BMR.....radi rotaciju kako je napisana ovdje vec 100x, proteini na 2.5-3+ gr zavisi jel od vec nekih stvari, hidrate rotiraj, masti na minimum i drzi se toga dugo i eto rezultata

Van mreže Wannabephil

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Rotacija UH - HELP !
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2011, 03:48:06 pre podne »
Ja bi zamolio da mi neko pomogne tacno ono sto sam trazio :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Rotacija UH - HELP !
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2011, 06:21:23 pre podne »
Ja bi zamolio da mi neko pomogne tacno ono sto sam trazio :)
pa cek
zar ti nije logicno da ti posle toliko racunanja nisi mogao da dobijes ono "sta se tebi cini logicno" i posle sve te matematike opet ti nije nista jasno?
mislim
kako da ti neko pomogne tj na koji nacin kada ti ZNAS da je tvoj BMR toliki i toliki i onda upotrebom matemtike si dosao do cifre koja je MATEMATICKI TACNA ali se tebi ne svijda tj logicno ti je DA NIJE DOBRA?
jedino moze da ti se pomogne da ti se kaze da je tvoj BMR manji i da krenes u novo racunanje..
a moj predlog da ti se pomogne je ipak da se okanes te formule i da prihvatis ono sta si (ako si) u opste procitao kada su rotacije u pitanju
christian je sve to "lepo" napisao i opisao (ako je napisao) ali je ovo ipak text preveden tj hocu da kazem da je text prilagodjen glupim amerikancima tj sto sire opisati nesto da bi i onako glup amerikanac jos manje razumeo-JE CILJ IGRE