Jun 09, 2024, 06:30:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: kworkcib
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoc pocetniku  (Pročitano 3546 puta)

Van mreže Nub

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Potrebna pomoc pocetniku
« poslato: Jun 02, 2015, 12:05:28 posle podne »
Dakle, poceo sam da treniram pre 2 nedelje, red je bio. Imam 176 cm i 56 kg. Ovako, zanima me apsolutno sve. Treba mi pomoc oko ishrane / suplemenata / treninga.
Od kada sam krenuo da treniram, treniram svaki radni dan. 20 sklekova, 20 trbusnjaka, 20 cucnjeva, 10 zgibova, 10 propadanja, 4 puta tako u sat vremena, imam neka 2 tega od po 5 kg svaki, dignem ih po 35-40 puta maksimalno. Radim sa tegovima vise bezbi, pa recimo po 25 dizanja sa svakom rukom to bude od svake vezbe a imam 3-4 vezbe koje radim. Citao sam po forumima i od suplemenata bih najradije uzeo whey i glukozu. Na ovaj trening, na ovu telesnu masu, koja gramaza cega treba da bude i gde uopste ja da kupim to sa koliko vode da pomesam i sta vec. Sto se tice ishrane, dorucak, to je nesto sto nisam radio 3-4 godine, poceo sam sada doruckovati burek svaki dan, sir, pica burek sta znam, to je jedino sto mi se jede ujutru. Ne znam koliko je to dobro i hranljivo iskreno, zato ako moze da mi neko napise sta je najbolje da doruckujem svakodnevno, moze i vise stvari pa cu ja iskombinovati. Poenta price je da zelim da udjem u trening i da dobijem mase :). Saveti za rucak / veceru su takodje dobrodosli mada tu ne mogu toliko da biram jer jebi ga, sta se napravi za rucak to cu jesti, ne mogu mnogo da izvoljevam, mogu eventualno da isforsiram piletine vise kod keve :) Jaja su mi teska ujutru ali uvece volim da pojedem kajgano 3 jaja pomesano sa pivnickim sirom, hleb i sta znam suhomesnato okolo :D. Ako neko ima zivaca stvarno bi mi znacilo da me prosvetli ! :)


Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2015, 12:29:58 posle podne »
Evo ja cu, da se stariji clanovi ne bi nervirali.

Citaj forum, pocni od ishrane, pokusaj sastaviti neki plan (za masu pretpostavljam) pa ti moze neko korigovati. To sto ti trazis se placa, a i nece ti niko iz principa servirati :)

Nemoj dzaba da dajes pare na suplemente pre nego sto korigujes ishranu, eto za pocetak.

Van mreže Nub

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2015, 12:45:43 posle podne »
Ne razumem, gledao sam forum ishrane, tamo nema niko da je napisao konkretno sta treba da jede za koji obrok neko ko oce da dobije masu, vidim sta je sve vazno itd ali sta ja sad znam da sastavim sebi sam ishranu, i zbog cega niko ne bi napisao, ne razumem, toliki problem da neki "veteran" izdvoji 15 minuta i napise misljenje tipa ej druze taj trening tvoj lose ti je to odmori jedan dan radi 2 serije po 30, gledaj da jedes to i to ujutru, neki komentar koristan ... ako me razumes. Moze i citav plan ishrane / treninga, i to traje svakako 10-15 minuta da se napise, kakvi principi zbog cega ljudi ne bi hteli da pomognu, to je samo tvoje misljenje to se placa i ne znam ti ja sta. Da neces da me uputis i na sajt gde mogu da narucim plan ishrane i treninga ... :o

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2015, 12:54:43 posle podne »
Ne razumem, gledao sam forum ishrane, tamo nema niko da je napisao konkretno sta treba da jede za koji obrok neko ko oce da dobije masu, vidim sta je sve vazno itd ali sta ja sad znam da sastavim sebi sam ishranu, i zbog cega niko ne bi napisao, ne razumem, toliki problem da neki "veteran" izdvoji 15 minuta i napise misljenje tipa ej druze taj trening tvoj lose ti je to odmori jedan dan radi 2 serije po 30, gledaj da jedes to i to ujutru, neki komentar koristan ... ako me razumes. Moze i citav plan ishrane / treninga, i to traje svakako 10-15 minuta da se napise, kakvi principi zbog cega ljudi ne bi hteli da pomognu, to je samo tvoje misljenje to se placa i ne znam ti ja sta. Da neces da me uputis i na sajt gde mogu da narucim plan ishrane i treninga ... :o

evo ti par smjernica pa ti sam prilagodi,i ne mora da znaci da je ovo za tebe kao individuo bas najbolje al ovo je ta kao osnova
2gr proteina po kg tjelasne tezine
4gr uh po kg tt
masti drzi oko 80-90gr

dorucak ovsene pahuljice i jaja burek je go kurac sto se nutritivne vrijednosti tice.
gledaj da imas minimum 5 obroka

trening nemoj svaki dan da radis sve ove vjezbe nego izdijeli npr grudi bicels,ledja triceps ,...

suplemente mos whey i dex,to sam prilagodi

eto gledaj da se ovome prilagodis

Van mreže Nub

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2015, 01:07:29 posle podne »
Eto, sad vec znam sta je dobro za dorucak, 5 obroka, trudim se da se drzim toga, rucam oko 2 i oko 5 istu stvar ali sve jedno, veceram oko 8-9 i oko 12 gledam da pregrizem nesto. Jel to okej ? Recimo dorucak stavim jedan dan jaja, drugi dan ovsene pahuljice, a ovo da nastavim ovako ? Jos jedna stvar kako mislis tako svaki dan drugi trening, mislim iskreno meni se ruke umore od 100 sklekova i po 20 kad radim 4 serije ovu poslednju jedva izguram, a imam snage da uradim pored toga i 100 trbusnjaka ako me razumes, sta mislis recimo, u 2 puta da treniram svaki dan, tako bih mogao jednu stvar da isforsiram recimo, nemam ja sad masine i tegove pa da mogu da biram sta cu da radim koji dan :). Hvala na pomoci druze! 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2015, 01:12:33 posle podne »
Ne razumem, gledao sam forum ishrane, tamo nema niko da je napisao konkretno sta treba da jede za koji obrok neko ko oce da dobije masu, vidim sta je sve vazno itd ali sta ja sad znam da sastavim sebi sam ishranu, i zbog cega niko ne bi napisao, ne razumem, toliki problem da neki "veteran" izdvoji 15 minuta i napise misljenje tipa ej druze taj trening tvoj lose ti je to odmori jedan dan radi 2 serije po 30, gledaj da jedes to i to ujutru, neki komentar koristan ... ako me razumes. Moze i citav plan ishrane / treninga, i to traje svakako 10-15 minuta da se napise, kakvi principi zbog cega ljudi ne bi hteli da pomognu, to je samo tvoje misljenje to se placa i ne znam ti ja sta. Da neces da me uputis i na sajt gde mogu da narucim plan ishrane i treninga ... :o


pa evo.
ja cu da ti napisem
kazes da si citao forume,a NISI,jer da jesi onda ne bi postalvjao pitanja poput -sa koliko vode treba da idem rpotein ITD ITD ITD
dakle ,ovo je u startu stvar kod koje i oko koje se gubi vreme
ali tonije prblem
ono sto je veliki problem je to sto:
CEPAS ono sto imas za rucak,jer JBG takva je situacija-tvoje reci

i sada zamisli da ja npr odovjihm kako kazes 15 min (a nije 15 nego mnogo vise0
napisem ti
-ishranu
-trening
-supelmetaciju

i ti onda a to tvrdim sa sigurnoscu kazes
e jbg brt,ja ne mogu da jedem ono sto ovde pise,vec ono sto keva skuva,ili jbg brt,.ja ne mogu posebno da sebi spremam hranu,kjbg brt,ja ne mogu da jedem samo mso i pirinac,jbg brt..jbg brt..

kod treninga,mislim da ne bi mnogo se bunio,jer verujem da smatras da je trening  glavni deo price-a gde si odmah u srartu u krivu,ali i kod toga bi doslo ,sigurn sam do odredjenih rpoblema u komunkaciji jer sigurno ti se ne bi svidelo da ti se kaze da ides maxx u gym 4 x ned,da radis osnovne vrezbe itd itd tid  i da ti trening traje ne duze od 45 min.

dakle
nije stvar u odvajanju 15 min za tebe,vec je star u tome sto ce tih 15 min da se pretvori u beskonacno menjanje,resetovanje i sve ostalo,a na kraju opet necemo doci nigde jer ti jednostavno i sam kazes da neke stvari NEMOZEs I TO EJ TO

a zamisli jos kada bi svakom clanu koji se registuje,na isti nacin pisali jelovnke,treninge itd itd itd,onda bi smo mi admini i moderatori provodili dane smao na ovom forumu,pisuci treninge.

I sigurno NIEJ TACNO da na forumu ISHRANA nema gtovoih jelovnika,ali priznaj-mrzelo te da citas

evo npr:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,31123.0.html

Van mreže SasaLazic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 73
  • Youtube: https://www.youtube.com/user/SasaLazicTV
    • Youtube
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2015, 01:15:24 posle podne »
Recimo dorucak stavim jedan dan jaja, drugi dan ovsene pahuljice

Ne tako.
Savrsen obrok ti se sastoji od proteina, ugljenih hidrata i masti. Jaja su ti proteini i masti a pahuljice ugljeni hidrati. To moras sve zajedno da jedes.

Ako doruckujes samo pahuljice uneo si samo ugljene hidrate, a fale ti proteini i masti. Ne mozes bez sve tri stvari da napredujes.

Najbolje doruckuj uvek jaja uz pahuljice ili jaja uz integralni hleb.

