Maj 15, 2024, 04:12:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.137 poruka u 18.752 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine  (Pročitano 6727 puta)

Van mreže defekt ruke

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #30 poslato: Decembar 06, 2011, 12:29:48 pre podne »
Ako glukoze u krvi ima premalo, drugi hormoni, kao što je glukagon, iznose glukozu iz stanica u krv i time osiguravaju normalan rad mozga.
U osoba u kojih gušterača ne izlučuje dovoljnu količinu inzulina ili inzulin više nije djelotvoran, potrebno je dodati ga izvana, injekcijama, ili gušteraču potaknuti na rad, tabletama.

No u nekim slučajevima može se dogoditi da u krvi ima previše inzulina, a premalo glukoze. Višak inzulina će svu glukozu unijeti u stanice, a mozak će ostati bez glukoze (hrane za normalan rad).
Takvo stanje se naziva HIPOGLIKEMIJA(pad koncentracije glukoze u krvi), sa svim popratnim posljedicama, od kojih je najcesci umor (pospanost).

Iako se znakovi hipoglikemije mogu osjetiti i prije, najčešće se javljaju kad je razina glukoze u krvi ispod 3 mmol/L

Prvi su znakovi hipoglikemije: znojenje, ubrzan rad srca, drhtavica, glad, bljedilo, strah, vrtoglavica.
Ako razina glukoze u krvi i dalje pada javljaju se: neprikladno ponašanje, zijevanje, smetnje koncentracije i vida, glavobolja.
Kapacitet rasta mišića je ograničen, a kapacitet rasta sala neograničen, pa .
inzulin sve ono što telo (ne neizbežno i njegov vlasnik!) smatra viškom kalorija pohranjuje u salo(koje se može zvati; vansezonski izgled, faza mase, ... a može i SALO

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #31 poslato: Decembar 06, 2011, 03:57:13 pre podne »
Citat
a to da varenje hrane nema veze sa tromoscu lenjoscu i spavanjem, zajebao si se.
taj sam!
ja sam lenj,cesto umoran,pospan... :)

a ja se cudim sto ranije pre spavanja ako se ne najedem hlebcine ne mogu da zaspim,a sad me od elle ne vata san...

znaci vi 2-3 sata pre treninga samo belancevine cepate,bez UH? 
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2011, 04:10:12 pre podne Black&Decker »

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #32 poslato: Decembar 06, 2011, 04:36:19 pre podne »
jel moguce da se ovde raspravlja o tome da li skok insulina (koliki god) izaziva psopanost itd?? Mislio sam da tu nema sta da se raspravlja...evo eksperimentic,posle treninga ne pijte pwm.Onda jedan trening nom popijte pwm sa 20-30-50gr dexa...kontaktirati me i reci da sam lud sto cu izjaviti da ce vam se prispavati :D ne govorimo ovde o pospanosti tipa padam u komu oma istog momenta i ne mogu drzati oci otvorene,vec zavisno od osetljivosti individue i kolicine ingestiranog secera tj kolicine izlucenog insulina dolazi do blage pospanosti pa i do zelje da odma padnete u krevet.Imao sam iskustva sa 1-10 nivoa ovih pospansoti i sa i bez vestacki unetog insulina...i jedna jos stvar...

na treningu si sat vremena,verovatno nisi nista uneo u zeludac bar sat vremena pre tog treninga,znaci 2 sata si bez iceg u zeludcu. I onda krknes pwm 25-50gr wheya,20gr bcaa,50gr dexa...krv brzinom munje ide u zeludac da to vari jer je telo gladno,da ne pominjem onaj obrok koji usledi za pola sata,a pritom 30-60 minuta posle trneinga misici su jos uvek pod finom pumpom tj ima s etu vis ekrvi nego obicno...vise krvi u zeludcu,manje u glavi otud dodje i pospanost indukovana svim time na onaj vec prethodni skok insulina.... valjda je ovo jasno
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #33 poslato: Decembar 06, 2011, 06:11:45 pre podne »
evo da zatvorim raspravu sa dva quotea iz kojih je sve jasno
Citat
ne govorimo ovde o pospanosti tipa padam u komu oma istog momenta i ne mogu drzati oci otvorene,vec zavisno od osetljivosti individue i kolicine ingestiranog secera tj kolicine izlucenog insulina dolazi do blage pospanosti pa i do zelje da odma padnete u krevet.

razlog

Citat
Višak inzulina će svu glukozu unijeti u stanice, a mozak će ostati bez glukoze (hrane za normalan rad).
Takvo stanje se naziva HIPOGLIKEMIJA(pad koncentracije glukoze u krvi), sa svim popratnim posljedicama, od kojih je najcesci umor (pospanost).

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #34 poslato: Decembar 06, 2011, 07:00:16 pre podne »
Na kraju balade ispade konstruktivna diskusija:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u prote
« Odgovor #35 poslato: Decembar 06, 2011, 09:24:22 pre podne »
ja sam se tome nadao.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #36 poslato: Decembar 06, 2011, 10:27:58 pre podne »
Na kraju balade ispade konstruktivna diskusija:-)

pa mi smo demokratski forum u skladu sa eu :D