Maj 24, 2024, 03:45:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.162 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka  (Pročitano 8370 puta)

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #15 poslato: Jul 06, 2006, 01:52:35 pre podne »
pa daj da vidimo ta istrazivanja kada se pozivas na njih

ja mislim da si ovde dosta toga nalupao , prvao objasni zasto kreatin i dex 10min. pre kraja treninga , a posle glutamin , pa whey ?

zasto ne mesati sve u PWM ?[/quote]


Kada ne budem bas mnogo dokon trazicu ta istrazivanja, ali lepo sam pitao ljude koji studiraju Dif i Sportsku akademiju i pritom bilduju godinama i nisam  im zaista trazio knjige nego mi je covek lepo rekao  i objasnio jer to uce. Kako organizam funkcionise, varenje, procesi, anatomija i td.

A ja ne razumem sta je tu za cudjenje nije lupanje da opteretis organizam sa pola kile razmucene hemije koju ces verovatno da izbacis iz sebe oralno ili na drugi nacin   15 min posle toga jer je to strasno opterecujuce za zeludac a lupanje je logticna stvar. Ne, nece doci do "hemijske reakcije" kao sto ti kazes, nisam ni ja to mislio. Ali prvo Dekstrozom uzmes proste UH i dovedes insulin u normalu a kreatin pijes sa njom on se implementira u misic i malo ga regenerise, kada se to koliko toliko svari, posle 15 minuta popijes Glutamin ( toliko moze da se saceka jer nista nece revolucionarno da se desi za to vreme ionako je popio DEX i Crea ) i onda posle 10-20 min kada se i to kolkio toliko svari WHEY. Sada ce neko reci "Whey treba odmah posle trteninga da bi misic rastao". E pa primarni oporavak traje 1-2 nakon treninga a on ce popiti Whey posle 20-30 min a za to vreme mu sigurno nece opasti misic jer nije pio Whey jer  vec ima Crea, DEX i Glm. Mislim i ja nekad pomesam Kreatin, dekstrozu i glutamin ali inace gledam makar minimalne pauza ako drugacije ne moze. Makar 5 min. Mislim iskoriste se oni i ovako i onako. Dodje to sve tamo gde mu je mesto ali ako moze neka unese sve to iz 3 puta u roku od 20-30min posle treninga. Eto. Mislim mene bas briga, neka svako radi kako hoce ali ja mislim da je to smuckavanje slabija varijanta.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #16 poslato: Jul 06, 2006, 08:52:11 posle podne »
Meni ovo bash nema smisla.. jebem li ga..

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #17 poslato: Jul 06, 2006, 09:02:39 posle podne »
pa opet nista nisi objasnio vec si samo potvrdio ono sto sam ja rekao , da to sto sve mesamo nema nikave veze sa iskoriscavanjem  onoga sto smo uneli , uzimati sve po jedno nema nikakvog smisla , nista nisi naveo zbog cega uzimati odvojeno sve

a i mi koji be studiramo DIF citamo nesto , mozda i vise nego neki sa DIF-a

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #18 poslato: Jul 06, 2006, 09:18:43 posle podne »
Citat
ali lepo sam pitao ljude koji studiraju Dif i Sportsku akademiju i pritom bilduju godinama

pozdrav za iste :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #19 poslato: Jul 06, 2006, 09:23:06 posle podne »
Citat: MotornaTestera
pa daj da vidimo ta istrazivanja kada se pozivas na njih

ja mislim da si ovde dosta toga nalupao , prvao objasni zasto kreatin i dex 10min. pre kraja treninga , a posle glutamin , pa whey ?

zasto ne mesati sve u PWM ?



Kada ne budem bas mnogo dokon trazicu ta istrazivanja, ali lepo sam pitao ljude koji studiraju Dif i Sportsku akademiju i pritom bilduju godinama i nisam  im zaista trazio knjige nego mi je covek lepo rekao  i objasnio jer to uce. Kako organizam funkcionise, varenje, procesi, anatomija i td.

A ja ne razumem sta je tu za cudjenje nije lupanje da opteretis organizam sa pola kile razmucene hemije koju ces verovatno da izbacis iz sebe oralno ili na drugi nacin   15 min posle toga jer je to strasno opterecujuce za zeludac a lupanje je logticna stvar. Ne, nece doci do "hemijske reakcije" kao sto ti kazes, nisam ni ja to mislio. Ali prvo Dekstrozom uzmes proste UH i dovedes insulin u normalu a kreatin pijes sa njom on se implementira u misic i malo ga regenerise, kada se to koliko toliko svari, posle 15 minuta popijes Glutamin ( toliko moze da se saceka jer nista nece revolucionarno da se desi za to vreme ionako je popio DEX i Crea ) i onda posle 10-20 min kada se i to kolkio toliko svari WHEY. Sada ce neko reci "Whey treba odmah posle trteninga da bi misic rastao". E pa primarni oporavak traje 1-2 nakon treninga a on ce popiti Whey posle 20-30 min a za to vreme mu sigurno nece opasti misic jer nije pio Whey jer  vec ima Crea, DEX i Glm. Mislim i ja nekad pomesam Kreatin, dekstrozu i glutamin ali inace gledam makar minimalne pauza ako drugacije ne moze. Makar 5 min. Mislim iskoriste se oni i ovako i onako. Dodje to sve tamo gde mu je mesto ali ako moze neka unese sve to iz 3 puta u roku od 20-30min posle treninga. Eto. Mislim mene bas briga, neka svako radi kako hoce ali ja mislim da je to smuckavanje slabija varijanta.[/quote]....

stari ajde polako isprinatj ova pitanja pa pitaj te stucnjake jedno po jedno..

