Maj 13, 2024, 12:03:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Tudje i Vase znanje  (Pročitano 5765 puta)

Van mreže Kobac

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 25, 2006, 09:41:23 posle podne »
@alpha male
Drago mi je da si mi izneo neke stvari iz metodologije istrazivanja sportskog treninga, feedback vezu itd… Medjutim izgleda da pitanje nisi procitao kako valja, ja te nisam pitao kako ja da znam da neka osoba zna nesto o treningu vec kako vi to raspoznajete, a pitanje sam postavio iz razloga sto sam kondicioni trener pa me zanima, kako ce ljudi na prvi pogled biti ubedjeni da ja znam podrucje u kom radim, u ovom slucaju ne mislim na bodybilding vec na kondicionu (fizicku) pripremu i sve sto ide uz to.
Otkucao sam ovo na brzinu, ali se nadam da sam bio jasan.
Tako da bih molio ako neko vec daje svoj odgovor, neka to bude odgovor u sto manje reci, nesto poput glasanja, dakle kazete: verujem onome ko je dobro gradjen, ili verujem onome ko ceo zivot ide u teretanu, ili verujem osobi koja je zavrsila dif…. itd itd a ne da mi poput Sum(p)orne kiseline ispisete ceo novi zavet.
Pozdrav svima.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 25, 2006, 10:20:49 posle podne »
khm khm
kao prvo i prvo su()mor ti u trpezariji nesreco bozja. kao drugo su()mor ti po sred chela (100%)...

posto se vidi da nisi bash uputan sa glavom, potrudio sam se da dam neki opsirniji odgovor chisto da bi ti neka informacija ulecela u glavu tj. guzicu. al ne ide pa neide, mozda je doslo do kolapsa zbog sapushenosti, i medjusobnog klanja u glavi tj guzici gdje se vodi mali rat izmedju sveze primljenih informacija i ustajalih fekalija.

bojim se da nikad neces dobit pravi odgovor tj taj odgovor sto bi prijao tvojim ushima ili sta li su vec.
aj jos jednom da pokusam: probaj na tarotu na koshavi ili horskopu na tv most.

evo proslo je pet dana od ovog misterioznog rebusa kako "pronaci pravog trenera" a resenja nema na vidiku.
ali imaj u vidu i kad otkrijes dugo skrinavu istinu ponici ce nova pitanja kao pecurke poslije kise.  tajanstvena pitanja i neresive glavolomke tipa: "sa kojom je bucicom bolje radit biceps, od 5kg ili od 6kg?", "da li su proteini shtetni i da li kad vec prdim od toga bolje da jedem pasulj" , "da li je bolje raditi ljedja chetvrtokom i zasto bas ruke ponedeljkom"...

ajde moj dobri, nikad u dom ovako.
pozdrav druze i srecno
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 25, 2006, 11:05:39 posle podne »
@alpha male
Drago mi je da si mi izneo neke stvari iz metodologije istrazivanja sportskog treninga, feedback vezu itd… Medjutim izgleda da pitanje nisi procitao kako valja, ja te nisam pitao kako ja da znam da neka osoba zna nesto o treningu vec kako vi to raspoznajete, a pitanje sam postavio iz razloga sto sam kondicioni trener pa me zanima[/sup], kako ce ljudi na prvi pogled biti ubedjeni da ja znam podrucje u kom radim, u ovom slucaju ne mislim na bodybilding vec na kondicionu (fizicku) pripremu i sve sto ide uz to.
Otkucao sam ovo na brzinu, ali se nadam da sam bio jasan.
Tako da bih molio ako neko vec daje svoj odgovor, neka to bude odgovor u sto manje reci, nesto poput glasanja, dakle kazete: verujem onome ko je dobro gradjen, ili verujem onome ko ceo zivot ide u teretanu, ili verujem osobi koja je zavrsila dif…. itd itd a ne da mi poput Sum(p)orne kiseline ispisete ceo novi zavet.
Pozdrav svima.

