Maj 23, 2024, 03:42:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.154 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Moj nacin treninga i par pitanja  (Pročitano 3542 puta)

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Moj nacin treninga i par pitanja
« poslato: Septembar 03, 2010, 04:40:01 pre podne »
Vec duze vrijeme vjezbam i zelja mi je da smrsam jos nekih 5-8 kg plus,naravno,da budem tvrda ko kamen  ;D
Kad sam pocela vjezbati imala sam oko 71 kg ( posto mi je svaka vaga drugacije pokazivala) i trenutno imam 64kg na visinu od 1.69 cm. Moj problem nisu strasne kile nego tako,voljela bih da se oslobodim viska masti i to posebno da koliko moze stesem stomak i grudi. Dakle ne djelujem debelo,ali imam dosta bf.
Nasla sam video vodic na bb.com i tog plana se pridrzavam bar sto se tice pojedinih vjezbi u teretani.U teretanu idem svih pet radnih dana s tim sto svaki drugi dan radim uglavnom kardio. Izmedju ostaloga i zato sto svaki put budem upaljena i bole me misici koje sam radila dan prije. Moj trening izgleda ovako:
Dan 1.  prsa ,triceps,stomak
dan 2.kardio (traka,rowing,bazen i najvise ona sprava sto imitira penjanje po stepenicama)
dan 3. ledja ,bicepsi,listovi
dan 4. kardio
dan 5.ledja,ramena i stomak
Vikend ne idem u gym,ali se ponekad desi da odem na bazen.
Tokom ovog perioda sam uspjela izgraditi misice( ispod onog sala),ali jos uvijek kuburim sa ishranom i nisam bas bila sto posto dosljedna,tako da je skidanje masti islo malo sporije .Trenutno sam se ''uozbiljila'' pa sam jedem ''cisto'' i evo izgubih jedan kilogram za dvije sedmice.Takodje odavno pijem proteine ,uzimam glutamin i probah Hydroxycut ,ali mogu svima potvrditi da je to cisto s.... od njega sam se osjecala kao na bobama heheh,nisam mogla da spavam i nisam primjetila nista korisno,osim sto sam bila konstantno zedna i pila litre i litre vode.

Sto se tice vjezbi imam par pitanja.
Da li je u redu koristiti Smith masinu za cucnjeve,za grudi i za listove? Nekako mi se slobodne tezine ( sipka i tegovi ) cine kao da nemam kontrolu.
Kako da povecam snagu u rukama da konacno mogu uraditi bar jedan kompletan sklek(ilustracije radi)? Da li samo trebam imati strpljenja i dati si vremena?
Kako da povecam izdrzljivost kad radim kardio,jer u mom slucaju nema sanse ni za kakvim HIIT treningom.Ja skoro da ne mogu da trcim na traci(uglavnom radim brzo hodanje) ,nemam kondicije. I ne mogu raditi kardio duze od 15 ak minuta jer ocu da crknem.  ;D Tako da radim kardio malo prije vjezbanja sa tegovima i malo poslije vjezbanja.
Da li mi je nacin treniranja ok i da li bi trebala uzimati jos nesto pored proteina i glutamina?
Takodje me brine sto sam,i dalje, poslije treninga sutradan tako ''slomljena'' da jedino sto mogu jeste uraditi lagan kardio.Upaljena,nemam energije i vucem se ko prebijena macka.
Ima li pomoci kod upale misica?
Moze li mi neko kratko objasniti vezano za dekstrozu? Mozda neki dobar link? Kupila sam,ali ne znam treba li meni to.
Koliko me nekoliko koktela  vikendom usporava u mojoj namjeri i koliko su cigarete problematicne po ovom pitanju( mimo onih generalnih razloga zasto je pusenje stetno)?

Oprostite na duzem postu,ako neko ima neki komentar ili odgovor na pitanje,bila bi zahvalna. Pozdrav svima!  :-*

« Poslednja izmena: Septembar 03, 2010, 04:42:16 pre podne Mia »

Spartak

  • Gost
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #1 poslato: Septembar 03, 2010, 03:45:28 posle podne »
Vec duze vrijeme vjezbam i zelja mi je da smrsam jos nekih 5-8 kg plus,naravno,da budem tvrda ko kamen  ;D
Kad sam pocela vjezbati imala sam oko 71 kg ( posto mi je svaka vaga drugacije pokazivala) i trenutno imam 64kg na visinu od 1.69 cm. Moj problem nisu strasne kile nego tako,voljela bih da se oslobodim viska masti i to posebno da koliko moze stesem stomak i grudi. Dakle ne djelujem debelo,ali imam dosta bf.
Nasla sam video vodic na bb.com i tog plana se pridrzavam bar sto se tice pojedinih vjezbi u teretani.U teretanu idem svih pet radnih dana s tim sto svaki drugi dan radim uglavnom kardio. Izmedju ostaloga i zato sto svaki put budem upaljena i bole me misici koje sam radila dan prije. Moj trening izgleda ovako:
Dan 1.  prsa ,triceps,stomak
dan 2.kardio (traka,rowing,bazen i najvise ona sprava sto imitira penjanje po stepenicama)
dan 3. ledja ,bicepsi,listovi
dan 4. kardio
dan 5.ledja,ramena i stomak
Vikend ne idem u gym,ali se ponekad desi da odem na bazen.
Tokom ovog perioda sam uspjela izgraditi misice( ispod onog sala),ali jos uvijek kuburim sa ishranom i nisam bas bila sto posto dosljedna,tako da je skidanje masti islo malo sporije .Trenutno sam se ''uozbiljila'' pa sam jedem ''cisto'' i evo izgubih jedan kilogram za dvije sedmice.Takodje odavno pijem proteine ,uzimam glutamin i probah Hydroxycut ,ali mogu svima potvrditi da je to cisto s.... od njega sam se osjecala kao na bobama heheh,nisam mogla da spavam i nisam primjetila nista korisno,osim sto sam bila konstantno zedna i pila litre i litre vode.

Sto se tice vjezbi imam par pitanja.
Da li je u redu koristiti Smith masinu za cucnjeve,za grudi i za listove? Nekako mi se slobodne tezine ( sipka i tegovi ) cine kao da nemam kontrolu.
Kako da povecam snagu u rukama da konacno mogu uraditi bar jedan kompletan sklek(ilustracije radi)? Da li samo trebam imati strpljenja i dati si vremena?
Kako da povecam izdrzljivost kad radim kardio,jer u mom slucaju nema sanse ni za kakvim HIIT treningom.Ja skoro da ne mogu da trcim na traci(uglavnom radim brzo hodanje) ,nemam kondicije. I ne mogu raditi kardio duze od 15 ak minuta jer ocu da crknem.  ;D Tako da radim kardio malo prije vjezbanja sa tegovima i malo poslije vjezbanja.
Da li mi je nacin treniranja ok i da li bi trebala uzimati jos nesto pored proteina i glutamina?
Takodje me brine sto sam,i dalje, poslije treninga sutradan tako ''slomljena'' da jedino sto mogu jeste uraditi lagan kardio.Upaljena,nemam energije i vucem se ko prebijena macka.
Ima li pomoci kod upale misica?
Moze li mi neko kratko objasniti vezano za dekstrozu? Mozda neki dobar link? Kupila sam,ali ne znam treba li meni to.
Koliko me nekoliko koktela  vikendom usporava u mojoj namjeri i koliko su cigarete problematicne po ovom pitanju( mimo onih generalnih razloga zasto je pusenje stetno)?

Oprostite na duzem postu,ako neko ima neki komentar ili odgovor na pitanje,bila bi zahvalna. Pozdrav svima!  :-*



iskreno samo sam preletio preko tvog posta i primjetio sam da nisi napisala tvoj jelovnik koji koristis. sto je krucijalno da vidimo u cemu je problem

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #2 poslato: Septembar 03, 2010, 04:27:43 posle podne »
Od nedavno se moj jjelovnik  sastoji uglavnom od piletine ,govedine i lososa. Uz to jedem blansirano povrce i ponekad peceni krompir ili rizu.
 Za dorucak jedem kuvano bjelance,tunjevinu ( u vodi) ili ovsene. Povremeno preskocim dorucak jer popijem kafu pa me zasiti.Obicno vjezbam prije podne,pa poslije popijem proteine tako da me i to drzi neko vrijeme pa mi je cesto prvi pravi obrok tek nekad oko 2 popodne. Ukoliko ipak doruckujem,onda je to oko 8 ujutro i pojedem ovsene sa low fat mlijekom ili kako sam rekla jaja,tuna ili neki komadic druge ribe.
Trudim se sto manje unosti karbohidrate jer sam ,izmedju ostaloga,skuzila da me napusu.
Za uzinu ili ako sam gladna ,a nemam vremena jesti ,jedem jabuke ili bademe.
Sokove pijem iz svjeze cijedjenog voca bez secera,ponekad Colu zero,i pijem preko 2 l vode.
Nekad mi se desi da gricnem i nesto sto ne bi trebala,ali nikad ne jedem junk food,ne jedem slatkise,cipsove,pa ni cokoladu. Moj cheat meal se cesto sastoji od nekog indijskog curry-a i prekrasne lepine ;-)))
Dakle mozda bi moj problem mogao lezati u tome sto ne jedem tako cesto u danu,tj vrlo cesto imam samo 2 obroka,od cega je vecera najobilniji.Dodala bi na to sve jos i pokoji koktelcic za vikend kojima ne mogu odoliti (ispadoh alkos,al eto  8)).