1.kakve veze ima funkcionsasenje organizma sa bilo cim o cemu je ovde rec..

2.sta je pola kg razumucene hemije?...

3.strasno opterecuje zeludac protein u cistom obliku sa 10 gr kreatina i 15 gr glm i 50 gr nekog prostog secra..a ne opterecuje kada taj tvoj strucanjak posle predavanja ode do prve hamburegire i smalti jedan pljesak sa pomfrtesom i zalije sa colom...light verovatno jer studria dif pa zna sta valja..

4.kako to dovedes inuslin u normalu kada uzmes dexctrozu....gde je to insulin otisao pre te normale i jel ti znas da insulin posle treninga treba da povisis a ne da dovedes u nromlau....

5.zasto kazes da kreatin regenerise misic....zar on ima tu svrhu da to radi nakon 15 minuta???

6.zasto kazes da priamrni oprovak traje 1-2 sata nakon trenionga..od kud ta ideja...i zasto je primarno bas 1-2 sata nakon treninga..zasto ne recimo 20-30 minuta posle treninga ili 4-5 sati posle treninga...

7.kazes pravis 5 minuta paze  imzedju sto popijes svu tu "hemiju"..jel mislis da ti imas tu sposobnost da preradis nesto sto je u molkulama za 5 ili 15 minuta bez dodatka nekog prostog sececra koji bi tu bio iz ko zna kog razloga...

8..ovo smuckavnja nije slabija varijatna jer su ga radili i rade ljudui koji malo vise znaju od tih tvojih strucnjaka i rade ga ljudi koji imaju rezualttea u ovom sproru a ne gadjaju se sa onim sta bi bilo kada bi bilo...

no hard feelings....ali malo razmisli o svemu pa ces videti da je sve logicno brate..

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #20 poslato: Jul 06, 2006, 09:33:12 posle podne »
Kako je u stara dobra vremena bez proteina bilo lepo , jel da stari?! Zavrsis trening odes kuci i izlomis pola kile mesa u stomak i misici rastu!
Salim se , ali zaista mislim da danasnji klinci preterano opterecuju sebe sa nekim nepotrebnim stvarima. Ne vidim razlog zasto bi telu bilo opterecenje da svari i iskoristi sve ovo zajedno pomesano. Telo savrseno zna sta da uradi sa hidratima , sta sa proteinima i kada je u pitanju cvrsta hrana a ne da ima problem sa iskoristavanjem specijalno dizajniranih saplemenata da imaju sto bolju iskoristljivost.
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #21 poslato: Jul 06, 2006, 09:35:32 posle podne »
Citat: MR.BIG
Kako je u stara dobra vremena bez proteina bilo lepo , jel da stari?! Zavrsis trening odes kuci i izlomis pola kile mesa u stomak i na konju si!!!

Salim se , ali zaista mislim da danasnji klinci preterano opterecuju sebe sa nekim nepotrebnim stvarima. Ne vidim razlog zasto bi telu bilo opterecenje da svari i iskoristi sve ovo zajedno pomesano. Telo savreseno zna sta da uradi sa hidratima , sta sa proteinima i kada je u pitanju cvrsta hrana a ne da ima problem sa iskoristavanjem specijalno dizajniranih saplemenata da imaju sto bolju iskoristljivost.
...pa buraz bravo..ti si to rekao sasvim jednsotavno i uprosteno..ali bojim se da mnogi nece shvaiti to sto ti kazes pa onda moras malo zakuvati situcaiju..

ali u svkom slucaju..odlicno si to rekao u 3 recenice..

jebote..ja sam se za nis spremao i bez wheya i bez krea i bez icega....uffffff

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #22 poslato: Jul 07, 2006, 12:50:16 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: MotornaTestera
pa daj da vidimo ta istrazivanja kada se pozivas na njih

ja mislim da si ovde dosta toga nalupao , prvao objasni zasto kreatin i dex 10min. pre kraja treninga , a posle glutamin , pa whey ?

zasto ne mesati sve u PWM ?



Kada ne budem bas mnogo dokon trazicu ta istrazivanja, ali lepo sam pitao ljude koji studiraju Dif i Sportsku akademiju i pritom bilduju godinama i nisam  im zaista trazio knjige nego mi je covek lepo rekao  i objasnio jer to uce. Kako organizam funkcionise, varenje, procesi, anatomija i td.

