Maj 16, 2024, 12:44:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.140 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Jedno pitanje za Peđu  (Pročitano 11095 puta)

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Jedno pitanje za Peđu
« poslato: Novembar 22, 2011, 08:24:54 pre podne »
Poštovani Peđa, kao prvo neću da ti persiram, iako si to svojim znanjem u ovoj oblasti svakako zaslužio, pre svega jer znam da si alergičan na takvo formalno opštenje.
Muči me jedna dilema vezana za najbolji trenutak za uzimanje PWM šejka nakon treninga tegovima posle kojeg sledi kardio. Naime, ja nemam uslove da odradim jutarnji kardio, iako sam duboko ubeđen da isti daje najbolje rezultate, što sam i na svojoj koži iskusio, što zbog posla, što zbog toga što gazdu teretane boli đon da teretanu otvara u 6 č zbog mene :).
Zbog svega toga kardio radim posle treninga sa tegovima. E sad, moj problem i dilema odnosi se na to što posle treninga sa tegovima kada je mišić pun krvi i spreman da se nahrani PWM šejkom, ja njega ne hranim šejkom već radim kardio, lagani tempo 20 do 30 min, pa posle toga popijem PWM šejk. Čitao sam po ovom sajtu da je to OK ako celokupan trening ne traje duže od 90min (moj trening tegovima traje maksimalno do 60 minuta pa onda radim kardio 20tak do 30 min), ali, ponavljam, čini mi se da kada popijem PWM šejk tek posle kardia da je tada već ’’prošao voz’’ što se tiče sposobnosti mišića da u sebe apsorbuje hranjive materije iz šejka.
Molio bih te da mi odgovoriš šta misliš o tome da šejk popijem odmah nakon treninga tegovima, iskuliram par minuta, pa odradim lagani kardio. Mislim da ovo što predlažem nije nelogično, pošto se whey i ostali sastojci PWMa apsorbuju tek za 20tak min, pa smatram da kardio neće poremetiti njihovu kvalitetnu apsorbciju, a da sastojci PWMa neće uticati na efektivnost kardia. Napominjem da sam trenutno na keto dijeti, pa mi je PWM bez dekstroze, tako da u njemu nema prostih UH koji bi podstakli iznenadni skok insulina u organizmu što bi uticalo na učinkovitost kardia. (Čak sam sklon da smatram da bi mala kolićina dekstroze u PWMu, nekih 10tak grama, pozitivno uticalo na brzinu apsorpcije sastojaka iz PWMa, bez značajnijeg negativnog uticaja na proces topljenja masti laganim kardiom koji bi nakon toga usledio, pre svega jer se tako mala količina dekstroze apsorbuje u organizmu za nekih 3-4minuta).
Druga opcija o kojoj razmišljam je da pola PWM šejka popijem odmah nakon treninga tegovima, a pola posle odrađenog kardia.
Znam da ćeš mi odgovoriti da sitničarim, ali stvarno imam utisak da mnogo gubim kada zbog kardia odlažem momenat hranjenja mišića odmah posle treninga tegovima kada su tonus i spremnost mišića da prihvate sastojke PWMa nemerljivo veći nego nakon 20tak do 30tak min kardia.
Bio bih ti zahvalan kad bi mi dao neki savet, ali molim te imaj u vidu da ne postoji varijanta da razdvojim trening i kardio. Hvala ti unapred.

Van mreže sdftgh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2011, 09:53:57 pre podne »
Нема везе што си на кето, слободно стави декстрозу или малт у ПВМ.
И мислим да не би требао да форсираш кардио док си на кето.

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2011, 10:01:38 pre podne »
Нема везе што си на кето, слободно стави декстрозу или малт у ПВМ.
И мислим да не би требао да форсираш кардио док си на кето.
@ Kojo viteže hvala na odgovoru, ali moja dilema se ne odnosi toliko da li da stavljam, ili da ne stavljam, deks u PWM dok sam na keto, već na vreme kada da popijem PWM šejk, odmah nakon treninga tegovima, pa onda na kardio, ili tek posle celokupnog treninga (tegovi + kardio). Objasnio sam zašto imam navedenu dilemu.

