Maj 15, 2024, 07:10:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.138 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Cuvena prva kura  (Pročitano 15872 puta)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #45 poslato: Mart 11, 2014, 02:28:41 posle podne »
23 godine,prva kura.
ok
a,kazes da volis da menjas trening
ovo znaci da iza sebe imas poprilicno staza pretpostvljam (mislim,kada je ovaj sport,pa naravno i trening u pitanju)

Van mreže KRIPSYnovonaselje

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #46 poslato: Mart 11, 2014, 02:34:40 posle podne »
pa dugo godina sam trenirao kik boks,6,7 godina. U teretani sam nekih 3,4 godine sa prekidima. Znam pravilno izvoditi vezbe i da lepo pogodim misic,ako na to ciljas? Pitao sam samo da li bi bilo kontraproduktivno ako bih ovako trenirao,teretana mi je dosta monotona,sam rad sa tegovima.to je vec individualna stvar. Ovako sam osmislio da mi bude raznoliko i da dobro istreniram. Ja licno mislim da nebi bila greska ako bih tako radio,opet, dosao sam ovde nebi li mi neko iskusniji rekao.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #47 poslato: Mart 11, 2014, 02:43:01 posle podne »
pa dugo godina sam trenirao kik boks,6,7 godina. U teretani sam nekih 3,4 godine sa prekidima. Znam pravilno izvoditi vezbe i da lepo pogodim misic,ako na to ciljas? Pitao sam samo da li bi bilo kontraproduktivno ako bih ovako trenirao,teretana mi je dosta monotona,sam rad sa tegovima.to je vec individualna stvar. Ovako sam osmislio da mi bude raznoliko i da dobro istreniram. Ja licno mislim da nebi bila greska ako bih tako radio,opet, dosao sam ovde nebi li mi neko iskusniji rekao.

vezbati pravilno i pogoditi misic.
A dobro,nije to lose
samo sto
nije lose ni raditi tako kako si rekao,ali sigurno ne tebi i ne u prvoj kuri.
Meni se cini (mozda gresim) da si covek/momak koji ne moze da se nadje u jednom spoortu pa pokusavas da kompbnzujes tereatnu (za koj kazes da ti je dosadna) sa jos nekim fight sportom,ali bi u isto vreme zeleo da imas i SNAGU,pa si kao kompromisno resenje resio da radis nekim svojim sistemom.
tu je malo problem jer
A-koliko tebi kura traje (ako uzmes u obzir da ti samo 4 ned traje druga faza tog tvog nekog treninga za snagu-sta god to da znacilo)
B- jel mozes da napises koje bi bile razlike izmedju fullbody treninga (kojaga bi praktikovao na pocetku,ali nisi rekao koliko dugo) i treninga za HIPETROFIJU (kojga bi prkatikovao na kraju,a nisi rekao koliko dugo)

A sve mi se cini da bi nekako trebalo da se prica i o hrani za takve vrste treninga ?
mislim
trening hipetrofije i trening snage su DVA aposlutno razlcita pojma koja zahtevaju i drugacije sisteme ushrane itd itd itd

Van mreže KRIPSYnovonaselje

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #48 poslato: Mart 11, 2014, 02:53:37 posle podne »
ne,ne nismo se dobro razumeli,tj. ja nisam dobro objasnio. NEDELJNO bih menjao ova 3 treninga,i tako non stop u krug,posle pct-a bih trenirao normalno,neki split+hit .


B- jel mozes da napises koje bi bile razlike izmedju fullbody treninga (kojaga bi praktikovao na pocetku,ali nisi rekao koliko dugo) i treninga za HIPETROFIJU (kojga bi prkatikovao na kraju,a nisi rekao koliko dugo)

A sve mi se cini da bi nekako trebalo da se prica i o hrani za takve vrste treninga ?
mislim
trening hipetrofije i trening snage su DVA aposlutno razlcita pojma koja zahtevaju i drugacije sisteme ushrane itd itd itd
Nisam kompetentan da govorim o razlici izmedju ova dva treninga i ne zelim da lupam gluposti,ali stvar je u tome sto mene ti treninzi stvarno rade, dobra pumpa , osecaj posle (u odnosu na split) takodje vrh .
Sto se tice ishrane,predpostavio sam da zahtevaju razlicite sisteme ishrane. Ja ne bih toliko detaljisao oko toga,jer nisam pro,niti imam tak. ambicija. Bice 4,5 B po kg , i oko 3g UH po kg . Slatko nista,sokovi nista,hleb samo integralni,mleko nemasno itd...

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #49 poslato: Mart 11, 2014, 03:18:52 posle podne »
Mislis 3gr B i 4.5 uh?

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #50 poslato: Mart 11, 2014, 04:52:19 posle podne »
Citat
NEDELJNO bih menjao ova 3 treninga,i tako non stop

Citat
ali stvar je u tome sto mene ti treninzi stvarno rade, dobra pumpa , osecaj posle (u odnosu na split) takodje vrh .

