Maj 11, 2024, 08:21:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.128 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Tren Acetat100 i Sustanon 350  (Pročitano 16929 puta)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Tren Acetat100 i Sustanon 350
« Odgovor #30 poslato: Septembar 24, 2012, 10:09:55 posle podne »
Previše, previše rada. Sa ovim je dobro što si tu i dogurao. Ne znam dal si čuo za Džima Wendlera i 5/3/1, ali prilično je lako informisati se. On je između ostalog igrao fudbal u USC Trojansima, pre nego što je postao powelifter. Elem, imaš njegovu knjigu 5/3/1, pa 5/3/1 for football, gde on opisuje trening za mlade sportiste.(ne mogu da stavim link, pišem ss telefona)
 Prvu svakako pročitaj, možeš i drugu, mada je teže dosta štivo. Uglavnom, moraš da shvstiš da su težine u teretani jedan msrston, i da ne može sve i odmah. Ogromna prednost 5/3/1 programa je što je tsčno orjenzissn ka cilju, znači ne gubiš vreme nikada. Stalno radiš čučanj,benč,mrtvo, potisak (na dodam i power cleans) i stalno postaješ jači, zato što podizanje 5kg i 2.5kg na liftovima mesečno, sasvim izvodljivo. Samo to što si dtalno jači te odmah čini boljim igračem. Druga ogromna prednost je što je program jako fleksibilan i možeš da dodaš i vežbe za eksplozivnost (wendler preporučuje bacanje medicinke i box jumps, pre glavnih liftova) i ja sam to probao, radi odlično, assistance vežbe za mišiće i mišićni bslans i čak kondiciju ako je potrebns, dakle sve se može uklopiti, po potrebi i mogućnostima pojedinca (ako je ofseason peglaš i snagu i hipertrofiju, eksšlozivnost, a u toku sezone recimo u 2 dana nedeljno održavaš snagu. itd. itd.)
Može dosta ds se piše, ali ti sam pročitaj, ovako ja sada treniram
pon box jumps 3x5
čučanj 5/3/1
4x20 trbušnjaci
4x10 good morning
uto
medicinka 3x5
benč5/3/1
kosi benč 4x10
veslanje u pretklonu 4x10
face pulls ili letenje u pretklonu 3x

sre
hill sprints

čet
power cleans 3x3-5 kao zagrevanje za mrtvo
mrtvo 5/3/1
trbušni 4x20
leg press 4x10

pet
medicinka 3x5
ohp5/3/1
weighted dips 4x10
weighted pullups 10x(pola od maksimuma)
jm press 3x10
hammer curls 3x10

sub
hill sprints

sve pomoćne vežbe radim u antagonističkim serijama (npr seria kosog, pa serija veslsnja)
No curling in the squat rack!

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Tren Acetat100 i Sustanon 350
« Odgovor #31 poslato: Septembar 24, 2012, 10:21:05 posle podne »
Moram novi post zato što je počelo u starom da kuje. I izvinjsvam se za greške, pišem na tel.
Ja bih jedino tokom godine rotirao 5/3/1 koji bih radio većinu godine, i WS4SB koji bih eventualno radio na početku offsezone ili na kuri.
Ja ssm napravio grešku što sam uzeo ciklus tokom sezone ovaj put, ali prvi put bože moj, depo+dbol je bio u pitanju, i mogu ti reći da mi kilogrami dodatni i nisu baš prijsli, mada opet ja sam defanzivni bek + što mogu da te uhvate. Ako mene pitaš, furaj neke varijacije 5/3/1 još jedno 2 godine, pa onda u ofsezoni razmišljaj o kuri. Strpljenje i rad su ključ!
Još nešto, izostavio ssm deo o mobilnosti, kući često (makar u teoriji, tu moram da se potrudim) radim statičko/dinamičko istezsnje plus foam rolling i to dosta pomaže. Znači snaga, ali ne zaboravi kondiciju i fleksibilnost.
No curling in the squat rack!

Van mreže MadMan

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Tren Acetat100 i Sustanon 350
« Odgovor #32 poslato: Septembar 24, 2012, 11:28:03 posle podne »
Alal vera care,oci si mi otvorio!
Hvala vam svima ljudi,puno  :)

Pozdrav za sve

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tren Acetat100 i Sustanon 350
« Odgovor #33 poslato: Septembar 25, 2012, 05:55:13 pre podne »
sjajan post stevcho tj postovi..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Tren Acetat100 i Sustanon 350
« Odgovor #34 poslato: Septembar 25, 2012, 06:53:53 pre podne »
Stevco objasnio, kad bi ovo mogli da procitaju svi mladi fudbaleri, ragbisti lepo bi bilo.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Tren Acetat100 i Sustanon 350
« Odgovor #35 poslato: Septembar 26, 2012, 12:28:02 pre podne »
Hvala, to je samo deo priče, drago mi je da sam pomogao.
No curling in the squat rack!

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Tren Acetat100 i Sustanon 350
« Odgovor #36 poslato: Septembar 26, 2012, 01:40:56 pre podne »
http://msuathletics.ru/books/bible/vert_jump_bible.pdf

Baci pogled na ovaj program, ja sam bio radio ovo pre 4-5 godina dok sam trenirao kosarku. Skok, eksplozivnost, snaga, sve na jednom mestu. Stigao sam do 8 nedelje, ali sam nazalost prekinuo kada sam izvrnuo skocni zglob.
u osmoj nedelji programa imao sam odraz iz naskoka skoro 90cm i trcao na 11.90 na 100m, program obecava.
Mada mnogo znaci kakva ti je genetika tj. dal si atletski gradjen, mada iskreno na tvojih 192 i 92kg-a, mislim da ne moze da ne budes...