Decko ti bi trebao da odes na jedan kratak kurs lepog ponasanja,inace sa ovakvim sarkazmom pracenim glupim,sujetnim i nedifinisanim pitanjima ovde mozes naci jedino nogu u svojoj guzici! pozzdrav i tebi
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže alpha_male

  • VIP
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 141
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 26, 2006, 12:11:17 pre podne »
Zanima me na osnovu cega procenjujete da neko zna nesto o sportskom treningu? Da li je to obrazovanje doticne osobe, njegov fizicki izgled, iskustvo u vezbanju npr. u teretani, ili jednostavno kao vecina ljudi upijate samo one informacije koje vam prijaju na odredjeni nacin... ili ipak ima nesto sasvim deseto sto vam govori da data osoba jeste ili nije u pravu?

@alpha male
Drago mi je da si mi izneo neke stvari iz metodologije istrazivanja sportskog treninga, feedback vezu itd… Medjutim izgleda da pitanje nisi procitao kako valja, ja te nisam pitao kako ja da znam da neka osoba zna nesto o treningu vec kako vi to raspoznajete, a pitanje sam postavio iz razloga sto sam kondicioni trener pa me zanima, kako ce ljudi na prvi pogled biti ubedjeni da ja znam podrucje u kom radim, u ovom slucaju ne mislim na bodybilding vec na kondicionu (fizicku) pripremu i sve sto ide uz to.
Otkucao sam ovo na brzinu, ali se nadam da sam bio jasan.

Evo iznad (prvi quote) sam stavio tocno sto si ti naveo kao svoj upit. Iz toga zbilja nisam mogao zamisliti da se iza pisca upita nalazi bb strucnjak sa ambicijama i aspiracijama socioloskog istrazivaca.

Tako da bih molio ako neko vec daje svoj odgovor, neka to bude odgovor u sto manje reci, nesto poput glasanja, dakle kazete: verujem onome ko je dobro gradjen, ili verujem onome ko ceo zivot ide u teretanu, ili verujem osobi koja je zavrsila dif….

Za takve stvari postoji anketa sa oznakom "Novo Glasanje" (krajnji link, odmah desno od onoga sto si kliknuo kad si otvarao "Nova Tema" postavljajuci ovaj topic). Bez zelje da ti pogadjam ego, ali mislim da ukoliko zelis kvalitetnije socioloske info, tada  nacin na koji su ljudi shvatili i odgovarali daje puno kvalitetnije spoznaje i tocnije rezultate od ankete (kratke i sazete, ogranicene odgovore)  koju ocito zahtjevas.

itd itd a ne da mi poput Sum(p)orne kiseline ispisete ceo novi zavet.
Pozdrav svima.

P.S. Procitao sam neke tvoje postove koje si dao i koji nemaju puno veze sa zdravom pamecu (eksplozivnost kod sprintera: "kod sprintera bi to na primer bio sprint nizbrdo"), ali posto znam da ce ova tema zavrsiti prepucavanjem, a budem li imao vremena, mozemo napraviti konstruktivnu debatu oko konkretnih tema na moju ili tvoju inicijativu i barem na nivou dobrog ukusa bez zachina u obliku ega i drskih upadica (mislim na nesto slicno ovome kao sto si odgovorio H2SO4 u zadnjem kvotu, perfidno-drsko)

P.P.S. ne zamjeri ako sam te krivo shvatio i pozdrav i tebi  :wink:
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2006, 12:43:14 pre podne alpha_male »

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 26, 2006, 12:45:53 pre podne »
pa oce covjek da bude fitness instruktor, tu je navodno laka para, 'pa sad opipava puls javnog mnenja' i gleda na sta se pale potencijalni neupuceni klijenti, da se sto brze prekvalifikuje...
od govana se pita ne pravi
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Zoka

  • Gost
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 26, 2006, 08:22:43 pre podne »
pravi pravi... pita govnara ili ti furdenjaca :)
onako ja samo :)

Van mreže Kobac

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 27, 2006, 11:47:47 pre podne »
@ H2SO4
Sto se tice tebe ono Sum(p)orni je bila sala, ali vidim da sam pogodio zicu, posto u temi nisi napisao nista pametno, nego kenjas li kenjas. Dakle da se ne bih raspravljao dalje sa tobom, posto me to podseca na olimpijadu retardiranih, pobedio – ne pobedio i dalje si retardiran, ostavljam te da nastavis po svom.
Inace, da zanima me misljenje javnog mnjenja, ali ne iz tog razloga da bih se prekvalifikovao, posto sam u potpunosti zadovljan svojim poslom.
      