Citat
,predpostavio sam da zahtevaju razlicite sisteme ishrane. Ja ne bih toliko detaljisao oko toga,jer nisam pro,niti imam tak. ambicija.

ok
kako ti kazes

Van mreže KRIPSYnovonaselje

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #51 poslato: Mart 13, 2014, 11:18:57 pre podne »
ne znam zbog je problem reci  ne valja ili valja i moze, nisam nista vise trazio , jednostavno ne znam da li moze biti kontraproduktivno ako tako budem trenirao, to je sve sto sam trazio , a ne da mi se na pitanje postavlja pitanjem.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #52 poslato: Mart 13, 2014, 11:24:32 pre podne »
Ne valja,prekratki su ti periodi snage i hipertrofije.

Van mreže KRIPSYnovonaselje

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #53 poslato: Mart 13, 2014, 11:43:32 pre podne »
e to. da li bi mi dao neki predlog na kom treningu onda da ostanem bar dok traje kura ? Cilj : masa/snaga
« Poslednja izmena: Mart 13, 2014, 11:46:45 pre podne KRIPSYnovonaselje »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #54 poslato: Mart 13, 2014, 12:06:58 posle podne »
ne znam zbog je problem reci  ne valja ili valja i moze, nisam nista vise trazio , jednostavno ne znam da li moze biti kontraproduktivno ako tako budem trenirao, to je sve sto sam trazio , a ne da mi se na pitanje postavlja pitanjem.

ja nisam ovo ni video
a iz mojih odgovara je tesko zakljcuiti da to sto ti hoces nije dobro ili treba bukvalno "nacrtati" reci -NE VALJA?
ali evo,odgovrio je MIlan ispod
za hipetreofiju se ZNA sta i kako kao i za snagu
ostaje na tebi da prihvatis tu cinjenicu da nemozes da izmislis nesto novo jer to odavno vec postoji
mozes da POKUSAS i da otreses u pokusaju kao ui hiljade pre tebe.
pravila igre se znaju i samo ih treba postavovati i onda su rezultati sigurno
sve ostalo je pisanje u vetar

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #55 poslato: Mart 13, 2014, 12:12:58 posle podne »
ne znam zbog je problem reci  ne valja ili valja i moze, nisam nista vise trazio , jednostavno ne znam da li moze biti kontraproduktivno ako tako budem trenirao, to je sve sto sam trazio , a ne da mi se na pitanje postavlja pitanjem.
       
             
             Po meni treba da se potrudis da ne komplikujes dodatno stvari... - prva je kura i relativno si mlad ( ne kazem da nemas dovoljno iskustva -  , vec da je bolje da se drzis proverenih stvari, pokusaj da maksimalno izvuces iz treninga za misicnu hipertrofiju uz 4-5 dana kvalitetnog vezbanja i dobre ishrane.

    Druga mogucnost, o ovome razmisli -  da cucanj, mrtvo dizanje, benc, rameni potisak tj osnovne vezbe radis "jace" ( obavezno nesto od supsa za zglobove ) a ostale vezbe na tradicionalan nacin. To bi bila neka varijanta 
 power bb sistema i ona se uglavnom sprovodi kroz 10-12 sedmica.  Ipak, mislim da za ovo ima vremena...
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #56 poslato: Mart 13, 2014, 12:15:20 posle podne »
Evo ja cu da ti predlozim, treniras 4 puta nedeljno u ritmu 2-1 2-2 (on-off), svaku misicinu partiju jednom nedeljno, treningom za hipetrofiju.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #57 poslato: Mart 13, 2014, 01:19:52 posle podne »
Zavisi koji tip snage ti je cilj.Nekome je da gurne benc 100x10,meni je trenutno 200x1.Slozio bih se sa imenjakom sto je napisao.Ja bih radio 531 sistem sa pomocnim vezbama u bb stilu. Recimo za dan u kome radis mrtvo: deadlift po 531 semi, pretklon, zgibovi, jednorucno veslanje.Zadnje tri vezbe u nekih 4-5 serija desetki i mislim da nema sanse da ne porastes i ne ojacas.Naravno, mnogo dobre hrane i suplemenata ako imas.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #58 poslato: Mart 13, 2014, 02:09:09 posle podne »
Zavisi koji tip snage ti je cilj.Nekome je da gurne benc 100x10,meni je trenutno 200x1.Slozio bih se sa imenjakom sto je napisao.Ja bih radio 531 sistem sa pomocnim vezbama u bb stilu. Recimo za dan u kome radis mrtvo: deadlift po 531 semi, pretklon, zgibovi, jednorucno veslanje.Zadnje tri vezbe u nekih 4-5 serija desetki i mislim da nema sanse da ne porastes i ne ojacas.Naravno, mnogo dobre hrane i suplemenata ako imas.

evo
reseno!!

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cuvena prva kura
« Odgovor #59 poslato: Mart 13, 2014, 07:00:08 posle podne »