Po meni je kardio must do, bez obzira da li sam na keto ili nekoj drugoj dijeti, jer cilj mi je da gubim masti, što svakako i činim cilano radeći low int kardio posle treninga tegovima.  :D

Van mreže sdftgh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2011, 10:06:09 pre podne »
Разумео сам шта те интересује, па нећу да залазим у тај део питања.
Мој одговор се односио само на кето коју држиш тренутно.
И сам сам скоро одрадио 6 недеља, зато сам мислио да могу да помогнем.

Van mreže Paladin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2011, 03:49:46 posle podne »
Citat
Нема везе што си на кето, слободно стави декстрозу или малт у ПВМ.
И мислим да не би требао да форсираш кардио док си на кето.

Kao prvo ovo sto je napisano nije tacno a zasto:

Dakle kada si na djeti cilj ti je da skines kile u ovome slucaju SALO a ne da gradis misice !!! znaci taj seik posle treninga sluzi da ne bi otisao u katabolizam i veliki deo ce da ti sluzi za energiju a ne za gradnju misica. Znaci dextroza nema smisla ako vec hoces da radis kako treba.

Kardio je glavna stvar koja ce ti skidati MAST i to onaj low int pogotovo (aerobni), a tegovi ti slize primarno da sto pre potrosis glikogen koji su nakupio na dan punjenja sa UH, zato posle punjenja dan dva cepaj tegove a posle trci i da vidis kako silaze kile, samo moras sav glikogen da potrosis za tih dan dva jer tek onda telo ulazi u ketozu a to mnogi ne znaju itd...
My goals are very simple:

1. Break The Law
2. Look Good Naked
3. Be loyal to The General

Van mreže sdftgh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2011, 04:03:57 posle podne »
"proste secera nemas potrebe da unosis u opste nakon ustajanja na ovoj dijeti a u toku treninga i pwm..nema nikakvih problema..samo pici"

Нећу много да паметујем, ово што сам цитирао су Пеђине речи из теме о кето дијети.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2011, 04:37:19 posle podne »
Nisi napisao sta ide u pwm...

Ako imas kesa, mozes trening sa opterecenjem, pa glutamin ili bcaa, pa kardio, pa whey i jos nesto ako stavljas...

Ili razmotri i opciju bwm, ili neke tecne amino.... naravno sve pod uslovom da se ima...  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2011, 05:35:48 posle podne »
viteze kojo
CARDIO JE PRIMARAN na bilo kojj vrsti dijete a pogtovo ukoliko se radi cettonic pa HIT cardio trening izuzetno dobro prija
milos je odgovrio extra
dakle
pre svega da resimo dilemu dali covek u ospte ima mogucnost da koristi nesto tipa bcaa ili EAK pa onda je lako napraviti plan
ali ako nema i ono sto svi radimo i rade je da bez ikakvih bojazni se pwm uzme posle cardia
jer jednostavno telo jos uvek nije spremno da zatvori windovs of oportunity dok je fizicka aktivnos na HIHG LEVEL a jeste ukoliko cardio radi posle tegova
moj bi savet bio drugacijeg tipa
da vise paznje posveti TRENINGNU jedan dan bez cardia a da drugi dan ili treci ili peti bude solo cardio ubica skupa sa trobom
3 cardio treninga nedljeno i 3 do 4 treninga u teretani je izuxetno dobro
ali
ja ne bih korostio cardio u ospte na pocetku price
vec ga treba cuvati za kraj ako ne budes zadovljan sa reuzlatatima...

nadam se da si me shvatio

Van mreže sdftgh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #8 poslato: Novembar 22, 2011, 11:37:08 posle podne »
Ја сам рекао да не претерује, а не да прескаче кардио.
Вероватно се нисам лепо изразио.  ;)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2011, 06:20:06 pre podne »
Ја сам рекао да не претерује, а не да прескаче кардио.
Вероватно се нисам лепо изразио.  ;)