@ Alpha male
Znam da napravim razliku izmedju intervjua i glasanja (tj. ankete sa ponudjenim odgovorima). I znam koje su prednosti i mane obeju metoda ispitivanja, medjutim ono sto sam hteo da postignem jeste da ujedinim prednosti obe motode, dakle da sam postavio glasacko pitanje, ogranicio bih ponudjene odgovore samo na one koji bi meni pali na pamet (a tu se na primer ne bi nasao “autoritet”, koji je body pomenuo) tako da bih bio “u minusu” za neke stvari, medjutim pustiti “slobodan” intervju opet ne donosi neku prednost jer su podaci znatno tezi za obradu, ukoliko ih je uopste moguce obraditi.

@ Alpha male
U vezi mog posta, o treningu brzine i exp snage, ne vidim sta sam pogresio, u tekstu sam naglasio da je “sprint nizbrdo” trening brzine za sprintere (ili konkretnije jedan od metoda probijanja brzinske barijere, i povecanja brzine frekvencije pokreta).
Evo recenice na koju si imao zamerku, ne vidim sta je u njoj pogresno???
“Sto se tice treninga brzine za tebe kao borca, brzina se radi iskljucivo u olaksanim uslovima, (kod sprintera bi to na primer bio sprint nizbrdo)” – Dakle u recenici sam naglasio da se radi o brzini, I dao primer iz drugog sporta.
Pomozi mi molim te, i reci koji jos to moji postovi “nemaju puno veze sa zdravom pamecu”???

Pozdrav svima.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 27, 2006, 12:22:56 posle podne »
Citat
@ H2SO4
Sto se tice tebe ono Sum(p)orni je bila sala, ali vidim da sam pogodio zicu, posto u temi nisi napisao nista pametno, nego kenjas li kenjas. Dakle da se ne bih raspravljao dalje sa tobom, posto me to podseca na olimpijadu retardiranih, pobedio – ne pobedio i dalje si retardiran, ostavljam te da nastavis po svom.
Inace, da zanima me misljenje javnog mnjenja, ali ne iz tog razloga da bih se prekvalifikovao, posto sam u potpunosti zadovljan svojim poslom.
pa ti si bolestan jbt i ti treba da se lijecis, neko ti da odgovor malo opsirniji(jes da se trazi sto gluplji odgovor to bolji al ja malo skrenuo sa teme...) i tebi se odma taj odgovor u glavi manifestuje u obliku govana. u jbt. p pogledaj kakva su ti pitanja i kakve odgovore zahtjevas(pito sam vas to i to a vi mora da mi odgovorite upravo tako i tako)!?
e sad sto se tice tih olimpijskih igara za retardinjose reklo bi se da bi i tamo imo slabe sanse da uzmes neku od medalja u svojoj kategoriji. ali ne tuguj mozda se formira i neka nova federacija ...
srecno!
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 27, 2006, 12:34:44 posle podne »
Malo malo,pa neki sampion....Exer....Chokoladni....evo ga sad i ovaj...

Zoka

  • Gost
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 27, 2006, 12:48:08 posle podne »
a zna se da smo ovde jedini pravi sampioni Pedja i ja... ne primamo druge... guzva postane :)
Zaboravio sam se pohvaliti, ja sam sampion u plivanju sa preponama... eh...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 27, 2006, 12:55:21 posle podne »
OK. Ja sam najsarmantniji!  :twisted: :twisted: :twisted:

Zoka

  • Gost
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 27, 2006, 12:57:51 posle podne »
OK. Ja sam najsarmantniji!  :twisted: :twisted: :twisted:

ja bi te zamolio da se bar jednom uozbiljis  8)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 27, 2006, 01:03:39 posle podne »
OK  :oops: