Jun 06, 2024, 09:45:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.754 tema - 20.952 članova - Poslednji član: sdiInnor
X3MShop banner

Autor Tema: kako do spage?  (Pročitano 3344 puta)

Van mreže VanDamme

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
kako do spage?
« poslato: Avgust 29, 2012, 09:34:16 posle podne »
Imam 14 godina i interesujume neke vezbe koje bi mi omogucile da uradim spagu spreman sam da ulozim mnogo truda ali ipak ne bi sam tako da srljam,pa ako neko moze da mi da neki savet,jer sledece godine bi da se upisem na neku borilacku vestinu tipa taekwondo ili karate.Pa da ne odem skroz ne spreman.

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: kako do spage?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2012, 12:32:26 posle podne »
Nadji na youtube ili na google program razgibavanja.
Nemoj da precjerujes, znaci radi koliko ti prija, imas 4 mjeseca do sledece god, sasvim dovoljno.

1. Razgibavanje
2. Trcanje
3. Sklekovi,trbusni,vratilo,razboj,i OBAVEZNO explozivne chucnjeve,itd.. ako ti je prerano za Gym ;)
4. Bucice 0.5/1kg u ruke i svaki drugi dan Shadow Boxing ako ces upisivat Karate,Kikbox,ili eventualno MMA.
prvih mjesec dana bez bucica.
5. Shadow sa nogoma takodje.

Imas dovoljno vremena da udjes u extra kondiciju do sledece godine.
Kucaj na youtube i naci ces mnogo mnogo klipova za shadow boxing,razgibavanje,itd.. :)

Razgibavanje svaki dan
Chuchnjevi,trbusni,vratilo,sklekovi,razboj,itd.. 3x nedeljno
Shadow boxing/noge 3x nedeljno
Trcanje 3x nedeljno
i ISHRANU sredi obavezno.

Moja preporuka MMA ili Kikbox ;)

Ako imas volje za sve ovo, super ce ti bit.

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: kako do spage?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2012, 02:24:36 posle podne »
FGeR slazem se da nije lose da malo radi neke bw vezbice i trcanje pre nego sto se upise na neki borilacki sport, medjutim za shado se ne bih slozio da sam pokusava nesto, iz razloga kada se radi shado potrebno je poznavati sve tehniike koje se koriste u ringu i onda ih implementirati u shadow.E sad kada bi to radio par meseci bez da ga neko nadgleda i ispravlja postoji velika sansa da bi stekao dosta losih navika...Tako da moj savet ako ces vec da cekas do sledece godine, najvaznije ti je pre svega da podignes nivo kondicije da bi mogao da ispratis trening kako valja, i uz to radi neke vezbice snage bilo sa sopstvenim telom bilo u teretani.

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: kako do spage?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 30, 2012, 03:23:26 posle podne »
Pa mislim da moze i sa youtubea pokupit dosta dobra objasnjenja kako da radi.
U svakom slucaju kroshe,direkt i aperkat moze postepeno ucit kroz shadow boxing. Kad ih usavrsi kroz neko vrijeme  moze da ih kombinuje i kroz 4 mjeseca ce steci i tehniku i izdrzljivost ruku i nogu.

Kad krene u klub neka popravlja udarac :)

Mada najvece je pitanje koliku on volju ima za svim tim, ako mu je cisto da bzv trenira onda neka se samo razgibava i neka potrci po koji put i dosta :D Dzabe mu sve ako nema volje na pretek :)

Van mreže HGH

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 242
Odg: kako do spage?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 30, 2012, 04:14:12 posle podne »
stavis 2 stolice i stavis ribu u sredinu. (ili platis kuravu, posto imas 14 godina)
okrenes joj zadnjicu navise, a ti stanes na stolice (STANES STOPALOM CELIM!)
i trudis se da ...
brate, spagu ces nauciti da radis za 10 minuta!
ako ne uspes, onda odustani, nije to za tebe :D

Van mreže VanDamme

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: kako do spage?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 13, 2012, 09:28:02 posle podne »
E berate ovde gde ja zivim kuravi ima ko belih medveda u sahari  ;D ;D ;D