Maj 16, 2024, 06:21:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.140 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u donjem delu ledja  (Pročitano 6143 puta)

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Bol u donjem delu ledja
« poslato: Jun 06, 2013, 07:14:53 posle podne »
Radio sam mrtvo dizanje i odjednom ostar bol tokom dizanja

sada ne mogu da se sagnem ni do kolena sta da radim? Namastio sam zelenom konjskom kremom za sada nema nikakvih poboljsanja

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2013, 09:11:14 posle podne »
http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?yyyy=2007&mm=10&nav_id=267069 evo nasao sam ovu stranicu kaze da treba da se nadje namanje bolan polozaj tela i da ako ne prodje za par dana da se obratim lekaru..... Topla kupka itd, pa valjda ce biti bolje :/

Van mreže Marko95

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2013, 10:23:06 posle podne »
Ja sam imao slicnu povredu pre vise meseci, isto sam se povredio na DL-u. Sredi tehniku na toj vezbi i nece biti problema dalje.

Bol moze da traje cak i mesec dana, koliko je meni trajao. Koristio sam konjsku mast, fastum gel i actasulid, bio kod lekara, nista. Nemoj nista da radis sto ti opterecuje lumbalni deo, odmori i od teretane, mazi se kremama. Ako bol bude ne izdrziv i ako bude trajalo vise od par dana otidi kod lekara.

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2013, 10:58:02 posle podne »
Ja sam bas imao povredu u ovom delu ali proslo me je, tu i tamo sam malo samo osetio a danas kao da me je presekao neko na pola... Sad se vise i plasim da radim mrtvo dizanje i sve sto ima veze sa lumbarnim delom kicme :s..... Ako i budem radio 2 meseca ima da radim sa najmanjim tezinama da "testiram" daj boze da me prodje samo jaojjj :@

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2013, 10:59:39 posle podne »
Jel si se i ranije povredio kada si radio Dl, ili na neki drugi nacin?

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2013, 11:15:55 posle podne »
Haha da nisi gledao kako Nixa radi DL.  ;D Ako je to u pitanju, bolje uopste da ne radis tu vezbu. :P

Inace i mene je na pocetku treniranja zadesila slicna povreda, samo na bench presu. Kad budes ozdravio da mozes da ustanes i da ides bez bola valjalo bi da radis neke sitne vezbice i cucnjeve bez opterecenja. Nemoj samo neke vratolomije kojih ima na netu - jogu i sl gluposti... Jer sigurno nisi toliko razgiban, da bi mogao.
« Poslednja izmena: Jun 06, 2013, 11:20:06 posle podne sky »

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2013, 11:49:30 posle podne »
Ma kakav bre Nixa bezi bre :D .... Prvo sam pritisnuo trticu na leg press-u ne znam ni ja kako, posle sam radio bench na kontrakosom i tako sam dobio tu povredu, kontrakosi bench sam batalio posle mislio sam da sam tamo sjebao najvise, ali danas kazem ti kao katanom neko na pola da me je roknuo, sto se tice tehnike bila mi je dobra tehnika ali imao sam vec povredu koja je bila lagana i sada se pogorsalo ja sam blesav sto sam i radio uopste naravno niko ne zna sta ce da mu se desi u buducnosti tako da, traziti gresku sada je kasno, jednostavno imam slab taj deo tela i to je pravilo prvo sta je slabo otkazuje prilikom dl ... I dok ovo kucam puknuo mi je prsljen u ledjima, kako je dobar osecaj :d

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2013, 11:52:39 posle podne »
Jel imas neki predlog za "sitne vezbice"?:D Ustvari ovo sam hteo da pitam odavno, koliko je uopste potrebno da stavimo tezinu da bi aktivirali misic ? znam da je potrebno svesti pauzu na 2 minuta i raditi ponavljanja sa lakim tezinama nikada do kraja snage nego negde na 80% pa tako lagano povecavanje tezine i onda poslednju vezbu sa maximalnim opterecenjem koliko mozemo


Ali koliko je potrebna tezina da bi nam aktiviralo misice ?

Van mreže Marko95

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2013, 12:02:47 pre podne »
Zasto si radio DL sa povredjenim lumbalnim misicima?

I nemoguce je da ti je tehnika dobra, a da dolazi do povrede, jer nisam bas najbolje razumeo tvoj post. Najbolje da se posavetujes sa nekim PL-erom ili da postavis ovde snimak DL-a,pa da neko od PL-era pogleda i da ti kaze gde gresis.

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #9 poslato: Jun 07, 2013, 12:26:00 pre podne »
Ја имам бол скрооооз доље али ме уопште не боли док тренирам, нити кад радим мртво дизање, боли ме кад упрем прстом у то мјесто, мислим да су то задњи пршљенови неђе и боли ме кад се исправим и још продужим према назад у правцу кад радиш хиперекстензију

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #10 poslato: Jun 07, 2013, 12:34:13 pre podne »
Pro Reverse Hyper.avi

ko moze da radi. Koliko vas dodje sa povredom i 1 zajednickom stvari: svi imaju dobru tehniku.

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #11 poslato: Jun 07, 2013, 01:00:42 pre podne »
Zasto si radio DL sa povredjenim lumbalnim misicima?
Zato sto nisam mislio da ce me ova vezba sjebati

I nemoguce je da ti je tehnika dobra, a da dolazi do povrede, jer nisam bas najbolje razumeo tvoj post.
Kao sto sam rekao, DL je vezba gde celo telo mora da bude perfektno ako imas slab neki deo tela taj deo ce da popusti, u mom slucaju donji deo ledja, treba da izgradim samog sebe iz pocetka da bih mogao da radim ovu vezbu ponovo u svom zivotu

ko moze da radi. Koliko vas dodje sa povredom i 1 zajednickom stvari: svi imaju dobru tehniku.
Kao sto sam naveo gore dzaba ti je tehnika i sve ako ti je neki deo tela zakrzljan i nije perfektan, povreda se mora desiti,

Bar cu ubuduce znati da ne smem da dizem teske tezine, obavezno zagrevanje i sve ......... Ako mi ovo prodje naravno

Na video: Kada budem kao ona zena mogu da umrem :D
Sada ne mogu nikako da se savijam, najvise me boli kada hocu da podignem noge ... ustvari sve me boli javicu vam kako mi je za par dana, jos sutra treba ceo dan da cupam visnje sa drveta..


Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #12 poslato: Jun 07, 2013, 01:21:29 pre podne »
Nije bas tako kako si zamislio. Ako su ti ledja slaba, tu si se verovatno savio, pa je zato dosla povreda.
Povreda se moze desiti i pored perfektnog izvodjenja, ali su ti slucajevi dosta redji. Mnogo vas je uvereno da dobro radi, dok se ne snimi.
Zagrevanje je obavezno i pre nego sto se povredis.

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #13 poslato: Jun 07, 2013, 02:03:07 pre podne »
Uvek uradim 30 zgibova i 4x10 veslanje pre nego sto pocnem dl, i to dl pocinjem sa 10 kg ... pa 20 ... pa 30.. i idem negde do 40-50 kg, dakle nisu to neke tezine od kojih pucaju ledja evo da stavim i ja tacku na kraj.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Bol u donjem delu ledja
« Odgovor #14 poslato: Jun 07, 2013, 02:08:03 pre podne »
Druze, tehnika ti je verovatno tesko sranje cim si uspeo tako da se povredis. A ja sam debil sto uopste pokusavam.Svako dobro.