Maj 09, 2024, 02:42:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj  (Pročitano 17254 puta)

Van mreže NS021

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #60 poslato: Jun 12, 2010, 01:06:21 posle podne »
@bojanh66

Pa ishrana ti je super... ne vidim nista lose...

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #61 poslato: Jun 12, 2010, 01:08:31 posle podne »
@bojanh66

Pa ishrana ti je super... ne vidim nista lose...

moguce da onda gresim ili u treningu ili imam nedovoljno proteina ili mi fale zdrave masti,dakle ne mislim na kikiriki ,vec na one kvalitetnije,maslinovo,laneno,lesnik
desi se nekad da ne bude obrok na svaka 3 sata,nego na svaka 3 i po ili 4 sata,nadam se da to nije strasna greska ??
posto nekad imam posla,pa ne mogu da stignem sve na vreme.

Van mreže NS021

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #62 poslato: Jun 12, 2010, 01:14:04 posle podne »
Pa ne znam kako treniras, sve u svemu ako treniras dobro i trosis vise kalorija nego sto uneses ... stojaces u mesto svo vreme...  moras da unosis vise kalorija nego sto potrosis da bi dobijao na masi. sem toga trening mora da bude dobar...

S druge strane od 22h pa do 10 ujutro je velika vremenska razlika  i ne unosis nista u svoj organizam....

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #63 poslato: Jun 12, 2010, 01:19:33 posle podne »
jbg,nemam vise namirnica da ubacim u ishranu da popunim tu prazninu izmedju 22h-10h :(

da,mozda je meni potreban kalorijski suficit da bih dobijao na masi.
tacnije,ne mozda,vec SIGURNO.

ali kad sam pokrenuo raspravu oko toga,samo su rekli "ne obaziri se na to,samo gledaj da imas dovoljno proteina i UH"

e pa,iako imam dovoljno P i UH,ja stagniram na istoj tezini,znaci ta prica ne pije vodu kod mene.

treba mi jos kalorija.

200gr proteina = 800 kalorija
400gr uh = 1600 kalorija
masti = e tu se postavlja najvece pitanje,koliko zdravih masti uneti na masi.
znaci ja unesem oko 2400-2500 kalorija,a mislim da je to jako malo za masu.
proteine ne mogu zasad da povecam,ali bice i to uskoro,na 250gr
UH necu da povecavam,da se ne bih jos vise zamastio,ovih 400gr mi je neka granica koja me ne goji.

sto se tice masti,ja bih unosio 110gr = 1000 kalorija,ali nemam para za 110gr zdravih masti a i pitanje je koliko je to dobro/lose,nisu bas ni one jeftine,sem naravno kikirikija,ali neki su mi rekli da nema leba od kikirikija,vec samo od maslinovog,lanenog,odnosno od "skupocenih" masti.

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #64 poslato: Jun 12, 2010, 01:42:44 posle podne »
imam njegov DVD naravno,tako da cu to ponovo da odgleda.
gledao sam inace samo treninge,a ishranu nisam odgledao,ali ocigledno je sad da moram i to.

ja mislim da mene hrana samo koci u celoj ovoj prici.

trening odradim neverovatno dobro,uvek menjam redosled vezbi,ponavljanja,nekad radim do 8,nekad do 15,menjam tezine,ne dopustam telu da se privikne,gledam da razmak izmedju misica koji se aktiviraju,recimo triceps i grudi,bude od jedno 2-3 dana,kako ne bih cesto aktivirao iste misice itd itd.

znaci oko treninga sam se puno potrudio,zna upala da me drzi i po 3-4 dana,evo recimo,listovi me drze vec 2 dana i to jako zestoko,radio sam opadajuce serije sa pauzama od 15-20 sekundi i bruka koliko sam doveo krvi u misic,tacnije koliko se naduvao,a stoji tako i dalje,sto znaci da ja mislim,do treninga nije,vec do hrane.

e sad,voleo bi ja da mogu sve to da ispostujem,ali pare brate,to me koci,ne moze se sve :(.tacnije jako jako tesko.
ali,jedno 50gr lesnika ili badeima,jel bi to bilo dovoljno dnevno da nadoknadi masti ?
« Poslednja izmena: Jun 12, 2010, 01:46:14 posle podne bojanh66 »

Van mreže NS021

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #65 poslato: Jun 12, 2010, 01:56:08 posle podne »
Pogledaj DVD Nutrition deo... odlicno sve objasnjeno .....