verovatno :D

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2011, 08:31:24 pre podne »
viteze kojo
CARDIO JE PRIMARAN na bilo kojj vrsti dijete a pogtovo ukoliko se radi cettonic pa HIT cardio trening izuzetno dobro prija
milos je odgovrio extra
dakle
pre svega da resimo dilemu dali covek u ospte ima mogucnost da koristi nesto tipa bcaa ili EAK pa onda je lako napraviti plan
ali ako nema i ono sto svi radimo i rade je da bez ikakvih bojazni se pwm uzme posle cardia
jer jednostavno telo jos uvek nije spremno da zatvori windovs of oportunity dok je fizicka aktivnos na HIHG LEVEL a jeste ukoliko cardio radi posle tegova
moj bi savet bio drugacijeg tipa
da vise paznje posveti TRENINGNU jedan dan bez cardia a da drugi dan ili treci ili peti bude solo cardio ubica skupa sa trobom
3 cardio treninga nedljeno i 3 do 4 treninga u teretani je izuxetno dobro
ali
ja ne bih korostio cardio u ospte na pocetku price
vec ga treba cuvati za kraj ako ne budes zadovljan sa reuzlatatima...

nadam se da si me shvatio
Hvala Peđa. Što se suplementacije tiče pijem PreWM šejk (10g BCAA+5g GL+3 kasp omega 3+multivitaminski kompleks+100 ili 200g kafetina) 30 min pre treninga, na samom treningu pijem nešto slično Miloševom magičnom napitku (samo bez deksa i kreatina), znači 1 merica wheya+5g BCAA+5g Gl, i to gledam da popijem do polovine treninga tegovima, a posle treninga tegovima + kardio pijem PWM (1 i po mericu wheya+5gBCAA+10g Gl)...Peđa molim te napiši mi ako šta ne valja? P:S. E da na Prostaru piše da 1 merica ima 25g P od čega su skoro 12g BCAA i 6g Gl, zbog toga u DWM i PWM šejk stavljam manje BCAA i Gl...možda grešim?

Što se tiče učestalosti kardia, ja slično kao što ste ti i @miloš preporučili, dakle trošim rezerve glikogena posle dana "punjenja", i to izgleda ovako:

u ponedeljak posle dva dana "punjenja" UH, a nakon treninga tegovima uradim kratki HIIT (6 ubrzanja - 6 usporenja svaki u trajanju od 1 min), taj trening mi prazni depoe glikogena, (bar se nadam)

sutradan u utorak, radim kombinaciju tegovi + low kardio,

a u sredu- poslastica- kardio dan  8) prvo HIIT (10 ubrzanja -10usporenja), pa low kardio, ukupno sve zajedno i HIIT i kardio 1 čas.

U četvrtak samo tegovi bez kardia,

a u petak tegovi plus low kardio,

subota tegovi plus kratki HIIT kako bi do panja istrošio depoe glikogena, nakon subotnjeg treninga sledi prvi obrok sa složenim UH...itd.

Nedeljom danem dušom, i punim glikogenske depoe za narednu keto nedelju.

Cenim ovaj tvoj savet da više kardia čuvam za kraj kad zapne, ali ipak neću povećavati broj kardio treninga (eventualno ću malo korigovati intenzitet), s tim da u  4 nedelji keto dijete planiram da ubacim i sagorevač, i da on bude ono što čuvam kao kick za kraj.

EDIT: Malo me buni tvoj stav o 4 treninga bez kardia i 3 samo kardio treninga, teško je to uklopiti...Svaki predlog pa i kritika je dobrodošla. Pozdrav narode, najbolji ste.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2011, 08:42:52 pre podne kure_ss »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2011, 09:22:44 pre podne »
Kako zna covek da je ispraznio rezerve glikogena ako uopsta moze da zna? Dobra je tema, kvalitetna razmena misljenja...
Men sana in corpore sano !

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #12 poslato: Novembar 23, 2011, 09:38:11 pre podne »
Kako zna covek da je ispraznio rezerve glikogena ako uopsta moze da zna? Dobra je tema, kvalitetna razmena misljenja...
Koliko ja znam rezerve glikogena nikako i nikada ne možeš potpuno isprazniti, npr. čitao sam da čak i mrtav čovek - leš, u depoima ima određenje rezerve glikogena.

