Maj 21, 2024, 06:14:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.145 poruka u 18.753 tema - 20.950 članova - Poslednji član: GlenntikSpulk
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana za definiciju  (Pročitano 19207 puta)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #15 poslato: April 15, 2012, 04:40:11 posle podne »
Do sijalice je  ;)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #16 poslato: April 15, 2012, 10:22:26 posle podne »
ok ako procitacu o ishrani.. citam vec ceo dan i vidim da ce biti prilicno tesko :)
jel mozete barem da mi kazete ako se budem odlucio da uzimam proteine koji da uzmem posto ih ima 100 vrsta i da li su bolji proteini ili aminokiseline

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #17 poslato: April 16, 2012, 06:10:20 pre podne »
Ta genetika je cudo,znam ja jos likova koji dobro izgledaju a ne znaju sta je protein.Iskreno,zamisljam sebe da jedem sta stignem i treniram kao on,na sta bi licio....  :o

to nema veze sa GENETIKOM!!!!

Nego?

a sta ti mislis?
dete ima 15 god

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #18 poslato: April 16, 2012, 10:50:06 pre podne »
imam 22 god.. 90o godiste.. ako o meni pricas xD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #19 poslato: April 16, 2012, 10:56:45 pre podne »
imam 22 god.. 90o godiste.. ako o meni pricas xD

pardon
ja sam video ovo pa sam mislio nesto drugo

 "genetiku,msm sa 15 god sam imao 81kg a sad imam 86 na 181cm visine"

i meni je bilo potpuno nelogicno
ali kada si rekao da imas 22 god onda su stvari jos jasnije
pretpostvljam da trenkas rekreativno godinu dana (za hranu si rekao da jedes sta stignes) i za trening kapiram da radis samo propadnja itd :D,ali nisi rekao koliko to dugo radis?
pretposvjam da zimi ne radis u opste nista vec samo ,mesec dva pred leto?

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #20 poslato: April 16, 2012, 11:14:15 pre podne »

ovde imam 14-15 god xD
trenirao sam karate 8 godina. prvi put sam usao u teretanu pretprosle god na jedno 3 meseca. pa sam imao god dana pauzu pa opet isto tako na 3 meseca. e od prosle god sam jedno mesec dana svakodnevno trenirao napolju,trcanje,zgibovi,propadanja sve do septembra pa sam isao mesec dana u teretanu,pa 2 m pauze i evo sad sam vezao opet 3 meseca i ovo su slike od skoro. a u teretani se uvek zagrejem sa 2 serije propadanja,zgibova,sklekova i obicnih cucnjeva pa pocnem da radim ono standardno :) eto to je otprilike kako ja treniram. jedino sto u teretani radim puno serija,npr grudi sam radio sigurno 25 serija..ne znam zasto ali ne mogu da dobijem upolu misica nikako i onda cepam sto vise al opet dzaba.. razmisljam da uzmem neki protein ili nesto,cisto malo da dobijem na misicima i malo da skinem masti. malo sam se raspitao i svako prica razlicito.. jedni mi govore da uzmem protein,drugi krealkalin,treci aminokiseline a ja veze nemam sta je sta i kako se koristi ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #21 poslato: April 16, 2012, 11:22:54 pre podne »
Citat
. jedni mi govore da uzmem protein,drugi krealkalin,treci aminokiseline a ja veze nemam sta je sta i kako se koristi

....da,zaniumljiva biografija,nema sta
rekoh
ja licno se bojim da te savetujem jer ugrozvas mnoge koji su sve dali u ovaj sport i ne izlgedjau kao ti
ehhh sudbino kleta
jedino da se spojis sa vladimirom v iz rijeke
on je covek koji u mnogome zna o svemu tome kroz sta ti sve prolazis sada itd..
a sta da uzmes da dobijes misice i malo se izdefinsies
jbg..to da si citao ovaj forum bar malo (a ne neke druge  ;D) onda bi video da je to isto kao da sednes u kola,ubacis u pravu i hoces da krenes u rikverc
ali dobro
s obizrom da ti izlgedas tako kako izlgedas a da nemas pojma ni sta jedes niti kako treniras
cenim da bi ti protein verovatno doneso vene po stomaku uz povecanje ciste misicne mase za 3 kg...  ;) ;)
nesto tipa
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29819

nemoj da uzmas krealkyline jer mozes da dobijes previse misica u kombianciji sa proteinom a rekao si da to ne zelis
vec samo "malo"

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #22 poslato: April 16, 2012, 11:33:17 pre podne »
veruj mi nemam ni vremena ni volje da ugrozavam ljude koji se bave ovim sportom.. bas sam citao ono sto si napisao za trbusnjake.. i da nemam ovoliko obaveza tesko da bih se naterao da sve ono merim u gram..ja sam navikao na pola domaceg kulena dnevno za dorucak xD
e video sam ovo whey ali ih ima 100 komada a ja ne znam koja je razlika:)
hvala ti. razmislicu jos o tome,nikada nista nisam koristio ali kapiram da bih morao zestoko da kontrolisem ishranu da bih postigao nesto bez proteina. e sad ako bih ih koristio,jel moram da vodim racuna koliko proteina unosim pomocu drugih namirnica? posto ja jedem domacu hranu uglavnom i nemam one etikete da procitam ;/
kapiram da je meni 170g proteina dnevno dovoljno. koliko bih otprilike uzimao wheya?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #23 poslato: April 16, 2012, 11:38:21 pre podne »
Citat
.ja sam navikao na pola domaceg kulena dnevno za dorucak
8) 8) 8) 8) 8)

