Maj 07, 2024, 04:22:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: XXXIXen
X3MShop banner

Autor Tema: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica  (Pročitano 40131 puta)

Van mreže Visnja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #15 poslato: Januar 10, 2013, 09:42:56 posle podne »
Citajuci ove vase komentare,mogu slobodno da zakljucim da je onda pola ljudi(i vise od pola) u mojoj teretani u zabludi ...:S
toliko razlicitih i kontradiktornih misljenja,izgradili smo citavu nauku o ovoj prici...
A inace,htela sam da vas pitam kako izgledaju vasi dani kada ne trenirate? Da li tada unosite manje hrane,s obzirom da se manje trosite fizicki?
"be a warrior, not a worrier"

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #16 poslato: Januar 11, 2013, 12:11:15 pre podne »
Citajuci ove vase komentare,mogu slobodno da zakljucim da je onda pola ljudi(i vise od pola) u mojoj teretani u zabludi ...:S
toliko razlicitih i kontradiktornih misljenja,izgradili smo citavu nauku o ovoj prici...


lično iskustvo:
nađi jednog čiji ćeš sistem da pratiš inače nećeš daleko da stigneš ako sve pokušaš da poslušaš. potrudi se da taj bude neko dobro informisan, ali često ćeš da nađeš dva suprotna mišljenja za istu stvar od dva instruktora/profija/itd. znaš ti koliko je mene moja prva instruktorka aerobika (diplomirani difovac) pljuvala što radim sa tegovima u teretani? "šta će to meni ako radim njen aerobik?"

naravno, upravo ovaj primer pokazuje da to ne znači da nećeš kritički sve to da posmatraš i da nećeš da nastaviš da se što više informišeš za sebe, da što više naučiš. jer ovo nije jedna nauka, nego spoj više i mora da se uči.
suck it up, buttercup

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2013, 01:07:40 pre podne »
Cao  :)
mnogo osnovnih stvari je ovde vec receno. valjalo bi poslusati. veruj mi (iz iskustva pricam, evo vidi moj avatar a ja imam problem sa gornjim delom tela). evo rekla bih ti par stvarcica
-"kruska" si? skidaj mast i telo ti sigurno nece imati taj oblik. kako da skines - na forumu isprati teme sa dijetama, prvenstveno rotacijom
-visina i tezina su zapravo nevazni. to "-110" zaboravi. kod manekenki je "-120" pa i vise, ali im se svejedno dupeta tresu od celulita i masti (samo ukljuci FTV). vazno je ne biti masna i dovesti se u red. a to znaci - misici, jer koza mora da se zategne preko necega da bi bila lepa i jedra. ne moras izgledati ko bilder, ali mozes lepo da se zategnes
-e sad, visina je mozda malo bitna u jednoj stavci: zene kao sto si ti uglavnom nemaju problem sa napredovanjem nogu i donjeg dela.
-procitala sam negde da imas teretanu 5 puta. sto to ne smanjis na 3, a 3 puta idi na trcanje i 1 dan odmaraj. mozda ce neko imati suprotan stav (svakako postoje nacini da se kardio odradi drugacije, pa i u teretani), ali govorim ovo jer sam tako skinula 15% bf i uz to se osecala odlicno.
toliko. pozdrav i ne daj se!
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2013, 05:59:12 pre podne »
Citajuci ove vase komentare,mogu slobodno da zakljucim da je onda pola ljudi(i vise od pola) u mojoj teretani u zabludi ...:S
toliko razlicitih i kontradiktornih misljenja,izgradili smo citavu nauku o ovoj prici...
A inace,htela sam da vas pitam kako izgledaju vasi dani kada ne trenirate? Da li tada unosite manje hrane,s obzirom da se manje trosite fizicki?

pa to nije samo kod tebe u teretani vec je to vec posato kultni mit sve serbski:

-KREATIN ZA MASU
-MALI BROJ PON ZA MASU
-VELIKI BROJ ZA DEFINCIJU
-PROTEIN UNISTAVA BUBREGE
-AMINO KISLINE TI PRZE ZELUDAC

tako da....

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #19 poslato: Januar 11, 2013, 06:46:09 pre podne »
ez sipka za defku si zaboravio kljucna stvar :)

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1066.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12048.0.html

baci oko ako vec nisi, ima korisnih saveta.
odmor od treninga je takodje vazan
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #20 poslato: Januar 11, 2013, 07:26:19 pre podne »
da..zaboravio sam EZ sipka da je za def a ravna za masu

Van mreže Visnja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #21 poslato: Februar 06, 2013, 11:36:16 posle podne »
Pozdrav svima,
vracam se na forum posle mesec dana drugacije ishrane i vezbanja...naravno,sa novim nedoumicama :).

e prvo ISHRANA,to mi je najvaznije da sredim...povecala sam unos proteina i rekla bih da sam imala perfektan mesec iza sebe sto se tice discipline(posle krize za vreme praznika).  Samo jos da proverim da li  u pravo vreme konzumiram odredjene grupe namirnica.
Koliko sam shvatila citajuci po forumima:
SLATKO (u mom slucaju to je med,sa mlekom i ovsenim pahuljicama) u prepodnevnim satima.
VOCE (ugl.jedem jabuke,narandze,suve sljive,smokve) do 15h.
PROTEINI,uvek pozeljni zar ne?
UGLJENI HIDRATI do 17h,neposredno pre treninga.