Ako tako dobro radis  trening 2500 kalorija je maloooooooo.  

Sto se tice masti  jedan deo uneses kroz jaja (zumance), meso itd ... ima tu masti koje  nazalost nisu iste kako te iz badema, lesnika ali ih ima u prilicnoj kolicini...  Bilo bi dobro kad bi mogao da ubacis malo badema, lesnika, orasa tj oko 50g

Samo gledaj da ti se masti krecu oko 70+- grama.  tj oko 20% kalorija da ti dodje iz masti ...

Pogledaj DVD i mnoge ce ti se stvari razjasniti :)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #66 poslato: Jun 12, 2010, 02:40:58 posle podne »
Genetika je cudo... :D

Oni koji imaju losu obicno vecinu stvari krive na nju, a oni koji imaju dobru kazu da to ne utice bas tolko (cast izucezima) :D

Ali nek neko sad uporedi recimo Manojlovic Petra sa recimo Bojanom  i sa mnom pa nek onda uporede nase ishrane i nek onda kaze da nije jedna od presudnih faktora.

Ali bilo kako bilo, svako moze izgledati kako hoce (naravno u granicama normalnosti) samo je pitanje kolicina ulozenog vremena i truda.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #67 poslato: Jun 14, 2010, 02:59:04 posle podne »
manojlovic petar je sve samo nije da se hrani u maminoj kuhinji tako da je mnogo glupo da ovako momku rusis neke stvari
a ti bojane
ti bojane..toliko si sam sebe zakomplikovao i koliko god ja puta rekao da ZAJEBETE BROJANJE KALORIJA vi opet tj opet se pojavi neki nvi stucnjak na forumu dok mene nema 3 dana i savertuje gomilu budlstaina
NS je na drugoi form dosao pre 1 mesec sa pitanjem sta je protein da bi vec nakon 2 meseca davao savete
tako NS da te molim da ukoliko nemas sta pametno da kazes onda nemoj DA LUPAS

bojane..

meni nije jasno gde se ti zuris??
pa covece ti si na ovom rezimo manje od 3 nedlje i KUKAS KAKO KG NE IDU GORE??
ok.
onda uzmi burek i slaninu i da vidis kako kg idu gore...tu nemas nikakvih rpoblema
a brojanje cal i ostala sranja \ZAJEBI...
i pusti likove kao sto je ovaj manojlovic sto dodju na forum kao grom iz vedra neba i loze vas klince bez veze..sa pricom..jedem sarmu i ovako izlgedam....

ZNACI OVE GLUPOSTI
Citat
Samo gledaj da ti se masti krecu oko 70+- grama.  tj oko 20% kalorija da ti dodje iz masti

ODJEBI LAGANI SKOKOVIMA.....
i ssavete od ljudi koji idu u teretanu dva meseca
zajebi malo majstore i genetiku

ono sto covek od sebe moze da uradi je nezamislivo,pa tako i oni najgorei geneticari mogu da budu sampioni
mada oni koji se i malo razumeju u ovo znaju da gnetika je ovde malo sve je RED RAD I DISCIPILNA za manojovica sam ti rekao..to je sve smao nije genetika...i nije ni 10% a ane PRESUDAN FAKTOR...

znaci..odlicno se hranis i imas odlicnu suaplemnetaciju
ali kao sto rekoh..COVECE BOZIJI GDE SI ZAPEO...OVO JE SISTMEATSKI SPORT AKO ZELIS KVALITET NA PRVOM MESTU
ako zlis da budes svivanja onda slobodno pvoecaj cal i krenu da se hranis kao profesinlalac...i nemas porelma..
samo ti onda nedotaje mala karika ...a da..to ti je NS zaobravio da savetuje jer jos nije dosao do toga ali za 15ak dana hoce a to je HEMIJA..
pobogu covece..dali sti ti svestan sta tebi treba...da UGRADS 3000 cal?????????????/

aloooo...dali ste vi ljudi normlani??
da ne ulazim u to kolika je glupost racunati cal i odrdreiti sebi da ti treba 3000 cal zato sto kg ne idu gore....jbt..ja ne mogu da veerujem u ove gluposti nakog svega sto covek procita na forumu on odavli ovakvku glupu kosntatciju
« Poslednja izmena: Jun 14, 2010, 03:06:10 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #68 poslato: Jun 14, 2010, 03:13:52 posle podne »
Tako sam i ja prije bio opterecen sa kalorijama na masi i nadoknadom masti zbog veceg unosa kalorija,ali hvala bogu da mi je Pedja objasnio neke stvari u vezi toga, pa  nisam niti pokusavao to raditi. :)
Sto bi bilo ovo ljeto da sam isao slusati kalorije i bmr... :D....uzas... ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #69 poslato: Jun 14, 2010, 03:15:59 posle podne »
pa najalakse je.
e fali mi cal...povecati cu masti...povecati cu uh..
pa ajde neka neko stinse jaja i poveca B..

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #70 poslato: Jun 14, 2010, 03:47:42 posle podne »
Dobro Pedja,hvala ti jos jednom na detaljnom objasnjenju.
Proteine cu povecati u narednom periodu za 2 meseca,sa 200 na jedno 250-280gr,posto tovim svoje pilice,pa ce biti dosta mesa uskoro.
Ugljene hidrate i masti drzim kao i do sad.

Samo bih hteo jedno pitanje jos da pitam koje me jako muci:
-u slucaju da unosimo sve potrebne nutrijente,a ne ostvarujemo kalorijski suficit,dobitak misicne mase je moguc,samo sto ide sporije,zar ne...za razliku od toga kad bi se natrpali sa mnogo kalorija,tad bi isla i misicna masa i salo?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #71 poslato: Jun 14, 2010, 03:53:46 posle podne »
aman covece
pa tebi je 220 gr B vise nego dovljno za rast..
jebes cal suficit covece.....
to mozes da uradis isa 50 gr B a da uneses 4000 cal..
ako te zanima..drage volje cu ti objasniti kako se to radi
znaci
50 gr B a 4000 cal na dan..
a liciti ces na vrecu govana onda...

igraj se sa UH i sa M...
a B drzi stalno iste...
i covece..misic ne raste preko noci.
za to trba vremena i vrmena i pogtovo kod vas ...ti si natural i tekl si poceo..

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #72 poslato: Jun 14, 2010, 04:04:31 posle podne »
Oki,pridrzavam se svega sto si rekao,vreme ce pokazati rezultate,nadam se :)

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #73 poslato: Jun 14, 2010, 04:37:44 posle podne »
uz tu tvoju ishranu i supl nemas razloga sa brigu..nzm ni zasto se opterecujes toliko...vidim da ti je situacija oko finansija malo teza..zato se verovatno i cimas toliko da ne redis sve to za dzabe...al ne moze za mesec dana da dodje sve...samo istraj u tome..

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #74 poslato: Jun 14, 2010, 08:27:08 posle podne »
bojane
ja 7 godina drzim proteine na 300g;)
UH i  MASTI saram zavisi sta hocu
jedi i ISKLJUCI SE,jako se opterecujes rekao sam ti milion puta...sve dobro radis i sada samo OPUSTENO
ne mozes da ocekujes ni za 2 godine pravilnom ishranom da izgledas ne znam kako...hemija uz dobru ishranu moze da ubrza napredak ali opet treba sve da se ispostuje(hrana,supsi,trening,odmor)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!