Jun 15, 2024, 11:32:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Moj treninga prsa ?  (Pročitano 27107 puta)

Zoka

  • Gost
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #60 poslato: Septembar 22, 2006, 08:13:38 pre podne »
Ja sam poslije treninga grudi jednostavno preumoran za propadanje... zato sam ga i uvrstio u dan kad radim triceps, sto vjerovatno i nije previse bitno jer ocigledno se svi ovde slazemo da ta vjezba pogadja i prsa i triceps :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #61 poslato: Septembar 22, 2006, 11:09:03 pre podne »
MOCI..DOSTA ZAJEBANCIJE.....STA KAZETE DA MALO STANETE NA LOPTU????

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #62 poslato: Septembar 22, 2006, 11:18:55 pre podne »
Pa...ako ti kazes da treba...onda OKET!  :)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #63 poslato: Septembar 22, 2006, 01:44:37 posle podne »
Najbolje bi bilo da se tema zakljuca da ne bi doslo do nezeljenih posledica

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #64 poslato: Septembar 22, 2006, 02:03:56 posle podne »
One more...

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #65 poslato: Septembar 22, 2006, 04:27:11 posle podne »
Pa u protekla dva dana ceo thread se pretvorio u svadju par clanova i niko nista nije konkretno govorio vec su svi okretali tudje reci i "filozofirali"

Tenzija je sve vise rasla i polako je tema krenula da propada...

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #66 poslato: Septembar 22, 2006, 04:31:23 posle podne »
Ja sam poslije treninga grudi jednostavno preumoran za propadanje... zato sam ga i uvrstio u dan kad radim triceps, sto vjerovatno i nije previse bitno jer ocigledno se svi ovde slazemo da ta vjezba pogadja i prsa i triceps :)

Zoko, propadanje je vezba i za triceps i za grudi.

Zavisi pod kojim uglom se izvodi.

Ako malo nagnes telo napred i tako se spustas, plus da bradu nabijes u grudi, onda ces baciti akcenat na grudi.
Ako stojis pravo i tezis ka tome da ispravis ruke skroz do kraja, onda ce ti vecina opterecenja otici na triceps.

Ako hocete iskreno. Posto i sam imam problema sa grudima (sto se vidi na mojim slikama), potrazio sam savet od MrBig-a i on mi je licno rekao da forsiram propadanje na svakom treningu.
Isto tako mi je i moj trener Pedja Milosevic uvek pricao da je propadanje veoma vazno za razvoj grudi, jer sam se je uvek zanosio cinjenicom da meni treba kontra kosi bench, zbog toga sto nemam onu "donju crtu" jasno izrazenu.

Ako se uzme u obzir da sam iste savete dobio i od Mr. Big-a kao jedna velike hodajuce enciklopedije i coveka koji je u ovom sportu ceo svoj zivot, i od mog trenera Pedje Milosevica, koji iza sebe ima 30-tak medalja na domacoj i medjunarodnoj sceni, onda je veoma prosto da se dodje do zakljucka da je propadanje jedna od osnovnih vezbi za razvoj grudnih misica.

I mogu Vam reci od kada tako radim, stvari idu na bolje.

A ti Zoko, ako si posle treninga preumoran za propadanje, sta da ti radim. Ili pokusaj da ulozis jos malo napora i da uradis makor jos jednu seriju propadanja, (pa ces kasnije i 2 ili 3), ili uradi prvo propadanje pa teg onda tegove, ili nastavi tako nemoj da ih radis, kao sto ja nisam nikad radio ranije i napravio da mi grudi zaostaju za ostalim delovima.

Pozdrav. Bijete praznu slamu na 5 strana. Drzite se osnovnih vezbi i rastite.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #67 poslato: Septembar 22, 2006, 04:35:19 posle podne »
Ovde bi trebalo staviti tacku!

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #68 poslato: Septembar 22, 2006, 06:59:06 posle podne »
Ja sam poslije treninga grudi jednostavno preumoran za propadanje... zato sam ga i uvrstio u dan kad radim triceps, sto vjerovatno i nije previse bitno jer ocigledno se svi ovde slazemo da ta vjezba pogadja i prsa i triceps :)

Zoko, propadanje je vezba i za triceps i za grudi.

Zavisi pod kojim uglom se izvodi.

Ako malo nagnes telo napred i tako se spustas, plus da bradu nabijes u grudi, onda ces baciti akcenat na grudi.
Ako stojis pravo i tezis ka tome da ispravis ruke skroz do kraja, onda ce ti vecina opterecenja otici na triceps.