A ja ne razumem sta je tu za cudjenje nije lupanje da opteretis organizam sa pola kile razmucene hemije koju ces verovatno da izbacis iz sebe oralno ili na drugi nacin   15 min posle toga jer je to strasno opterecujuce za zeludac a lupanje je logticna stvar. Ne, nece doci do "hemijske reakcije" kao sto ti kazes, nisam ni ja to mislio. Ali prvo Dekstrozom uzmes proste UH i dovedes insulin u normalu a kreatin pijes sa njom on se implementira u misic i malo ga regenerise, kada se to koliko toliko svari, posle 15 minuta popijes Glutamin ( toliko moze da se saceka jer nista nece revolucionarno da se desi za to vreme ionako je popio DEX i Crea ) i onda posle 10-20 min kada se i to kolkio toliko svari WHEY. Sada ce neko reci "Whey treba odmah posle trteninga da bi misic rastao". E pa primarni oporavak traje 1-2 nakon treninga a on ce popiti Whey posle 20-30 min a za to vreme mu sigurno nece opasti misic jer nije pio Whey jer  vec ima Crea, DEX i Glm. Mislim i ja nekad pomesam Kreatin, dekstrozu i glutamin ali inace gledam makar minimalne pauza ako drugacije ne moze. Makar 5 min. Mislim iskoriste se oni i ovako i onako. Dodje to sve tamo gde mu je mesto ali ako moze neka unese sve to iz 3 puta u roku od 20-30min posle treninga. Eto. Mislim mene bas briga, neka svako radi kako hoce ali ja mislim da je to smuckavanje slabija varijanta.
....

stari ajde polako isprinatj ova pitanja pa pitaj te stucnjake jedno po jedno..

1.kakve veze ima funkcionsasenje organizma sa bilo cim o cemu je ovde rec..

2.sta je pola kg razumucene hemije?...

3.strasno opterecuje zeludac protein u cistom obliku sa 10 gr kreatina i 15 gr glm i 50 gr nekog prostog secra..a ne opterecuje kada taj tvoj strucanjak posle predavanja ode do prve hamburegire i smalti jedan pljesak sa pomfrtesom i zalije sa colom...light verovatno jer studria dif pa zna sta valja..

4.kako to dovedes inuslin u normalu kada uzmes dexctrozu....gde je to insulin otisao pre te normale i jel ti znas da insulin posle treninga treba da povisis a ne da dovedes u nromlau....

5.zasto kazes da kreatin regenerise misic....zar on ima tu svrhu da to radi nakon 15 minuta???

6.zasto kazes da priamrni oprovak traje 1-2 sata nakon trenionga..od kud ta ideja...i zasto je primarno bas 1-2 sata nakon treninga..zasto ne recimo 20-30 minuta posle treninga ili 4-5 sati posle treninga...

7.kazes pravis 5 minuta paze  imzedju sto popijes svu tu "hemiju"..jel mislis da ti imas tu sposobnost da preradis nesto sto je u molkulama za 5 ili 15 minuta bez dodatka nekog prostog sececra koji bi tu bio iz ko zna kog razloga...

8..ovo smuckavnja nije slabija varijatna jer su ga radili i rade ljudui koji malo vise znaju od tih tvojih strucnjaka i rade ga ljudi koji imaju rezualttea u ovom sproru a ne gadjaju se sa onim sta bi bilo kada bi bilo...

no hard feelings....ali malo razmisli o svemu pa ces videti da je sve logicno brate..[/quote]





OK, OK, OK.....ja sam stvarno u nedoumici bio stotinu puta jer je ovo jedini sport koji treniram a da mi svako prica drugacije. Ovaj sto ti proda suplement kaze jedno, u teretani treneri ili Dif-ovci ili neki ortaci drugo, ovde trece, u casopisu cetvrto.....Jebiga, pola stvari koje si me gore pitao saznao sam na taj nacin. Od svakog po nesto. Gledam da mi sve cemu me neko nauci bude logicno. I svako tvrdi : Ma veruj meni kad ti kazem, proverena varijanta tako svi rade....

Mislim da bi bilo najbolje da kada te ne bi mrzelo Pedjos u najkracim crtama isto po rednim brojevima izodgovaras na ova gore pitanja koja si me pitao i da tako koncno shvatim sta se tu zapravo desava. Jer svako kaze drugacije.


Miksovacu i ja sve zajedno i a u tri lepe sto  da se smaram.

50 grama WHEY-10grama Creatine-10grama Glutamine-40grama DEX i kraj.  Imam 97 kg trenutno, mislim da je ovo OK doziranje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: pauza izmedju pwmli tvrdog obroka
« Odgovor #23 poslato: Jul 07, 2006, 01:17:47 posle podne »
NEMOJ SE OPTERECVIATI SA STINCIMA..

UZEO SI DOBRU DOZU I SAMO TAKO NASTAVI..VIDETI CES REZULATATE