Maj 16, 2024, 03:24:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Na prodaju suplementi  (Pročitano 24567 puta)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Na prodaju suplementi
« Odgovor #90 poslato: Mart 25, 2013, 07:48:08 posle podne »
Pa vidi druze zalosno je ako mi to treba, posebno ako razgovaram sa tobom(imas znanje).

Sta ima u whey-u sto moze da ispostuje tu asinuaciju?, jbg, zdrav zivot, suplementi i fizicka aktivnost ce u svakom slucaju da pozitivno uticu na zivot i produzenju(maksimizirajuci ono sto je zapisano u genetskom kodu) istog, ali da je whey sam po sebi odgovarn za tako smelu tvrdnju...

Sta ima whey sto nemaju jaja, riba..., ili bolje da pitam sta nema whey od onoga sto oni imaju?

Pazi raditi istrazivanje na pacovima je glupost sama po sebi.., gde je pacovima: duvan, alkohol, brza hrana, nacin zivota, nervoza, posao, zena/deca.....
Pa da na osnovu njih zakljucimo matamatickom formulom da ce to na nas da deluje indenticno....., da ne idemo dalje u off, nadam se da me shvatas ;)


Pazi, svako istraživanje koje se radi ide prvo na životinje pa tek onda na ljude. Pacovi su jako slični čovjekovom genetskom kodu, zato su i najpouzdaniji. U tekste lijepo piše ''Tri razgranata lanaca aminokiselina koja su korištena su leucin, izoleucin i valin. Miševi koji su konzumirali proteine su živjeli osamdeset dana duže nego prosječni miševi.'' što naravno ima logike ako uzmemo u obzir da ljudi srednjih godina ne koriste ništa od navedenog, tj da hranom nije moguće unijeti navedeno, posebno ne za čovjeka koji se ne bavi fizičkom aktivnošću ili ne pretjeranom.

Još bih izdvojio iz članka:

''Eksperimenti na životinjama su također pokazali da uzimanje proteina dok je čovjek mlad i zdrav ima malo ili nimalo efekta.''

Na osnovu čega se može zaključit da nije marketing, jer se zna da najveći procenat suplementacije koriste mladi.

Kao i ovo:

''Tri aminokiseline koje se nalaze u proteinskom prahu taakođer se nalaze u velikim količinama u pilećem mesu. Kada se uzimaju kao dodatak ishrani, proteini se ne moraju probavljati i u krvotok ulaze jako brzo.''

što je meni a i vjerovatno tebi, jako poznato.

Ne kažem da je ovo tačno, samo kažem da ima smisla. Sigurno više nego li da se od proteina umire. :)

Dosta je bilo off-a i sa moje strane :)


..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Na prodaju suplementi
« Odgovor #91 poslato: Mart 25, 2013, 10:38:23 posle podne »


Još bih izdvojio iz članka:

''Eksperimenti na životinjama su također pokazali da uzimanje proteina dok je čovjek mlad i zdrav ima malo ili nimalo efekta.''


Mislim da je ovo bezveze napisano sa njihove strane, da suplementi nemaju efekat kod mladih, ima dosta mladih koji imaju jako dobre rezultate uz upotrebu suplemenata što ih lično poznajem

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Na prodaju suplementi
« Odgovor #92 poslato: Mart 25, 2013, 11:30:42 posle podne »


Još bih izdvojio iz članka:

''Eksperimenti na životinjama su također pokazali da uzimanje proteina dok je čovjek mlad i zdrav ima malo ili nimalo efekta.''


Mislim da je ovo bezveze napisano sa njihove strane, da suplementi nemaju efekat kod mladih, ima dosta mladih koji imaju jako dobre rezultate uz upotrebu suplemenata što ih lično poznajem

Nijesi shvatio što su htjeli da kažu. Ovo je napisano u smislu zdravlja između mladih i starih osoba.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Na prodaju suplementi
« Odgovor #93 poslato: Mart 26, 2013, 12:56:08 pre podne »
aha onda ok.