Jun 16, 2024, 12:33:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Tudje i Vase znanje  (Pročitano 5903 puta)

Van mreže Kobac

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Tudje i Vase znanje
« poslato: Oktobar 20, 2006, 03:55:47 posle podne »
Zanima me na osnovu cega procenjujete da neko zna nesto o sportskom treningu? Da li je to obrazovanje doticne osobe, njegov fizicki izgled, iskustvo u vezbanju npr. u teretani, ili jednostavno kao vecina ljudi upijate samo one informacije koje vam prijaju na odredjeni nacin... ili ipak ima nesto sasvim deseto sto vam govori da data osoba jeste ili nije u pravu?

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2006, 04:35:45 posle podne »
kod mene, cinjenice su te koje odradjuju stvar!
Ako neko prica povrsno, a nema nekog autoriteta-nema tu sta da se slusa
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 20, 2006, 04:44:45 posle podne »

Zanima me na osnovu cega procenjujete da neko zna nesto o sportskom treningu? Da li je to obrazovanje doticne osobe, njegov fizicki izgled, iskustvo u vezbanju npr. u teretani, ili jednostavno kao vecina ljudi upijate samo one informacije koje vam prijaju na odredjeni nacin... ili ipak ima nesto sasvim deseto sto vam govori da data osoba jeste ili nije u pravu?

A ako neko ispunjava sve uslove, a nece da ti kaze ili ti kaze polovicno???
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2006, 04:54:11 posle podne remetik »

Van mreže Kobac

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2006, 04:52:53 posle podne »
Sta podrazumevas pod autoritetom???

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 20, 2006, 05:44:31 posle podne »
zasto autoritet? chesto taj autoritet zna da bude zavjesa iza koje se krije ko zna kakva budaletina.sasvim nebitna stavka ...

pitanje ti je bash ono. kako procjeniti da li neko neshto zna o sportskom treningu? pa isto kao sto procenjujes da li neko neshto zna o kulinarstvu, ribanju, medicini, povrtlarstvu, automehanici itd ...
tj. postoje sledeci metodi:
a)znaci formira se komisija od par strucnih ljudi i onda se oni medjusobno dogovore
b)izadju ljudi na referendum(lokalnog karaktera) da se odluce jer svako ima paravo na svoje misljenje
c)lab test
d)odokativno (ujedno i najneefikasnija metoda utvrdjivanja)
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2006, 05:46:11 posle podne H2SO4 »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 20, 2006, 05:45:00 posle podne »
...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 20, 2006, 06:06:23 posle podne »
zasto autoritet? chesto taj autoritet zna da bude zavjesa iza koje se krije ko zna kakva budaletina.sasvim nebitna stavka ...

pitanje ti je bash ono. kako procjeniti da li neko neshto zna o sportskom treningu? pa isto kao sto procenjujes da li neko neshto zna o kulinarstvu, ribanju, medicini, povrtlarstvu, automehanici itd ...
tj. postoje sledeci metodi:
a)znaci formira se komisija od par strucnih ljudi i onda se oni medjusobno dogovore
b)izadju ljudi na referendum(lokalnog karaktera) da se odluce jer svako ima paravo na svoje misljenje
c)lab test
d)odokativno (ujedno i najneefikasnija metoda utvrdjivanja)

Pa reci mi, kako neko moze postati autoritet za tebe?
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 20, 2006, 06:43:03 posle podne »
postoje razne vrste autoriteta kao i razni tipovi autoritarnih osoba ...
pocetniku u teretani svoj autoritet personalni trener moze nametnuti: svojim izgledom ili "izgledom" (pocetnik odma ispoljava divljenje/odusevljenje/strahopostovanje itd. ka njemu), kolicinom informacijama(nazovimo to "znanjem"),rezultatom ili "rezultatom" klinjenata sa kojima radi, svojim drustvenim polozajem tj. zvanjem ili "zvanjem" koji nosi tj. stechenim titulama ili "titulama".

znaci za vecinu pojednica bitan je taj prvi utisak koji ce da ostavi (ili zavara) personalni trener.

po meni autoritet ne igra tu nikakvu ulogu, jedino u slucajevima kada roditelji poshalju neko blentavo nemirno dijete u teretanu i sad doticni trener mora nekako da ga nacera da radi. pa chak i u ovakvim slucajevima bolje se uzdati u pricanje prica tipa djeci za pred spavanje, " ako ne uradis zgib pojesce te baba roga itd." jel autoritet(zavisnosti od vrste) moze da bude kontraproduktivan.

sto se tiche timskih sportova situacija je skroz drugacija ...
 
