Maj 29, 2024, 07:45:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.160 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!  (Pročitano 10815 puta)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2012, 04:51:42 posle podne »
Citat
I ja većinu ovih vežbi ne radim.

pa i ne treba
ti si PL  :) :)

Ma nisam ja PL.
Jbg čovek proba 1put maximum i odmah PL :)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #16 poslato: Februar 09, 2012, 04:52:27 posle podne »
Sve radim i jedino mogu da shvatim izlaganje u vezi presa iza glave, ali i to je opet promasaj kao i ceo tekst(osim ove zadanje nakarade od DL-a) i moze se eventualno napisati kao preporuka pocetnicima da je izbegavaju, dokle god ne ovladaju materijom.

Onima koji znaju da se ramena nikada ne bi trebala razbijati sa heavy duty ex, nema bojazni ni sa tom a posebno ne sa upright row ili shrugs, koje su bomba bar vezbe.
« Poslednja izmena: Februar 09, 2012, 04:54:21 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #17 poslato: Februar 09, 2012, 05:00:28 posle podne »
Citat
Onima koji znaju da se ramena nikada ne bi trebala razbijati sa heavy duty ex,

ehh,,aj ti nekome u teretani napaljeniku kazi da ne sme da stavi na sholuders press 100 kg!!
dali si normlan...

Van mreže m.o.p

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
  • Nema se vremena sine.
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #18 poslato: Februar 09, 2012, 11:31:20 posle podne »
Jedino sam radio vucenje prema bradi a od ostalih nista,inace Dorian Yates mi nekako najbolje objasnjava tehniku izvodzenja vjezbi.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #19 poslato: Februar 10, 2012, 03:02:18 pre podne »
Za mene uvek omiljeni potisak iza glave nisam znao da nije dobro raditi ga. Ramena su mi najbolja partija to je sigurno i uvek sam kao prvu vezbu radio potisak iza glave. Kad bi bar triceps i grudi naucio da pogodim kako pogodim ramena kad ih radim gde bi mi kraj bio :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #20 poslato: Februar 10, 2012, 07:00:31 pre podne »
Dominikanac ima tu mnogo do genetike, ima dosta ljudi(ja znam dvojicu) sa tako izrazenim ramenima kao ti i grudima koje to ne prate u stopu a isto vredno rade da ih poprave kao ti.
Men sana in corpore sano !

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #21 poslato: Februar 10, 2012, 12:27:27 posle podne »
Svaka vezba je potencijalno opasna za povrade, tako da zavisi sa kojim se tezinama radi i na koji naci.
Pokusas da dignes 5% vise od svog maksimuma i postoi mogucnost za povredu, znaci opterecenjen je veoma bitno.
Sigurno da su i odredjene vezbe potencijalno rizicnije za povredu od nekih drugih, tako da kad se na njih dodaju giga mega tezine povreda je neminovna.

Jbg, tip radi potisak iz glave 2 ponavljanja sa velikom tezinom, ostalih 10 mu pomaze drugi tip, a onda ovaj ustaje sa klupe drzi se za rame, okrece ga tamo vamo, pa onda pravi neke face i rece, ne znam sta mi je sa ovim ramenom u zadnje vreme me hebe samo tako.

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #22 poslato: Februar 10, 2012, 01:56:34 posle podne »
Citat
Onima koji znaju da se ramena nikada ne bi trebala razbijati sa heavy duty ex,

ehh,,aj ti nekome u teretani napaljeniku kazi da ne sme da stavi na sholuders press 100 kg!!
dali si normlan...
He, he još kad bi mu rekao da spusti šipku niže od obrva, tek bi te tu mrko pogledao. Takvi likovi što tovare nenormalne težine na npr shoulder press, a ceo radius pokreta im je otprilike 5,5 cm su mi omiljeni, jer kad mu kažeš da smanji težinu i radi pun radus pokreta, te da kontrolisano izvodi pozitivnu i negativnu fazu pokreta, samo trepće i gleda te ko tele u šarena vrata...i naravno tvrdoglavo nastavlja po svom, a ramenca ko Čeda Čvorak.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #23 poslato: Februar 10, 2012, 03:55:30 posle podne »
ne diraj cedu cvorka :)

dobro,glup je naziv teme...ja sam samo copy paste...vise ide 5 Vezbi na koje trebate da obratite paznju,kako bi ssmanjili rizik od povreda...al bice od pomoci pocetnicima,da ne siluju sa ovim vezbama,predpostavljam da ima mnogo ljudi koji siluju sa zadnjim potiskom i vucenjem do brade,i bol smatraju kao dobar trening i upalu misica...

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #24 poslato: Februar 10, 2012, 04:33:46 posle podne »
Za ramena uvek gledam da mi je full range of motion, da je momentum smanjen koliko je god to moguce i da je sve podredjeno pravilnom izvodjenju pokreta. Kod ovakvog pristupa nema teorije da povredite ramena, jer kod tezina koje to mogu nista od gore navedenog nece moci da se ispostuje.

Mada sto se samog vucenja tice tu znam da stavim tezine koje ce mi mamu na 10-tom ponavljanju, a sleganje radim iskljucivo dumbbell-ima i tu je bar kod mene always heavy ;D
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #25 poslato: Februar 16, 2012, 11:16:50 posle podne »
Radim vjezbu 1 i 2 cak sam na vjezbi 1 radio opadajuce serije, mozda je onda potisak najbolje raditi sa bucicama ?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #26 poslato: Februar 16, 2012, 11:30:28 posle podne »
Sve ti je to individualno, potisak iza mnogi ne preporucuju zbog neprirodnog i rizicnog pokreta i velikog stresa , ja ga isto ne radim nikad. Opet ima dosta njih koji ga rade ceo zivot. Ako ne radis military pres ja ti od srca preporucujem.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #27 poslato: Februar 16, 2012, 11:38:09 posle podne »
to je potisak ispred glave ? ako mislis na to, raidim jedan trening to jedan potisak iza glave...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #28 poslato: Februar 17, 2012, 10:42:50 pre podne »
<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/prBRXBHahd8?version=3&feature=player_detailpage"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/prBRXBHahd8?version=3&feature=player_detailpage" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>
Men sana in corpore sano !

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 5 VEZBI KOJE TREBATE PRESTATI DA RADITE......ZAUVEK!
« Odgovor #29 poslato: Februar 17, 2012, 01:43:06 posle podne »
aha, nisam ovo nikad radio, od sad cu da ubacim tnx...