Maj 16, 2024, 10:41:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.141 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Trening nakon povrede  (Pročitano 7866 puta)

Van mreže ultra

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Trening nakon povrede
« poslato: Oktobar 15, 2006, 12:04:55 posle podne »
Nakon povrede kolena(LCA) i operacije dobio sam od sportskog doktora program za rad u teretani koji izgleda ovako
15min bicikla - zadnja loza - polucucanj - listovi - leg pres - klupica - 10min bicikla
Trenira se 5 puta nedeljno.Interesuje me,posto bih radio i gornji deo tela,kako je najbolje da kombinujem grupe misica sa ovim treningom,koje vezbe i koliko da radim.
Unapred Hvala

Jetion

  • Gost
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 15, 2006, 11:59:07 posle podne »
jeli ozbiljna kako ozljeda,ja sam imo artroskopiju(operaciju) i izvadjen mi je prednji krizni ligament i imam preporucene vjezbe za noge i sada ih radim neko vrijeme

Van mreže ultra

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2006, 08:09:58 pre podne »
Meni je pukao prednji ukrsteni ligament i operiso sam ga,ali mi nisu vadili.
U stvari ne verujem ni tebi da su izvadili mozda nisi dobro razumeo.
Bez njega bi ti koleno letelo na sve strane
Kako izgleda tvoj program za vezbanje

Van mreže ultra

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 19, 2006, 07:35:18 posle podne »
Posto niko ne odgovara da probam jos jednom ali malo drugacije
Da li je ovo dobar trening
1dan noge,grudi
2dan noge,ledja
3dan odmor
4dan noge,ramena
5dan noge,stomak
6dan noge,ruke
7dan odmor
pre i posle treninga cepam biciklu
Do osnove sam dosao listajuci forum.E sad,da li ja to mogu da koristim ovako prilagodjeno a da to daje neke rezulate

Van mreže ultra

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2006, 07:39:59 posle podne »
Pretpostavio sam ali kako da odradim drugacije.
Ili da batalim gornji deo 3meseca dok mi traje terapija i da samo radim noge

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 20, 2006, 10:47:29 pre podne »
Posto pretpostavljam da se radi o vezbama sa veoma malim kilazama...zbog povrede...mislim da mozes da radis gornji deo tela bez problema. Moj drug je pokidao prednje ukrstene ligamente kolena, pa trenira pet puta nedeljno gornji deo tela i sedam puta noge, ali te vezbe nemaju veze za vezbama za razvoj...

Jetion

  • Gost
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 20, 2006, 06:32:29 posle podne »
pise brate da je izvadjen neznam di mi je sada otpusnica pa da napisem sta pise jer preporucuju mi plasticnu operaciju tako da

Jetion

  • Gost
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 20, 2006, 06:34:06 posle podne »
program za vjezbanje neznam kako da ti to opisem ali dobro djeluje podizem nogu i zadrzavam par sekundi,onda lijevo desno pomicanje noge ali isto zadrzati da osjetim misic da raste,onda kao u krug vrtenje, ma ima ih ali osjecam napredak za nogu tako da je ok

Van mreže ultra

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 20, 2006, 06:43:14 posle podne »
@remetik:Da,da noge radim sa ekstra malim tezinama.ali me interesuje da li mogu da radim gornji deo kao da ne radim noge svaki dan
@jetion:Jel radis nogu u teretani,ili samo aerobne vezbe

Jetion

  • Gost
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 20, 2006, 06:46:20 posle podne »
noge neradim u teretani,cucnjeve ne mogu listove nemogu ma nemogu nista jer mi jos noga nije stabilna.

radim sta mi je fizioterapeut preporucio

Van mreže ultra

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 20, 2006, 06:52:09 posle podne »
Ja mogu sve to,ali mi je operacija bila u junu.Jedino ne mogu iskorak,jebe me stabilnost.

Van mreže Irac

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 21, 2006, 01:57:03 pre podne »
Evo da i ja nesto pitam ako nije problem,i nadam se da mi Ultra nece zameriti sto mu upadam u temu. Evo ovako: i ja sam imao povredu noge tj. zadnje loze pre par god. i ta (desna) noga mi vidno zaostaje u odnosu na levu i sad neznam sta da radim. jel ima neko neki predlog kako da je dignem iz mrtvih,ovo se vise nemoze trpiti ja leti nesmem da se skinem u sorc zbog te noge. Sta bi bilo najbolje da radim da dobijem malo mase na njoj?

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 21, 2006, 01:17:33 posle podne »
Evo da i ja nesto pitam ako nije problem,i nadam se da mi Ultra nece zameriti sto mu upadam u temu. Evo ovako: i ja sam imao povredu noge tj. zadnje loze pre par god. i ta (desna) noga mi vidno zaostaje u odnosu na levu i sad neznam sta da radim. jel ima neko neki predlog kako da je dignem iz mrtvih,ovo se vise nemoze trpiti ja leti nesmem da se skinem u sorc zbog te noge. Sta bi bilo najbolje da radim da dobijem malo mase na njoj?

Prvo sto mi pada na pamet je da radis unilateralne pokrete... Znaci vjezbaj svaku nogu posebno, s tim sto na toj koja ti zaostaje radi intenzivnije...Predpostavljam da ces sa "slabijom" nogom moci da odradis serije sa manjim brojem ponavljanja ili manjom tezinom pa neka ti to bude motivacija da slabija noga stigne jacu...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže FANATIC

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 311
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 21, 2006, 02:40:16 posle podne »
Moj ti je savet da se strogo drzis onoga sto ti je sportski doktor napisao.Nedaj boze da ti jos nesto pukne upravo zato sto si radio na svoju ruku.Znaci..radi ono sto je on rekao sve dotle dok se povreda ne oporavi sto posto.Tek kada doktor kaze da mozes raditi drugacije onda to i uradi.
Ovo ti je moj prijateljski savet a ti ces naravno raditi kako hoces.
Kada pobedim samoga sebe tek tada sam uspeo!
NO PAIN! NO LIMIT!

Van mreže Irac

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Trening nakon povrede
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 21, 2006, 05:27:52 posle podne »
Hvala Vladar! Probacu sad tako,jedino nemogu da radim cucanj ovo ostalo ide al naravno sa manjim tezinama.