Maj 15, 2024, 05:34:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.137 poruka u 18.752 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: prva kura  (Pročitano 27181 puta)

Van mreže sele137.

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
  • ALPHA MALE
Odg: prva kura
« Odgovor #60 poslato: Februar 09, 2012, 11:14:07 posle podne »
Ok hvala na odgovorima. Naime, kao dijete sam bio uvijek mrsav I u pubertetu sam imao kao zadebljanje u predjelu bradavica kao vecina pubertetlija, vjerujem. To je u ptpunosti nestalo i nema nikavog zadebljanja. Mozda je to neki znak da sam osjetljiv na estrogen. Sad zanima me kako se I to malo moze ukloniti, nisam planirao nikakve cikluse u buducnosti ali nikad se nezna. I mozda postoji neka blaza varijanta estrogen blokera koji bi mi preporucili da uklonim bilo kakve sanse da ova blaga bol preraste u gineko, kad novladex nije potrebna. Zahvaljujem.

Nemora znaciti da to sto si imao zadebljanje u pubertetu znaci da si osjetljiv na estrogen.Jednostavno estrogen/prolaktin ti je bio dominantniji od testesterona tj testeteron ti je bio nizak u odnosu na ostale djecake koji nisu imali problema sa tim zadebljanjem.
To zadebljanje i nestane kada testesteron potvrdi svoje mjesto kao dominantni hormon.
Naravno ovo je jedan od najcescih razloga a inace etiologija moze biti razlicita...problemi sa bubrezima, jetrom, nadbubrezna i stitna zljezda etc...
Postoji i mogucnost da ti je inace estrogen prirodno povecan i da je sa aromatizacijom testestorona se ta kolicina jos vise povecala tako da mozda i nije kriva samo aromatizacija  testosterona kojeg si uzeo!
Ako nisi planirao cikluse u buducnosti onda vjerovatno nisi trebao nikada ni pocinjati  ;)
Sto se tice blokera imas dvije mogucnosti...zaustaviti aromatizaciju (arimidex) ili uticati na vec formirani estrogen (nolvadex).
Najsigurniji nacin je da uradis nalaze i kao kod svake "bolesti"  na osnovu  toga utvrdis sta ces uzimati (sve ostalo je bubanje i nagadjanje) i da li ce to biti blaze nesto ili jace.Sve drugo je neodgovorno  i glupo pogotovo za ova vremena u kojima ti nalazi i nisu tako nedostupni i skupi  :)
Btw kad uzimas nolvadex to neznaci da moras uzeti 40mg to moze biti i 5 mg  i tu smo vec kod blaze varijante ;)
 
Natural

fallen angel

Van mreže sele137.

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
  • ALPHA MALE
Odg: prva kura
« Odgovor #61 poslato: Februar 09, 2012, 11:14:44 posle podne »


Sretan POVRATAK Sele137...nadam se da ćeš izdvojiti vremena da budeš aktivniji ovde na forumu i obogatiš ga još više pored "noćnih" obaveza koje su ti sada iznenada i sa srećom došle :)

Ja imam malo više sreće od ostalih pa si mi bio "dostupniji" nadam se da ćeš imati vremena i za forum.
U svakom slučaju ljubi  bebaru i nadam se da je obim rukice porastao sa 14cm na bar 18cm.  ;)


Hvala "kolega"  :)
Radimo na masi tako da se nadamo da ce mala do ljeta biti ono pravo napucana za plaze  :D
Natural

fallen angel

Van mreže zeljo_81

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: prva kura
« Odgovor #62 poslato: Februar 29, 2012, 11:01:08 pre podne »
A sto bi prekidao? Odmori od par treninga, izleci se i udri po gvozdju. Mada mislim da nije prehlada nego ti telo reaguje na nove supstance u sistemu pa se to manifestuje kao prehlada. Nista novo i nista strasno

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: prva kura
« Odgovor #63 poslato: Februar 29, 2012, 11:03:39 posle podne »
@Sele137.

Lepo da si opet sa nama, zbilja ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD