Maj 16, 2024, 01:58:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.140 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Fizicki testovi za MUP  (Pročitano 12097 puta)

Van mreže sLiver

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Fizicki testovi za MUP
« poslato: Avgust 08, 2011, 03:48:40 posle podne »
Pozdrav,

konkurisao sam  za posao u kazneno-popravnom zavodu...moracu da radim neke psihofizicke testove..

Sto se tice tih fizickih, cuo sam da ce biti trcanja (na 1km valjda), sklekovi, zgibovi i jos po nesto. Zanima me,da li je neko upoznat sta se tacno trazi tamo?

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #1 poslato: Avgust 08, 2011, 04:58:08 posle podne »
trazi se jaka rakija i debela pljeskavica...
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže sLiver

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #2 poslato: Avgust 18, 2011, 11:15:36 posle podne »
ostalo mi je jos desetak dana do polaganja..svako vece trcim i posle radim sklekove i zgibove..medjutim, opet svako trcanje kao da mi nije dovoljno i kondicija nikako ne raste..

citao sam neke tekstove ovde,ali sve je vezano za kardio trening..svoje celokupno znanje o treninzima sad pocinjem da dovodim u sumnju,mada ja sam vise bio fokusiran ranije na tegove,ne na kardio..
u principu..moram da istrcim 1.5km za 5min, to je jedan dobar sprint. Posto trcim krugove od po 300m, trebalo bi da svaki zavrsim za 1min. Medjutim, prvi bude ok, drugi onako i vec krecu pluca da me bole :/
Kada normalno trcim nekom ujednacenom brzinom, sporiji sam za cak 30sec po krugu.

Imate li neki savet, kako taj kapacitet pluca da prosirim,to je ono sto me koci, snage imam. Inace, dan pre polaganja imam svadbu gde sam kum, tako da pravo sa svadbe moram na poligon i to je ono sto me mrachi kad god pomislim na sve.

1. Kao sto sam pitao, treba mi neki savet za maximalno postizanje kondicije,jer par nedelja svaki dan istu rutu trcim i nikad neki pomak, sto me cudi. Da li gresim negde? Hranim se normalno, ne jedem slatkise. Dobro, ne jedem bas puno mesa,mozda je problem u tome?

2. Imam ostatke nekih aminokiselina sto mi ostalo od ranije, da li mogu da ih pijem za ovo? Interesuje me, posto cu imati krvne analize, kako se amino ponasaju tu, hoce li biti nekih abnormalnosti zbog kojih bi mogli da me obore? :S

Ako ima neko ko je upucen u ovo sve, molio bih da mi odgovori, informacije su mi preko potrebne...
A da..imam 26god, 180cm i 87kg

:)

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #3 poslato: Avgust 19, 2011, 12:22:02 pre podne »
To se postize mjesecima , nista ti ne mozes za 10 dana osim ako se ne puknes efom(efedrin) :D ...
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže sLiver

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #4 poslato: Avgust 19, 2011, 12:34:47 pre podne »
ef je za snagu i izdrzljivost..ja to imam..mene koci kapacitet pluca :/

a i pao bih sigurno na analizama za to :D

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2011, 12:58:43 pre podne »
ef je za snagu i izdrzljivost..ja to imam..mene koci kapacitet pluca :/

a i pao bih sigurno na analizama za to :D
Mislim(99%) negdje sam procitao da ef prosiruje neki tamo plucni djavo... Psihostimulans je to prije svega ...Ja sam njega uzeo jednom pred tekmu i trcao sam ko lud , jedino sto mi je mozak ostao u svlacionici... Tu bi moga biti problem jer ces imati psihicke testove...
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže sLiver

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2011, 01:11:38 pre podne »
ma tu se pada na analizama 100%..imam ja clenbuterol, od njega su ti pluca tri puta veca isto..ali ne smem da se igram..

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #7 poslato: Avgust 19, 2011, 05:08:23 pre podne »
Nema ti pomoci druze probaj i daj sve od sebe pa kako bude. Ali za ovako kratko vreme ne mozes nikada da izgradis izdrzljivot koja ti je potrebna da itrcis tim tempom.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže miss_D

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 209
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #8 poslato: Avgust 19, 2011, 02:24:51 posle podne »
Mozda je problem bas u tome sto svakog dana trcis istu rutu... Umesto da trcis 3km, istrci 5, 6, 7... tempom koji ti odgovara, ne opterecuj se toliko sekundama, minutima, samo pomeraj granice izdrzljivosti. I jedi dovoljno mesa, i sto je jos bitnije dovoljno kompleksnih hidrata (pirinac, krompir), da ne odes mnogo u katabolizam.
Aminokiseline ti nece mnogo pomoci u ovoj prici... Inace ne bi trebalo da imas abnormalnosti u krvnoj slici zbog njih.
Dva dana pre testiranja nemoj da trcis, odmaraj, spavaj, napuni se hidratima i daj sve od sebe  ;)
I nema za tebe torte pre 29og  :D  :-*
I'm not finished when I'm tired, I'm finished when I'm done

Van mreže buster5

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2011, 02:08:02 posle podne »
pozdrav za buduceg kolegu :D
od fizickog testa imas sledece:
1. sklekovi minimum 20 max 40
2.trbusnjaci minimum 20 max 40
3.cucnjevi minimum 20 max 40
4. trcanje 1000m najmanje 5 minuta max ispod 4 minuta
5.trcanje na 100m najmanje 15sek max ispod 13sek
6. 3 vezana koluta napred i 3 vezana nazad

Za svaku vezbu postoji bodovanje od 1 do 5.  Minimum 20 znaci da dobijas 1 poen, max 40 je 5 poena. Kolutovi se ne boduju jednostavno moras da ih uradis kako treba. Max broj poena je 25. Ukoliko na testu imas vise od jedne 0 pao si fizicki test. Potrudi se da imas sve petice jer ti je fizicki test jako bitan za prijem. JAKO BITNO  je da ako radis sklekove, radis BAS PRAVILNO ( grudima pipnes pod ) inace ti nece biti racunati. tako sam ja uradio 60 a upisano mi 37 iako sam ih lepo radio. Retardima broje svakakve sklekove a normalnim ljudima traze dlaku u jajetu. Ako te zanima jos nesto slobodno pitaj. Pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2011, 02:12:06 posle podne plishko »

Van mreže buster5

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2011, 07:29:12 posle podne »
prvo se rade sklekovi srednji raspon ruku, do poda da grudi dodirnu pod i gore dok se laktovi ne zakljucaju. Posle 2 minuta radis trbusnjake, ruke iza glave, noge potpuno ispruzene, podizes se preko 90 stepenia i nazad dok laktovima ne udaris u pod. Posle 2 minuta radis cucnjeve-klasika, ispruzene ruke i do sedeceg polozaja i nazad. Zatim idu kolutovi napred i nazad. Odmor do odlaska na igraliste gde se trci ( oko 20 minuta ) gde se radi prvo sprint na 100m, a posle 5 minuta 1000m. to je to u sustini.

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2011, 09:02:36 pre podne »
Nije ovo strasno, jedino trcanje moze da bude problem ako se nebavi strcanjem. Da bi postigao kondiciju za trcanje moras trcati i nemoj uvijek isto. Nekada trci 3,5,7,10 km nekad brzo,polako,srednje,mijesno itd. Nevalja uvijek trcati istu rutu a ni tempo..

