Jun 15, 2024, 08:03:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.193 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban prilagodjen trening za grudi?  (Pročitano 21064 puta)

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #15 poslato: Jun 29, 2011, 01:02:38 pre podne »
Ja sam takodje probavao svasta za grudi, menjao treninge, ubacivao svasta, izbacivao svasta....radio sa maximalnim tezinama, radio sa normalnim tezinama....radio skroz spora ponavljanja....pa sam onda gledao klipove od Sarceva, pokusao da treniram onako kako on predlaze...nista....
.....e onda sam krenuo da radim ovako...
....bench sporo ponavljanje sa nekom tebi normalnom tezinom x10, sl. serija potisak bucicama na ravnoj klupi x 10....i onda jos jedanput isto to.... bench, pa bucice.....zatim predjem na kosi bench 10 ponavljanja, pa potisak bucicama na kosoj klupi 10 ponavljanja i onda opet ponovim to isto....zatim odradim 3 serije po 15ak propadanja i peck deck 3 serije.........
....meni stvarno odgovara ovakav trening i stvarno nikad bolje nisam pogadjao grudi....probaj...mozda ti pomogne.
Hvala puno,zasto da ne.Svaki odgovor cu uvaziti jer je ovo individualni sport i svako ima neku svoju tajnicu koja moze da upali..Jos jednom hvala...

Nema na cemu...probaj pa javi rezultate. Pozdrav.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #16 poslato: Jun 29, 2011, 05:58:33 pre podne »
Citat
.Ne mogu da unosim preveliku kolicinu proteina,a da se to ne manifestuje na negativan nacin po moje zdravlje.
U prevodu smeta mi zelucu,bude mi muka..

u ovom delu si dao sam sebi odgovr
neznam sta smatras za PREVELIK unosi proteina jer nisi dao NIKAKVE PARAMTERE IO SEBI a pogtovo nisi stavio sliku da bi se moglo videti stanje na "terenu"
ovako je samo pricanje u prazno jbg...
ali mislim da je ovo generlano glavni razovj
NEMAS GRADIVNE MATERIJE i neznam kako ocekuje da se misic gradi..
mislim
stara
KUCA SE GRADI SA CIGLAMA A NE SA MALTEROM..zar ne?

Van mreže sivel

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #17 poslato: Jun 29, 2011, 11:31:50 pre podne »
Citat
.Ne mogu da unosim preveliku kolicinu proteina,a da se to ne manifestuje na negativan nacin po moje zdravlje.
U prevodu smeta mi zelucu,bude mi muka..

u ovom delu si dao sam sebi odgovr
neznam sta smatras za PREVELIK unosi proteina jer nisi dao NIKAKVE PARAMTERE IO SEBI a pogtovo nisi stavio sliku da bi se moglo videti stanje na "terenu"
ovako je samo pricanje u prazno jbg...
ali mislim da je ovo generlano glavni razovj
NEMAS GRADIVNE MATERIJE i neznam kako ocekuje da se misic gradi..
mislim
stara
KUCA SE GRADI SA CIGLAMA A NE SA MALTEROM..zar ne?
Ok,u pravu si.Nisam napisao sta jedem,ali jesam koliko proteina pijem na dan.
Pijem dva proteina na kilogram misicne mase,mozda i malo vise.
Takodje sam napisao da ne mogu da jedem 4 prema 1.
A sto se tice ishrane,pa recimo da bih mogao da jedem za nijansu vise,ali me sprecavaju obaveze.
Evo npr.ja cu ti reci sta jedem,i mislim da je to dobra ishrana,a ako gresim,ti me ispravi..
Npr.danasnji plan ishrane:
Dorucak:5 jaja(3 zumanceta,2 belanca),mozzarela (ne masna)(po tabilci ovaj dorucak sadrzi oko 42 proteina.
Rucak:Kuvana junetina,kuvano povrce,nemasni ovciji sir.Po tablici oko 55 proteina.
Uzina:Dr.Oetker musli sa Whey proteinom.po tablici 55 proteina.
Vecera:Piletina(ne masna) sa paradajz salatom.Po tablici oko 40 proteina.

