Jun 16, 2024, 02:18:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Obrok posle kardia  (Pročitano 11440 puta)

Spartak

  • Gost
Odg: Obrok posle kardia
« Odgovor #30 poslato: Maj 03, 2007, 01:19:28 posle podne »
nema potrebe za opterecivanjem,popij kafu i posle nje suni sa vodom gluta+bcaa i gotov pos'o

Van mreže Blah

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Obrok posle kardia
« Odgovor #31 poslato: Maj 03, 2007, 01:23:23 posle podne »
Hvala na odgovorima! :D

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Obrok posle kardia
« Odgovor #32 poslato: Maj 03, 2007, 02:51:59 posle podne »
nema potrebe za opterecivanjem,popij kafu i posle nje suni sa vodom gluta+bcaa i gotov pos'o

ma oki,nego pitam jer znam da nije pozeljno konuzmirati kreatin npr sa gaziranim ili kafom i sl odma nakon uzimanja,pa reko da vidim i za gluta/BCAA jel vrijedi i za njih isto.pozz

Van mreže djuzonja

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Obrok posle kardia
« Odgovor #33 poslato: Mart 22, 2011, 08:02:22 pre podne »
A sta da pojedemo posle kardio-treninga mi koji bas i nemamo dovoljno novca za te suplemente?
I ako moze da navedete konkretno koja je hrana najvise preporucljiva posto se slabo razumem u materiju (pocetnik sam)
Znam otprilike da su voce i povrce uglavnom UH, meso jaja i riba - Protein. (znaci neko najosnovnije znanje)
Imam whey koji sam jedva skrpio da kupim al stvarno nemam para i za te gluta.. i ostala cuda, pa ako mi mozete kazati koja bi hrana bila alternativa za njih?
Dakle whey + dex prvi obrok posle kardia? sta nakon toga?




Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Obrok posle kardia
« Odgovor #34 poslato: Mart 22, 2011, 08:22:29 pre podne »
Ne whey+dex nakon kardia, meso+riza poslije kardia, ili jaja+ovsene.

Van mreže djuzonja

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Obrok posle kardia
« Odgovor #35 poslato: Mart 22, 2011, 09:56:31 pre podne »
Ajd da iskoristim ovaj topic do kraja (ako nije problem) da pitam detaljnije i kad dobijem odgovore necu vise smarat` :)
Znam da sve ove informacije mogu vec naci na forumu al zbunjen sam jer sam nailazio i na odgovore "bucaj whey+dex posle kardia" a i upravo na one druge kao sto je @tenessa rekao. Inace na dosta tema je taj sukob misljenja pa se zbunim i ne znam koga sad slusati... (?)   
Ajde @tenessa tebe cu jer na taj nacin ustedim malo Wheya :D salim se.

Najpre da naglasim da sam od novembra radio teretanu i nabacio nesto malo misicne mase (ne previse ali po meni dovoljno) pa bi istu kolko-tolko da sacuvam a da sa druge strane skinem malo masnih naslaga okolo stomaka sto se navatalo.

Znaci ovako sam ja to upravo osmislio a vi klimnite glavom ako valja, a ako ne valja kazite gde gresim.
Ujutru cim se ustanem oko 7 na prazan stomak trcanje. Radim nesto otprilike nalik na HIIT tako da mi je trening za oko dvadesetak minuta gotov.
Nakon sto zavrsim trcanje jedem za nekih pola sata (negde procitah da tako treba?)
Znaci prvi obrok oko 8 sati=  4 kuvana jaja + musli (trenutno njega imam, kupicu drugi put ovsene)
Posle,  oko 10 sati planiram malo pilece salame i sira.
Oko 13h za rucak, sta majka spravi to bih pojeo. Nisam trenutno u sitaciji da i za rucak biram jela, jebiga. (al uglavnom je to neko kuvano i zdravo jelo)
Oko 15hipo-16h roknem jos 3 jaja i bananu ( volim banane)
Onda oko 18h sardinu ili tunjevinu, kako kad.
Vecera oko 20h - uglavnom przeno belo meso (ili neko drugo) i pire krompir.
I onda oko 22-23h pred spavanje jos 3 jaja i malo posnog sira.

To bi mi bio dan kad radim kardio.  Sutri dan (teretana dan) bi mi bio isti samo bi oko 16ipo uradio teretanu i posle njega umesto ribe uzeo PWM - (60g Whey- 30g Dex)

Bojim se da kroz ovaj kardio ne izgubim sve sto sam stekao do sad.
Znaci, po vama jel ok ova ishrana za odrzavanje misicne mase i uporedno skidanje masti?

I za kraj, jel ovaj plan moze?
Pon – teretana
Uto – kardio
Sred – ter
Cet – kard
Pet – ter
Sub – kard
Ned – odmor.
Znaci 6 treninga sedmicno (3 kardio – 3 teretana)