Van mreže sLiver

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #12 poslato: Septembar 05, 2011, 01:36:03 posle podne »
pozdrav za buduceg kolegu :D
od fizickog testa imas sledece:
1. sklekovi minimum 20 max 40
2.trbusnjaci minimum 20 max 40
3.cucnjevi minimum 20 max 40
4. trcanje 1000m najmanje 5 minuta max ispod 4 minuta
5.trcanje na 100m najmanje 15sek max ispod 13sek
6. 3 vezana koluta napred i 3 vezana nazad

1. 44kom
2. 51kom
3. 41kom
4. 4 min 14 sec
5. 13,1 sec
6. super

Test je bio u Zabeli u Pozarevcu, na 30 i nesto stepeni. Mi smo prvo trcali, onda test IQ i licnosti, pa tek onda ostatak vezbi. Prvo je bilo trcanje na 100m, tu sam najvecu tremu imao, bio sam ubedjen da ne mogu ispod 16sec,ali adrenalin je ucinio svoje.
Drugo, trcanje na 1000m bilo je oko nekog raspalog fudbalskog stadiona, dva i po kruga. To mi je vec bilo malo teze,zato sto mi je malo dah otisao kod prethodnog trcanja,ali to nije bio glavni problem. U pitanju je ambrozija koja raste svuda okolo. Iako nisam alergican na nju, u toku drugog trcanja osetio sam kako sam udahnuo nesto i to mi zastalo u grlu. Automatski sam osetio kako mi se pluca bukvalno "smanjuju", a usta,jezik,usne..totalno suvo, na onom suncu. Pocela je panika da me hvata,a ne smem da stanem.
Miris onih biljki oko stadiona je bio toliko cudan, da te bukvalno tera da zaspis,jer tek metar od linije auta,bilo je shiblje,kao na nekom napustenom gradilistu. Vukao sam se, ne znam ni sam kako,bio sam mozda 3 od pozadi,od ukupno 15ak nas koji smo u toj grupi bili. Zadnjih 100m sam naglo ubrzao,udario shprint i mislio da sam gotov i da cu se onesvestiti. Kad sam prosao cilj, samo sam pao dole pokusavajuci da iskasljem ono iz grla,ali bezuspesno.
Posle  smo otisli u neki restoran da radimo pismene testove, nisu bili teski,ali ni laki. Kad te uhvati panika zbog vremena od 2min koliko si imao za 40 zadataka, i pocnes da gresis,onda moras da se vracas unazad i ispravljas grekse. Tri testa takva smo imali,svaki sam vise od pola uradio.
Posle toga, radili smo sklekove, tu se nisam bojao, oni me nikad nisu izdali. 44 kom,ko iz sale. Da ne spominjem sto sam sve vreme kasljao kao tuberan,voda i cokoladica nisu pomagali. Tek sutradan sam prestao,kad mi ono otislo iz grla.
Trbusnjaci su ok bili isto,nisam hteo da preterujem,kad sam vec maximum uradio. Jedan lik je uradio 200kom,pa su ga prekinuli na kraju.
Cucnjevi su mi bili malo tezi jer nisam znao da cu to da radim,a nisam isao u teretanu poslednja 2 meseca. Uradio sam nekako 41kom.
Kolutovi napred i nazad, znaci od nas 30ak ukupno koliko nas je bilo, mislim da sam najbolje uradio. Nije mi jasno kako su ljudi neki toliko smotani za to. Bilo je svakakvih.

Sve u svemu,kazu ukoliko dobijem poziv za krvne analize kroz 2-3 nedelje,znaci da sam prosao u uzi krug.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #13 poslato: Septembar 06, 2011, 10:48:11 posle podne »
Ako uradis preko max pao si   ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Fizicki testovi za MUP
« Odgovor #14 poslato: Septembar 07, 2011, 07:17:25 pre podne »
Citat
Nije mi jasno kako su ljudi neki toliko smotani za to

neznam zasto te to cudi
postoje ljudi koji se jednostavno prijavljuju za te i takve posa radi financija (neznam kolike su,ali su bolje od nista),i naravno prjavjuju se POTPUNO FIZICKI NE PRIPREMELJNI i ovo je za njih poduhvat ma koliko god tebi to zvucalo smesno