Ako hocete iskreno. Posto i sam imam problema sa grudima (sto se vidi na mojim slikama), potrazio sam savet od MrBig-a i on mi je licno rekao da forsiram propadanje na svakom treningu.
Isto tako mi je i moj trener Pedja Milosevic uvek pricao da je propadanje veoma vazno za razvoj grudi, jer sam se je uvek zanosio cinjenicom da meni treba kontra kosi bench, zbog toga sto nemam onu "donju crtu" jasno izrazenu.

Ako se uzme u obzir da sam iste savete dobio i od Mr. Big-a kao jedna velike hodajuce enciklopedije i coveka koji je u ovom sportu ceo svoj zivot, i od mog trenera Pedje Milosevica, koji iza sebe ima 30-tak medalja na domacoj i medjunarodnoj sceni, onda je veoma prosto da se dodje do zakljucka da je propadanje jedna od osnovnih vezbi za razvoj grudnih misica.

I mogu Vam reci od kada tako radim, stvari idu na bolje.

A ti Zoko, ako si posle treninga preumoran za propadanje, sta da ti radim. Ili pokusaj da ulozis jos malo napora i da uradis makor jos jednu seriju propadanja, (pa ces kasnije i 2 ili 3), ili uradi prvo propadanje pa teg onda tegove, ili nastavi tako nemoj da ih radis, kao sto ja nisam nikad radio ranije i napravio da mi grudi zaostaju za ostalim delovima.

Pozdrav. Bijete praznu slamu na 5 strana. Drzite se osnovnih vezbi i rastite.

Sa svim se slažem šta je sasadim rekao samo bi naglasio da ako imaš veliku (ukupnu) masu  tj tjelesnu težinu te zbog toga izbjegavaš propadanje neceš dobiti onakav kvalitetan oblik prsnih mišica gdje su vidljiva sva tri mišica( gornji donji i srednji dio)!!!!
Moj ti je savijet da prvo radiš kontra kosi bench a ondakad kad ojacaš  radi propadanja s asistencijom tj zgrci noge i neka ti partner pomogne prilikom podiznja !!!
Razvijanjem donjeg djela prsa estecki se dobije veci mišic jer ga (ajmo rec) "podiže" od trupa
ako ti je taj dio najslabiji radi ga na pocetku treninga kad si najsvježiji a spektar vježbi neka ti bude velik primjer:
1.KONTRA KOSI BENCH PRESS BUCICAMA ( bez rotacije)
2.KONTRA KOSI BENCH PRESS BUCICAMA (sa rotacijom)
3.KONTRA KOSI BENCH PRESS ŠIPKOM
4.PROPADANJE
5.VJEŽBE NA CROSS SPRAVI



 

Zoka

  • Gost
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #69 poslato: Septembar 25, 2006, 03:10:17 posle podne »
Uh.. mozda ja nisam bio dovoljno jasan...
Ja trenutno imam 85 kg i bilo koja vjezba koju radim sa sopstvenom tezinom mi nije prestavljala problem...
Dakle kad propadanje radim kako zadnju vjezbu za triceps stavim i dotasni teg... ne puno.. al dovoljno...
Ono sto kazem da me trening grudi (koji cak i nije "maratonski, samo 12 serija ukupno) toliko iscrpi da mi nije do zivota a kamoli do propadanja :)
Al ok, ako se ovde svi slazu da je ta vjezba toliko dobra i za triceps i za grudi, onda cu je uvrstiti tu vjezbu i kad radim grudi... natjerat cu se...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #70 poslato: Septembar 25, 2006, 03:16:39 posle podne »
Ma brate...kako god se postavis pogodices prvo grudi pa sve ostalo!!!! Veruj mi!

Zoka

  • Gost
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #71 poslato: Septembar 25, 2006, 03:19:03 posle podne »
Tebe ce vrlo brzo tuziti zbog te slikice koju imas... heeheh
jer novi MR O nece bit taj ciko na slici :)

Btw, sugavog dana... prvo me jutros teg spuca u zglog na nozi, evo jedva hodam a onda forum ne radi skoro citav dan..
Bolje da sam ostao spavati kuci :)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #72 poslato: Septembar 25, 2006, 03:23:30 posle podne »
Evo za barta jedna slika da te oraspoloži!!!!!!!!!!!!!!

Zoka

  • Gost
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #73 poslato: Septembar 25, 2006, 03:26:41 posle podne »
Ti si pravi drug, jos da poznajes ono plavku.. eh.. :)
Kud mi teg nije pao na glavu... samo bi se odbio.. nego na meko...  heheheh

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #74 poslato: Septembar 25, 2006, 03:27:21 posle podne »
Moraju neke duboke patike da se kupe...