Jun 16, 2024, 08:52:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?  (Pročitano 9128 puta)

Spartak

  • Gost
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2011, 03:05:18 posle podne »
pa da,na kraju krajeva i to je kompleksni uh, sa neznatno vecim GI

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2011, 03:28:49 posle podne »
kao sto spartakus rece

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2011, 05:56:58 posle podne »
Taj "nemački" hleb ima opet dosta masnoča (zdravih  ;D), proteina i manji udio ugljikohidrata. Sad ti sam zaključi jel može ili ne odnosno da li ti to treba u tvojo priči  ;).

Van mreže Komsija_Gerasim

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2011, 06:06:14 posle podne »
Hvala Pedja, razumem te ja odlicno kad kazes da se ne oslanjam na banane nisam ni razmisljao u tom pravcu nego bolje da pitam sve kad vec imam priliku. Ja naravno znam sta su kompleksni ugljeni hidrati i napravio sam plan za ovih 5 nedelja koliko da ih jedem uz ostalu hranu, jedino nisam siguran da cu moci da pojedem toliku kolicinu hrane posto nikad u zivotu to nisam radio pa ne znam, ali dobro kako kazu ko zeli taj nadje nacin.
Hteo sam da te pitam vidim kod tebe u shop-u ima da se kupe takozvani gejneri koji kao izvor ugljenih hidrata nemaju samo dekstrozu ili maltodekstrin nego ili neku mesavinu koja verovatno ima i proste secera kao sto je BSN True Mass ili Nutrabolics IsoGainer, ili od PVL-a Mutant Mass koji ima neki Vextrago, moj drugar pije neki sto ima Palatinozu, mislim da me pogresno ne shvatis ja znam da gejneri nisu dobri bezim od njih kao djavo od krsta iako ne prodje dan u teretani da mi neki genije ne savetuje da ih kupim ali sam hteo da pitam cisto informativno koliko se ovi sto sam nabrojao razlikuju od obicnih gejnera koji se godinama prodaju kod nas ili je sve to samo marketing.

Hvala ti jos jednom ispostovacu ovo sto si mi napisao do zadnje kalorije ili me nece biti :)
A pet nedelja kad prodje verovatno prestajem sam ovim i pravim neku novu ishranu sa malo manje kalorija?

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2011, 06:19:35 posle podne »
E Peki a onaj nemacki hleb od celog zrna ??? jeste skup ..al ako se ima finansija?

Da sam na tvom mestu, da imam visak para, uvek bi uzeo neki dodatni suplement. Ili jos proteinske hrane, da mi potraje. :)

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #20 poslato: Februar 09, 2011, 09:53:37 pre podne »
ima 3g masti na 100g ??? :/ to je manje nego u ovsu i pirincu
Često taki hlebovi imaju dodane razne semenke pa onda imaju nešto više masti. Ako se uklapa u tvoju shemu za prehranu ne vidim razloga zašto ga ne bi jeo.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #21 poslato: Februar 09, 2011, 10:03:11 pre podne »
E Peki a onaj nemacki hleb od celog zrna ??? jeste skup ..al ako se ima finansija?
za mene extra izvor Uh kada mi je muka od rize i krompria
mislim da sam sve rekao

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #22 poslato: Februar 09, 2011, 10:10:09 pre podne »
Hvala Pedja, razumem te ja odlicno kad kazes da se ne oslanjam na banane nisam ni razmisljao u tom pravcu nego bolje da pitam sve kad vec imam priliku. Ja naravno znam sta su kompleksni ugljeni hidrati i napravio sam plan za ovih 5 nedelja koliko da ih jedem uz ostalu hranu, jedino nisam siguran da cu moci da pojedem toliku kolicinu hrane posto nikad u zivotu to nisam radio pa ne znam, ali dobro kako kazu ko zeli taj nadje nacin.
Hteo sam da te pitam vidim kod tebe u shop-u ima da se kupe takozvani gejneri koji kao izvor ugljenih hidrata nemaju samo dekstrozu ili maltodekstrin nego ili neku mesavinu koja verovatno ima i proste secera kao sto je BSN True Mass ili Nutrabolics IsoGainer, ili od PVL-a Mutant Mass koji ima neki Vextrago, moj drugar pije neki sto ima Palatinozu, mislim da me pogresno ne shvatis ja znam da gejneri nisu dobri bezim od njih kao djavo od krsta iako ne prodje dan u teretani da mi neki genije ne savetuje da ih kupim ali sam hteo da pitam cisto informativno koliko se ovi sto sam nabrojao razlikuju od obicnih gejnera koji se godinama prodaju kod nas ili je sve to samo marketing.

Hvala ti jos jednom ispostovacu ovo sto si mi napisao do zadnje kalorije ili me nece biti :)
A pet nedelja kad prodje verovatno prestajem sam ovim i pravim neku novu ishranu sa malo manje kalorija?

vidi
tebi jedan shake sa gainerom (npr posle treninga) sigruno ne bi skodio tj cak sta vise i ja kada sa nekim radim a da ima strahovit rpoblem sa telesnom tezinom,ma koliki god ja protivnik gainera bio uvek mna pcoetku rada sa klijentom mu ubacim gainer (da me sada mastercard pod nekim drugim nickom ne napadne moram da dajem objsanjenje-OVO RADIM NE ZATO STO CU ZARADIT NEENZAM KOJE PARE NA GAINERU JER JA IPAK PROPDAJEM TJ IMAM RADNJU-VEC TTO RADIM IZ RAZLOGA STO POCENTIK NIAKDA NE MOZE DA IPOSTUE UUPNO POVECANJE cal NA POCETKU TOROTURE PA MI JE JEDNOSTAVNIJE DA GA "PREVARIM" PRILIKOM IZRADE PROGRAMA I DA MU RACUNAM cal SAMO IZ HRANE A TAJ JEDAN SHAKE U OPSTE NE RACUNAM )
dakle on i nije svestan da kroz taj shake unese 500-*700 cal ovisi od gainera sto meni cini veliku uslugu jer znam sigurno da e da me zajebe negde u ishrani a da kaze..JEO SAM BRATE SVE ALI NE IDU kg
ovako...
ja nejga "zekim" te da on nije ni svestan sta je uradio tj ubrzao metabilizam do te mere da kada mu ukinem gainer njemu ce telo da trazi dodatnih extra 500-700 cal u toku dana i onda ce sam da prione na hranu
onda moze da se nabaci jos jedan mini shake od gainera da bi se otrealo jos pun gas gore i tako u rkug dok covek sam ne krene da konzmira kolicinu hrane (stvarnu) koja mu ej napisana
palatinoza je secer koji se sada sve vise (rekao bih govoto svugde) koristi kao doatak ishrani i sve kompanije ga stavlljau u svoje producte
prednost palatiznoe nad ostalim secerima sam vec opisivao negde pre tako da mislim da bi search pmogao,ali u svakom slucaju je sigurno bolaj od nekih starih gainera u kojima se nalazla samo dextroza i nista vise te su bili strahovito opterecevajauci za stomak
gainere koje si nabojrao a pogtovo true mas su (grrr sto moram ovo da kazem) sasvm ok producti kad je ponuda gainera u pitanju
naravno
PVL je Ok varijant kao u muscle juice od ULT ali ipak..tru mas je odista lider tu..ali cena..jbg....tako stvari stoje

Van mreže Komsija_Gerasim

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #23 poslato: Februar 09, 2011, 12:27:05 posle podne »
A da li bi mi bilo stetno taj jedan shake ili polovina shake-a izmedju obroka (na pr. taj od palatinoze)? Posto sam mislio da PWM ne menjam nista. Naravno ni hranu ne bih smanjivao nego bih jeo po planu, a gainer sam mislio bas iz tog razloga koji si naveo da budem siguran da sam uneo dovoljno kalorija taj dan.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #24 poslato: Februar 09, 2011, 12:32:44 posle podne »
A da li bi mi bilo stetno taj jedan shake ili polovina shake-a izmedju obroka (na pr. taj od palatinoze)? Posto sam mislio da PWM ne menjam nista. Naravno ni hranu ne bih smanjivao nego bih jeo po planu, a gainer sam mislio bas iz tog razloga koji si naveo da budem siguran da sam uneo dovoljno kalorija taj dan.

bas iz tog razloga ti i kazem
ako ces da ga uzimas onda ga uzmi ALI GA NE RACUNAJ U UKUPAN cal UNOS
ne iz razloga sto je potpuno bezvredan vec sto imas problem sa KILOGRAMIMA tako da ce svaka cal preko onog sto sam ti rekao DOBRO DOCI
elem
ne bih ti preprucio celu meru izmedju obroka vec ti je moj savet onda ili pola mere izmedju obroka ili jedna cela PRED SPAVANJE...
secer koji se nalazi u njemu nece ti do te mere smetati da remeti neke bitne metabilicke procese u toku sna tj da do te mere iritira inuslin da ces imati rpoblema

Van mreže Komsija_Gerasim

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #25 poslato: Mart 30, 2011, 10:46:42 posle podne »
Evo da javim rezultate posle 5 nedelja.

Pre svega da se zahvalim Pedji Petrovicu, Francuzu i kwon-u na odlicnim savetima.

Uspeo sam za ovih mesec ipo dana da se ugojim 7 kilograma doduse nije mereno na istoj vagi pre i posle ali tu je negde. Nazalost povecao mi se i obim struka(sala) za 3 cm ali to sam i ocekivao s' obzirom da sam imao malo "stomak" i pre ovoga (mozda je to trebalo tada da vam kazem ali...).
Kad se sve sabere ja sam vrlo zadovoljan a to je najvaznije.

Sada bih vas pitao ako imate vremena za savet sta da radim dalje?
Mislim ja bih i dalje da radim masu nego da li i dalje da teram sa ovih 900 kalorija preko i dokle tako ili ne?
Da li da primenim sada neki drugi sistem sto se tice kalorija a sa ovim da stanem?
Ili da prvo skinem ovo sa stomaka pa onda masu iz pocetka mozda bi to bilo najbolje ne znam ni ja?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #26 poslato: Mart 31, 2011, 01:45:24 posle podne »
gerasime
sada ide period u god kada je veoma tesko ODRZAVATI tel tezinu na nekom nivou (vrucine,znojenje,dehidracija itd itd itd)
moj ti je savet da sada pokuas da zadrzis ovo sta imas i NARAVO I OBAVEZNO UZ FIZICKU AKTIVNOST celo vreme,te da o necemu ozbiljno probas da razmisljas negde u septembru
dobro,mozda bi mogao jos nekih 30 dana (kada malo bolje razmislis to bi sigurno bilo ok) da nastavis da radis ovako pun gas sa progresvinm povecanjem cal unosa te da tu celu pricu zaokruzis negde sredinom maja i da se tada trudis sa odrzis postojece stanje (ma kako god ono bilo) jer je sigurno bolje ne3go -7-10 kg manje zar ne?

Van mreže Komsija_Gerasim

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #27 poslato: Mart 31, 2011, 05:25:29 posle podne »
Aha znaci radim masu jos jedno mesec dana ovako kao i do sada, pa onda izracunam po onoj BMR formuli sto si mi dao koliko mi treba za odrzavanje i tako teram do sredine septembra, pa tek tada ako resim i ako bude potrebno da skidam stomak a ako ne onda opet radim masu.

A stanje je daleko bolje nego sto je bilo to si u pravu.

Ako sam sve dobro razumeo onda se javljam u septembru po dalje instrukcije, valjda tema nece biti ugasena.
Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #28 poslato: April 01, 2011, 05:39:49 pre podne »
javi se3 ti i ranije da vidimo kako stvari stoje a i da se malo druzimo :D

neces valjda samo kada nas trebas da se cujemo..hahahha

Van mreže Komsija_Gerasim

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Plan ishrane za ektomorfa - Da li je u redu?
« Odgovor #29 poslato: April 01, 2011, 10:35:08 pre podne »
Hehe pa ja sve mislim da ne budem dosadan. :)
 
Vazi javicu se vrlo rado da se druzimo.