Maj 22, 2024, 07:14:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.149 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u ramenima  (Pročitano 44691 puta)

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #45 poslato: Januar 09, 2013, 05:56:44 posle podne »
Ne treba pre treninga.Samo kao zagrevanje ali detaljniji rad ne.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #46 poslato: Januar 10, 2013, 06:42:58 posle podne »
Ne treba pre treninga.Samo kao zagrevanje ali detaljniji rad ne.

Hvala! :)

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #47 poslato: Januar 11, 2013, 09:25:28 posle podne »
Imam pitanje oko terapije sa hladjenjem i zagrijavanjem ramena.Zanima me cime bi moga da zagrijavam rame,citao sam da postm
mji BIOPTRON LAMPA  sa kojom moze to da se radi.Ja je nemam,pa postoji li neka alternatita?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #48 poslato: Januar 11, 2013, 09:43:35 posle podne »
Konjska crvena krema, za hladjenje biofriz. A najbolja koju sam probao, inace ne hladi niti greje, je ihtiol kamfor.

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #49 poslato: Januar 11, 2013, 09:52:06 posle podne »
Ok hvala ti

Van mreže 1234509876

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 259
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #50 poslato: Januar 19, 2013, 08:10:39 posle podne »
Mene isto bolelo levo rame...slabost,bol nisam mogao da radim benc sa vise od 60 kg...3 nedelje iskul i neka krema protiv bolova i prošlo

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #51 poslato: Januar 19, 2013, 08:15:02 posle podne »
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #52 poslato: Januar 20, 2013, 05:11:54 posle podne »
Fora je da mene rame nikad nije prestalo 100 %
evo sad uzimam animal flex i treniram. Osecam taj deo i dalje, nije neki jak bol, ali nije kao desno rame bez problema...
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže olad

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #53 poslato: Mart 07, 2013, 01:06:27 pre podne »
Zamolio bih clanove koji su imali probleme sa ramenom da mi na pp posalju preporuke za ortopeda i/ili fizijatra u Beogradu, kao i adrese koje bolje da zaobidjem po ovom pitanju. Vec duze vreme  vucem povredu ramena i zelio bih da pregled/terapiju odradim kod specijaliste sa iskustvom sa sportskim povredama/rehabilitacijama.

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #54 poslato: Mart 09, 2013, 04:55:24 posle podne »
pre mesec ipo sam na treningu grudi povredio desno rame ... doktorka je rekla da je zapaljenje tetive ... mirovao sam mesec ipo,nisam radio za to vreme ramena i grudi,a u toku tih mesec ipo sam par puta probao da odradim po neki sklek i jak bol sam osecao vec pri drugom ponavljanju ... sve vreme sam mazao biofreeze i gavez kremu i pre jedno 10ak dana se bol bas dosta smanjio ...
juce sam po prvi put posle dugog vremena odradio trening za grudi i ramena (spojio sam ih,po 2 serije obe grupe,cisto da vidim kako cu da reagujem) i hvala bogu dok radim ramena bola skoro da i nema dok kod grudi bol postoji ali tek nakon petog ponavljanja i znatno znatno je manji ...

planiram da jos koji trening radim sa malim tezinama i da izbegavam jos neko vreme vezbe kao sto su potisak iznad ramena,propadanja i slicno ali moje pitanje je da li krenuti sa vezbama za rotatore ramena sad ili kad bol totalno prestane ?

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #55 poslato: Mart 09, 2013, 07:15:27 posle podne »
radi vežbe za rotore sa najmanjim bućicama (1-2kg max), radi dosta vučenja, face pullsa pogotovo, zgibova, veslanja i trudi se da ruke što manje uključuješ prilikom vučenja, slobodno koristi i gurtne... na šipku zaboravi i potiske radi samo sa bućicama par meseci i to kreni sa nekim od 5-7kg, koliko god ti smešno to izgledalo, rameni zglob moraš da stabilizuješ i ojačaš, i postepeno povećavaj opterećenje... sad bi prioritet trebalo da ti bude rehabilitacija a ne hipertrofija tako da to stavi po strani... kad osetiš bilo kakav bol, prestani... lagano isteži rotatore na kraju treninga al ne preteruj...

iskreno, klasičan bilderski benč sa laktovima u T bih izbegavao jer je to glavni krivac za povrede rotatora ramena...
« Poslednja izmena: Mart 09, 2013, 07:21:38 posle podne filip85 »

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #56 poslato: Mart 09, 2013, 07:57:43 posle podne »
hvala na savetu ...
ironija je da sam izgleda bas na bencu povredio rame,tacnije ne znam ni sam tacno kada i kako sam ga povredio,bol se javila sutra ujutru nakon treninga grudi,a na tom treningu sam na ravnom bencu posle mozda 4-5 meseci testirao sebe koliko maximalno mogu da podignem ... sta je tu je,idemo dalje ...

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #57 poslato: Mart 10, 2013, 07:20:32 posle podne »
težina sama po sebi nije uzrok povrede, samo tehnika sa kojom se radi na tim visokim procentima, i generalno loše koncipiran trening za uslove pod kojima se radi...