Jun 01, 2024, 01:06:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.160 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Evo nest od mene  (Pročitano 264260 puta)

Van mreže kopa

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 643
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #90 poslato: Novembar 24, 2010, 10:35:59 posle podne »
koliko dugo treniras

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #91 poslato: Novembar 24, 2010, 10:41:08 posle podne »
preko 5 ipo godina...

oda kad sam krenuo nisam pravio pauze vece od 4-5 dana, (osim ovo ljeto, akd sam rame zaznuo)...
s tim, da je kao i kod vecina dug period u pocetku bio lutanje,...nisam imao nikoga da bi mi rekao sta i kako, a za forume nisam znao do prije mozda 3 godine... :p  

ali zato mi je ''malibuilder'' bio od pomoci u pocetku....mali je znalac veliki, ima svoja neka shvatanja, ali sto sam vise ucio..sve su mi jasnije postajale neke tvari sto mi je prciao :)
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2010, 10:45:59 posle podne Vendetha »
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #92 poslato: Decembar 02, 2010, 09:38:43 posle podne »
Treba mi jedan savjet u vezi treninga...

Nisam nikad na treningu koristio gurtne, iz razloga sto nisam podlaktice nikad ciljano radio...pa da ih onda nisam ni stedio na treningu ostalih misicnih grupa.
Ali neki dana kad sam radio mrtvo dizanje, uzeo sam od kolege,..ajd reko da isprobam samo,..i iznenadio sam si koliko sam vise digao nego bez gurtni.
I shvatio sam da ledja ne radim intenzivno koliko bi u stvari mogao - slicno mi je i kod veslanja.
Pa dal da pocnem gurtne da koristim, kako bi iz ledja izvlacio maksimum, a zrtvovao podlaktice ? Mogu njih ipak dodatno ako treba uraditi, ako bude potrebe..
Dal vi koristite uopste gurtne kod teskih dizanja, ili idete do one kilaze koliko mozete da drzite...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #93 poslato: Decembar 02, 2010, 09:44:17 posle podne »
Treba mi jedan savjet u vezi treninga...

Nisam nikad na treningu koristio gurtne, iz razloga sto nisam podlaktice nikad ciljano radio...pa da ih onda nisam ni stedio na treningu ostalih misicnih grupa.
Ali neki dana kad sam radio mrtvo dizanje, uzeo sam od kolege,..ajd reko da isprobam samo,..i iznenadio sam si koliko sam vise digao nego bez gurtni.
I shvatio sam da ledja ne radim intenzivno koliko bi u stvari mogao - slicno mi je i kod veslanja.
Pa dal da pocnem gurtne da koristim, kako bi iz ledja izvlacio maksimum, a zrtvovao podlaktice ? Mogu njih ipak dodatno ako treba uraditi, ako bude potrebe..
Dal vi koristite uopste gurtne kod teskih dizanja, ili idete do one kilaze koliko mozete da drzite...
Obavezno ih koristi.Trening ce ti biti neuporedivo bolji sa mnogo tecnijim i jacim kontrakcijama..

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #94 poslato: Decembar 02, 2010, 09:54:51 posle podne »
hvala misko... puno sam bolje pogodio sredisnji dio ledja kada sam ih i opteretio bas onoliko koliko sam mogao. A isto tako i na veslanju sipkom, puno sam manje opteretio ruke (bicepse i podlatice) koje inace prije otkazu...pogotovo ako u trening ledja udjem sa upaljenim bicepsima.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #95 poslato: Decembar 03, 2010, 09:50:28 pre podne »
Gurtne su extra, ja ih koristim za zgibove, veslanje i sl., neki dan sam ih koristio za trapez-sleganje ramenima sa bucicama, probaj, videces koliko je dobra stvar.

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #96 poslato: Decembar 03, 2010, 04:43:28 posle podne »
Vendy boy, tek sada sam opazio nove fotke. Veliiik si i mnogo je to dobro posloženo :). S još nižim BF-jem bi to bilo za videti ludilo. Pročitao sam koliko unosiš P pa me to malo zabrinulo, ja koji sam puno manji od tebe unosim preko 300g  :-\. Jasno mi je da su financije problem ali opali brate barem po jajima ako več nemožeš npr. da negde kupiš u bulku veču količinu pilečih prsa za manje pare. Probaj barem na mesec dana pojačati pa ako nema nekog vidnijeg pomaka smanji kao i prije.

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #97 poslato: Decembar 04, 2010, 12:04:40 pre podne »
ej drug, hvala...
pa sta da ti kazem brate...kd bi mogao jos vise, unosio bi..i ovako je preko 2g po kg,..pa vidicu kako ce biti..jebga, trenutno vise ne mogu. Mozda bi i mogao, ali onda bi imao para iskljucivo za toga,..a znas da sam ja spreman i na ulog i odricanja,..al ima covjek u zivotu jos nekih potreba ;) ...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #98 poslato: Decembar 04, 2010, 08:07:36 pre podne »
Brate koristi gurtne sačuvaćeš zglobove, tetive + ćeš MNOGO bolje odraditi treninge.

Ne mislim da je premalo za tebe 2gr proteina po kg, natural si ali se vidi da napreduješ i sa 2gr/kg.Pozdrav
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #99 poslato: Decembar 04, 2010, 11:34:58 pre podne »
Brate koristi gurtne sačuvaćeš zglobove, tetive + ćeš MNOGO bolje odraditi treninge.

Ne mislim da je premalo za tebe 2gr proteina po kg, natural si ali se vidi da napreduješ i sa 2gr/kg.Pozdrav

hocu od sad obavezno, jer ne mogu bez gurtni da opteretim ledja maksimalno,..

a unos proteina gledacu da drzim konstantno oko 2,5g....mada meni to varira, nekad zna i da dodje blizu 3..al konstantno nece moci :) pa vidicemo
UH sam smanjio u odnosu na zadnji period mase,..jer jako brzo salo dobijem
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #100 poslato: Decembar 04, 2010, 11:37:55 pre podne »
Koliko unosis uh? :)

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #101 poslato: Decembar 04, 2010, 03:50:44 posle podne »
e to varira iz dana u dan, zavisno od fizicke aktivnosti taj dan...ali 300g je neki minimum,..mada u danima kada odmaam nkad bude i ispod, ali onda povecam unos proteina, i malo masti koje inace ne unosim nikako ciljano.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #102 poslato: Decembar 04, 2010, 04:17:09 posle podne »
Hvala na odgovoru, i pretpostavio sam da je tu negdje cifra. :)

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #103 poslato: Decembar 04, 2010, 04:28:45 posle podne »
Hvala na odgovoru, i pretpostavio sam da je tu negdje cifra. :)

nema na cemu,..  mislis da je malo ili puno ?
po meni i nije uopste puno kad uzmem u obzir da su samo dorucak i PWM preko 150g,
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Evo nest od mene
« Odgovor #104 poslato: Decembar 04, 2010, 04:37:12 posle podne »
Ne, mislim da je taman i kako treba biti na tu tezinu. :)