Maj 04, 2024, 06:06:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za buduci program  (Pročitano 1472 puta)

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Savet za buduci program
« poslato: Jul 19, 2011, 02:45:53 posle podne »
Treba mi velika pomoc, hteo bi da malo napravim neki eksperiment sa sobom.
Trenutno nisam u treningu i necu trenirati do kraja septembra sigurno. Posle toga, hteo bih da krenem opet aktivno sa treningom.
Imam 31god, 70-71kg ovako van treninga trenutno, u treningu to se digne za 2-4kg. 184-5cm visina vec 12 godina sam prisutan u teretani i smatram da dosta ( ali nedovoljno ) znam ali oko ovoga ne mogu da se pohvalim preteranim znanjem.

Sta zelim? Zelim da se pripremim da od recimo prvog oktobra krenem potpuno spreman u pricu i da je izguram do recimo maja naredne godine sa sto boljim rezultatom. Hteo bi da podnosim odredjenu vrstu "izvestaja" u vidu fotografija napretka svakog prvog u mesecu, da vidimo gde sta moze da se koriguje.
E sad ono sto hocu da uradim je sledece, da imam sto kvalitetniju muskulaturu ( ako sam pogresio termin ispravite me ) ali da to ostane do 74-75kg U APRILU i da je ta muskulatura u nekoj fitnes svrsi. Pretpostavljam da to podrazumeva nesto vecu masu od 75, anda neko definisanje.
Znaci nije bodybuilding ( u smislu u kom ga vecina pogresno shvata onaj takmicarski ) cilj vec jedna solidna fitnes forma primenljiva na sport generalno.
Dao sam sebi vremena da sve sastavim ( sastavimo ) do oktobra meseca i spreman krenem u projekat

Ono sto ja mogu da ponudim.
-Mogucnost treninga jednom dnevno i redovnost treninga
-Suplementi, mogao bih da izdvojim do 3-4 hiljade mesecno ( mozda preko ali mislim da mi je bolje da se ogranicim na nesto sto sigurno mogu da ispunim )
-Korigovana ishrane do mere da to bude normalan zivot ( znaci ne bih bas Ice Tea-a da se odreknem npr ili da imam 100% obavezan ELA sir pred spavanje )

U sustini trazim odgovarajuci program treninga i odgovarajucu ishranu za nesto sto bas nisam siguran da sam umem da odradim ( ali sam morao da objasnim cilj svega )

Jel moze a? Jel bi se neko od ozbiljnijih starijih clanova ukljucio?
Da znam da spremim poneku sliku, pa da pocnemo sa "dokumentacijom
« Poslednja izmena: Jul 19, 2011, 02:51:54 posle podne detritus »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Savet za buduci program
« Odgovor #1 poslato: Jul 19, 2011, 03:24:42 posle podne »
Pre svega, lepo je sto si napravio plan, ali:

Ako ja dobro razumem ti bi hteo taj fitness look koji opet podrazumeva jako pristojan bf%.

A ako je tako, to opet trazi da se ispostuje vrlo striktna prehrana, samo su kolicine manje (prvenstveno hrane, a onda ostalih stvari) nego za nekoga ko se profesionalno bavi bb i ima 100kg sa niskim bf....Inace, tog od posla nema nista ako peglas ice tea i slicne gluposti, i vodis kako ti kazes normalan zivot...

Kardio ce biti 90% nepohodan, tako da to povecava broj treninga na minimum 2 dnevno u periodu dijete.Napamet sad pricamo bez slika, ali pod uslovom da spakujes jako kvalitetnih
8-9kg na tvoju trenutnu tezinu da se ne mastis puno i sl, i da izrezes od toga 4 dolazis na to sto bi ti hteo, ali sve to trazi pooooprilicno rada i odricanja...  ;)



Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Savet za buduci program
« Odgovor #2 poslato: Jul 19, 2011, 03:31:34 posle podne »
Prvo moras biti nacisto sa sobom. Zasto tek kreces da vezbas od septembra, zasto ne odmah!? Zasto nisi spreman da se odreknes nekih stvari u ishrani, ili da ti neke budu obavezne? Zasto nisi siguran da ne mozes sam sebi na osnovu vec pruzenih informacija na forumu odrediti sta je najbolje za tebe? Zasto se plasis (s obzirom da imas malo kg na tu visinu) da ce te razlika od par kg odvesti iz "fitnes u bodibilding", sta god ti to znacilo? Znas kako je jos davno Sheakespeare rekao: "Najbolji bastovan u Vasem telu je Volja".

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Savet za buduci program
« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2011, 10:22:18 pre podne »
@ Milos
Na forumu ima jako puno informacija, rastrkanih na sve strane. Uklopiti ih pravi je pakao, a znam to kada sam trazio za neke druge programe koji su me interesovali. Zato sam napravio odvojenu temu.
A sto se tice rada i odricanja to mi do sad nije bio problem. Ali eto, ukoliko je moguce ne bih bas da se odreknem skoro svih stvari kao prethodni put kada sam korigovao isgranu. Ne mora rezultat biti top top, da je sve bas izrezano do tancina. Okacicu slike kakav sam trenutno, sa katastrofa ishranom.....bas katastrofa, pa ce biti lakse ustanoviti kako bi program izgledao.

@ Djake
Od septembra krecem jer vremnski pre toga ne mogu da se posvetim treningu u teretani niti zelim kao u proslosti kao sto sam vec pokusavao da neke druge ciljeve ostvarim, radim "u toku" pa onda to sve nakaradno ide. Licno, daleko bolje funkcionisem ukoliko imam zacrtano unapred tacno sta treba da odradim. Bar, kazem ja, tako bolje funkcionisem.
Neke stvari mi mogu biti obavezne naravno ali bih pokusao, posto mi fitnes nije preokupacija niti prvi sport niti mi je to imperativ, da sa korigovanom ali ne ultra striktnom ishranom dodjem do cilja. Znaci da napravim ishranu, koju cu moci sto lakse da pratim i kad nemam volje da jedem na nacim koji mi inace nije bas nesto omiljen. U tome je tezina cele stvari.
Tezina koju sam rekao oko oko 75kg je tezina koja mi odgovora zbog nekih stvari kojima se bavim i zbog povrede kolena koju imam, pre svega. Naravno nece se nista bitno tu desiti ni ako tezina bude 78kg. Naravno, cifra je proizvoljna u tim nekim granicama.