Van mreže Nub

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2015, 01:29:25 posle podne »
Pedja, citao sam, i taj topic sto si linkovao i njega sam procitao, na svaki od njegovih obroka neko ima "zamerku" to je jedino sto sam zakljucio, no dobro. Sto se tice koliko vode i to, svako kaze drugacije proporcije, jedni kazu lupam 30g proteina 60g dexa, u pola litre jedni u litru, jedni kazu 30:30 sa mlekom, razumes da je ovo za mene novo, ne znam koga da poslusam :) Rekao sam rucak je rucak sto ne znaci da ja ne mogu malo da isforsiram neke stvari, tipa pirinac da se ubaci u ishranu u celoj kuci slicno tome, ne mozes da znas da cu ja reci ne mogu ovo ili ono, ako nisam ni napisao, jel mi decko gore napisao ovsene pahuljice i jaja, napisao sam samo kako da ih konzumiram, nisam se bunio uopste. Uglavnom hvala na komentaru. :)
Sasa, hvala na informaciji veoma korisno ! :)

Van mreže Bogdan99

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 198
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #8 poslato: Jun 02, 2015, 01:35:50 posle podne »
Koliko dugo citas forum?

Van mreže Nub

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #9 poslato: Jun 02, 2015, 01:39:56 posle podne »
Od sinoc... :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2015, 01:45:05 posle podne »
Od sinoc... :)

Daj sebi jos neko vreme da sve upijes, do tad gledaj sa sto vise razumevanja da citas - bolje citaj nego da pitas mnogo, vise naucis kad slusas nego kad pricas. Do tad u tereani radi osnovne stvari, a ishranu gledaj po etapama da sredjujes.

Uvedi dorucak, da makar apetiti sebi stvoris ujutru, onda ubaci sto su ti savetovali.

Kroz citanje ces da kontas kako sta da menjas.
suck it up, buttercup

Van mreže Bogdan99

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 198
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #11 poslato: Jun 02, 2015, 01:57:44 posle podne »

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #12 poslato: Jun 02, 2015, 03:36:10 posle podne »
Eto, sad vec znam sta je dobro za dorucak, 5 obroka, trudim se da se drzim toga, rucam oko 2 i oko 5 istu stvar ali sve jedno, veceram oko 8-9 i oko 12 gledam da pregrizem nesto. Jel to okej ? Recimo dorucak stavim jedan dan jaja, drugi dan ovsene pahuljice, a ovo da nastavim ovako ? Jos jedna stvar kako mislis tako svaki dan drugi trening, mislim iskreno meni se ruke umore od 100 sklekova i po 20 kad radim 4 serije ovu poslednju jedva izguram, a imam snage da uradim pored toga i 100 trbusnjaka ako me razumes, sta mislis recimo, u 2 puta da treniram svaki dan, tako bih mogao jednu stvar da isforsiram recimo, nemam ja sad masine i tegove pa da mogu da biram sta cu da radim koji dan :). Hvala na pomoci druze!

vidji,jaja i ovsene idu zajedno,npr 150-200gr ovsenih i 4-5 jaja ,ovo je primjer ti to prilagodi,uvece najbolje posni sir da ide,250,gr bi ti preporucio minimum,kad bec nemos da biras rucak onda gledaj da uzmes sto vise proteinskih namirnica iz tog rucka,npr majka ti napravi snicle ti pojedi sto vise,i gledaj da su tivobroci u razmaku od 2-3 sata (po meni bolje 3,al ja nemam nekog iskustva u svemu ovome vec isprobavam i citam usput dosta)
sve ti je skoro individualno,nekome je metabolizam takav da moze da pojede sto oce a neko pojede kao on polako krene salo,znaci gledaj da jedes vise puta,razmak 2-3sata,sto vise proteina i kompleksnih uh (krompir pirinac ovsene,...) i zdrave masti
a ovo za trening,pa vidji,odradis npr ponedeljkom grudi (lupam),odradis propadanja,sklekove  i neko razvlacenje bucicama,ili umjesto sklekova potiske bucicama,iskombinuj nemoj za sve da trazis pomoc ja sam ti pomogao kolko sam mogao,i znao jer ipak sam i ja skoro nov,al sam dosta citao i isprobao na sebi pa ti kazem ovako iz svog ugla.

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #13 poslato: Jun 02, 2015, 07:05:43 posle podne »
Pedja ti je rekao da jednostavno nije do toga da li hoce ili nece neko da ti napise. Moras da iscitas neke osnove da bi znao o cemu ti se uopste prica, inace bi se vrteli u nedogled.

Strpljivo i postepeno, drugacije ne moze. Sam kazes da tek dve nedelje treniras, a od sinoc citas.

Momak iznad ti je dao predloge, ali ne shvataj sve bukvalno. Nema sanse, a i ne treba za dorucak da pojedes 200g ovsenih i 5 jaja. Prilagodi sebi pa vidji sto rekao kolega :)

Van mreže Nub

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Potrebna pomoc pocetniku
« Odgovor #14 poslato: Jun 02, 2015, 11:35:18 posle podne »
Hvala druze, idem ujutru da kupim ovsene i glukozu u zdravoj hrani, i da uzmem whey neki, 5 obroka, trening cu pokusati da napravim kao sto si rekao, svaki dan nesto drugo, i u krug :) Ako neko ima jos saveta dobrodosli su ! :)