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 20, 2006, 07:20:14 posle podne »
pa eto, ne bi slusao nekog kome ne verujes,sto nas vraca u krug!
Da mi profi kaze "crno je belo", bez da mogu da proverim boju, naravno da bih ga poslusao i probao crtati belom olovkom dok jednog dana ne bih shvati da me lozi..
ovo ode sada u bajku, jbg
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 20, 2006, 09:34:41 posle podne »
pa ako je covek ogroman,tj ima zavidne rezultate,zasto ga ne bi slusao..(u slucaju za bb)

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 20, 2006, 09:48:34 posle podne »
Nikada ne pitas tipa sa nejvecim listovima u teretani kako da ih treniras!!!
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 20, 2006, 10:21:13 posle podne »
pa eto, ne bi slusao nekog kome ne verujes,sto nas vraca u krug!
Da mi profi kaze "crno je belo", bez da mogu da proverim boju, naravno da bih ga poslusao i probao crtati belom olovkom dok jednog dana ne bih shvati da me lozi..
ovo ode sada u bajku, jbg

a zasto bi ga poslusao? pa zbog autoriteta koji je stekao navodnom tom profi titulom. eto opet zakljucka kao sto rekoh, autoritet ne igra nikakvu ulogu, sem tog prvog stechenog laznog utiska drago mi je da se slazemo.

pa ako je covek ogroman,tj ima zavidne rezultate,zasto ga ne bi slusao..(u slucaju za bb)

jaok
-pa ako je to doktor, on je zavrsio medic. fakultet i jos ko zna kakve kurce. i ti ces sigurno svoje zdravlje/bolest da stavis njemu u ruke, bez razmisljanja.
-pa ako je on profesor, znaci da je on ucio godinama da bi mogao tebi da prenosi to sveto znanje. i to sto profa kaze je amin. tvoje je samo da to nabubas i cao.
E jes kurac!!!!!

e jbg, bila je fina tema o diplomama al' moderatori su je izbrisali, tu je sve fino bilo objasnjeno o titulama :(


nego da se vratimo na pitanje koje je Kobac postavio. e kad neko trpa u glavu odredjenu informaciju napr. kako se radi ta vjezba, kakav je taj suplement, ko je ubio kenedija itd. ako si ono bash glup il' naivan ti ces pa primis tu informaciju i memorises u potvrdnom obliku. a ako nisi ti ces da se zapitas, ooo a da li je ovo tachno sto ovaj sere? tj. ja bi ti savjetovo da krenes od toga da niko veze nema i da svi seru i laprdaju. e jes da je malo teze al metoda je 100% efikasna. to ti garantujem. znaci ti ces onda to pitanje(o vjezbi,suplementu itd.) da postavis opet nekom drugom. dat odgovor opet memorisi ali ne uzimaj kao tacan. i tako kod par ljudi/doktora/profesora/foruma/popova. e sad sve te odgovore na tvoje pitanje das "strucnom ziriju"(dobro bi doslo vise strucnih zirija) da se formira konacan ispravan i 100% tacan odgovor sa neoborivim chinjenicama na tvoje pitanje.

« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2006, 10:22:59 posle podne H2SO4 »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže RoCkY

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 20, 2006, 10:59:10 posle podne »
Nikada ne pitas tipa sa nejvecim listovima u teretani kako da ih treniras!!!
:D :D :D :D
I  DON'T  EAT  FOR  TASTE,  I  EAT  FOR  FUNCTION

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 23, 2006, 03:53:03 posle podne »
Nikada ne pitas tipa sa nejvecim listovima u teretani kako da ih treniras!!!

Potpisujem!

Van mreže alpha_male

  • VIP
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 141
Odg: Tudje i Vase znanje
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 25, 2006, 01:24:51 pre podne »
Zanima me na osnovu cega procenjujete da neko zna nesto o sportskom treningu? Da li je to obrazovanje doticne osobe, njegov fizicki izgled, iskustvo u vezbanju npr. u teretani, ili jednostavno kao vecina ljudi upijate samo one informacije koje vam prijaju na odredjeni nacin... ili ipak ima nesto sasvim deseto sto vam govori da data osoba jeste ili nije u pravu?

Ako mislis na smisao za edukaciju dobar je samo dobar teoreticar (to najvise pase ljudima koji su cak i iskusniji sportasi ili treneri, a sa relativno velikim predznanjem). A ukoliko mislis na prakticnu primjenu u smislu covjeka koji ce te voditi, cesto se pokaze da je bolji u praksi covjek sa oskudnijim znanjem (naravno, mora znati osnove teorije treninga i nutricionizma), ali koji je u pristupu bolji pedagog i zbog dobre procjene karaktera i psiho-fizickih mogucnosti trenirane osobe sigurno bolji izbor za trenera.
Pitas: kako prepoznati osobu koja zna?
 Pa dobrog teoreticara ce prepoznati svako tko ima osnovna predznanja o interesnom podrucju (u nasem slucaju body building) i koja osjeca da se uz pomoc doticne osobe moze nadograditi u vlastitim znanjima, a informacije koje dobiva su moguce primjenjive u praksi (svaka teorija stoji dok je god praksa i eksperiment potvrdjuje, a pada dok se ne nadje bolja teorija i kad se rezultati eksperimenta ne slazu sa teoretskim pretpostavkama).
Prakticara moramo upoznavati u praksi i tek onda vidjeti koliko je dobar (pretpostavljamo da trenirana osoba u nasem slucaju prilicno suradjuje, jer je to osnovna pretpostavka uspjesnog projekta).