Jun 05, 2024, 04:58:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.163 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: prilikom bockanja pogodis venu?  (Pročitano 57749 puta)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #15 poslato: Novembar 09, 2012, 08:22:44 posle podne »
Moj drugar je pogodio krvni sud...sam sebi davao u svojoj sobi, a ima ga, onako lik od jedno 125kg i u dosta dobroj formi...i covjek onako go izadje iz sobe jel mu se slosilo i udje u dnevni boravak i tu padne na sred sobe, pred roditeljima i nekim gostima :D
sou...

Van mreže BicepsPeak INtenSitY™

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
  • GO HARD OR GO HOME
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #16 poslato: Novembar 09, 2012, 09:37:46 posle podne »
Moj drugar je pogodio krvni sud...sam sebi davao u svojoj sobi, a ima ga, onako lik od jedno 125kg i u dosta dobroj formi...i covjek onako go izadje iz sobe jel mu se slosilo i udje u dnevni boravak i tu padne na sred sobe, pred roditeljima i nekim gostima :D
sou...

au :) a bolje i da je pred njima pao nego sam u sobi pa da se vise ne probudi

Van mreže houselectro

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #17 poslato: Novembar 12, 2012, 02:34:27 pre podne »
e pa sad s medicinske strane odgovor... uvjek kad se bode aspirira se 3-4x ovisi o količini .. 1,2,4,5,6ml...nije veća vjerovatnost ako pliče pikneš da češ pogodit kapilaru i povuć krv... to se ne dešava...kapilara je premala žilica iz koje je nemoguće povuć krv...

ovo je gluteus.. iliti dupence..

http://www.chiropractictools.com/graphics/intramuscular_injection.jpg

vidi se iz priloženog di prolaze žile... vjerovatno nisi mjerio gornji vanljski kvadrant (sredinu) od pubične kosti...
tlak ti je porasto i puls iz jednostavnog razloga... injektiro si malu količinu sadržaja u venu... da si više "uguro" u nutra počeo bi se gušit a postoji i mogučnost plučne embolije ili srčanog udara...

puno ljudi se nezna bosti a ipak se bode...znam da čak 60% ni ne aspirira jer nezna čemu to služi...a tu ima i još jedan problem ako ne pikneš pravilno možeš pogodit živac koji te osakati na minimalno 6mj... i nakon fizikalne terapije još uvijek ti hod nije normalan..

pitanje je bilo šta ako se desi ovo... možeš promjenit iglu i gađat drugo mjesto ako nisi iskusan..ili ako te neko drugi ne pika...u struci se samo promjeni smjer igle i sve pet... :) nadam se da sam pomogo..

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #18 poslato: Novembar 12, 2012, 11:02:00 pre podne »
nije veća vjerovatnost ako pliče pikneš da češ pogodit kapilaru i povuć krv... to se ne dešava...kapilara je premala žilica iz koje je nemoguće povuć krv...


Iz iskustva sam rekao da je moguce tj da se desava, meni 2x, drugarima vise puta, i to sve kad se ubadalo u glut...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #19 poslato: Novembar 12, 2012, 12:50:23 posle podne »
Meni se nijedanput nije desilo do sada,ali pritisak,nesvestice,extremno znojenje o daaaaa :D sve je to u glavi od panike.Ne daj boze nesto da me pecne dok dajem injekciju,odma u glavi 'OK imam jos 12 sekundi zivota' e to je sou :D
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #20 poslato: Novembar 12, 2012, 01:37:55 posle podne »
a mene zivo interesuje ..sta se radi u toj situaciji..nedaj boze..sta je bilo Veljo sa tim likom sto se srusio u dnevnoj sobi....sta se radi u tim slucajevima...hitna..bolnica...pitam cisto info radi..nedaj boze kojem drugaru da se desi...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #21 poslato: Novembar 12, 2012, 01:44:42 posle podne »
Ako imas srece hitna ako nemas kiflice.

Sve zavisi koliko spustis. Neko je uspeo preziveti i po 2cc a sad za vise nisam siguran.

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #22 poslato: Novembar 12, 2012, 05:51:18 posle podne »
jedno glupo pitanje,a sta znaci aspirirati?
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #23 poslato: Novembar 12, 2012, 06:38:19 posle podne »
Kad peces meso ukljucis aspirator u kujni da ne ide po kuci.
Ili kad zabodes uglu uvuces da vidis da nije u krvnom sudu, ako jeste povucices malo krvi u spric a ako nije samo baloncice.
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2012, 06:41:02 posle podne icko »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #24 poslato: Novembar 12, 2012, 08:04:47 posle podne »
Je li normalno da se prilikom ubrizgavanja u butinu napravi malo "brdasce" poslije uboda?

Nisam prije to primjecivao (btw sada sam koristio 0.6x30 iglu), mozda do toga jer su mi noge bile dlakave, ali bolje da pitam...


Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #25 poslato: Novembar 12, 2012, 08:10:22 posle podne »
Je li normalno da se prilikom ubrizgavanja u butinu napravi malo "brdasce" poslije uboda?

Nisam prije to primjecivao (btw sada sam koristio 0.6x30 iglu), mozda do toga jer su mi noge bile dlakave, ali bolje da pitam...


Da.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #26 poslato: Novembar 12, 2012, 08:14:05 posle podne »
Hvala na informaciji Bukas, malo mi neobicno pa sam se usfrkao, ali sve ok sada.

Van mreže BicepsPeak INtenSitY™

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
  • GO HARD OR GO HOME
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #27 poslato: Novembar 12, 2012, 09:58:13 posle podne »
hahaha,danas kako sam uzimao iz apoteke kazem ovoj curi depo 2 kutije i 10 spriceva,20 igala,vracem se kuci posle 10min uzimam iz kese taman da to odradim pa da jedem kad vadim igle ona mi stavila one 0,4 pola manje nego one za glutes i rekoh ajde da probam,ubrizgam a pola izadje,tako da sam se opet vracao do grada a iz tih igala ne izlazi nista normalno nego kap po kap :S

Van mreže houselectro

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #28 poslato: Novembar 15, 2012, 10:31:48 pre podne »
nije veća vjerovatnost ako pliče pikneš da češ pogodit kapilaru i povuć krv... to se ne dešava...kapilara je premala žilica iz koje je nemoguće povuć krv...


Iz iskustva sam rekao da je moguce tj da se desava, meni 2x, drugarima vise puta, i to sve kad se ubadalo u glut...

prijatelju povuko je iz vene ne iz kapilare to je razlicit pojam... vjeruj radim u bolnici i znam sta govorim 4vrste zile...arterija,vena,kapilara,aorta.. osnovne...samo venu je mogo pogodit... i da je ustrco ulje vecu kolicini nastala bi masna embolija...

Van mreže houselectro

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: prilikom bockanja pogodis venu?
« Odgovor #29 poslato: Novembar 15, 2012, 10:34:39 pre podne »
hahaha,danas kako sam uzimao iz apoteke kazem ovoj curi depo 2 kutije i 10 spriceva,20 igala,vracem se kuci posle 10min uzimam iz kese taman da to odradim pa da jedem kad vadim igle ona mi stavila one 0,4 pola manje nego one za glutes i rekoh ajde da probam,ubrizgam a pola izadje,tako da sam se opet vracao do grada a iz tih igala ne izlazi nista normalno nego kap po kap :S

ako dajes manje kolicine tipa ml...i to propionate...mozes u rame ili kvad ako nisi jako mastan...rame u svakom slucaju.. ulje ce teze proticat ali ako imas volje mozes s njom...