April 20, 2024, 01:48:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)  (Pročitano 21348 puta)

Van mreže //red

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« poslato: Decembar 30, 2011, 12:22:11 pre podne »
Pozdrav svima, potreban mi je savet oko uzimanja kreatina. Nedavno sam radio analizu krvi i rezultati vezani za jetru su uzasni - ALT 80 (normalno 8-41), AST 258 (normalno 7-38). U toku sam kreatinske kure + whey posl 6 meseci redovno + mesec dana sam uzimao tribulus (ali to nije bilo tako skoro). Pre analize nista nisam jeo 12 sati i naravno nista suplementi. 

Moje pitanje je da li je normalno da ovi rezultati budu ovoliko poviseni samo zbog suplementacije, ili stvarno trebam da se uplasim za jetru i da prekinem sa suplementacijom, kao sto su mi doktori preporucili. (Ne igram se sa svojim zdravljem, ali primetio sam da je tim nekim doktorima sve to naucna fantastika i da su njima sve steroidi, tj nemaju veze o cemu govore). Da li neko zna pouzdanu informaciju o ovim stvarima? Hvala unapred

Slobodno i na pp ako tema nije ok za forum, u svakom slucaju cenio bih tu informaciju i hvala na trudu

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2011, 03:35:06 pre podne »
kreatinska kura :D

ALT i AST skacu van granica i od dobrog treninga i ishrane. To ne smeta, ali da znas da ako izbacis supse a nastavis sa treningom moze bude isto povisen.

Mislim da nema konkretnih studija na temu kreatina i ALT/AST nivoa, ali valjda znas da nema nikakvih dokaza da steti jetri/bubrezima

Doktori po principu good practice ce uvek preporuciti da ostavis supse.

Ne razumem se bas konkretno u rezultate, ali si se za jedan rezultat sigurno zajebao.
Poviseni mogu da budu i signalizatori nekog hep-a, mnogo mi je to nesto visoko da bude od supsa/ishrane/treninga. Primiri i prati rezultate, moj lajicki savet.
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2011, 03:36:54 pre podne BBBbbb »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2011, 06:40:14 pre podne »
e sada
par pitanja

-dali konzumiras alkohol i ako da koliko i kada?
-hemiju pretpostvljam da ne koristis

ako je odgovar na oba NE
onda ti je moj predlog da nadjes nekog veoma dobreog lekara jer vrednosti zu veoma iznad REF VREDNOSTI i nije mi jasno kakava je to lekar da nije alarmirao na daljenje pretrage da se ustanovi od cega je ovo
kao sto neko gore rece,veoma je moguce da je u toku neki upalni proces a na koji je jetra veoma osetljiva i da su zbog toga vrednosti uvecane
dakle
STO PRE KOD LEKARA KOJI RAZUME STVARI

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2011, 07:32:38 pre podne »
Kod lekara, na detaljnije analize je definitivno najbolje resenje...  ;)

Ako si pio antibiotike, vrlo je moguce da i od toga rezultat kakav jeste... I da li te boli stomak kada ga pritisnes?

Van mreže Brutus

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #4 poslato: Januar 01, 2012, 01:36:11 posle podne »
Evo ja sam lekar i ne mislim da su sve steroidi,bla,bla,bla...:)
ALT i AST su kao to znas enzimi jetre,od cega je ALT mnogo specificniji,jer ga ima samo u jetri,a AST ima i u drugim tkivima. Vrednosti do 8 puta povisene nisu specificne za odredjenu bolest,moze svasta da bude,kao sto su momci u gornjim postovima nabrojali.

Ako pitas da li moze da bude samo od suplementacije,na zalost moze.....ima nesto sto se zove idiosinkrazija,tj dva ista tela drugacije reaguju na istu supst. i kolicinu...npr kokamo zajedno isti kraetin istu dozu,meni nista,a tebi enzimi skacu......
ALI,ne kazem da je od toga,samo da znas mogucnosti. Sasvim je logicno da se krene procesom eliminacije,prekines malo sa suplementacijom,izvadis opet krv pa vidis. Ako ima i dalje problema,nastavljas da ispitujes. Ali nikako nemoj da to batalis i da ne ispitas.
Poz,nadam se da ce biti ok,tu smo da se pomazemo,javi kako je

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2012, 11:30:03 pre podne »
odlican post doc
hvala sto ucestvujes (ako mozemo na ti) na forumu
ja bih samo jedno pitanje
dali je moguce da bez obzira na kolcine (jer ovde se radi o creatinu) i nesto ne verujem da ga je uzimao 400 gr dnevno ,moze toliko da odskacu ref vrednosti BILO CEGA?
jer kako ovde vidmo,njemu su vrednosti veoma poremecene
ja nisam lekar i nemam prava da dajem dijganze niti komentarisem o istima,amo mi je veoma nelogicno da dva subjekta mogu da imaju toliko razlicite ref vrednosti (znam da mogu da se razlikuju na istoj dozi necega npr) ali bas toliko da je jednom sve normlano a drugom vrednosti uvecane za 500%??