Moj obrok...
E sada,iznesite mi svoje utiske.
Ja znam da bih morao malo vise da jedem,ali ne mogu nekako da nateram sebe...
Unapred hvala na odgovorima....

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #18 poslato: Jun 30, 2011, 08:08:44 pre podne »
Bolje to rasporedu u 5 obroka umjesto 4, i napisi kolicine.

Gdje su ti ugljeni hidrati?

Taj musli zamijeni sa ovsenim pahuljicama koje ces jesti ujutru...

I nema masna/nemasna piletina, meso koje jedes uvjek mora biti nemasno (pilefi file), i ta mocarela je jako masna, kupuj ella sir.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #19 poslato: Jun 30, 2011, 03:23:34 posle podne »
HRANA TI JE BLAGI UZAS pod 1
a pod 2
sta pijes 2 proteina na kg tezine?
mislis 2 gr po kg tezine?
ne bih rekao
ako gledas neke cudne tabice gde se ne obazries na neke druge vrednosti koje se nalaze u hrani onda OK
ali
ti mozes da uneses i 200 gr proteina iz muslija..smao kakvih?

Van mreže sivel

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #20 poslato: Jun 30, 2011, 08:10:35 posle podne »
HRANA TI JE BLAGI UZAS pod 1
a pod 2
sta pijes 2 proteina na kg tezine?
mislis 2 gr po kg tezine?
ne bih rekao
ako gledas neke cudne tabice gde se ne obazries na neke druge vrednosti koje se nalaze u hrani onda OK
ali
ti mozes da uneses i 200 gr proteina iz muslija..smao kakvih?
Dobro,de,aj reci mi sta da jedem,posto sam ocigledno ne upucen.
Mislio sam da znam nesto,ali izgleda da ne znam.
Preporucite mi nesto.
I da,mislio sam 2 grama.
I obazirem se na sve ostale vrednosti.

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #21 poslato: Jun 30, 2011, 10:10:08 posle podne »
racunaju se samo proteini zivotinjskog porijekla, ne brojis proteine iz muslija i sl. zatim ova ishrana koju si ti naveo tj. kako si je podijelio, to je iz prahistorije. ne dijelis obroke na dorucak, rucak, veceru i uzinu, vec ih samo numerises ;) ishrana koja bi tebi odgovarala je nesto ovako (kolicine sam odredi po svojoj kilazi i po tome je li zelis nabaciti misicnu masu ili se zelis rezati)
1.ovsene+whey
2.piletina+riza
3.piletina+zelena salata
4. (pred trening) bcaa+glutamine 20+20 gr
PWM 25-50g whey+20g dex+20gbcaa
5.piletina+riza
6.ella sir i bjelanca

kad kazem piletina, onda naravno mislim na pileci file :) mozes kombinovati ovo npr. umjesto rize ubacis kuhano povrce, umjesto piletine tunjevinu i sl. ono sto je bitno je da uneses
UH u obroku poslije treninga.
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #22 poslato: Jun 30, 2011, 10:14:36 posle podne »
zaboravio sam i na masti (zdrave naravno) . mozes ubaciti nesto od ovoga : bademi, ljesnici, laneno, omega 3, maslinovo...
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže sivel

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #23 poslato: Jun 30, 2011, 10:36:35 posle podne »
zaboravio sam i na masti (zdrave naravno) . mozes ubaciti nesto od ovoga : bademi, ljesnici, laneno, omega 3, maslinovo...
Hvala na odgovoru.
E sada,ne bi bilo lose da mi napisete neki dobar tening,tj vezbe koje bih trebao da radim,a da su grudi sto vise izolovane...
I sa kojim vezbama da kombinujem grudi kada bih radio super serije...
Do sada ih nisam radi(sup.ser.),ali sam procitao ovde na sajtu kako bi trebalo raditi...
Ali nije zgorega ako moze neko malo podobnije da mi objasni...
Unapred hvala...

Van mreže Gile

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #24 poslato: Jun 30, 2011, 11:20:52 posle podne »
fokus na klopu koja je ocigledan problem kod tvog napretka i to je to..radi normalne split treninge bez super serija samo menjaj vezbe za odredjene partije misica i slit treninge na nekih 1-2-3 meseca.pozz

za super serije, drop serije itd. u smislu napretka ti treba dosta staza, dobre suplementacije, uredjene ishrane da bi to sve imalo smisla..
« Poslednja izmena: Jun 30, 2011, 11:26:06 posle podne Gile »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #25 poslato: Jul 01, 2011, 05:47:57 pre podne »
zaboravio sam i na masti (zdrave naravno) . mozes ubaciti nesto od ovoga : bademi, ljesnici, laneno, omega 3, maslinovo...
Hvala na odgovoru.
E sada,ne bi bilo lose da mi napisete neki dobar tening,tj vezbe koje bih trebao da radim,a da su grudi sto vise izolovane...
I sa kojim vezbama da kombinujem grudi kada bih radio super serije...
Do sada ih nisam radi(sup.ser.),ali sam procitao ovde na sajtu kako bi trebalo raditi...
Ali nije zgorega ako moze neko malo podobnije da mi objasni...
Unapred hvala...

kako sad?
ok
vi ste savetovali hranu,ja smatram da nije potebno i da se hranim dobro i dajte neki trening za grudi jer trening je ono sto stvara masu?
jel?

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #26 poslato: Jul 01, 2011, 11:16:33 pre podne »
zaboravio sam i na masti (zdrave naravno) . mozes ubaciti nesto od ovoga : bademi, ljesnici, laneno, omega 3, maslinovo...
Hvala na odgovoru.
E sada,ne bi bilo lose da mi napisete neki dobar tening,tj vezbe koje bih trebao da radim,a da su grudi sto vise izolovane...
I sa kojim vezbama da kombinujem grudi kada bih radio super serije...
Do sada ih nisam radi(sup.ser.),ali sam procitao ovde na sajtu kako bi trebalo raditi...
Ali nije zgorega ako moze neko malo podobnije da mi objasni...
Unapred hvala...

kako sad?
ok
vi ste savetovali hranu,ja smatram da nije potebno i da se hranim dobro i dajte neki trening za grudi jer trening je ono sto stvara masu?
jel?

hahah Pedja poludeces.. relax :)
ispada tako.. :)

@Sivel:
Sredi ti ishranu pa za nekih 5-8 nedelja ces poceti da vidjas rezlutate :) Ne pravi sebi konfuziju, super serije mozes da radis da razbijes monotoniju, u pocetku ima vise da ti radi prednje rame i triceps nego same grudi.Pusti se ti toga , skoncentrisi se na ishranu, citaj, pitaj..
« Poslednja izmena: Jul 01, 2011, 11:26:55 pre podne Nenad018 »
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Dr. Ronnie

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #27 poslato: Jul 01, 2011, 11:42:48 pre podne »
E imam ja jedno pitanje da ne otvaram novu temu dzabe, jel potrebno raditi ravni bench sa sipkom? To pitanje postavljam zbog toga jer se grudni misic sastoji iz 2 dela major i minor, zar nije bolje raditi vezbe na kosoj klupi one ce vise pogoditi major od ovih na ravnoj, posle na kraju jednu vezbu za minor?

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #28 poslato: Jul 01, 2011, 05:13:22 posle podne »
E imam ja jedno pitanje da ne otvaram novu temu dzabe, jel potrebno raditi ravni bench sa sipkom? To pitanje postavljam zbog toga jer se grudni misic sastoji iz 2 dela major i minor, zar nije bolje raditi vezbe na kosoj klupi one ce vise pogoditi major od ovih na ravnoj, posle na kraju jednu vezbu za minor?
E i oko ovoga se polemisalo 1000000 puta vec...radis sto te najbolje pogadja,kombinujes vezbe da se misic ne navikne na iste...
Ja licno ga radim jednom u mesec dana,cisto ono promene malo.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Potreban prilagodjen trening za grudi?
« Odgovor #29 poslato: Jul 01, 2011, 05:17:07 posle podne »
Evo meni su konacno grudi krenule sa rastom a to je zbog toga sto sam sipku skroz izbacio. Radim samo grudi sa bucicama uglavnom prva vezba kosa klupa pa kontra kosa pa razvlacenje. Kombinujem svasta  i radim super serije. Posle par nedelja  prebacim na drop setove pa par nedelja na klasicne serije... I vidim da grudi konacno krecu sa rastom.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti