Maj 17, 2024, 07:21:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Trodevni Split Za Srednjoskolca :)  (Pročitano 1854 puta)

Van mreže cmatija

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Trodevni Split Za Srednjoskolca :)
« poslato: April 24, 2014, 01:34:49 pre podne »
Imam 17 godina, ~70kg (nesto iznad), ~180cm, <15% sala. Par meseci iskustva u vezbanju.

Do sad sam radio po nekom neozbiljnom programu:

1. dan - Grudi / Biceps
2. dan - Ledja / Triceps
3. dan - Noge / Ramena

Nisam naveo koji su to dani u nedelji, jer nemam definisano zbog dinamicnosti mog dnevnog rasporeda, jer cu mozda a mozda i necu imati vremena da odem do teretane ( :( ). Ponekad imam vremena za 4. i 5. dan da odem u teretanu, pa samo nastavim rotaciju. Dan odmora mi je kad osecam da mi je potreban (minimum 2 dana nedeljno). Najjaca misicna partija - noge. Cilj mi je uvecanje telesne mase, sa sto manjim uvecanjem sala.

Neke od vezbe koje nacesce radim (ne radim iste vezbe svaki put, cisto da ne bude monotono, i pogodim sto vise glava misica):

benc, kosi benc, pekdek, propadanja, sklekovi, pregibi (dvorucni, jednorucni, stojeci, sedeci), "cekic" pregibi,  pregibi na skot klupici, lat masina, suvo veslo, "one arm dumbbell row" (opet ne znam prevod), zgibovi, ekstenzija donjih ledja, mrtvo dizanje, "skullcrushers" (nisam siguran da znam adekvatan prevod na srpski), jos 2 vezbe za triceps koje ne znam da imenujem, cucanj (prednji / zadnji), leg presa 45step, "calf raises", masina za prednju / zadnju lozu (ne znam kako se zove vezba), masina za primicace, potisak sa ramena, i opet jos vezbi za ramena koje ne znam da imenujem :p

Radim 3 do 4 vezbe po misicnoj partiji, broj serija i ponavljanja u zavisnosti od vezbe, tezine i mog trenutnog stanja, ugl. je izmedju 3 i 5 serija, i 6 i 12 ponavljanja.

Svestan sam da je dijeta veoma veliki deo zasluzna za napredak, ali trenutno nisam ni ja jednoj dijeti, tj. ni na jednoj striktno definisanoj, ali pokusavam da srazmerno unosim uh, masti i proteine. Trenutno mi je ishrana visokokaloricna. Planiram da kroz mesec/dva krenem na neku ozbiljniju dijetu.

Ako moze neko da mi da savet za korekciju/ili totalno menjanje programa, bio bih zahvalan. Bilo kakav drugi savet je takodje dobrodosao! :D
« Poslednja izmena: April 24, 2014, 01:59:06 pre podne cmatija »

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Trodevni Split Za Srednjoskolca :)
« Odgovor #1 poslato: April 25, 2014, 08:23:54 pre podne »
Imam 17 godina, ~70kg (nesto iznad), ~180cm, <15% sala. Par meseci iskustva u vezbanju.

Do sad sam radio po nekom neozbiljnom programu:

1. dan - Grudi / Biceps
2. dan - Ledja / Triceps
3. dan - Noge / Ramena

Nisam naveo koji su to dani u nedelji, jer nemam definisano zbog dinamicnosti mog dnevnog rasporeda, jer cu mozda a mozda i necu imati vremena da odem do teretane ( :( ). Ponekad imam vremena za 4. i 5. dan da odem u teretanu, pa samo nastavim rotaciju. Dan odmora mi je kad osecam da mi je potreban (minimum 2 dana nedeljno). Najjaca misicna partija - noge. Cilj mi je uvecanje telesne mase, sa sto manjim uvecanjem sala.

Neke od vezbe koje nacesce radim (ne radim iste vezbe svaki put, cisto da ne bude monotono, i pogodim sto vise glava misica):

benc, kosi benc, pekdek, propadanja, sklekovi, pregibi (dvorucni, jednorucni, stojeci, sedeci), "cekic" pregibi,  pregibi na skot klupici, lat masina, suvo veslo, "one arm dumbbell row" (opet ne znam prevod), zgibovi, ekstenzija donjih ledja, mrtvo dizanje, "skullcrushers" (nisam siguran da znam adekvatan prevod na srpski), jos 2 vezbe za triceps koje ne znam da imenujem, cucanj (prednji / zadnji), leg presa 45step, "calf raises", masina za prednju / zadnju lozu (ne znam kako se zove vezba), masina za primicace, potisak sa ramena, i opet jos vezbi za ramena koje ne znam da imenujem :p

Radim 3 do 4 vezbe po misicnoj partiji, broj serija i ponavljanja u zavisnosti od vezbe, tezine i mog trenutnog stanja, ugl. je izmedju 3 i 5 serija, i 6 i 12 ponavljanja.

Svestan sam da je dijeta veoma veliki deo zasluzna za napredak, ali trenutno nisam ni ja jednoj dijeti, tj. ni na jednoj striktno definisanoj, ali pokusavam da srazmerno unosim uh, masti i proteine. Trenutno mi je ishrana visokokaloricna. Planiram da kroz mesec/dva krenem na neku ozbiljniju dijetu.

Ako moze neko da mi da savet za korekciju/ili totalno menjanje programa, bio bih zahvalan. Bilo kakav drugi savet je takodje dobrodosao! :D
                 
           
           Dobrodosao na forum za pocetak !

         Ako imas mogucnosti ja bih ti predlozio da u treningu razdvojis noge i ramena - noge su jednostavno pola tela i kao takve zasluzuju poseban dan u teretani. Sto se naziva vezbi tice to i nije veliki problem, sve dok iste izvodis pravilno i cuvas se povreda, mada ne sme da ti bude tesko da pronadjes njihov naziv na netu ili da pitas nekoga iskusnijeg u teretani kako se vezba zove... E sad - dobro je sto imas jasan cilj a to je povecanje telesne mase.

      Valjda ti je jasno da je hrana najvaznija za ostvarenje tog cilja -  ono sto moze biti problem je sto si verovatno finansijski ogranicen i da dosta zavisis od roditelja sto je opet i normalno za nekoga tvojih godina.

     Mozda bi dobro bilo da malo konkretnije objasnis sta, kada i koliko jedes ( ovaj termin visokokalorijska hrana ne govori mnogo toga - postoji dosta namirnica koje su visoko kaloricne a nema im mesta u jelovniku sportiste )


     U svakom slucaju, citaj forum - ima mali milion korisnih informacija o ishrani  i treningu.
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže cmatija

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Trodevni Split Za Srednjoskolca :)
« Odgovor #2 poslato: April 25, 2014, 10:11:57 pre podne »
Gledam da sto vise obroka imam dnevno, ali skola unosi dodatne komplikacije...



Prvi obrok: par celih jaja i ovsene
Drugi obrok: tunjevina (ili belo meso) i pirinac
Treci obrok: krompir i belo meso
Cetvrti obrok: obicno neko crveno meso + saka badema + neka vlakna (najcesce salata)
Peti obrok: Tunjevina ili belo meso
Sesti obrok: Sjenicki sir

Nemam PWM, ali to cu pod hitno da uvedem. Ni gramaze nisu tacno odredjene, ali otprilike je to 150gr tunejvine, 250gr belog, 500gr krompira.

Vremena obroka opet nisu odredjena zbog raznih faktora. Takodje veoma cesto i junk-ujem.

Jos jedan problem je sto ne mogu dugo da se drzim ovakve dijete zbog logistickih razloga (finansije, vreme, treba da nosim boga oca hrane u rancu :D). Pa pola vremena jedem sve sto mi padne pod ruke (ali gledam da ima 2 izvora proteina i 2 izvora uh u svakom obroku). Tako da sam neko vreme na dijeti, neko nisam.

Do sad sam postigao vidne rezultate, i ja sam veoma zadovoljan napretkom i rezultatima (poceo sam ispod 65kg, i relativno malo misicne mase), ne gledam nista ja da menjam da bi to brze islo, nego da vidim ako mozda ima neko optimalnije resenje.

Jos jedna stvar koju bih morao da ispravim je spavanje, primecujem da ne spavam dovoljno.