Moram da napomenem da se do nedavno nisam bas sto posto drzala ovog rezima ishrane i da sam cesto jela i druge stvari,mada nikad nisam jela mnogo masno ili mnogo slatko i nisam jela fast food.  Od kako sam se pocela hraniti na gore napisani nacin,izgubih 1 kg u dvije sedmice.Nadam se da sam izgubila mozda i vise masnih naslaga i da sam u stvari izgradila i nesto misica jer stvarno vjezbam ko stoka.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #3 poslato: Septembar 03, 2010, 04:48:52 posle podne »
Citat
Da li je u redu koristiti Smith masinu za cucnjeve,za grudi i za listove? Nekako mi se slobodne tezine ( sipka i tegovi ) cine kao da nemam kontrolu.
Kako da povecam snagu u rukama da konacno mogu uraditi bar jedan kompletan sklek(ilustracije radi)? Da li samo trebam imati strpljenja i dati si vremena?
Kako da povecam izdrzljivost kad radim kardio,jer u mom slucaju nema sanse ni za kakvim HIIT treningom.Ja skoro da ne mogu da trcim na traci(uglavnom radim brzo hodanje) ,nemam kondicije. I ne mogu raditi kardio duze od 15 ak minuta jer ocu da crknem.  Zelenko Tako da radim kardio malo prije vjezbanja sa tegovima i malo poslije vjezbanja.
Da li mi je nacin treniranja ok i da li bi trebala uzimati jos nesto pored proteina i glutamina?
Takodje me brine sto sam,i dalje, poslije treninga sutradan tako ''slomljena'' da jedino sto mogu jeste uraditi lagan kardio.Upaljena,nemam energije i vucem se ko prebijena macka.
Ima li pomoci kod upale misica?
Moze li mi neko kratko objasniti vezano za dekstrozu? Mozda neki dobar link? Kupila sam,ali ne znam treba li meni to.
Koliko me nekoliko koktela  vikendom usporava u mojoj namjeri i koliko su cigarete problematicne po ovom pitanju( mimo onih generalnih razloga zasto je pusenje stetno)?

bilo bi lakse da si po brojevima napisla pitanja a ne ovako s brda i sa dolova  ;D ;D

mozes smit masinu da koristis umesto obicnih cucnjeva cak sta vise-mngo bolja opcija a pogtovo za zene,NIje stvar u izdrzljivosti vec u tome sto nemas KONDICIJE,povecavaj svaki cardio trening za po 1 min dok ne dojdes do onoga sta hoces.Nemas potrebe nista da uzimas vise od sups osim neki multivitam.verovato ti je taj trening sto radis PREVISE,smanji na jedan misic jedan dan a cadio radi ili ujutro na prazan stomak ili posle treninga,.mada onda je problem sto ako ti je trening 50 min i cardio treba da radis 30 min-naravno da ces da budes slobodna..problem..ili podeli misice pa jedan dan tegovi a jedan caradio.
Ne treba ti dextroza..baci to tamo ljudozerima :D :D

Spartak

  • Gost
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2010, 04:53:11 posle podne »
pa najbitnije je da imas konstantan unos nutrijenata u toku dana.Izdjeli obroke na bar 4 cvrsta i jedan shejk posle treninga.u svakom obroku neka bar imas 20ak grama proteina.Ugljene hidrate rotiraj,npr dva dana unesi 50ak gr za dorucak iz ovsa,treci dan unesi oko 100gr (1 obrok i obrok posle treninga), 4 dan ih totalno izbaci ( samo 20ak grama secera uz protein posle treninga),a npr 5 dan unesi 150 gr iz tri ili 4 obroka.Izbaci mlijeko.A te uzine naravno pretvori u prave obroke,vocka dvije dnevno ok,po mogucnosti neko bobicasto voce ono ima najvise vlakana i manje secera od jabuka,banana,pomorandzi..
Hydroxycut je dobar sagorjevac al tvoja isrhana mu je onemogucila da "odradi" posao (laicki).izgubila si kilo naravno jer je to reakcija tijela na novonastalu ishranu i trening.kljuc mrsavljenja je vise dnevnih obroka, to stvara tzv termic effect of feeding :) ubrzavanje metabolizma (tijelo trosi kalorije dok razgradjuje hranu u stomaku).Taj cheat meal i sto bi ti rekla po koji koktelcic ostavi za jedan dan u vikendu :)

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2010, 05:11:11 posle podne »
Ok momci,jasno mi je  :D .Mnogo hvala na odgovorima. Kao sto se da primjetiti dosta sam citala,medjutim treba covjeku,pogotovo plavusi,da sve to lijepo legne. Ja sam krenula od onoga ''da se malo zategnem'' pa dospjela na ovaj forum i zavrsila u teretani 5x sedmicno hehehe. Super,poslusacu savjete,pa da vidim kako ce se to odraziti. Multivitamine ne smatram supsima,jer ih uvijek uzimam, takodje i omegu3 ,pa nisam ni napisala.  ;D
Jos pitanja vezano za rotaciju UH.

