Maj 06, 2024, 01:51:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Belanca na litar  (Pročitano 15257 puta)

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #15 poslato: Jul 26, 2012, 09:22:49 pre podne »
HM cek, objasnite mi pls na sta mislite kada kazete ovo da ne treba jaja prziti na maslinovom ulju? Da znam kako mi je najpravilnije da ih jedem?
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #16 poslato: Jul 26, 2012, 09:25:06 pre podne »
HM cek, objasnite mi pls na sta mislite kada kazete ovo da ne treba jaja prziti na maslinovom ulju? Da znam kako mi je najpravilnije da ih jedem?

Kuvaj ili na teflonu, ili uzmi kap običnog ulja i razmaži salvetom pokupi sav višak i prži.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #17 poslato: Jul 26, 2012, 09:26:59 pre podne »
Pa tako sam i radio, na telfonu stavim kapljicu maslinovog i razmazem, ali su me sad zbunili bili :) Ok hvala na odgovoru i sorry za offtopic
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #18 poslato: Jul 26, 2012, 09:44:26 pre podne »
Pa tako sam i radio, na telfonu stavim kapljicu maslinovog i razmazem, ali su me sad zbunili bili :) Ok hvala na odgovoru i sorry za offtopic

Hoće ti reći da termičkom obradom uništavaš maslinovo ulje tako da ta kap može biti i "obično" ulje.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #19 poslato: Jul 26, 2012, 10:44:40 pre podne »
Jaja se ne spremaju na 300C vec na veoma blagoj temperaturi i ne obradjuju se termicki 3h vec max par minuta,tako da sigurno nece praviti nikakav problem ako ih spremas na 3 kapi maslinovog ulja koje ces da razmazes salvetom po teflonu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #20 poslato: Jul 26, 2012, 10:53:28 pre podne »
Mast, Holesterol?, ok ako kombinujes belanca i zumanca ono tipa 13 belanaca i 4 zumanceta i to. U mom slucaju zumanca ne jedem, a verujem i vecina ljudi prisutnih na forumu.

Zumanca su izvor zdravih masti i ako se uklapaju u dnevni unos masti onda je ok.A holesterol je mit.Cisto sumnjam da ih vecina forumasa baca.U svakom slucaju,ja ih nikad ne bacam,kad jedem jaja obrok je 5-6 celih i to je to.

drugar
ja denvno pojedem 30 belanaca
zamisli da ih pojedem cela?
mislis da je mit o holesterolu na tu kolcinu netacan?

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #21 poslato: Jul 26, 2012, 11:19:25 pre podne »
Jaja se ne spremaju na 300C vec na veoma blagoj temperaturi i ne obradjuju se termicki 3h vec max par minuta,tako da sigurno nece praviti nikakav problem ako ih spremas na 3 kapi maslinovog ulja koje ces da razmazes salvetom po teflonu.
Extra virgine maslinovo ima izuzetno nisku temperaturu raspada. Ne znam sta je tebi veoma blaga temperatura, ali sigurno ce ga unistiti prilikom ovakvog koriscenja. Ko sto kaze bebac drzite se obicnog ako ovo ocete da radite.

A koga zanima nek stavi malo vecu kolicinu maslinovog na tiganj pe da vidi kako ce da zadimi kuhinju...

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #22 poslato: Jul 26, 2012, 11:34:16 pre podne »
Przi se na maslinovom ali od komine. Devicansko moze za salatu i da se pije.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #23 poslato: Jul 26, 2012, 11:54:10 pre podne »
i stavi se lepo u keramciku posudu i u mikrotalasnu na 8 min.

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #24 poslato: Jul 26, 2012, 12:00:27 posle podne »
i stavi se lepo u keramciku posudu i u mikrotalasnu na 8 min.

Mislis na belanca ili full?, meni nikako ne uspeva da budu 'jestiva' kad ih roknem u full-u ;D
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #25 poslato: Jul 26, 2012, 01:30:25 posle podne »
Jaja se ne spremaju na 300C vec na veoma blagoj temperaturi i ne obradjuju se termicki 3h vec max par minuta,tako da sigurno nece praviti nikakav problem ako ih spremas na 3 kapi maslinovog ulja koje ces da razmazes salvetom po teflonu.
Extra virgine maslinovo ima izuzetno nisku temperaturu raspada. Ne znam sta je tebi veoma blaga temperatura, ali sigurno ce ga unistiti prilikom ovakvog koriscenja. Ko sto kaze bebac drzite se obicnog ako ovo ocete da radite.

A koga zanima nek stavi malo vecu kolicinu maslinovog na tiganj pe da vidi kako ce da zadimi kuhinju...


Dobro i sta se desilo kad si stavio 3 kapi ulja na tiganj na 100-120 stepeni 2 min. Mislim kad si stavio pod mikroskop i direktno posmatrao, kakve si promene uocio?

Daleko bilo da promovisem bilo kakvo przenje na bilo kakvom ulju ali kad se radi o 3 kapi ulja obradjeno na slaboj temp. par minuta, onda sam jednostavno misljenja da oko toga nebi trebalo da se pravi velika fama pa da pocnemo da vadimo ko je gde procitao neko istrazivanje o maslinovom ulju iz 2008, 2010, 2012 god. po temperaturom od 100, 200, 300 stepeni.

Resenje je uvek tu ili kuvana ili ovako kako Pedja rece.
« Poslednja izmena: Jul 26, 2012, 02:09:38 posle podne IGOR_X3M »

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #26 poslato: Jul 26, 2012, 03:39:05 posle podne »
Ma ima dobrih teflonskih tiganja,tako da uopste nema potrebe za uljem,i pritom se nista ne lepi.
Barem je to kod mene slucaj.

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #27 poslato: Jul 26, 2012, 03:57:10 posle podne »
Ma ima dobrih teflonskih tiganja,tako da uopste nema potrebe za uljem,i pritom se nista ne lepi.
Barem je to kod mene slucaj.

Ja uvek imam poseba teflon iskljucivo za jaja, one koji su vec malo otisli koristim za meso i nikad ne stavim ni kap nikakvog ulja.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Belanca na litar
« Odgovor #28 poslato: Jul 26, 2012, 06:09:39 posle podne »
Ja sam za keramiku i to poseban za jaja poseban za ostalo.