Van mreže Brutus

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2012, 01:53:05 posle podne »
Naravno,na ti... :)
Tvoje pitanje je sasvim logicno,ja bi ovako na slepo prvo pomislio na druge stvari,ali posto je suplementaciju lako prekinuti i proveriti,najlakse je da to bude prvi korak....ja nisam protiv suplm,naprotiv,i ja narucujem i koristim preko tvog sajta. Al dok god on uzima,ostaje pitanje sta ako je on jedan u malo broju koji tako reaguje.
Uostalom,jetra se smatra fabrikom tela,sve prolazi kroz nju i sve se tu obradjuje. Mozda je on samo na creatinu al ne znamo sta je uzimao pre toga,koliko,cega,ostali nacin zivota,alkohol,od cega je pre bolovao,virusi....sve to moze da bude multifaktorska patologija. Ne optuzujem decka da radi bilo sta vec samo ukazujem na razne mogucnosti.
Vrednosti su takve da se treba ozbiljno ispitati,korak po korak,a svakako,koliko god je manje verovatno,jedan od koraka da bude privremeni prekid cele suplementacije....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2012, 03:44:48 posle podne »
ma obrni okreni on ce morati da snimi jetru , odradi proveru na hepatite i mozda jos neke zajebancije ... pa posle neka isljucuje iz ishrane itd... nek koriguje trening i ishranu ... mozda cak i pauzu malu da uradi... mada to su ti jebeni virusi , skoro uvek budu , prozuje kroz telo , popijes nesto iz prljave case itd ne moras da imas temperaturu ali napravi neko sranje u organizmu ... naravno ja sam laik i pricam na svom sopstvenom iskustvu jer meni su isto tako povremeno skakali ti enzimi i na kraju sam shvatio da to nema veze sa suplementacijom , prestao sam da idem da se bodem i da vadim krv ko budala... uostalom bila je nova godina ko, jos nije pio...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2012, 04:18:29 posle podne »
Naravno,na ti... :)
Tvoje pitanje je sasvim logicno,ja bi ovako na slepo prvo pomislio na druge stvari,ali posto je suplementaciju lako prekinuti i proveriti,najlakse je da to bude prvi korak....ja nisam protiv suplm,naprotiv,i ja narucujem i koristim preko tvog sajta. Al dok god on uzima,ostaje pitanje sta ako je on jedan u malo broju koji tako reaguje.
Uostalom,jetra se smatra fabrikom tela,sve prolazi kroz nju i sve se tu obradjuje. Mozda je on samo na creatinu al ne znamo sta je uzimao pre toga,koliko,cega,ostali nacin zivota,alkohol,od cega je pre bolovao,virusi....sve to moze da bude multifaktorska patologija. Ne optuzujem decka da radi bilo sta vec samo ukazujem na razne mogucnosti.
Vrednosti su takve da se treba ozbiljno ispitati,korak po korak,a svakako,koliko god je manje verovatno,jedan od koraka da bude privremeni prekid cele suplementacije....


da,da
slazem se  sa tim da pre svega (a i sta bi drugo jel) iskljucio tj eliminisao jeste ta suplemetacija
ali poptuno se salzem u sve i jednom delu tvog odgovora jer si u prvom ostao malo ne dorecen pa je ispalo ono....verovatno je sve od kreatina
ali hadje da vidimo
dali smo tj dao si momku strucne savete i njih bi trebalo da se drzi pa da nam se javi o cemu se radi na kraju

Van mreže //red

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2012, 06:04:58 posle podne »
brutus, slazem se, prekidam sa suplementacijom na neko vreme i javljam sta je bilo
hvala svima

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #10 poslato: Januar 04, 2012, 11:12:07 posle podne »
Nemam razlog da te plasim ali ovo je zesce trovanje! Poredjenja radi moj ortak je imao slicne vrednosti posle 50 mg winstrola pet nedelja!!! Na ultra-zvuku su mu se videle flekice po jetri a doktor ga je pitao: " ti bese bivsi narkoman?". Posle 20ak dana sve se vratilo u normalu, ali on je znao razlog... pozdrav

Van mreže kamenjar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #11 poslato: Januar 05, 2012, 10:54:54 posle podne »
Ja sam slicne rezultate (tačnije još gore) AST-a i ALT-a imao kad sam zakačio hepatitis A.Ako imaš bol u stomaku i izrazito tamnu mokraću i ti si navukao popularnu "žuticu".

Van mreže ultradisaster

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 440
  • Visina 193 cm, Težina 92 kg
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #12 poslato: Mart 24, 2018, 12:47:07 pre podne »
Da ne otvaram novu temu posto sam vec nasao na ovu. Juce sam radio analize krvi i ALT i AST su mi 60. E sad od suplementacije koristim whey bcaa, glutamin i preworkout. Hvala bogu doktor mi nista nije strasno rekao niti sam spomenuo suplementaciju. Jel znam ishod ako kazem SUPLEMENTI :D  Pitao me samo jesam pio koka kolu, a ja stvarno ko idiot to vece na rodjendanu popio limenku koka kole zero. Nadam se da je to od nje, kapiram da mi sad ova suplementacija ne bi se odrazila na ovaj nacin :P
« Poslednja izmena: Mart 24, 2018, 12:48:38 pre podne ultradisaster »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #13 poslato: Mart 24, 2018, 05:42:53 pre podne »
nije od koka kole, ona hoce da digne bilirubin  i to ukoliko je pijes nesnosno,ovo je zato sto si zbacio kilazu, telo je preradilo dosta toksina , tacnije jetra prilikom vezbanja. Ti kroz znoj izbacujes toksine ali i prilikom vezbanja ih stvaras takodje.. tako da ti neki periodi treniranja mogu da "opterete" jetru, tacnije da jace radi, sad bitno je da unosis dosta vode i neki antioksidansi bi bili pozeljni da poguraju sve to... vitamin c, koenzim Q itd... mada ukoliko se cisto hranis i pazis sta jedes , organizam ce sam u svakom slucaju da dodje do balansa...

Van mreže Sniper 74

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 912
  • Kucamo na vrata zaboravljenih asova
Odg: Uticaj KREATINA na jetru (ALT/AST biohemijska analiza)
« Odgovor #14 poslato: Mart 24, 2018, 09:04:17 pre podne »
Da li si dan pre analize imao tezak trening
Sniper 74 - Dejan
No tren, no fun.