Maj 09, 2024, 07:12:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Kako ubiti ukus monotone piletine?  (Pročitano 12091 puta)

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2011, 09:24:33 posle podne »
dajte neki recept, il zacin sta ide dobro uz belo da mi ne bude ovako bljutavo, probao sam sa soja sosom ispadne odlicno i ukusno al vidim da ima dosta secera i sodiuma. sta vi koristite ?

Ako hoces da se drzis pravilne ishrane a da malo das zivota :) ukusa tim filetima belog mesa a pri tome da ostane sve isto bez masti soli itd....uzmes 2 velika limuna iscedis i polijes po belom mesu prava egzotika jos naseces malo paradajiza  milina :) to je jedan od nacina...

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #16 poslato: Jul 04, 2011, 10:25:09 posle podne »
Ima i Kotany nekoliko mesavine zacina (za piletinu, pljeskavice, ribu, rostilj, povrce...) koji ne sadrze ni secer niti brasno, skrobo i ostale takve stvari... Samo ima zacine. Ima jos jedna marka par takvih zacina (bez secera i toga), samo ne mogu da se setim kako se zvala. Ja nisam probao jer je meni przena piletina, samo posoljena odlicna, ali kome je dosadila moze da proba.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #17 poslato: Jul 04, 2011, 11:11:59 posle podne »
Pecena piletina kotanyi predobar zacin, stalno ga "solim" sa njim.

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #18 poslato: Jul 05, 2011, 07:47:35 posle podne »
Pecena piletina kotany ima u sebi so ili jodiranu so. Jel ima to neke veze?
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #19 poslato: Jul 05, 2011, 08:02:24 posle podne »
Pecena piletina kotany ima u sebi so ili jodiranu so. Jel ima to neke veze?

...ima ako izlaziš na BB binu taj dan ili sutra ;)
Jedi opušteno samo ne preteruj.
Meni je dosadio taj začin više, sramota me piletu pogledati u oči, tamanim mu i rođake i potomke (jaja) :D
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #20 poslato: Jul 05, 2011, 08:11:27 posle podne »
Hehe, ha sam piletinu i kuvani krompir potopio u limun. San snova!
Btw, hvala za savet
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #21 poslato: Jul 06, 2011, 10:16:51 pre podne »
Od danas sve potapam u limun. Potpuno drugi ukus, savrseno je :D
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže Miss_Mrvica

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
  • If you look good, you play good!
    • www.wildcats.org.rs
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #22 poslato: Jul 06, 2011, 01:00:46 posle podne »
 A samo ponekad peceno u vatrostalnoj ciniji sa minimumom ulja, pilece belo premazano senfom.... Savrseno...
If you look good, you play good!
www.wildcats.org.rs

Van mreže MilancheJaki

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #23 poslato: Jul 06, 2011, 03:46:21 posle podne »
ovo sa limunom cu da probam, mislim da ce biti super, hvala na savetu.

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #24 poslato: Jul 15, 2011, 11:17:00 posle podne »
uzmete neki dobar dublji tiganj, ulijete vodu u njega (da pokrije dno recimo), i na tanka rebarca iseckate luk i belog luka po ukusu, i ubacite da se dinsta, onda dodate, oljusteni paradajz i bosiljak i pustite da se krcka na tihoj vatri, posolite, ulijete sve u blender, izmiksujete, vratite da se jos malo dovrsi na ringli do zeljene gustine i to je to

hladan preliv, koji belom i pirincu daje novu dimenziju, a sastojci su voda, paradajz, beli i crni luk i bosiljak...

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #25 poslato: Jul 18, 2011, 01:32:32 pre podne »
nasta lici piletina kad se skuva i stavi u friziter da ceka do sutra,ili przena?
pitam ovo zato sto me ubi vise spremanje u kuhinji...provedem min. sat vremena dnevno u kuhinji..dok spremim izgubim apetit :P
kako odlazete hranu?vidim naturalni nesto sprema pa stavlja u kutijice sta vec radi :P
savrseno bi mi odgovaralo,kada bi lepo ko covek napravio kolicinu hrane za  2-3 dana,pa makar proveo u kuhinji i tri sata...nego ovako da se jurim prljam serpe tigranje,za jedan obrok,za jednu osobu (mene :P )

a za ukus...hmmm....ja piletinu jedem uz kari zacin ,i umrljam je sa ella sirom ;D

Spartak

  • Gost
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #26 poslato: Jul 18, 2011, 03:11:29 pre podne »
ja obicno uvece spremam za sledeci dan.Obicno su to 3 obroka koja pojedem na poslu,ostale ako jedem kuci spremim svjeze,obicno je to nesto sto se brzo spremi tipa jaja ili tuna

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #27 poslato: Jul 18, 2011, 04:33:40 pre podne »
nasta lici piletina kad se skuva i stavi u friziter da ceka do sutra,ili przena?
pitam ovo zato sto me ubi vise spremanje u kuhinji...provedem min. sat vremena dnevno u kuhinji..dok spremim izgubim apetit :P
kako odlazete hranu?vidim naturalni nesto sprema pa stavlja u kutijice sta vec radi :P
savrseno bi mi odgovaralo,kada bi lepo ko covek napravio kolicinu hrane za  2-3 dana,pa makar proveo u kuhinji i tri sata...nego ovako da se jurim prljam serpe tigranje,za jedan obrok,za jednu osobu (mene :P )

a za ukus...hmmm....ja piletinu jedem uz kari zacin ,i umrljam je sa ella sirom ;D


Svakoga od nas to ubija ali jebi ga. Ja kupim recimo meso za 3 dana i kad dodjem kuci podelim ga isecem ga na komade za sprevanje i zacinim ga. Onda odvojim u kese za zamrzivac po 4 obroka tj po 1 kg za svaki dan i stavim u zamrzivac. Taj dan kad krenem ujutro u teretanu ostavim meso van zamrzivaca i kad se vratim iz teretane spremim za ceo dan to bude brzo gotovo. Ili u stimeru ili na teflonu. Odvojim za 4 obroka u neke plasticne kutijice i ako idem negde izracnam koliko sotajem i ponesem jednu ili dve kantice sa hranom :)
Nikako vise ukus ne moze da mi se svidi jedem piletinu vec 4 meeca bez prestanka. Junk jako jako retko ali kad mi dosadi ukus piletine onda uzmem ubacim ceo obrok u sokovnik sipam vode i sameljem to sve i popijem. Bude odvratno ali no pain no gain :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #28 poslato: Jul 18, 2011, 01:05:44 posle podne »
Slobodno skuvaj ili isprzi piletinu za 3 dana, pa u neku posudu koja se vakumski zatvara (mislim one sa dobrim poklopcima sto BAS pashu) i bice slican ukus, maltene isti, kao kad si ga upravo spremio. Jedino to meso izvadi sat-dva iz frizidera pre jela, kako bi se polako ugrejalo, kako ne bi bilo hladno i da omeksa.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako ubiti ukus monotone piletine?
« Odgovor #29 poslato: Jul 18, 2011, 01:07:29 posle podne »
Nemojte se prevariti pa na ovoj vrucini ostaviti piletinu van frizidera, juce djevojka uzela da baci piletinu koju je dan prije ispekla kad ono crvici vec krenuli po piletini...