1. Kako da znam koliko unosim u obroku ili danu?

2. Cime vi to mjerite?

3. Mora li to bas biti u gram?     nadam se da necu zavrsiti vagajuci hranu na apotekarskoj vagi

4.Da li ipak da nastavim sa Hydroxycut-om jer ga imam jos mnogo (da se ne baci hehehe),iako se od njega ne osjecam najbolje.Mozda mi se organizam navikne.
 
 :-*

Spartak

  • Gost
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2010, 08:52:20 posle podne »
pa otprilike ne moras sad bas u gram, izmjeri jednom i posle ces znati koliko je :)
a ostavi hydroxycut sada,ubaci ga na kraj dijete 4 sedmice, neka ti sluzi kao joker, kada skidanje masti krene da stagnira da imas nesto da te pogura

Van mreže Sanela

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2011, 07:36:57 posle podne »
ovako prvo pozdrav svima :) slucajno sam naisla na ovaj forum i ovu temu pa da pitam nesto sto me zanima :D
krenula sam u teretanu pre par dana, tacnije danas mi je bio cetvrti trening. nisam debela imam 59kg i visoka sam 168cm ali eto ja bih da malo smrsam :D zanima me sta bi trebalo da jedem posle treninga? ujutro oko 9h pojedem psenicne  pahuljice sa jogurtom sa o.5 % mm i jednu jabuku, rucam oko 14h (obicno supu i neko meso il ribu) i za veceru pojedem neko voce i jogurt (opet 0.5%mm). naravno kad mi se jede pizza il nesto iz pekare il pak neki kolac ja to pojedem (to je u malim kolicinama i desi se rijetko) :D u teretani idem oko 16h jer zbog faxa ne mogu ranije.
dakle zanima me da li je ovo dovoljno sto jedem? i sta bi trebalo da jedem posle teretane?

Van mreže Sanela

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2011, 07:42:33 posle podne »
P.S. Mia izvini sto sam iskoristila tvoju  temu ali nisam htjela da otvaram novu s obzirom da me zanima nesto slicno sto si ti pitala.:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj nacin treninga i par pitanja
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2011, 10:17:58 pre podne »
cao i dobro dosla
steta je kada vec si nasla forum da malo nisi i citala
jer bi sigurno nasla tj uvidela da to sta ti radis je jednostavno katastfroa
neznam koliko godina imas ali pretpostavljam da je dob imzedju 16-19 te sa takvim nacinom ishrane rizkujes samo TOTALNO USPORENJE METABILIZMA pa ces sa 23-26 god imati toliek rpobleme sa gomilanjem kg da ces poceti da ludis
sanela
moras da znas da treba da se JEDE DA BI SE ZDRAVO MRSAVILO
to sto ti radis je neko ..s$$#### iz nekog sareng magazina i posebno me odusveljvaju sada dijete gde umesto jabuke i case vode za veceru uzimas bilo koje voce i jogurt...ali dobro..ti sturnjaci koji pisu za takve magazine su bar malo napredovali pa su vodu zamenili sa jgorutom
elem
veruj mi da ovaj nacin na koji sada radis moze da te odvede samo us tanje koje sam rekao na pocetku a mislim da to nikako ti ne bi htela
moj ti je predlog da malo prlesitas teme o rotacijima UH tj teme ge smo davali nekim devojkama savete u vezi mrsavalenja ali ja licno mislim da tebi ne treba u opste da skidas kg vec da samo pravlnom fizickom aktivnosti svoje telo dovedes u perfektnu stanje "zategnutosti" a te dijete da izbacis i da se HRANIS ZDRAVO sto podrazumeva normlan dorucak,rucak i veceru te neku uzinu a ako treba neka to bude i jabuka
kada kazem NORMLNE OBROKE pod tim mislim da u njima nema mest aza pizze,bureke itd itd i
vec da ti oborke sacunjavaju zitarice,posni jogurt,belo meso,pirinac,kromipir (sve spremenjeno bez ulja itd),tunjevina,,jaja..itd
molim te da malo prelistas teme gde smo pomgaali devojkama pa ukoliko ima bilo kakvih neddomiica da ih skupa resimo