I jos jedno pitanje bih postavio:

Koja bi razlika bila kad bih radio Push/Pull/Legs split? Na koji nacin bi se to razlikovalo od ovakvog splita (pored naravno, rasporeda kad se koji misic radi).
« Poslednja izmena: April 25, 2014, 10:13:31 pre podne cmatija »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trodevni Split Za Srednjoskolca :)
« Odgovor #3 poslato: April 25, 2014, 10:12:58 pre podne »
Gledam da sto vise obroka imam dnevno, ali skola unosi dodatne komplikacije...



Prvi obrok: par celih jaja i ovsene
Drugi obrok: tunjevina (ili belo meso) i pirinac
Treci obrok: krompir i belo meso
Cetvrti obrok: obicno neko crveno meso + saka badema + neka vlakna (najcesce salata)
Peti obrok: Tunjevina ili belo meso
Sesti obrok: Sjenicki sir

Nemam PWM, ali to cu pod hitno da uvedem. Ni gramaze nisu tacno odredjene, ali otprilike je to 150gr tunejvine, 250gr belog, 500gr krompira.

Vremena obroka opet nisu odredjena zbog raznih faktora. Takodje veoma cesto i junk-ujem.

Jos jedan problem je sto ne mogu dugo da se drzim ovakve dijete zbog logistickih razloga (finansije, vreme, treba da nosim boga oca hrane u rancu :D). Pa pola vremena jedem sve sto mi padne pod ruke (ali gledam da ima 2 izvora proteina i 2 izvora uh u svakom obroku). Tako da sam neko vreme na dijeti, neko nisam.

Do sad sam postigao vidne rezultate, i ja sam veoma zadovoljan napretkom i rezultatima (poceo sam ispod 65kg, i relativno malo misicne mase), ne gledam nista ja da menjam da bi to brze islo, nego da vidim ako mozda ima neko optimalnije resenje.

Jos jedna stvar koju bih morao da ispravim je spavanje, primecujem da ne spavam dovoljno.

veoma jednostavno
POVECAJ UNOS UH

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Trodevni Split Za Srednjoskolca :)
« Odgovor #4 poslato: April 25, 2014, 11:12:36 pre podne »
Gledam da sto vise obroka imam dnevno, ali skola unosi dodatne komplikacije...



Prvi obrok: par celih jaja i ovsene
Drugi obrok: tunjevina (ili belo meso) i pirinac
Treci obrok: krompir i belo meso
Cetvrti obrok: obicno neko crveno meso + saka badema + neka vlakna (najcesce salata)
Peti obrok: Tunjevina ili belo meso
Sesti obrok: Sjenicki sir

Nemam PWM, ali to cu pod hitno da uvedem. Ni gramaze nisu tacno odredjene, ali otprilike je to 150gr tunejvine, 250gr belog, 500gr krompira.

Vremena obroka opet nisu odredjena zbog raznih faktora. Takodje veoma cesto i junk-ujem.

Jos jedan problem je sto ne mogu dugo da se drzim ovakve dijete zbog logistickih razloga (finansije, vreme, treba da nosim boga oca hrane u rancu :D). Pa pola vremena jedem sve sto mi padne pod ruke (ali gledam da ima 2 izvora proteina i 2 izvora uh u svakom obroku). Tako da sam neko vreme na dijeti, neko nisam.

Do sad sam postigao vidne rezultate, i ja sam veoma zadovoljan napretkom i rezultatima (poceo sam ispod 65kg, i relativno malo misicne mase), ne gledam nista ja da menjam da bi to brze islo, nego da vidim ako mozda ima neko optimalnije resenje.

Jos jedna stvar koju bih morao da ispravim je spavanje, primecujem da ne spavam dovoljno.

I jos jedno pitanje bih postavio:

Koja bi razlika bila kad bih radio Push/Pull/Legs split? Na koji nacin bi se to razlikovalo od ovakvog splita (pored naravno, rasporeda kad se koji misic radi).

             
            Postoje stvari koje mozes uvek da ispravis  i na koje mozes da utices ( junk, spavanje ) i sa druge strane strane one kojima moras da se prilagodis ( skola i obroci u njoj, finansije )..

           Sto se pitanja za trening tice, opcija Push/Pull/Legs msm da jos uvek nije za tebe.

        Razlog je sto imas malo vezbackog iskustva ( par meseci kako rece ) a u danu Push bi radio grudi, rame i triceps sto je prilicno zahtevno i sto ti sad treba punu paznju da stavis na ukupan razvoj tela ...

       
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !