Maj 14, 2024, 07:11:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.137 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Samo par pitanja  (Pročitano 2236 puta)

Van mreže Samo par pitanja

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Samo par pitanja
« poslato: Maj 04, 2011, 11:58:20 posle podne »
Kao prvo, procitao sam skoro sve velike teme na ovom forumu i kao obicno nista mi nije jasno....
Evo sad nekih mojih statistika:
Zelim samo MASU i SNAGU bez imalo definicije.
Imam 17g. (ne grama...)
Tezak sam 82kg, Visok 176.
Genetski imam jace butine dok slabije nista nemam, tj. ostali misici mi se razvijaju normalno posebno biceps.
Treniram 5 meseci i nista nisam pio.
Vodio sam bogatu ishranu sto se tice proteina. Uglavnom se svodila na 5 obroka od kojih sam ponekad u stanju da jedem piletinu(cisto belo meso) svih pet obroka. Ali obicno se to svodilo na 3-4. Ne jedem uglavnom nista sto se sprema sa puno ulja. Nepijem alkohol, ne pusim, nista gazirano i uglavnom sve sto pijem svodi se na vodu, mleko, cedevitu, caj, multivitaminski sok, i neskvik sa mlekom. (Ako ova poslednja recenica uopste nesto i znaci)
Sto se tice treninga:
Trenirao sam Pon, Uto, Sre, Cet, Pet i Subota. Svaki dan u 7 i subotom u 12 ujutru(jer teretana ne radi posle, a i nedeljom).
Radio sam misicne grupe ovako:
Pon - Grudi i Trbuh
Uto - Biceps i List
Sre - Rame i Podlaktica
Cet - Noge(bez lista) i Trbuh
Pet - Triceps i List
Sub - Ledja i Podlaktica
Glavne misicne grupe sam radio 3 razlicite vezbe, 4 seta sa ovakvim brojem ponavljanja: radim 8 puta, pa povecam tezinu pa uradim 7 puta, pa povecam tezinu pa uradim 6 puta,pa vratim pocetnu tezinu i oradim 8 puta), Kad spustam spustam polako, pa normalno dizem ili jedva i zadrzavam 1-2 sec kad je najvece opterecenje na misicu.
Sto se tice sad ovih preparata gde nisam ni e od experta, danas me je konacno pustio otac i narucio sam po predlogu coveka koji vodi teretanu(jer preko njega i narucujem), Whey 75%(valjda se ovako pise, mrzi me sad da trazim)  i Amino kiseline(valjda se zovu Amino Gold). Narucio sam dovoljno da mi traje za mesec dana kako je on rekao po ceni oko 8k ukupno.(Zapamtio sam da Whey ima 2.5kg a Amino 225 tableta).

A sad bih hteo da vas zamolim da mi odgovorite na par pitanja:
Ako vas ne mrzi... Detaljni izvestaj o: Ishrani, kakvu bi trebalo da imam, kad sta da jedem, kad sta da pijem, kad da idem u teretanu, sta da radim i kojim danima, koliko vezbi i ponavljanja, dal je dobro ono sta sam narucio, dal treba jos nesto, kad se to pije, kad se pije radnim danima, a kad subotom, a kad nedeljom, sta su to bre preparati uopste, na koje se glavne vrste dele, dali mogu mesecno da menjam preparate mislim da uzmem od drugog proizvodjaca, jel stetno to kad je whey 75%, dal trebam da se bavim jos nekim disciplinama van treninga(mislim na plivanje jer sve ostalo mrzim), dal steti taj bazen masi, dal trebam da radim podlakticu(svuda sam video cak i od onog Lee Svestenika da ne treba), cak sam dosao do te mere da se pitam: Dal sam izgubio masu jer sam slucajno prema stanu potrcao 40-ak stepenica gore... i tako to na tu temu... Mislim svako pitanje bih mogao da razlozim na jos dvadesetak podpitanja ali shvatili ste poentu, znaci da trazim predetaljne odgovore. Molim vas ako vam nije problem, znam da trazim ceo zivot da mi isplanirate ali to bi mi puno znacilo, aj sad pozdrav i srecno ako pokusavate da mi pomognete.
« Poslednja izmena: Maj 05, 2011, 12:09:29 pre podne Samo par pitanja »

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Samo par pitanja
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2011, 12:19:08 pre podne »
Citat
Kao prvo, procitao sam skoro sve velike teme na ovom forumu
Jel si siguran? Posle svega sto sam procitao ne bih rekao da si bas sve iscitao...cak si i temu stavio na pogresno mesto :)

Citat
srecno ako pokusavate da mi pomognete
Ne moze niko da ti pomogne ak oneces sam sebi da pomognes...citaj forum bice ti sve jasnije.
Ja bih ti rado sve odgovorio, ali trazis bas previse. I da ti se napise ishrana i da ti se ogranizuju treninzi, i pomoc oko suplementacije...bas previse  :-\

Citat
sta su to bre preparati uopste
I na kraju ovo pitanje posle svega procitanog?? Mislim da nas malo lazes :)

Citaj ti jos pa kada budes imao konkretno pitanje, rado ce ti mnogi ovde pomoci ;)

Van mreže Samo par pitanja

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Samo par pitanja
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2011, 08:24:31 posle podne »
Cito sam forum ko lud i uglavnom sad razumeo neke normalne stvari ali kad god se spomene neka skracenica oko preparata ode mi cela recenica u pm. Tako da bih sad hteo da postavim konkretno pitanje. Sta je to Whey, BCAA, GLT, CRM, DEX, The Creatine,The Casein, Amino, omega 3, carbsewhey, dekstrozu, Gainer, Glutamin i tako to. Znam da su to sve preparati ali ono sto ne znam je sta ti koji daje, dali su svi neophodni ako hocu samo masu i snagu, dali je dobro ono sto sam ja narucio i kad to da koristim, mislim kad pon-sub a kad nedeljom.

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Samo par pitanja
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2011, 10:35:06 posle podne »
Ovako...
Whey-To je ustvari why, samo sto oni ubace e radi zajebancije...
BCAA-Ni ja nisam znao sta je to kad sam poceo da citam forum ali sam saznao da je to posebna kategorija u Ultimat Fight takmicenju, tj takmicari preko 130kg...
GLT-Si cuo vic kad su Makedonku pitali kako se meri kolicina sperme na medicinskom fakultetu a ona rekla gltka do gltka ipo, e to ti je skracenica za gltku...
CRM-To je skracenica za kriminal...
DEX-Dexter serija...
The Casein-Mafijaska porodica u New Yorku...
Amino-Rec za ljubav na Dzibutanskom jeziku...
Omega 3-Tajna operacija elitnih Americkih specijalaca u Sao Tome i Prinsipeu...
Carbsewhey-Gorivo za rakete koje se salju u svemir...
Dekstroza-Anestetik koji Dexter ubacuje svojim zrtvama u krv...
Gainer-Navijacka grupa New York Giantsa popularnog kluba AF...
Glutamin-Vitamin koji mora da se guta...
Nadam se da sam pomogao...   :)
« Poslednja izmena: Maj 05, 2011, 11:11:59 posle podne scout »
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže jocifer

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Samo par pitanja
« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2011, 11:20:44 posle podne »
Ovako...
Whey-To je ustvari why, samo sto oni ubace e radi zajebancije...
BCAA-Ni ja nisam znao sta je to kad sam poceo da citam forum ali sam saznao da je to posebna kategorija u Ultimat Fight takmicenju, tj takmicari preko 130kg...
GLT-Si cuo vic kad su Makedonku pitali kako se meri kolicina sperme na medicinskom fakultetu a ona rekla gltka do gltka ipo, e to ti je skracenica za gltku...
CRM-To je skracenica za kriminal...
DEX-Dexter serija...
The Casein-Mafijaska porodica u New Yorku...
Amino-Rec za ljubav na Dzibutanskom jeziku...
Omega 3-Tajna operacija elitnih Americkih specijalaca u Sao Tome i Prinsipeu...
Carbsewhey-Gorivo za rakete koje se salju u svemir...
Dekstroza-Anestetik koji Dexter ubacuje svojim zrtvama u krv...
Gainer-Navijacka grupa New York Giantsa popularnog kluba AF...
Glutamin-Vitamin koji mora da se guta...
Nadam se da sam pomogao...   :)

Nesto mi ovo i nije bilo smesno, al ajde....

Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: Samo par pitanja
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2011, 11:23:07 posle podne »
Ovako...
Whey-To je ustvari why, samo sto oni ubace e radi zajebancije...
BCAA-Ni ja nisam znao sta je to kad sam poceo da citam forum ali sam saznao da je to posebna kategorija u Ultimat Fight takmicenju, tj takmicari preko 130kg...
GLT-Si cuo vic kad su Makedonku pitali kako se meri kolicina sperme na medicinskom fakultetu a ona rekla gltka do gltka ipo, e to ti je skracenica za gltku...
CRM-To je skracenica za kriminal...
DEX-Dexter serija...
The Casein-Mafijaska porodica u New Yorku...
Amino-Rec za ljubav na Dzibutanskom jeziku...
Omega 3-Tajna operacija elitnih Americkih specijalaca u Sao Tome i Prinsipeu...
Carbsewhey-Gorivo za rakete koje se salju u svemir...
Dekstroza-Anestetik koji Dexter ubacuje svojim zrtvama u krv...
Gainer-Navijacka grupa New York Giantsa popularnog kluba AF...
Glutamin-Vitamin koji mora da se guta...
Nadam se da sam pomogao...   :)

Nesto mi ovo i nije bilo smesno, al ajde....

nisam ni izvalio da je to bila fora...
The training is nothing, will is everything.