To je otprilike sema? Za veceru ugl.jedem belanca,sir,mleko,meso i ubacim badem,kikiriki ili oras.
Sto se tice sira,kupujem president ili sabacki i mogu da pojedem celu tu kutiju za jedan dan ,bas mi je dobar :). je l puno tih 250g sira dnevno ? :S

Sto se tice VEZBANJA...smanjila sam vezbanje u teretani sa 5 na 4 puta nedeljno i ubacila 2 puta nedeljno jogu... Sta mislite o toj kombinaciji?  Kako sam pobojsala ishranu,"buknula" sam u donjem delu tela za samo mesec dana,primetna razlika :). Da podsetim,to mi je i bio cilj...
Sve nekako ide svojim tokom, ali volela bih da malo ubrzam skidanje masnih naslaga sa stomaka. Da,da,znam da ne postoji lokalno skidanje masti ali...bolje ovako da postavim pitanje:
u nedoumici sam ,znam da je za zatezanje stomaka pored ishrane ,trbusnjaka i vezbi snage neophodan i  kardio. A kardio povlaci za sobom i gubitak misica,zar ne? Ne bih da izgubim masu na nogama koju sam donekle uspela da izgradim ,ufff.
Kardio radim 4 puta nedeljno po 20 min(trcanje,bicikl i steper-sve ukupno 20 min). Da li je to dovoljno za brze skidanje masti? I da li cu izgubiti masu u nogama ako povecam kardio(a nastavim da se hranim pravilno ,kolicinski)?

eto,to su moje nedoumice... samo napred,kritikujte sve sto ne valja :-D
"be a warrior, not a worrier"

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #22 poslato: Februar 07, 2013, 12:17:04 pre podne »
Ne moze tako, sve si rekla i nista nisi rekla...
Daj tacnu semu sta kad i u koliko sati
kritike : med, mleko, suvo voce, sir izbaci

Van mreže Visnja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #23 poslato: Februar 07, 2013, 12:58:57 pre podne »
mlecni proizvodi uopste nisu pozeljni?? a jogurt,mleko bez laktoze ili ono sa 0,5 mm??
moja danasnja ishrana:
07h-zeleni caj,3 belanceta,solja mleka i ovsenih pahuljica + kasika meda.
10h-100g graska,1 tunjevina,100g sira i zelena salata.
11 i 30h-jabuka(pecena)
13h.manje vise kao i u 10h,samo bez sira
14 i 30h-100g suvih sljiva
17h-1 tunjevina,krompir,2 belanceta i 1 ceo jaje,jogurt i salata.
trening
21h-100g sira,mleko,70g badema,3 belanceta.
*inace,danima kada jedem piletinu ili konjetinu ostavim i za veceru meso. tunjevinu pojedem u toku dana jer me ne zasiti :S
"be a warrior, not a worrier"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #24 poslato: Februar 07, 2013, 06:26:42 pre podne »
ma generalno bi ovo trebalo da bude ok
mada kako vidim previse je tu secera (sto iz meda,voca,mleka)
ja bih to smanjio
a ono sto bih glavno uradio je da ROTIRAS UH KROZ DANE U NED
ovako ces da ustalis ishrani i adaptiras metabolizam na jednolicnu ishranu i to ce da ti donese kratkokrocne rezulatate,ali dugorocno gledajuci -NE

Van mreže Visnja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #25 poslato: Februar 07, 2013, 07:06:14 pre podne »
Znaci da izbacim med, suvo voce i smanjim unos mlecnih proizvoda. Jedna jabuka ili narandza u toku dana je valjda ok. Pozabavicu se danas temama na forumu oko rotacije uh ,u pravu si,prilicno mi je jednolicna ishrana moracu to da promenim.
A sto se tice pitanja u vezi sa vezbanjem?
"be a warrior, not a worrier"

Van mreže Visnja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #26 poslato: Februar 07, 2013, 07:21:00 pre podne »
i da,sto se tice mesa...nekako mi je lakse da ga  pojedem iz vise manjih obroka nego odjednom 200g. Lakse mi je za stomak,npr.iz 2,3 obroka. Svakako unesem 200g mesa dnevno,ovako ili onako. To nije bitno... ili jeste?  ;D
"be a warrior, not a worrier"

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #27 poslato: Februar 07, 2013, 09:27:47 pre podne »
Visnja, malo je 200gr mesa dnevno :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #28 poslato: Februar 07, 2013, 10:58:50 pre podne »
i da,sto se tice mesa...nekako mi je lakse da ga  pojedem iz vise manjih obroka nego odjednom 200g. Lakse mi je za stomak,npr.iz 2,3 obroka. Svakako unesem 200g mesa dnevno,ovako ili onako. To nije bitno... ili jeste?  ;D

kao sto mica kaze
to je malo
a dobro je sto ga podelis na vise put tj da delis obroke na vise puta

ps
jabuka ili grejpe ili nesto slicno po 1 kom NIJE PROBLEM
ali generano vece kolcine imaju tj stvaraju visak kal koje su prazne

Van mreže Visnja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Istovremeno mrsavljenje i izgradnja misica
« Odgovor #29 poslato: Februar 07, 2013, 11:04:48 pre podne »
200g mesa je revolucija za mene!  ranije sam jela samo 100g :o
mico,ne bih da se ugojim vec  da smrsam, secas se ?  :)
mogu ubaciti na tih 200g mesa jos 100g ribe i to je vrhunac za mene,jedva i to pojedem!!
sto se tice rotacije uh,koju semu da napravim na mojih 156cm visine i 48kg ? Moze li najveci unos uh da bude 100g?
"be a warrior, not a worrier"