Jun 17, 2024, 09:41:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.195 poruka u 18.756 tema - 20.950 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...  (Pročitano 50906 puta)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #75 poslato: Januar 19, 2011, 06:56:19 posle podne »
Evo jos o tome:
Velike farmaceutske kompanije ne zele da ljudi odbace skalpel i kirurgiju zbog drugih nacina lijecenja, a kada ne mogu nesto unistiti, kao sto su trgovine zdrave hrane te vitaminski dodaci i dodaci prehrani, tada ih kupuju i pretvaraju u korporativne lance koji vise ne prodaju kvalitetu kakva je postojala prije.
Jedan od glavnih napada farmaceutskih kompanija na osobni izbor i zdravstvenu slobodu je nesto sto se naziva Codex Alimentarius,
sto bi prevedeno s latinskog znacilo "zakon o hrani". ili "knjiga o hrani" i djelo je komisije Codex Alimentarius.

Codex Alimentarius potporu dobiva od strane medunarodnih banaka i multinacionalnih korporacija od kojih se neke nalaze i u Kanadi.
On je zapravo povelja prava banaka i korporacija koje one kontroliraju.
Nasa suverena prava odlucivanja tko smije, a tko ne smije ulagati u nase drzave biti ce predana privatnoj svjetskoj organizaciji koju pokrece iskljucivo novac.
Sporazum bi onemogucio provincijskim i federalnim zakonodavcima u Kanadi mijenjanje ili poboljsavanje standarda okolisa zbog straha od tuzbe od strane multinacionalnih korporacija.

Ovo bi stvorilo svijet bez granica ciji bi diktatori bile svjetske sredisnje banke i multinacionalne kompanije.
To ce se zasigurno dogoditi nastavimo li sjediti prekrizenih ruku.

Zar postoji bolji primjer fasizma od toga da nam netko diktira sto smijemo ili ne smijemo raditi sa svojim tijelima?


UJEDINIMO SE I ONI PADAJU:
Stvarna snaga promjene trebaju biti "obicni" ljudi, kako ih se naziva s visoka.
U stvari ne postoje "obicni" ljudi, vec neobicna Beskonacna svijest u zamci iluzije "obicnosti".
Milijuni su ljudi na polozajima vlasti i milijarde "obicnih" ljudi.Mislim da vidim izlaz iz toga.Milijuni kontroliraju milijarde pomocu straha i metode "zavadi pa vladaj" i s time ce nastaviti sve dok u odnosu na te dvije stvari ne promijenimo precepciju.
Svoje opredjeljenje da radimo ono sto znamo da je ispravno moramo ucintit jacim od naseg staha od posljedica.
Ako to ucinimo u dovoljno velikom broju i odbijemo da nas se zavadi i da se nama vlada, zavjere vise nece biti.
"Zavadi pa vladaj" mozete vidjeti posvuda: u religijama, rasama, politici, platnim razredima, interesnim skupinama i svim aspektima drustva.

Srednju klasu huskaju protiv radnicke klase, krscanstvo i judaizam protiv islama, lijeve protiv desnih, bijelce protiv crnaca, a crnce protiv onih ne tako crnih.
Borimo se sami protiv sebe, uvjereni da se borimo protiv drugih, pa je citav globalni sukob samoranjavanje.
Najveci korak ka preporodu slobode jest shvacanje da smo mi Beskrajna svjesnost koja dozivljava "fizicko" iskustvo te prestanak vjerovanja da je iskustvo ono sto mi jesmo.Sve proizlazi iz toga.


Kljuc kolektivne zatocenosti je masovna hipnoza koja je dovela covjecanstvo da sebe vidi kao "malo" iako smo svi mi sve sto je ikada postojalo, postoji i sto ce iakda postojati.

David Icke

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #76 poslato: Januar 19, 2011, 08:17:52 posle podne »
jojo
ta farsa oko suplementa i regultvie oko C vitamina bla bla bla bla je iz razloga DA SE USPSOTVAI MONOPOL GALENIKE I HEMOFARMA
pre nekoliko godina nas bajni jedan misnitar se zakacio sa schernigom i krenuo da ih ucenjuje itd itd itd
i onda su popizdeili i oterali ga u picku mile materine i oni su prekninuli distirbuciju tog leka i onda kasnije kao ministar rekao da je on ljut i onda ukinuo taj lek sa pozitivne liste pa tako ljudi koji su bili ovisni od tog leka sada ga moraju kupovati iz grcke i madje itd
isto se desilo upravo i danas sa jednim lekom koji se koristi u terpaiji karcinoma
NEMA GA VISE od strane drzave jer se neko iz vlade posvadjao sa proizovodjec.hm....mislim da znas oko cega i cao miki
ko vas jebe
crknite od raka ali ja pare nisam dobio

e to je pravi povod a ne neke regulative u svrhu zasitte gradjan itd
a ta farsa oko uvza suplementa je posebna prica

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #78 poslato: Januar 23, 2011, 10:32:29 pre podne »
Sa ovom nemastinom u Srbiji, imamo najbolje uslove za jeftinu GM a ovaj nas ministar poljoprivrede debelu proviziju za to. Mora covek da opravda studije u USA i stipendiju Monsanta.

Inace Monsanto je vec raspisao nova radna mesta za prodavce semena. Velika plata, dobar auto i lap top idu uz radno mesto.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže manOFsteel

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #79 poslato: Januar 23, 2011, 02:06:18 posle podne »
zar je moguce da se o ovome prica samo na netu?
nista o ovome nema na tv-u....

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #80 poslato: Januar 23, 2011, 04:47:56 posle podne »
Pa ima i na TV-u ali na manjim lokalnim... pogledaj moj prvi post u ovoj temi.
 Pa masinerija je to, ne smeju veliki mediji da sire ove vesti.... A to je i cilj, sve sto nije na Pinku ili RTS-u nije ni vazno ni bitno...
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže manOFsteel

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #81 poslato: Januar 23, 2011, 05:45:24 posle podne »
da video sam...u Nisu se daje...
cudno mi da B92 nije u igri...oni pljuju na sve apsolutno...
ili su oni bese, kako pricaju, "americka" televizija :)

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #82 poslato: Januar 23, 2011, 06:49:51 posle podne »

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #83 poslato: Januar 24, 2011, 10:38:16 posle podne »
Otrov u mesnim prerađevinama!

U Srbiji se u prodaji nalaze proizvodi koji u sebi sadrže opasne herbicide - izazivače raka, steriliteta, šećerne bolesti i atrofije mozga. Hrana proizvedena po kodeksu „alimentarijus" dozvoljena u SAD od prošle godine, dok je u EU zabranjena

Na tržištu Srbije prodaju se prehrambeni proizvodi opasni po zdravlje i život ljudi koji su pravljeni po kodeksu „alimentarijus", dokumentu Svetske zdravstvene organizacije, koji propisuje korišćenje štetnih sastojaka u proizvodnji. Direktor Ekološkog pokreta Novog Sada Nikola Aleksić tvrdi da se u proizvodnji po ovom „kodeksu" koriste genetski modifikovana jedinjenja, koja mogu izazvati rak, sterilitet, šećernu bolest i još 60 najtežih oboljenja.
Aleksić objašnjava da ovakvi proizvodi imaju oznaku poput piramide i da na njima piše „codex alimentarius". On tvrdi i da ih na našem tržištu ima nezakonito, pa čak i u nekim poznatim domaćim mesnim firmama.
- Kod njih se prodaju viršle sa oznakom kodeksa „alimentarijus", koje sam ja primetio nedavno - tvrdi Aleksić.

Zabranjeni herbicidi

Ovaj kodeks, koji je odredila SZO, za hranu i poljoprivredu u Srbiji nije usvojen jer je naša zemlja potpisnica Roterdamske i kopenhaške konvencije, koja je u suprotnosti sa njim.

- Kodeks sadrži obavezujuće odredbe o korišćenju veštačkog goveđeg hormona rasta i antibiotika u svim vrstama mesa namenjenih ljudskoj ishrani. To će imati nesagledive posledice po zdravlje sadašnjih i budućih generacija. On propisuje da se u poljoprivrednoj proizvodnji koristi genetski modifikovano seme. Od 12 zabranjenih herbicida za zaštitu poljoprivrednih proizvoda, u kodeks je nedavno vraćeno sedam jedinjenja poput DDT-a, lindana, malationa i drugih otrova koji su zabranjeni pre više od 30 godina. Primera radi, DDT je 1972. godine zabranjen i kod nas, u Evropi i pre, zbog maligniteta, a sad ga vraćaju na listu. Lindan je pogotovo zabranjen za upotrebu pri uzgoju šargarepe, a malation se nekada koristio za prskanje komaraca. Takođe, po njihovim odredbama tačno se zna koliko goveđeg hormona rasta sme da se koristi prilikom uzgajanja goveda, i ako to odbijete, a članica ste Svetske trgovinske organizacije, platićete milionsku odštetu u dolarima. To se dogodilo sa EU pre 10 godina, kada je odbila kontingent govedine iz Amerike i Kanade - rekao nam je Aleksić.

Nesagledive posledice

Bivši republički veterinarski inspektor Miroslav Stojišić upozorava zašto treba izbegavati proizvode sa oznakom „kodeks alimentarijus".

- Herbicidi koji se sastoje od opasnih materija koriste se za prskanje kukuruza, pšenice i drugih kultura protiv gljivica i parazita. Mnogi su odavno zabranjeni u Evropi, dok se kod nas uvoze. Ako se stoka hrani biljkama koje su njima prskane, ona će se zaraziti, a samim tim i meso neće biti zdravo po nas. Poput karagana, mogu da izazovu rak i mnoge druge bolesti - objasnio je Stojišić.
Direktor Industrije mesa „Matijević" Milan Jozanov rekao je za naš list da njihovi proizvodi nisu štetni, a sve glasine da se kod njih prodaju štetni proizvodi po kodeksu „alimentarijus" pripisao je zavisti pojedinaca.

- Poslednjih nekoliko dana pod pritiskom smo raznih neosnovanih optužbi koje dovode u pitanje zdravstvenu ispravnost hrane našeg preduzeća. Sve je izneto u cirkularnim pismima koja kruže Srbijom. Zavist pojedinaca i iznete laži plaćenika uvoznog lobija ne možemo zaustaviti, ali zbog potrošača moramo da kažemo da su ova pisanja zlonamerna i da su ovi tekstovi očito usmereni na pokušaj eliminisanja svega što je domaće i napredno. Mi smo izabrali put koji vodi intenzivnom razvoju i profitu, ali ne na štetu sopstvenog naroda nego u njegovu korist, a sve pod budnim okom nadležnih organa. Kažu da je na našim viršlama bila oznaka kodeksa „alimentarijus", ali to je u stvari bila oznaka standarda HASAP, koju smo držali do 2009. godine - rekao nam je Jozanov.

vise na ---> Pressonline
« Poslednja izmena: Januar 24, 2011, 10:41:09 posle podne marelli »
Samsung NX1000

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #84 poslato: Januar 25, 2011, 01:34:51 pre podne »
http://www.matijevic.rs/

Bacite pogled....ladno su promenili logo u dnu strane nakon svega ovoga....i to upravo u oznaku standarda HASAP....a u Marellijevom tekstu stoji:
 "Kazu da je na nasim virslama bila oznaka kodeksa "alimentarijus", ali to je u stvari bila oznaka standarda HASAP, koju smo drzali do 2009. godine - rekao nam je Jozanov".

Znaci drzali su HASAP standard do 2009. godine, oznaka citiram "kodeksa alimentarijus" im je do pre nekoliko dana stajala na sajtu i sad su se odjedanput opet vratili na HASAP standard....

Jel ovde nas neko pravi budalama ili sam samo ja budala i pogresno sam razumeo coveka koji "radi u korist naroda"....?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #85 poslato: Januar 25, 2011, 07:30:22 pre podne »
Hahah vratili stari logo. :D

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #86 poslato: Januar 25, 2011, 03:27:44 posle podne »
neka neko obrati paznju na papirnu kesu u kojoj stoji onaj kao malo skuplji leba u maksiju.
ima na poledjini deklaracija.
bacio sam izgleda, a hteo sam da skeniram i okacim.

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #87 poslato: Januar 25, 2011, 05:49:53 posle podne »


 :D :D :D

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #88 poslato: Januar 25, 2011, 07:26:13 posle podne »
neka neko obrati paznju na papirnu kesu u kojoj stoji onaj kao malo skuplji leba u maksiju.
ima na poledjini deklaracija.
bacio sam izgleda, a hteo sam da skeniram i okacim.

ovde retko ko jede leba :)
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: AKO MI OVO DOZVOLIMO, ODOSMO SVI U TRI LEPE...
« Odgovor #89 poslato: Januar 26, 2011, 11:53:07 pre podne »
http://www.matijevic.rs/

Bacite pogled....ladno su promenili logo u dnu strane nakon svega ovoga....i to upravo u oznaku standarda HASAP....a u Marellijevom tekstu stoji:
 "Kazu da je na nasim virslama bila oznaka kodeksa "alimentarijus", ali to je u stvari bila oznaka standarda HASAP, koju smo drzali do 2009. godine - rekao nam je Jozanov".

Znaci drzali su HASAP standard do 2009. godine, oznaka citiram "kodeksa alimentarijus" im je do pre nekoliko dana stajala na sajtu i sad su se odjedanput opet vratili na HASAP standard....

Jel ovde nas neko pravi budalama ili sam samo ja budala i pogresno sam razumeo coveka koji "radi u korist naroda"....?

pa briga njih, oni če da nalepe šta hoče a ljudi da kupuju, ko če to da kontrolira? Pogledaj opet ovu sliku sa početka teme i ako bolje pogledaš Codexov znak je gore a bome piše i certified HASAP..., ma ima brale da stave i da je po JUSu i DINu i šta god treba. Ma trebalo bi tu viršlu zagurati nekome u usta a bogami i negde drugde  >:(.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2011, 11:56:21 pre podne Burki »