E sad, da li si u ketozi možeš utvrditi keto-listićima, a narodskiji pristup je da osetiš svoj zadah i metalni ukus u ustima. Mada ja osetim i nekakav uljav osećaj u ustima, vode se napiti ne mogu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #13 poslato: Novembar 23, 2011, 09:55:24 pre podne »
mnogo ti napisa druze a stalno jedno te isto se vrti
glikogen ces sigurno vise potrositi sa anaerobnim aktivnostima (extra trening kroz super serije npr) nego gazeci toliki cardio u svrhu toga
cardio sluze da se angazuju maximalno masni depoi a ne da se trosi glikogen
cilje cettonic dijete je ANGAZOVENJE MASNOCA KAO PRIMARNOG IZVORA ENERGIJE a ne da su svoju paznju i koncnetraciju usmervas na to dali imas glikogena ili nemas..mislim...
neznam gde si ti video da je milosev carobni napitak ovo u vezi tvoje kostacije konzmiranja whey proteina U TOKU TRENINGA
steta sto nisi malo vise citao forum jer smo dosta o tome pisali ali u kratko NE VALJA ni pred ni u toku
za to se zna sta ide i kako ide
ovo pred trening boze i pomozi (mada kolcine bcaa i glm treba da budu vece ako ne zelis da te prozdere katabolizam) a svrhu za uziimanjem omega 3 i multivit APSOLUTNO NE VIDIM
omega se uzima posle nekog od obroka na cettonic dijeti kao i mult vitm komplexi-dakle=greska

negde sam davno rekao o matematici u ovom sportu
zar ti je logicno da na 25 gr whey koncnetrta ima 12 gr BCAA i 6 gr glm?
zar mislis onda da smo mi svi budale pa da konzumiramo po 25-30 gr bcaa i glm u pwm?
mislim,prostom logikom si mogao da zakljucis da onda je dovljno 2 merice whey proteina i nema potrebe ni za bcaa niti za bil ceim drugim..
mislim da je sve jasno

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Jedno pitanje za Peđu
« Odgovor #14 poslato: Novembar 23, 2011, 10:34:57 pre podne »
mnogo ti napisa druze a stalno jedno te isto se vrti
glikogen ces sigurno vise potrositi sa anaerobnim aktivnostima (extra trening kroz super serije npr) nego gazeci toliki cardio u svrhu toga
cardio sluze da se angazuju maximalno masni depoi a ne da se trosi glikogen
cilje cettonic dijete je ANGAZOVENJE MASNOCA KAO PRIMARNOG IZVORA ENERGIJE a ne da su svoju paznju i koncnetraciju usmervas na to dali imas glikogena ili nemas..mislim...
neznam gde si ti video da je milosev carobni napitak ovo u vezi tvoje kostacije konzmiranja whey proteina U TOKU TRENINGA
steta sto nisi malo vise citao forum jer smo dosta o tome pisali ali u kratko NE VALJA ni pred ni u toku
za to se zna sta ide i kako ide
ovo pred trening boze i pomozi (mada kolcine bcaa i glm treba da budu vece ako ne zelis da te prozdere katabolizam) a svrhu za uziimanjem omega 3 i multivit APSOLUTNO NE VIDIM
omega se uzima posle nekog od obroka na cettonic dijeti kao i mult vitm komplexi-dakle=greska

negde sam davno rekao o matematici u ovom sportu
zar ti je logicno da na 25 gr whey koncnetrta ima 12 gr BCAA i 6 gr glm?
zar mislis onda da smo mi svi budale pa da konzumiramo po 25-30 gr bcaa i glm u pwm?
mislim,prostom logikom si mogao da zakljucis da onda je dovljno 2 merice whey proteina i nema potrebe ni za bcaa niti za bil ceim drugim..
mislim da je sve jasno
Hvala Peđa na kritici, odoh da se dodatno edukujem.

P.S. Naravno da ne mislim da ste budale, što pijete 25-30g BCAA i gl u PWM, ali mislim da te doze ipak nisu primerene rekreativcima.

E da, Peđos ja nisam napisao da jedna merica Prostara ima 25g, jer ona ima 30g, a sadrži sledeće:
http://www.aminoz.com.au/ultimate-nutrition-prostar-whey-239kg-p-824.html (NUTRITIONAL INFO), a isti podaci su i na zvaničnom sajtu UN ali malo manje pregledni, ako lažu oni, lažem i ja.

Pošto ja uzimam mericu i po to je 45g praška, pa onda dolazimo do onih cifara koje sam ja napisao 37g p (a od toga 6 Gl, 11g BCCA, ostalo su CAAs) + 3 g UH, 2g masti...
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2011, 10:37:03 pre podne kure_ss »