Maj 09, 2024, 10:41:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.951 članova - Poslednji član: migInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Idiotski clanci o zdravoj ishrani  (Pročitano 9562 puta)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #15 poslato: Jun 18, 2013, 08:47:07 pre podne »
Ovo je neka verzija IF-a.Glupo da gluplje ne moze.

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #16 poslato: Jun 18, 2013, 10:45:46 posle podne »
Ali oni su (tj. Daily mail) izveli zakljucak da mozes stoga da navalis po pomfritu, sto za prosecnog coveka znaci porcija od nekoliko stotina grama gde je pola tezine od upijenog ulja. Pa ti onda vidi ko pise te clanke.
Jedna kasika ulja je 15ml, tj. 60ml dnevno. Sto se slazu i ozbiljni ljudi na forumu da treba konzumirati od biljnih masti (maslinovo, lan, kostunjavo voce..).Naravno svezih, ne krompirovanih :D
Ali ovo je jedno od manjih odvala nasih "cenjenih novinara", pravili su oni mnooooogo vece gluposti :)

Citat
Ne mozes da objasnis coveku da ne moze da izgubi 2 kile za jedan dan jer kilo sala ima oko 8000 kalorija, a to je vise od celokupnog dnevnog unosa i jako debelih ljudi.
Moze da smrsa 2kg, ali ne 2kg masti. Medjutim, kad devojka vidi 2kg manje na vagi, telo koje izgleda polu broj manje i sl. ne zanima nju i da je misice i kosti smrsala.

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #17 poslato: Jun 18, 2013, 10:47:09 posle podne »
Citat
jer kilo sala ima oko 8000 kalorija

Bice da je 9K  ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #18 poslato: Jun 19, 2013, 07:45:52 pre podne »
Medjutim, kad devojka vidi 2kg manje na vagi, telo koje izgleda polu broj manje i sl. ne zanima nju i da je misice i kosti smrsala.

Hahahhaha bolno tačno  ;D i bubreg daje ako treba, ide li slučajno na more za mesec dana ili za vikend na bazen
suck it up, buttercup

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #19 poslato: Jun 19, 2013, 09:30:06 pre podne »
Nece da mi objave komentar na b92 :D

A pogledajte kakvi komentari dobijaju najvise + -> ljudi ne zele da cuju istinu!
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže brankovich

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #20 poslato: Jun 24, 2013, 04:31:12 posle podne »
Evo ga novi biser B92. Testosteron je postao kortikosteroid,

Citat
U želji da što duže ostanu mladi, imaju pločice i lepo izvajane mišiće, mnogi posežu za kortikosteroidima

a ovo su saveti za ishranu
Citat
Recept
Za postizanje idealnog izgleda, naglašava doktor Popović, ne preporučuje se nikakva hemija, instant metode, tablete. Najbolja je umerena fizička aktivnost uz izmenjen način ishrane:

* bez koncentrovanih ugljenih hidrata (torte i kolači)

* med sa hlebom i puterom

* bez preskakanja obroka

* obavezan doručak

* pravilno raspodeliti glavne obroke

* ne zaboravljati na užine
http://www.b92.net/zdravlje/prevencija.php?yyyy=2013&mm=06&nav_id=725638

Znaci glavni za misice su puter i med!
« Poslednja izmena: Jun 24, 2013, 05:10:28 posle podne brankovich »

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #21 poslato: Jun 24, 2013, 05:12:35 posle podne »
Evo ga novi biser B92. Testosteron je postao kortikosteroid,

Citat
U želji da što duže ostanu mladi, imaju pločice i lepo izvajane mišiće, mnogi posežu za kortikosteroidima

a ovo su saveti za ishranu
Citat
Recept
Za postizanje idealnog izgleda, naglašava doktor Popović, ne preporučuje se nikakva hemija, instant metode, tablete. Najbolja je umerena fizička aktivnost uz izmenjen način ishrane:

* bez koncentrovanih ugljenih hidrata (torte i kolači)

* med sa hlebom i puterom

* bez preskakanja obroka

* obavezan doručak

* pravilno raspodeliti glavne obroke

* ne zaboravljati na užine
http://www.b92.net/zdravlje/prevencija.php?yyyy=2013&mm=06&nav_id=725638

Znaci glavni za misice su puter i med!
e ovo sam hteo da objavim,fala bogu da je neko umjesto mene
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #22 poslato: Jun 24, 2013, 06:51:21 posle podne »
Ovo sam cini mi se procitao u Novostima u nedelju,u onom njihovom dodatku.
Msm sta reci... ;D

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #23 poslato: Jun 24, 2013, 07:06:19 posle podne »
Ovo sam cini mi se procitao u Novostima u nedelju,u onom njihovom dodatku.
Msm sta reci... ;D
jeste i ja isto al zato sto mi je otac cijelo vrijeme davao novine da citam:DD u stilu eto ti ga vidis kolko je bilding stetan,pa ti dizi tegove :)
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Dutchman

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Jovovic.com
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #24 poslato: Jun 26, 2013, 12:40:53 pre podne »
Evo mog mishljenja , poshto sam do pre 6 meseci bio kao i vecina klasichni idiot po pitanju ishrane , znachi aktivan sportista koji vec deset godina je imao izmedju 92 i 96kg na 184cm visine ali od toga oko 15kg sala , i kada sam zeleo da smrsham koristio sam prvo Atkinsa tj keto dijetu (shok za sistem koji unosi 3 litra kokakole i 200gr chokolade ili keksa dnevno) , pa sam probao i neke idiotizme tipa kupus dijeta , neka sa pirinchanim mlekom i josh dve tri od kojih je jedna totalni idiotizam pomorandza , tost , jaje  i slichno ali odredjenim redosledom zarad neznam ni ja chega , sve to radi na bazi 10 dana par kila dole izadje voda , izbacio si slatkishe ali generalno vratish se na staro i odesh obichno i koje kilo gore kako ti se blago navike pogorshavaju ... i tako sve dok nisam udario u 100kg i opet krenuo sa idiotskom opcijom 1500cal dnevno gde sam jeo gomilu zelenisha da ne bi bio gladan izbegavao sir meso i masti , a kad pojedem chokoladu faktichki sebi uskratim pola dnevnog unosa neke normalne hrane .... e ali kad sam video da to ne ide tj posle 5 kila manje pocheo da stagniram a realno i da mi se topi mishicna masa , sam odluchio da trazim dalje i naishao na forum sasvim sluchajno , prvi put u zivotu chuo za rotaciju .... poshteno me namuchio Pedja da sam nauchim osnove i sam sastavim jelovnik ... ali da nije bilo tako najverovatnije bi brzo odustao ... poenta je da odluchish sam sa sobom shta zelish , i ako si spreman da saslushash sve je lakshe , dodushe bilo bi mnogo lakshe kada bi u istim tim novinama neko objasnio chemu sluze proteini , chemu sluze ugljeni hidrati , chemu masti , kako hemija organizma funkcionishe , jer gomila ljudi je ubedjena da jaja se jedu 2 komada jednom nedeljno ... a ne 50komada ... ja sam morao krv dva puta da vadim da objasnim kevi da i posle 5 meseci nemam holesterol itd ...

realno najbolja chinjenica je da ni na forumu nije najslikovitije objashnjeno zashto voce ne valja , niko nije razlozio to na prostu hemiju da objasni kako se razlaze fruktoza koji organ je procesuira  , koliko dnevno moze da procesuira shta se desi kad se u jetri popune depoi glikogena itd itd ... mnogi ovde ne znaju da su UH sheceri ustvari ... ja polazim od sebe jer sam glup , tj nisam glup nego sam zatucan , 30 godina mi kazu jedi voce voce je zdravo , i sad dodje neko i kaze ne jedi voce ako ocesh da smrshash , pa onda nek mi objasni ko debilu zashto ... ok ja sam poslushao , ali kopkalo me je zashto dok nisam nashao sam zashto ... i sad kad me neko pita zashto znam delimichno da mu objasnim da shvati otprilike u chemu je poenta ....

e a da se vratimo na novine .... ja sam mislio da cu napisati dve rechenice pa sam oduzio , tako i onaj ima pola strane za text i pola za sliku gole ribe ... boli njega K za zdravu ishranu , bitno da se novina prodaje ....

ali najgore shto i na slichnim forumima i prodavnicama suplemenata ima dijete sa nazivom spremite trbushnjake za leto prodaju musli , leshnik , pomorandze i salate kao idealno reshenje ...

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Idiotski clanci o zdravoj ishrani
« Odgovor #25 poslato: Jun 26, 2013, 01:25:37 pre podne »
Nece da mi objave komentar na b92 :D

A pogledajte kakvi komentari dobijaju najvise + -> ljudi ne zele da cuju istinu!

Sta je drugo b92 nego medij za lazi i obmanjivanje naroda.