Citat
koliko bih otprilike uzimao wheya?

ja odista neznam sta bih ti rekao
jer ako ti kazem 40 gr a ti izlgedas tako na pola kulena,eto nama novog prvaka u teskoj kategoriji na jesen ;D ;D

Citat
veruj mi nemam ni vremena ni volje da ugrozavam ljude koji se bave ovim sportom

eto,takmicari mozete odahnuti  8) 8)
« Poslednja izmena: April 16, 2012, 11:47:15 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #24 poslato: April 16, 2012, 11:54:39 pre podne »
hhahaa ma ne bih ja ni zeleo da budem body builder. imam drugacije planove. hteo bih da izgledam jedno 30% toliko dobro i meni dosta ;D
meni i ovako govore da preterujem al jbg kad sam okruzen ljudima koji dobiju masnice od naprezanja po rukama posle jednog basketa jer godinama nisu podigli nista teze od solje kafe...
ok znaci 40g wheya dnevno. uf to je 3500 mesecno samo na protein al' dobro toliko cu valjda moci da odvojim :)

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #25 poslato: April 16, 2012, 12:04:05 posle podne »
Dijete starije od mene 2 godine.  ;D
Inace imas dobru genetiku,steta sto ranije nisi poceo sa dobrom ishranom ali nije kasno daleko bilo!
AKo nisi pri param uzimaj mjericu-mjericu i po wheya poslje treninga tad je najvaznije,u ostalim obrocima ti i nije neophodan samo gledaj da unosis sto vise proteina iz hrane-meso,riba,jaja,ella sir...Uz proteine primarnu ulogu imaju hidrati i masti,nebitno da li radis masu ili defku.A u kojim kolicinama ces da ih unosis zavisi od tvojih potreba i ciljeva.Ukratko,ako si na masi bar 250-300 UH dnevno to bi bio neki pocetak a za definiciju imas razlicite dijete.Za pocetak ja bih radio rotacije UH,pa low carb i na kraju keto dijetu ali ja bi nju zaobisao.Imas vjerovatno tekst o svakoj dijeti na forumu.Proteine ja nikad nebi spustao ispod 200,e sad kazem ti zavisi od pojedinca i ciljeva/potreba...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #26 poslato: April 16, 2012, 12:04:32 posle podne »
hhahaa ma ne bih ja ni zeleo da budem body builder. imam drugacije planove. hteo bih da izgledam jedno 30% toliko dobro i meni dosta ;D
meni i ovako govore da preterujem al jbg kad sam okruzen ljudima koji dobiju masnice od naprezanja po rukama posle jednog basketa jer godinama nisu podigli nista teze od solje kafe...
ok znaci 40g wheya dnevno. uf to je 3500 mesecno samo na protein al' dobro toliko cu valjda moci da odvojim :)

samo napred

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #27 poslato: April 16, 2012, 12:07:52 posle podne »
Citat
Inace imas dobru genetiku,steta sto ranije nisi poceo sa dobrom ishranom

..da odista steta  8) 8)

jbt na ovom forumu se pocele desavati neke cudne stvari..

Citat
.Za pocetak ja bih radio rotacije UH,pa low carb i na kraju keto dijetu ali ja bi nju zaobisao

opla....

SEDAM I PO / Gnev
« Poslednja izmena: April 16, 2012, 12:11:18 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #28 poslato: April 16, 2012, 12:44:20 posle podne »
Dijete starije od mene 2 godine.  ;D
Inace imas dobru genetiku,steta sto ranije nisi poceo sa dobrom ishranom ali nije kasno daleko bilo!
AKo nisi pri param uzimaj mjericu-mjericu i po wheya poslje treninga tad je najvaznije,u ostalim obrocima ti i nije neophodan samo gledaj da unosis sto vise proteina iz hrane-meso,riba,jaja,ella sir...Uz proteine primarnu ulogu imaju hidrati i masti,nebitno da li radis masu ili defku.A u kojim kolicinama ces da ih unosis zavisi od tvojih potreba i ciljeva.Ukratko,ako si na masi bar 250-300 UH dnevno to bi bio neki pocetak a za definiciju imas razlicite dijete.Za pocetak ja bih radio rotacije UH,pa low carb i na kraju keto dijetu ali ja bi nju zaobisao.Imas vjerovatno tekst o svakoj dijeti na forumu.Proteine ja nikad nebi spustao ispod 200,e sad kazem ti zavisi od pojedinca i ciljeva/potreba...
hahahah sta mi naprica ;D apsolutno nista te nisam razumeo sa ovim dijetama.. u svakom slucaju ne bih bio na masi sigurno :) samo bih se poboljsao 20% vise nego sto sam sad. ne treba mi ni veca ruka ni nista,samo kad bih uspeo da skinem masti a da mi misici ostanu isti ili eventualno sto je pedja napisao da dobijem 3kg ciste misicne mase

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Ishrana za definiciju
« Odgovor #29 poslato: April 16, 2012, 01:14:36 posle podne »
hahahah sta mi naprica ;D apsolutno nista te nisam razumeo sa ovim dijetama.. u svakom slucaju ne bih bio na masi sigurno :) samo bih se poboljsao 20% vise nego sto sam sad. ne treba mi ni veca ruka ni nista,samo kad bih uspeo da skinem masti a da mi misici ostanu isti ili eventualno sto je pedja napisao da dobijem 3kg ciste misicne mase

ehh sudbino  :'(
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!